Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Partizani Tirana II
 
Burreli
 
0 1
1 3
Devolli
 
Përmeti
 
   
1 0
Gramozi Ersekë
 
Albpetrol Patos
 
   
1 2
Maliqi
 
Memaliaj
 
   
3 0
Naftëtari Kuçovë
 
Butrinti Sarandë
 
   
1 2
Skrapari
 
Labëria
 
   
0 3
Tepelena
 
Këlcyra
 
   
1 0
Shënkolli
 
Spartaku Tiranë
 
   
   
Engordany II
 
La Massana
 
   
1 1
Ordino
 
UE Santa Coloma II
 
   
5 0
Encamp
 
Atlètic Amèrica
 
   
2 0
Engordany
 
Penya Encarnada
 
2 0
5 0
Inter Club d'Escaldes
 
Carroi
 
2 0
2 0
Atlètic Club d'Escaldes
 
Sant Julià
 
1 0
1 1
FC Santa Coloma
 
UE Santa Coloma
 
0 0
1 0
Desportivo Huíla
 
Progresso
 
   
0 1
Ferroviário do Huambo
 
Académica do Lobito
 
   
1 0
Onze Bravos
 
Wiliete
 
   
2 1
Cubango
 
Petro de Luanda
 
   
0 2
Sagrada Esperança
 
Recreativo da Caála
 
   
1 1
San Lorenzo
 
Central Cordoba SdE
 
0 1
0 4
Platense
 
River Plate
 
0 1
0 1
Estudiantes
 
Racing Club
 
0 0
0 0
Ciudad de Bolívar
 
Independiente Neuquén
 
0 0
3 0
Gimnasia y Tiro
 
Fontana
 
1 0
2 0
Independiente Chivilcoy
 
FADEP
 
   
2 0
Racing Córdoba
 
Ben Hur
 
2 1
2 1
Lernayin Artsakh
 
West Armenia
 
   
1 4
Shirak II
 
Noravank
 
   
2 2
Noah
 
Gandzasar
 
   
   
Alashkert
 
Lori
 
1 1
2 1
Sydney
 
Macarthur
 
0 1
0 1
Newcastle Jets
 
Wellington Phoenix
 
0 1
0 2
Rockdale City Suns
 
Wollongong Wolves
 
2 0
4 0
St. Albans Saints
 
Green Gully
 
0 1
0 2
Heidelberg United
 
South Melbourne
 
0 0
0 1
Avondale Heights U21
 
Oakleigh Cannons U21
 
   
1 4
Heidelberg United U21
 
South Melbourne U21
 
   
0 2
St. Albans Saints U21
 
Green Gully U21
 
   
0 2
Melbourne Victory W
 
Canberra United W
 
1 1
1 1
Wacker Innsbruck
 
Kapfenberger SV
 
0 0
1 1
Rapid Wien II
 
Liefering
 
1 0
1 0
Vorwärts Brigittenau
 
Donaufeld
 
   
   
Favoritner AC
 
Elektra
 
   
   
Ried II
 
St. Anna
 
   
   
Mauerwerk
 
Leobendorf
 
   
   
St. Pölten
 
Austria Wien
 
0 2
0 2
Wolfsberger AC
 
Rheindorf Altach
 
0 0
0 1
Sturm Graz
 
Salzburg
 
2 0
2 1
Baridhara
 
Sheikh Russel
 
0 1
2 1
Abahani
 
Bashundhara Kings
 
0 2
1 4
OH Leuven II
 
Chastre W
 
   
   
Acren
 
Excelsior Virton
 
   
   
Couvin-Mariembourg
 
Ganshoren
 
   
   
Solières Sport
 
Meux
 
   
   
Verlaine
 
Rebecq
 
   
   
Waremme
 
Hamoir
 
   
   
Gullegem
 
Olsa Brakel
 
   
   
Gullegem
 
Merelbeke
 
   
   
RFC Wetteren
 
Westhoek
 
   
   
Toekomst Menen
 
Merelbeke
 
   
   
Toekomst Menen
 
Zelzate
 
   
   
Voorwaarts Zwevezele
 
Lokeren-Temse
 
   
   
Voorwaarts Zwevezele
 
Olsa Brakel
 
   
   
Westhoek
 
Lokeren-Temse
 
   
   
Berchem Sport
 
Hoogstraten
 
   
   
Cappellen
 
Diegem Sport
 
   
   
Olympia Wijgmaal
 
Heur Tongeren
 
   
   
Spouwen-Mopertingen
 
KSC City Pirates
 
   
   
Knokke
 
Francs Borains
 
   
   
Rupel Boom
 
Olympic Charleroi
 
   
   
