Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Atlético Rafaela
 
Villa Dálmine
 
0 0
0 0
Dock Sud
 
Claypole
 
0 0
0 0
Arsenal Res.
 
Platense Res.
 
1 1
2 2
Banfield Res.
 
Lanús Res.
 
0 0
0 0
Boca Juniors Res.
 
Talleres Córdoba Res.
 
0 2
2 2
Central Córdoba SdE Res.
 
Estudiantes La Plata Res
 
   
0 1
Colón Res.
 
Rosario Central Res.
 
0 0
1 0
Gimnasia Esgrima Res.
 
Atlético Tucumán Res.
 
0 0
0 0
Godoy Cruz Res.
 
River Plate Res.
 
0 0
0 1
Newell's Old Boys Res.
 
Unión Santa Fe Res.
 
2 0
3 1
Patronato Res.
 
Huracán Res.
 
0 0
0 0
Racing Club Res.
 
Argentinos Juniors Res.
 
0 1
0 2
San Lorenzo Res.
 
Aldosivi Res.
 
0 0
0 1
Sarmiento Res.
 
Defensa y Justicia Res.
 
2 1
3 2
Vélez Sársfield Res.
 
Independiente Res.
 
1 0
2 0
Newell's Old Boys
 
Unión Santa Fe
 
0 0
0 0
Western Sydney Wanderers
 
Perth Glory
 
1 0
3 0
Melbourne Knights
 
Hume City
 
0 0
3 0
Port Melbourne
 
South Melbourne
 
0 0
0 0
Green Gully
 
Heidelberg United
 
1 0
1 2
Bentleigh Greens
 
St. Albans Saints
 
0 0
0 0
Dandenong City
 
Avondale Heights
 
0 1
1 4
Moreton Bay United W
 
Logan Lightning W
 
   
   
The Gap W
 
Mitchelton W
 
2 0
3 0
Bentleigh Greens U21
 
St. Albans Saints U21
 
   
   
Dandenong City U21
 
Avondale Heights U21
 
   
   
Pascoe Vale
 
Moreland City
 
2 0
3 0
Perth Glory W
 
Melbourne City W
 
0 0
0 1
Kingsley
 
Subiaco
 
   
1 1
Gosnells City
 
Joondanna Blues
 
   
1 1
Kapfenberger SV
 
Floridsdorfer AC
 
1 0
1 0
Grazer AK
 
Lafnitz
 
0 0
1 1
Feldkirchen
 
Wolfsberg
 
   
   
Treibach
 
Kraig
 
   
   
Fürstenfeld
 
Frauental
 
   
   
Gnas
 
Mettersdorf
 
   
   
Ilz
 
Lebring
 
   
   
Leoben
 
Wildon
 
   
   
Liezen
 
Hitthaller St. Michael
 
   
   
Rottenmann
 
Voitsberg
 
   
   
SC Bruck an der Mur
 
TuS Heiligenkreuz
 
   
   
Union RB Weinland Gamlit
 
Lafnitz II
 
   
   
Admira Dornbirn
 
Bizau
 
   
   
Bezau
 
Andelsbuch
 
   
   
Blau-Weiß Feldkirch
 
Schruns
 
   
   
FC Egg
 
Göfis
 
   
   
Fussach
 
Alberschwende
 
   
   
Höchst
 
Lochau
 
   
   
Ludesch
 
Hard
 
   
   
Lustenau
 
Nenzing
 
   
   
Allerheiligen
 
Gleisdorf 09
 
   
   
Deutschlandsberger SC
 
Weiz
 
   
   
Kalsdorf
 
Gurten
 
   
   
Ried II
 
Spittal
 
   
   
Union Vöcklamarkt
 
Bad Gleichenberg
 
   
   
Neusiedl
 
Wiener Neustadt
 
   
   
Mannsdorf
 
Traiskirchen
 
   
   
Wiener SC
 
Admira II
 
   
   
Turan
 
Zaqatala
 
   
1 3
MOIK
 
Qaradağ Lökbatan
 
   
0 0
Slavia
 
Torpedo BelAZ
 
0 0
0 1
Isloch
 
Smorgon
 
1 0
2 0
Dinamo Brest Res.
 
BATE Res.
 
0 1
0 2
Energetyk-BGU Res.
 
