Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Dinamo Tirana
 
Partizani Tirana II
 
2 0
3 0
Erzeni Shijak
 
Besëlidhja Lezhë
 
   
0 0
Flamurtari
 
Elbasani
 
1 0
1 0
Korabi Peshkopi
 
Burreli
 
   
1 0
Oriku
 
Vora
 
1 1
1 2
Turbina Cërrik
 
Tomori Berat
 
0 1
1 2
Ada Velipojë
 
Klosi
 
   
3 1
Gramshi
 
Luzi 2008
 
   
0 0
Shënkolli
 
Mirdita
 
   
3 4
Shkumbini Peqin
 
Tërbuni Pukë
 
   
0 0
Valbona
 
Internacional Tirana
 
   
1 0
Apolonia W
 
Skënderbeu W
 
   
10 0
Bilisht Sporti W
 
AAS W
 
   
0 1
Teuta W
 
Juban Danja W
 
   
2 6
Skënderbeu Korçë
 
Laçi
 
0 0
0 2
Tirana
 
Partizani Tirana
 
1 1
1 2
Teuta Durrës
 
Kastrioti Krujë
 
0 0
0 0
Aïn M'lila U21
 
US Biskra U21
 
1 0
2 0
MC Oran U21
 
Bordj Bou Arreridj U21
 
0 2
2 3
NA Hussein Dey U21
 
Paradou AC U21
 
0 0
0 1
NC Magra U21
 
JSM Skikda U21
 
1 0
1 0
USM Alger U21
 
ASO Chlef U21
 
1 1
2 1
Aïn M'lila
 
US Biskra
 
0 1
2 1
MC Oran
 
CA Bordj Bou Arreridj
 
0 1
1 1
NA Hussein Dey
 
Paradou AC
 
0 0
1 2
NC Magra
 
JSM Skikda
 
0 0
3 2
USM Alger
 
ASO Chlef
 
2 0
3 0
Onze Bravos
 
Progresso
 
   
3 0
Recreativo do Libolo
 
Recreativo da Caála
 
   
0 0
Acassuso
 
Villa San Carlos
 
1 0
2 1
Argentino Quilmes
 
Colegiales
 
0 1
1 2
Cañuelas
 
Deportivo Armenio
 
0 1
0 2
Deportivo Merlo
 
UAI Urquiza
 
1 0
2 2
Sacachispas
 
Defensores Unidos
 
0 0
0 1
Defensores de Belgrano
 
Instituto
 
0 0
0 0
San Telmo
 
Barracas Central
 
1 0
1 1
Villa Dálmine
 
Independiente Rivadavia
 
0 0
0 0
Deportivo Santamarina
 
Gimnasia Jujuy
 
1 0
2 1
Gimnasia Mendoza
 
Agropecuario
 
1 0
2 0
Almirante Brown
 
Estudiantes Caseros
 
1 0
2 1
All Boys
 
Deportivo Morón
 
0 1
1 3
Luján
 
San Martín Burzaco
 
0 0
0 0
Huracán
 
Lanús
 
0 0
0 0
Unión Santa Fe
 
Gimnasia La Plata
 
1 0
1 1
Platense
 
Racing Club
 
0 0
0 2
Talleres Córdoba
 
Vélez Sarsfield
 
0 0
0 1
Argentinos Juniors
 
Godoy Cruz
 
1 0
2 0
Defensa y Justicia
 
Newell's Old Boys
 
2 0
4 0
Sydney
 
Newcastle Jets
 
0 1
2 1
Melbourne Victory
 
Adelaide United
 
1 1
1 3
Univ. Queensland
 
The Gap
 
2 1
3 1
Toowong
 
Centenary Stormers
 
1 0
2 0
Univ. Queensland Res.
 
The Gap Res.
 
   
3 0
Toowong Res.
 