Sint-Eloois-Winkel
 
Liège
 
   
   
Tienen
 
Heist
 
   
   
URSL Visé
 
La Louvière Centre
 
   
   
Lierse Kempenzonen
 
RFC Seraing
 
0 1
0 1
Westerlo
 
Deinze
 
2 0
4 0
Standard Liège
 
Anderlecht
 
0 1
1 3
Beerschot-Wilrijk
 
Royal Excel Mouscron
 
0 1
2 2
Sint-Truiden
 
AS Eupen
 
0 1
0 2
Antonia
 
Rapid Leest
 
   
   
Berg en Dal
 
Retie
 
   
   
Kalmthout
 
Bevel FC
 
   
   
Ranst
 
K. Kontich
 
   
   
Ternesse
 
Eendracht Zoersel
 
   
   
Bertem-Leefdaal
 
Stade Bierbeek
 
   
   
Bertem-Leefdaal
 
Houtem-Oplinter
 
   
   
Borght-Humbeek
 
Bodegem Kapelle United
 
   
   
Borght-Humbeek
 
Huldenberg
 
   
   
Etterbeek
 
Ixelles
 
   
   
Hoegaarden-Outgaarden
 
KV Tervuren-Duisburg
 
   
   
Léopold
 
Kosova Schaerbeek
 
   
   
Liedekerke
 
SC Aarschot
 
   
   
Liedekerke
 
KV Tervuren-Duisburg
 
   
   
Linden
 
Grimbergen
 
   
   
Linden
 
Houtem-Oplinter
 
   
   
Melsbroek
 
Stade Bierbeek
 
   
   
Nivellois
 
Genappe
 
   
   
Saint-Josse
 
BX Brussels
 
   
   
Sporting Bruxelles
 
Grez-Doiceau
 
   
   
Sporting Kampenhout
 
Melsbroek
 
   
   
Sporting Kampenhout
 
Hoegaarden-Outgaarden
 
   
   
Sportive Brainoise
 
Walhain
 
   
   
Stade Everois
 
Football Club Schaerbeek
 
   
   
Union Lasne-Ohain
 
NSeth Berchem
 
   
   
Veltem
 
SC Aarschot
 
   
   
Veltem
 
Bodegem Kapelle United
 
   
   
Wambeek
 
Grimbergen
 
   
   
Wambeek
 
Huldenberg
 
   
   
Antoing
 
Ransart
 
   
   
Belœil
 
Molenbaix
 
   
   
Hornu
 
Péruwelz
 
   
   
Le Roeulx
 
Excelsior Biévène
 
   
   
Montignies
 
Solre-sur-Sambre
 
   
   
Snef-Tyber
 
Houdeng
 
   
   
Soignies Sports
 
RAS Monceau
 
   
   
Bilzerse Waltwilder
 
Zepperen-Brustem
 
   
   
Herderen-Millen
 
Schoonbeek-Beverst
 
   
   
Torpedo Hasselt
 
Herk
 
   
   
Verbroedering Maasmechelen
 
Groen Star Beek
 
   
   
Ethe Belmont
 
RAC Saint-Mard
 
   
   
Vaux-Noville
 
Florenville
 
   
   
Meix-Devant-Virton
 
La Roche
 
   
   
Andennais
 
Nismes
 
   
   
Beauraing
 
Malonne
 
   
   
Chevetogne
 
Fernelmont-Hemptinne
 
   
   
Ciney
 
Biesme
 
   
   
ES de la Molignée
 
Grand-Leez
 
   
   
Loyers
 
Spy
 
   
   
Meux II
 
Condruzien
 
   
   
US Dinantaise
 
Flavion-Morialmé
 
   
   
Dendermonde
 
Ardennen
 
   
   
Drongen
 
Munkzwalm
 
   
   
Elene-Grotenberge
 
Eendracht Zele
 
   
   
Excelsior Mariakerke
 
Lokeren Doorslaar
 
   
   
Jong Zulte
 
St-Joris Sleidinge
 
   
   
Blankenberge
 
Oostduinkerke
 
   
   
Blankenberge
 
Racing Waregem
 
   
   
Lauwe
 
RC Lauwe
 
   
   
Lauwe
 
Racing Waregem
 
   
   
Oostnieuwkerke
 
Oostduinkerke
 
   
   
Sassport Boezinge
 
Excelsior Zedelgem
 
   
   
Wielsbeke
 
Dadizele
 
   
   
Wielsbeke
 
Sassport Boezinge
 
   
   
Club Brugge W
 
Charleroi
 
1 0
2 0
OH Leuven W
 
Genk W
 
2 0
3 0
Entité Manageoise
 
Stade Brainois
 
   
   