Shakhtyor Res.
 
1 2
4 3
Minsk Res.
 
FK Ruh Brest Res.
 
0 2
2 2
Westerlo
 
Union Saint-Gilloise
 
1 0
2 2
Genk
 
Standard Liège
 
0 0
2 2
Iranduba
 
Princesa Solimões
 
   
1 3
EC São José
 
Brasil de Pelotas
 
1 2
1 2
Grêmio
 
Aimoré
 
2 0
2 0
Atlético Mineiro
 
Coimbra
 
3 0
3 0
Comercial MS
 
Costa Rica - MS
 
0 1
0 1
Etar
 
Botev Plovdiv
 
0 0
0 0
Lovech
 
Lokomotiv Sofia 1929
 
0 1
1 1
Septemvri Sofia
 
Yantra 1919
 
1 0
5 0
Strumska slava
 
Ludogorets II
 
0 0
0 0
Kariana Erden
 
Neftohimik
 
   
0 3
Vitosha Bistritsa
 
Sportist Svoge
 
   
   
Bogotá
 
Tigres
 
0 0
0 2
Groupe Bazano
 
TP Mazembe
 
   
0 0
Puerto Golfito
 
Barrio México
 
   
3 6
Aserrí
 
Turrialba
 
1 0
1 1
Limón
 
ADR Jicaral
 
0 1
2 1
Osijek
 
Lokomotiva Zagreb
 
1 0
2 0
Inter Zaprešić
 
Hrvatski Dragovoljac
 
0 0
0 0
Medimurje Cakovec
 
Osijek II
 
0 0
0 1
Sesvete
 
Croatia Zmijavci
 
1 0
2 1
Slaven Koprivnica U19
 
Istra 1961 U19
 
1 0
2 0
Karmiotissa
 
Ermis
 
1 2
2 2
APOEL
 
Doxa
 
0 0
1 0
Chomutov
 
FK Brandys nad Labem
 
   
   