Centenary Stormers II
 
   
4 0
Sutherland Sharks
 
Sydney United
 
0 1
0 2
Sydney Olympic
 
APIA Leichhardt Tigers
 
0 0
1 0
Marconi Stallions
 
Rockdale City Suns
 
2 1
3 3
Oxley Vale Attunga
 
Port United
 
   
2 4
Byron Bay Rams
 
Pacific Palms Panthers
 
   
   
Moreton Bay United
 
Gold Coast United
 
1 0
3 1
Redlands United
 
Peninsula Power
 
1 1
1 3
Logan Lightning
 
Eastern Suburbs Brisbane
 
2 0
2 0
Magpies Crusaders
 
Olympic
 
1 1
2 3
Avondale Heights
 
Green Gully
 
0 2
0 2
Altona Magic
 
Heidelberg United
 
2 0
2 2
Hume City
 
Dandenong City
 
1 1
3 1
CQU Berserker
 
Clinton
 
   
0 10
Brothers Townsville
 
Rebels Gunners
 
   
1 0
MA Olympic
 
Saints Eagles South
 
   
2 1
Bluebirds United
 
Frenchville
 
   
1 5
Marlin Coast Rangers
 
Stratford Dolphins
 
   
0 2
Southside Comets
 
Edge Hill United
 
   
2 6
SWQ Thunder W
 
FQ QAS W
 
   
0 1
Western Pride W
 
Moreton Bay United W
 
   
3 6
Peninsula Power W
 
Mitchelton W
 
0 1
0 1
Brisbane City W
 
Sunshine Coast Wanderers W
 
1 0
2 1
Brisbane City
 
WDSC Wolves
 
0 0
3 0
East Kew
 
Richmond
 
   
0 3
Werribee City
 
Moreland City
 
0 0
4 0
Whittlesea Ranges
 
Hume United
 
   
1 2
Ballarat City
 
Corio
 
   
2 1
Bentleigh United Cobras
 
North Sunshine Eagles
 
   
2 4
Deakin University
 
Mill Park
 
   
1 4
Mornington
 
Monash University
 
   
6 1
Peninsula Strikers
 
Heatherton United
 
   
3 0
Sebastopol Vikings
 
Clifton Hill
 
   
1 4
Upfield
 
Williamstown
 
   
2 1
Glen Waverley
 
Banyule City
 
   
2 4
Albion Rovers
 
Moreland Zebras
 
   
0 4
Altona East Phoenix
 
Altona North
 
   
1 2
Brighton
 
Langwarrin
 
   
1 2
Brimbank Stallions
 
Beaumaris
 
   
2 4
Brunswick City
 
Essendon United
 
   
6 0
Bulleen Lions
 
Northcote City
 
   
1 3
Bundoora United
 
Old Scotch
 
   
1 3
Essendon Royals
 
South Yarra
 
   
2 0
Glenroy Lions
 
Middle Park
 
   
2 1
Lalor United
 
Geelong Rangers
 
   
3 2
Marcellin Old Collegians
 
Berwick City
 
   
1 2
Moreland United
 
Epping City
 
   
3 4
North Geelong Warriors
 
Kingston City
 
   
3 2
Nunawading City
 
Altona City
 
   
3 2
Point Cook
 
Doveton
 
   
0 4
Ringwood City
 
Casey Comets
 
   
0 4
Rowville Eagles
 
Frankston Pines
 
   
0 6
South Springvale
 
Hoppers Crossing
 
   
3 0
Strathmore
 
Greenvale United
 
   
1 2
Sunshine Georgies
 
Box Hill United
 
   
3 4
Sydenham Park
 
Brunswick Zebras
 
   
5 1
Warragul United
 
Fitzroy City
 
   
4 2
Watsonia Heights
 
Skye United
 
   
3 2
Westgate
 
Yarraville
 
   
1 3
Westside Strikers
 
Knox City
 
   
4 2
Manningham United Blues
 
Brandon Park
 
   
5 2
Maidstone United
 
Keilor Park
 
   
2 4
Mooroolbark
 
Western Suburbs
 
   
1 0
Somerville Eagles
 
Preston Lions
 
   
0 8
Goulburn Valley Suns
 
Eltham Redbacks
 
   
3 1
Geelong SC
 
Sunbury United
 
   
   
