Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Pogradeci
 
Lushnja
 
1 0
3 2
Bulqiza
 
Sopoti Librazhd
 
   
1 2
Butrinti Sarandë
 
Albpetrol Patos
 
   
4 0
Gramozi Ersekë
 
Përmeti
 
   
5 2
Maliqi
 
Delvina
 
   
3 0
Naftëtari Kuçovë
 
Memaliaj
 
   
1 1
Skrapari
 
Këlcyra
 
   
3 2
Tepelena
 
Devolli
 
   
0 0
Internacional Tirana
 
Spartaku Tiranë
 
   
   
Kinostudio W
 
KF Tirana W
 
   
2 7
Partizani Tirana W
 
Tirana AS W
 
   
0 4
FC Santa Coloma
 
Inter Club d'Escaldes
 
0 0
1 1
Sant Julià
 
UE Santa Coloma
 
1 1
3 1
Engordany
 
Carroi
 
1 1
1 1
Penya Encarnada
 
Atlètic Club d'Escaldes
 
0 5
0 8
Cubango
 
Sporting de Cabinda
 
   
5 0
Ferroviário do Huambo
 
1º de Agosto
 
   
1 2
Santa Rita
 
Interclube
 
   
1 2
Baixa de Kassange
 
Wiliete
 
   
1 1
Desportivo Huíla
 
Académica do Lobito
 
   
2 0
Flandria
 
Comunicaciones
 
1 0
1 1
Belgrano
 
Tigre
 
1 0
2 1
Brown de Adrogué
 
Guillermo Brown
 
0 0
1 0
Estudiantes Río Cuarto
 
Deportivo Maipú
 
0 0
1 1
San Martín Tucumán
 
Alvarado
 
0 0
0 0
Club Atlético Güemes
 
Ferro Carril Oeste
 
0 0
2 0
Atlas
 
Excursionistas
 
1 0
3 0
Midland
 
Central Córdoba
 
0 0
0 0
Real Pilar
 
Argentino Merlo
 
0 0
1 1
Victoriano Arenas
 
Berazategui
 
0 1
1 1
Estudiantes
 
Colón
 
0 1
0 2
Boca Juniors
 
River Plate
 
1 0
1 1
Central Coast Mariners
 
Perth Glory
 
1 1
2 2
Western United
 
Brisbane Roar
 
0 0
1 0
Bayside United
 
The Lakes
 
1 0
5 0
St George Willawong
 
Mt Gravatt Hawks
 
1 2
4 3
Bayside United Res.
 
The Lakes Res.
 
   
5 3
St. George Willawong Res
 
Mt Gravatt Res.
 
   
4 1
Wollongong Wolves
 
Mt Druitt Town
 
0 0
3 0
Sydney II
 
North Shore Mariners
 
1 1
3 2
Brisbane Roar II
 
SC Wanderers
 
3 0
4 0
Brisbane Strikers
 
Gold Coast Knights
 
1 1
2 3
St. Albans Saints
 
Melbourne Knights
 
0 1
2 1
Eastern Suburbs NPL
 
Gold Coast United W
 
0 1
0 3
Sunshine Coast
 
Rochedale Rovers
 
0 1
0 2
Souths United
 
SWQ Thunder
 
0 1
0 3
Mitchelton
 
Ipswich Knights
 
1 3
2 5
Whittlesea United
 
North Caulfield
 
   
2 1
Avondale Heights U21
 
Green Gully U21
 
   
0 2
St. Albans Saints U21
 
Melbourne Knights U21
 
   
1 5
Melbourne City W
 
Newcastle Jets W
 
1 0
1 0
ECU Joondalup
 
Armadale
 
1 0
4 1
Inglewood United
 
Perth
 
1 0
2 0
Wacker Innsbruck
 
Liefering
 
0 0
0 1
Gmünd
 
Ferlach
 
   
   
Kraig
 
St. Jakob Rosental
 
   
   
Völkermarkt
 
Feldkirchen
 
   
   
Kottingbrunn
 
Retz
 
   
   
Krems
 
Scheiblingkirchen
 
   
   
Langenrohr
 
Zwettl
 
   
   
Mannersdorf
 
Waidhofen/Thaya
 
   
   
Ortmann
 
Ardagger
 
   
   
Schrems
 
Kilb
 
   
   
USC Rohrbach
 
Spratzern
 
   
   
Donau
 
Austria XIII
 
   
   
Elektra
 
Donaufeld
 
   
   
Gerasdorf Stammersdorf
 
Vorwärts Brigittenau
 
   
   
Mannswörth
 
Union Mauer
 
   
   
Slovan HAC
 
ASV 13
 
   
   
Spittal
 
Kalsdorf
 
   
   
Rapid Vienna
 
Hartberg
 
1 0
4 0
Ried
 
LASK Linz
 
0 1
0 3
St. Pölten
 
Rheindorf Altach
 
0 0
0 1
Sturm Graz
 
Austria Wien
 
0 0
2 1
Wolfsberger AC
 
Wattens
 
1 3
3 5
Qabala
 
Zira
 
1 0
1 1
Neftçi
 
Sebail
 
1 0
4 0
Sputnik
 
Dinamo Brest
 
0 1
0 4
Neman Grodno
 
Vitebsk
 
0 0
0 0
BATE
 
Slutsk
 
1 0
3 0
Dinamo Minsk Res.
 