Pardubice
 
Mladá Boleslav
 
1 0
2 2
Esbjerg
 
Hobro
 
0 0
1 0
Fredericia
 
Vendsyssel
 
1 0
1 1
Hvidovre
 
HB Køge
 
0 0
0 0
Kolding IF
 
Viborg
 
0 0
0 1
Silkeborg
 
Fremad Amager
 
0 0
2 0
Skive
 
FC Helsingør
 
0 0
0 0
Arta / SIHD
 
Hayabley
 
   
4 2
ASAS
 
Dikhil
 
   
2 0
Q5 / Nourie Transit
 
Port
 
   
0 3
Police Nationale
 
Guelleh / GR
 
   
2 0
América de Quito
 
El Nacional
 
0 0
1 1
Coca-Cola
 
Suez
 
2 0
2 0
El Seka El Hadid
 
Al Merreikh
 
0 1
1 1
Nasr
 
El Zarqa
 
0 1
1 1
Nojom El Mostabel
 
Masr
 
0 1
1 1
Olympic El Qanah
 
Gomhoreyat Shepin
 
1 0
1 0
Porto Suez
 
El Daklyeh
 
   
2 3
Tanta
 
Sers Elyan
 
0 0
2 0
Tersana
 
Petrojet
 
0 0
0 1
Peterborough U18
 
Doncaster Rovers U18
 
0 1
2 1
Lincoln City U18
 
Watford U18
 
2 1
2 2
Fulham
 
Leeds United
 
1 1
1 2
Tottenham U23
 
Manchester United U23
 
1 0
3 0
Blackburn Rovers U23
 
Brighton U23
 
0 1
1 1
West Ham United U23
 
Leicester City U23
 
1 1
3 1
Fulham U23
 
Burnley U23
 
0 0
1 4
Norwich City U23
 
Newcastle Utd U23
 
0 0
0 1
Aston Villa U23
 
Stoke City U23
 
2 4
3 4
Arsenal W
 
Manchester United W
 
1 0
2 0
EB / Streymur II
 
AB Argir
 
0 1
1 2
Skála
 
KÍ II
 
1 0
1 0
B71
 
B36 II
 
0 0
1 2
Víkingur
 
HB
 
0 0
2 1
Saint-Étienne
 
Monaco
 
0 1
0 4
Chambly
 
Ajaccio
 
0 0
2 1
Cholet
 
Lyon Duchère
 
0 0
1 1
Quevilly Rouen
 
Avranches
 
0 1
1 1
Villefranche
 
Bastia-Borgo
 
0 0
1 0
Annecy
 
Stade Briochin
 
1 1
1 1
Bourg-en-Bresse
 
Sète
 
0 0
0 0
Le Mans
 
Concarneau
 
0 0
0 2
Red Star
 
Orléans
 
1 0
1 1
Banjul
 
Wallidan
 
   
1 2
Sporting Real FC
 
Real de Banjul
 
   
0 1
Paderborn
 
Karlsruher SC
 
0 1
2 2
Saarbrücken
 
Viktoria Köln
 
1 0
2 3
DSC Arminia Bielefeld
 
RB Leipzig
 
0 0
0 1
Hoffenheim W
 
Bayern Munich W
 
0 1
1 2
Horoya
 
Santoba
 
   
2 0
Kitchee
 
Eastern
 
0 0
1 1
Thróttur Reykjavík
 
ÍBV
 
0 1
0 1
Víkingur Reykjavík
 
Keflavík
 
2 1
3 3
Haukar
 
KFG
 
4 1
5 3
Sindri
 
Reynir
 
   
0 4
Njardvík
 
Thróttur Vogar
 
0 2
1 3
KV
 
Ellidi
 
2 0
7 0
Hamar
 
Bjorninn
 
1 0
1 0
Vængir Jupiters
 
Úlfarnir
 
   
   
KÁ Hafnarfjördur
 
Horhur I.
 