Western Eagles
 
Doncaster Rovers
 
   
1 2
Mazenod Victory
 
Whitehorse United
 
   
3 0
Port Melbourne U21
 
Eastern Lions U21
 
   
2 4
Altona Magic U21
 
Heidelberg United U21
 
   
3 1
Hume City U21
 
Dandenong City U21
 
   
0 1
Dornbirn
 
Amstetten
 
0 0
0 1
Floridsdorfer AC
 
Rapid Wien II
 
1 0
1 0
Admira U18
 
Rapid Wien U18
 
3 2
6 4
Sturm Graz U18
 
Vorarlberg U18
 
2 2
4 2
Austria Wien U18
 
Red Bull Akademie U18
 
2 2
2 5
Tirol U18
 
Ried U18
 
2 1
3 2
Wolfsberger AC U18
 
St. Pölten U18
 
2 1
2 2
Bad Kleinkirchheim
 
SAK Klagenfurt
 
   
   
Bad St. Leonhard
 
St. Michael Bleiburg
 
   
   
DSG Ferlach
 
Dellach im Gailtal
 
   
   
Gmünd
 
Völkermarkt
 
   
   
Hermagor
 
Feldkirchen
 
   
   
Köttmannsdorf
 
Ferlach
 
   
   
Penk
 
Grafenstein
 
   
   
St. Jakob Rosental
 
Lendorf
 
   
   
Deutschkreutz
 
Siegendorf
 
   
   
Güssing
 
Bad Sauerbrunn
 
   
   
Horitschon
 
Markt Allhau
 
   
   
Leithaprodersdorf
 
St. Margarethen
 
   
   
Oberwart / Rotenturm
 
Klingenbach
 
   
   
Pinkafeld
 
Kohfidisch
 
   
   
Maria Saal
 
St. Michael Bleiburg
 
   
   
Wolfsberg
 
Klagenfurter AC 1909
 
   
   
Bleiburg
 
Köttmannsdorf
 
   
   
Oedt
 
Friedburg / Pöndorf
 
   
   
Pöttinger Grieskirchen
 
Donau Linz
 
   
   
SPG Kornspitz Pregarten
 
Grün Weiß Micheldorf
 
   
   
SV Wallern
 
Bad Schallerbach
 
   
   
Union Edelweiß
 
St. Valentin
 
   
   
Union Perg
 
Zebau Bad Ischl
 
   
   
Weißkirchen / Allhaming
 
Mondsee
 
   
   
Adnet
 
Bergheim
 
   
   
Eugendorf
 
Hallwang
 
   
   
Golling
 
ÖTSU Hallein
 
   
   
Neumarkt
 
Puch
 
   
   
Straßwalchen
 
Bramberg
 
   
   
Thalgau
 
Altenmarkt
 
   
   
Bürmoos
 
Siezenheim
 
   
   
Wienerberg
 
Stadlau
 
   
   
Post
 
First Vienna
 
   
   
Deutschlandsberger SC
 
Stadl-Paura
 
   
   
Gurten
 
Allerheiligen
 
   
   
Hertha
 
Bad Gleichenberg
 
   
   
Ried II
 
Gleisdorf 09
 
   
   
St. Anna
 
Wels
 
   
   
Wolfsberger AC II
 
Weiz
 
   
   
Team Wiener Linien
 
Stripfing
 
   
   
Salzburger AK
 
Kuchl
 
   
   
Salzburg
 
Admira
 
3 0
3 1
Turan
 
Sabah II
 
   
1 0
Qarabağ
 
Sabah
 
1 0
2 0
Sumqayıt
 
Keşlə FK
 
0 1
2 2
Al-Najma
 
East Riffa
 
0 1
0 1
Manama
 
Busaiteen
 
0 0
1 0
Ynergetyk-BDU
 
Smorgon
 
1 0
3 0
Ruh Brest
 
Gomel
 
0 0
1 1
Dinamo Minsk
 
Torpedo BelAZ
 
0 0
3 0
Shakhtyor
 
Minsk
 
0 0
1 0
BATE Res.
 