Torpedo Zhodino Res.
 
0 0
4 0
OH Leuven II
 
Massenhoven W
 
   
   
Anderlecht
 
Genk
 
0 1
1 2
Hamoir
 
Ganshoren
 
   
   
Solières Sport
 
Warnant
 
   
   
Stockay-Warfusée
 
Acren
 
   
   
Verlaine
 
Excelsior Virton
 
   
   
Waremme
 
US Givry
 
   
   
Gullegem
 
Gent-Zeehaven
 
   
   
Merelbeke
 
Harelbeke
 
   
   
Olsa Brakel
 
Sparta Petegem
 
   
   
RFC Wetteren
 
Zelzate
 
   
   
Toekomst Menen
 
Ronse
 
   
   
Voorwaarts Zwevezele
 
Dikkelvenne
 
   
   
Westhoek
 
Oudenaarde
 
   
   
Olympia Wijgmaal
 
Lyra-Lierse Berlaar
 
   
   
Pepingen-Halle
 
Hoogstraten
 
   
   
Spouwen-Mopertingen
 
Bocholt
 
   
   
Knokke
 
Sint-Eloois-Winkel
 
   
   
Rupel Boom
 
La Louvière Centre
 
   
   
URSL Visé
 
Dender
 
   
   
Lommel United
 
Westerlo
 
0 0
1 0
Club Brugge II
 
RFC Seraing
 
0 0
0 1
Antonia
 
Wezel
 
   
   
Bornem
 
Berg en Dal
 
   
   
Eendracht Zoersel
 
Retie
 
   
   
Geel
 
Bevel FC
 
   
   
Oppuurs
 
Vosselaar
 
   
   
Rapid Leest
 
K. Kontich
 
   
   
Ternesse
 
Kalmthout
 
   
   
Vorselaar
 
Ranst
 
   
   
Bertem-Leefdaal
 
Liedekerke
 
   
   
Grimbergen
 
Bodegem Kapelle United
 
   
   
Linden
 
Veltem
 
   
   
Melsbroek
 
Hoegaarden-Outgaarden
 
   
   
Sporting Kampenhout
 
Huldenberg
 
   
   
Wambeek
 
Borght-Humbeek
 
   
   
Belœil
 
Ransart
 
   
   
Hornu
 
Excelsior Biévène
 
   
   
Montignies
 
Péruwelz
 
   
   
Morlanwelz
 
Le Roeulx
 
   
   
Snef-Tyber
 
Solre-sur-Sambre
 
   
   
Soignies Sports
 
Molenbaix
 
   
   
Aubel
 
JS Fizoise
 
   
   
Etoile de Faimes
 
FC Du Geer
 
   
   
La Calamine
 
Jehaytois
 
   
   
Malmundaria
 
Beaufays
 
   
   
Mélen-Micheroux
 
Sprimont-Comblain II
 
   
   
Pontisse Cite
 
UCE Liège
 
   
   
Ster-Francorchamps
 
Elsautoise
 
   
   
Weywertz
 
Rechain
 
   
   
Bilzerse Waltwilder
 
Torpedo Hasselt
 
   
   
Bregel Sport
 
Helson Helchteren
 
   
   
Groen Star Beek
 
Alken
 
   
   
Herkol
 
Juve Hasselt
 
   
   
KFC Eksel
 
Herk
 
   
   
Verbroedering Maasmechelen
 
Achel
 
   
   
Zepperen-Brustem
 
Schoonbeek-Beverst
 
   
   
Zonhoven United
 
Herderen-Millen
 
   
   
Andennais
 
Fernelmont-Hemptinne
 
   
   
Beauraing
 
Condruzien
 
   
   
Biesme
 
Nismes
 
   
   
Chevetogne
 
Malonne
 
   
   
Ciney
 
Flavion-Morialmé
 
   
   
Loyers
 
Grand-Leez
 
   
   
Meux II
 
ES de la Molignée
 
   
   
US Dinantaise
 
Spy
 
   
   
Excelsior Mariakerke
 
Berlare
 
   
   
Grembergen
 
Munkzwalm
 
   
   
Jong Zulte
 
Drongen
 
   
   
Lokeren Doorslaar
 
Ardennen
 
   
   
SK Denderhoutem
 
Elene-Grotenberge
 
   
   
Blankenberge
 
Eendracht Wervik
 
   
   
Excelsior Zedelgem
 
Sparta Heestert
 
   
   
Lauwe
 
Diksmuide
 
   
   
Oostnieuwkerke
 
Rumbeke
 
   
   
Racing Waregem
 
SC Zonnebeke
 
   
   
Sassport Boezinge
 
Dadizele
 
   
   
Wielsbeke
 
RC Lauwe
 
   
   
OH Leuven W
 
Zulte-Waregem W
 
2 0
2 0
Binche
 
Albert Quévy-Mons
 
   
   