   
15 1
Stjarnan W
 
FH W
 
2 0
3 1
IA Akranes W
 
Víkingur Reykjavík W
 
0 2
2 3
Beitar Ramat Gan
 
Hapoel Kfar Bara
 
1 0
4 0
Hapoel Ihud Bnei Jatt
 
Maccabi Neve Sha'anan
 
0 1
1 3
Arad
 
Hapoel Gedera
 
0 1
1 4
Hapoel Ironi Safed
 
Ihud Bnei Shfaram
 
   
2 4
Hapoel Qalansawe
 
Beitar Kfar Saba Shlomi
 
0 1
3 1
Maccabi Ironi Amishav PT
 
Hapoel Pardesya Noam
 
1 0
3 0
Beitar Ashdod
 
Hapoel Yeruham
 
   
0 2
Beitar Ir Ma'ale Adumim
 
Shikun HaMizrah
 
   
0 0
Bnei Eilat
 
Hapoel Merhavim
 
   
1 2
Maccabi Ironi Yafia
 
Bnei HaGolan VeHaGalil
 
3 0
3 3
Beitar Ironi Kiryat Gat
 
Maccabi Kiryat Malachi
 
   
1 1
Maccabi Ironi Netivot
 
MS Be'er Sheva
 
   
4 3
Beitar Petah Tikva
 
Roei Heshbon Tel Aviv
 
   
1 0
Ironi Modi'in
 
Maccabi Ironi Sderot
 
0 0
0 0
Maccabi Ahi Iksal
 
Pardes Hanna-Karkur
 
   
2 1
Otzma Holon
 
Shimshon Tel Aviv
 
1 2
1 3
Hapoel Kiryat Ono
 
Hapoel Hod Hasharon
 
0 0
0 1
MS Tirat HaCarmel
 
Hapoel Beit Shean
 
   
3 1
Maccabi Nujeidat Ahmed
 
Hapoel Ramot Menashe
 
   
0 2
Ironi Bnei Kabul
 
Ahi Akko
 
   
2 0
Tzeirey Tamra
 
Tzeirei Sakhnin
 
   
0 0
Maccabi Ma'alot Tarshiha
 
Hapoel Tuba-Zangariyye
 
   
2 0
Beitar Haifa Jacob
 
MS Kfar Kama
 
   
6 0
Hapoel Bnei Musmus
 
Ahi Bir al-Maksur
 
   
1 1
Hapoel Ironi Arraba
 
Tzeirei Kafr Kanna
 
   
4 2
Ihud Bnei Kfar Kara
 
Ihud Bnei Baka
 
   
0 1
MS Dimona
 
Agudat Sport Ashdod
 
1 0
1 1
Shimshon Kafr Qasim
 
Holon Yermiyahu
 
0 0
0 0
Hapoel Ashkelon
 
Hapoel Bikat Hayarden
 
0 2
0 3
Hapoel Bnei Lod
 
Maccabi Yavne
 
0 0
1 0
Hapoel Bnei Pardes
 
Maccabi Ironi Tamra
 
0 0
0 1
Ironi Tiberias
 
MS Tira
 
0 2
0 3
Ironi Baka El Garbiya
 
Robi Shapira
 
1 0
2 0
Ihud Bnei Mejdel Krum
 
Hapoel Herzliya
 
0 1
1 1
Maccabi Kabilio Jaffa
 
Ironi Kuseife
 
0 0
6 0
Maccabi Shaarayim
 
Hakoah Ramat Gan
 
0 0
2 0
Hapoel Azor
 
Ironi Or Yehuda
 
3 0
4 1
Hapoel Bnei Zalafa
 
Tzeirey Taibe
 
0 1
1 3
Hapoel Kaukab
 
Daburiyya Osama
 
2 0
3 0
Hapoel Kfar Kana
 
Hapoel Bu'eine
 
   
1 3
Beitar Tel Aviv Ramla
 
Hapoel Iksal
 
0 3
1 4
Hapoel Nazareth Illit
 
Hapoel Petah Tikva
 
0 0
1 0
Hapoel Ra'anana
 
Hapoel Kfar Shalem
 
0 0
0 1
Hapoel Ramat HaSharon
 
Maccabi Ahi Nazareth
 
1 1
1 2
Hapoel Umm al-Fahm
 
Kafr Qasim
 
0 1
0 1
Maccabi Kishronot Hadera W
 
Bnot Netanya W
 
   
4 0
Parma
 
Genoa
 
1 0
1 2
Ascoli
 
Cremonese
 
0 0
0 0
Taraz
 
Kyzyl-Zhar
 
0 0
0 0
Kaisar
 
Kairat
 
0 1
0 3
Astana
 
Kaspiy
 
2 0
2 0
Posta Rangers
 
Mathare United
 
1 0
2 0
Al Sulaibikhat
 
Al Jahra
 
   
2 0
Burgan
 
Al Tadhamon
 
   
1 2
Al Arabi SC
 
Khaitan
 
1 0
3 0
Kazma
 
Al Nasar
 
1 1
2 1
Al Sahel
 
Al Fahaheel
 
0 0
1 1
Liepāja
 
Riga
 
0 1
0 2
Valmiera / BSS
 
FC Daugavpils / Progress
 
1 2
2 2
Al Ansar
 
Safa
 
1 0
2 2
Al Nejmeh
 
Al Ahed
 
0 0
1 0
Shabab Al Sahel
 
Al Akhaa Al Ahli
 
0 0
1 0
Sūduva
 
Nevėžis
 
1 0
1 0
Polícia
 
Sporting Macau
 
1 0
3 0
PKNS
 
Kelantan United
 
1 0
1 0
Soni
 
Bakaridjan
 
   
0 2
Djoliba
 
USFAS Bamako
 
2 0
3 1
Police
 
Armee
 
0 2
0 2
SNIM
 
Kedia
 
0 0
0 0
Pamplemousses
 
La Cure Sylvester
 
   
   
Pachuca
 
Tigres UANL
 
0 0
1 0
Querétaro W
 
Atlas W
 
0 0
0 1
Inter Playa del Carmen
 
Aguacateros CDU
 
3 0
4 1
Necaxa U20
 
Juárez U20
 
   
2 4
Mazatlán U20
 
América U20
 
1 0
1 0
Grănicerul
 
Spartanii Selemet
 
   
1 2
Iskra Moldova
 
Olimp Comrat
 
   
3 3
Sucleia
 
Real Succes
 
   
1 1
Cahul
 
CSF Bălți
 
   
   
Sheriff II
 
Făleşti
 
   
   
Speranța Drochia
 
Sireți
 
   
   
Victoria Bardar
 
Tighina
 
   
   
Milsami
 
Dinamo-Auto
 
2 1
2 2
Sfîntul Gheorghe
 
Dacia-Buiucani
 
0