Slutsk Res.
 
1 0
2 0
Neman Grodno Res.
 
Vitebsk Res.
 
0 0
2 0
Sputnik Res.
 
Dinamo Brest Res.
 
0 2
0 4
Voorwaarts Zwevezele W
 
SG-Tertre-Hautrage W
 
   
   
Moldavo W
 
Genk II W
 
   
   
Kontich W
 
RFC de Liege W
 
   
   
Chastre W
 
Eva's Tienen W
 
   
   
Mechelen W
 
Gent II W
 
   
   
Anderlecht II W
 
Wuustwezel W
 
   
   
Standard Liège II W
 
Famkes Merkem W
 
   
   
AS Eupen
 
Standard Liège
 
0 0
0 1
Couvin-Mariembourg
 
Rebecq
 
   
   
RES Durbuy
 
Meux
 
   
   
Tubize
 
Jette
 
   
   
Dikkelvenne
 
Harelbeke
 
   
   
Oudenaarde
 
Sparta Petegem
 
   
   
Gent-Zeehaven
 
Zelzate
 
   
   
Lokeren-Temse
 
Ninove
 
   
   
RFC Wetteren
 
Ninove
 
   
   
Ronse
 
Merelbeke
 
   
   
Hades
 
Eendracht Aalst
 
   
   
Heur Tongeren
 
Diegem Sport
 
   
   
Houtvenne
 
Cappellen
 
   
   
Londerzeel
 
Sporting Hasselt
 
   
   
KSC City Pirates
 
Berchem Sport
 
   
   
Thes Sport
 
Francs Borains
 
   
   
Mandel United
 
Heist
 
   
   
Olympic Charleroi
 
Dessel Sport
 
   
   
Patro Eisden
 
Tienen
 
   
   
SV Roeselare
 
Liège
 
   
   
Union Saint-Gilloise
 
RWDM
 
2 1
2 1
Houtem-Oplinter
 
SC Aarschot
 
   
   
Stade Bierbeek
 
KV Tervuren-Duisburg
 
   
   
Houdeng
 
RAS Monceau
 
   
   
St-Joris Sleidinge
 
Eendracht Zele
 
   
   
Latem
 
Dendermonde
 
   
   
Eendracht Aalter
 
HO Kalken
 
   
   
Eendracht Wervik
 
RC Lauwe
 
   
   
Dadizele
 
Meulebeke
 
   
   
Rumbeke
 
SC Zonnebeke
 
   
   
Diksmuide
 
Racing Waregem
 
   
   
Oostduinkerke
 
Meulebeke
 
   
   
Gent W
 
Club Brugge W
 
2 0
2 0
Eendracht Aalst W
 
White Star Woluwé W
 
0 1
1 1
St. Liege W
 
Charleroi
 
   
2 0
Aische
 
Entité Manageoise
 
   
   
Jeunesse Tamines
 
Braine
 
   
   
Rapid Symphorinois
 
Stade Brainois
 
   
   
Onhaye
 
Huy
 
   
   
Rochefort
 
Richelle United
 
   
   
Torhout
 
Anzegem
 
   
   
Sint-Niklaas
 
Oostkamp
 
   
   
Sint-Niklaas
 
Svelta Melsele
 
   
   
FC Lebbeke
 
Rhodienne-De Hoek
 
   
   
Tempo Overijse
 
Eppegem
 
   
   
De Kempen
 
Weerstand Koersel
 
   
   
De Kempen
 
Racing Mechelen
 
   
   
Sint-Lenaarts
 
Turnhout
 
   
   
Turnhout
 
Betekom
 
   
   
Weerstand Koersel
 
Esperanza Pelt
 
   
   
Witgoor Sport
 
Beringen
 
   
   
Witgoor Sport
 
Lille
 
   
   
Zwarte Leeuw