Gosselies Sports
 
Tournai
 
   
   
Schaerbeek-Evere
 
Union Namur
 
   
   
SG-Tertre-Hautrage
 
Ostiches
 
   
   
Stockel
 
PAC Buzet
 
   
   
Aywaille
 
Herstal
 
   
   
Gouvy
 
Marloie Sport
 
   
   
Jodoigne
 
Habay-la-Neuve
 
   
   
Mormont
 
Sprimont-Comblain
 
   
   
Stade Disonais
 
Oppagne-Wéris
 
   
   
Wanze / Bas-Oha
 
Raeren-Eynatten
 
   
   
Bambrugge
 
Oostkamp
 
   
   
Lochristi
 
VW Hamme
 
   
   
Voorde Appelterre
 
Jong Lede
 
   
   
Wolvertem Merchtem
 
Avanti
 
   
   
Berlaar-Heikant
 
Esperanza Pelt
 
   
   
Eendracht Termien
 
Diest
 
   
   
AS Cotonou
 
UPI-ONM
 
   
1 0
Buffles
 
Béké Bembèrèkè
 
0 0
1 0
Djeffa
 
ASVO
 
   
0 0
Energie
 
Dadjè
 
   
1 2
Hodio
 
Espoir Savalou
 
   
1 1
Police Benin
 
Soleil
 
   
2 1
Tukunnin
 
Tanéka
 
   
3 1
USSK
 
Avrankou Omnisport
 
   
0 0
Dandy Town Hornets
 
Robin Hood
 
   
   
Devonshire Colts
 
SBRC
 
   
   
North Village Rams
 
Somerset Trojans
 
   
   
St. George's Colts
 
PHC Zebras
 
   
   
Always Ready
 
San José
 
2 0
5 0
The Strongest
 
Oriente Petrolero
 
2 1
5 2
Blooming
 
Independiente Petrolero
 
2 1
2 2
TOSK Tesanj
 
Vis Kosova
 
1 0
2 0
Zrinjski
 
Sloga
 
1 1
1 2
Siroki Brijeg
 
Sarajevo
 
0 0
1 0
Aliança AL
 
Jacyobá
 
0 0
0 1
Princesa Solimões
 
Peñarol
 
0 0
1 1
Atlético Alagoinhas
 
Atlanta
 
2 0
3 0
Jacuipense
 
Vitória da Conquista
 
0 1
0 1
Juazeirense
 
Bahia de Feira
 
1 0
1 0
Bangu
 
Botafogo
 
0 0
0 0
Portuguesa RJ
 
Volta Redonda
 
0 0
0 1
Flamengo
 
Fluminense
 
0 0
0 1
Criciúma
 
Chapecoense
 
0 1
0 1
União ABC U20
 
Corinthians U20
 
1 0
1 0
CSA
 
CRB
 
1 0
1 1
Aimoré
 
EC São José
 
0 1
0 1
Internacional
 
Ypiranga Erechim
 
1 1
4 2
São Luiz
 
Novo Hamburgo
 
0 0
2 0
Aparecidense
 
Goiás
 
1 0
3 0
Goianésia
 
Jaraguá EC
 
0 0
2 2
União Rondonópolis
 
Poconé
 
   
2 1
América Mineiro
 
Caldense
 
0 1
0 1
Cruzeiro
 
Athletic Club
 
0 0
1 0
Bragantino PA
 
Águia de Marabá
 
   
0 0
Paragominas
 
Tapajós
 
0 0
0 0
Carajás
 
Paysandu
 
0 0
1 2
Gaviao
 
Independente PA
 
   
0 2
Cascavel
 
Paraná
 
1 0
1 0
Mirassol
 
Inter de Limeira
 
1 0
1 0
Palmeiras
 
Ferroviária
 
0 0
2 0
Bragantino
 
Santo André
 
1 0
2 1
São Caetano
 
Corinthians
 
0 1
0 1
Monte Azul
 
Oeste
 
   
0 1
Água Santa
 
Sertãozinho
 
0 0
1 0
Portuguesa Santista
 
Juventus
 
0 1
0 2
São Bernardo
 
EC São Bernardo
 
1 0
1 0
CA Linense
 
Batatais
 
1 0
1 1
Bandeirante SP
 
Capivariano
 
1 0
2 0
Barretos
 
Primavera SP
 
0 0
1 3
Central
 
Sete de Setembro PE
 
0 0
0 0
Santa Cruz
 
Sport Recife
 
0 1
1 1
4 de Julho
 
Parnahyba
 
0 0
0 1
ASSU
 
Santa Cruz de Natal RN
 
2 1
3 2
Globo
 
América RN
 
0 0
0 0
Costa Rica - MS
 
Chapadão
 
   
3 0
Dourados Atlético
 
Operário MS
 
   
2 1
Araguacema
 
Tocantinópolis
 
   
1 0
Dorostol
 
Ludogorets III
 
1 0
2 1
Spartak Varna
 
Dunav 2010
 
0 1
3 1
Ustrem Donchevo