Gosselies Sports
 
Albert Quévy-Mons
 
   
   
Schaerbeek-Evere
 
Ostiches
 
   
   
SG-Tertre-Hautrage
 
PAC Buzet
 
   
   
Stockel
 
Braine
 
   
   
Gouvy
 
Habay-la-Neuve
 
   
   
Jodoigne
 
Sprimont-Comblain
 
   
   
Mormont
 
Aywaille
 
   
   
Raeren-Eynatten
 
Oppagne-Wéris
 
   
   
Stade Disonais
 
Richelle United
 
   
   
Wanze / Bas-Oha
 
Huy
 
   
   
Avanti
 
Anzegem
 
   
   
Avanti
 
Svelta Melsele
 
   
   
Jong Lede
 
Eppegem
 
   
   
Jong Lede
 
Anzegem
 
   
   
Lochristi
 
Bambrugge
 
   
   
Lochristi
 
Tempo Overijse
 
   
   
Rhodienne-De Hoek
 
Oostkamp
 
   
   
Voorde Appelterre
 
Tempo Overijse
 
   
   
Voorde Appelterre
 
Torhout
 
   
   
VW Hamme
 
Eppegem
 
   
   
VW Hamme
 
Oostkamp
 
   
   
Wolvertem Merchtem
 
Svelta Melsele
 
   
   
Wolvertem Merchtem
 
Torhout
 
   
   
Berlaar-Heikant
 
Sint-Lenaarts
 
   
   
Berlaar-Heikant
 
Turnhout
 
   
   
Nijlen
 
Wellen
 
   
   
Soleil
 
Adjidja
 
   
0 1
ASPAC
 
JAC
 
   
1 0
Ayema
 
ASVO
 
   
1 0
Béké Bembèrèkè
 
Dynamique Djougou
 
   
4 0
Damissa
 
Dadjè
 
   
0 0
Eternel
 
AS Cotonou
 
   
0 1
Réal Sport
 
Tukunnin
 
   
1 1
Dandy Town Hornets
 
Southampton Rangers
 
   
   
North Village Rams
 
Robin Hood
 
   
   
PHC Zebras
 
Devonshire Cougars
 
   
   
St. George's Colts
 
Devonshire Colts
 
   
   
X-Roads Warriors
 
SBRC
 
   
   
Mladost Doboj Kakanj
 
Siroki Brijeg
 
0 0
0 1
Sloboda Tuzla
 
Sloga
 
0 0
0 2
Aliança AL
 
CSE
 
0 0
1 0
Fluminense de Feira
 
Vitória da Conquista
 
0 0
1 0
Desportiva ES
 
Vilavelhense
 
3 0
4 1
Rio Branco-VN
 
Serra
 
2 0
2 0
Hercílio Luz
 
Prospera Criciuma
 
1 1
2 3
Figueirense
 
Concórdia Atlético Clube
 
1 0
3 0
Brusque
 
Metropolitano
 
1 0
1 0
CSA
 
Treze
 
0 0
1 1
Salgueiro
 
Bahia
 
0 1
2 3
Sport Recife
 
Sampaio Corrêa
 
0 0
1 1
Brasil de Pelotas
 
Aimoré
 
0 0
0 1
Grêmio Anápolis
 
Anápolis
 
1 0
3 1
Itumbiara
 
CRAC
 
1 1
1 1
Vila Nova
 
Jaraguá EC
 
1 0
1 0
Cuiabá
 
Poconé
 
   
6 1
Nova Mutum EC
 
Acao Cuiaba
 
0 0
1 0
Pouso Alegre
 
Coimbra
 
0 0
0 0
CAP Patrocinense
 
Athletic Club
 
0 0
0 2
Atlético Mineiro
 
URT
 
1 0
3 0
Carajás
 
Bragantino PA
 
   
0 2
Paysandu
 
Castanhal
 
0 0
1 1
Águia de Marabá
 
Tuna Luso
 
3 1
3 2
Independente PA
 
Tapajós
 
1 0
1 0
Operário PR
 
Azuriz
 
0 0
1 1
Bragantino
 
Corinthians
 
0 0
0 0
Ferroviária
 
Inter de Limeira
 
0 0
1 0
Santo André
 
Santos
 
1 2
2 2
São Paulo
 
Botafogo SP
 
0 0
1 1
Sertãozinho
 
XV de Piracicaba
 
0 0
0 1
Rio Claro
 
São Bernardo
 
2 1
2 2
Retrô
 
Sete de Setembro PE
 
2 0
3 2
Ríver
 
Flamengo PI
 
0 0
0 2
Parnahyba
 
Fluminense PI
 
0 1
1 1
Globo
 
Palmeira
 
3 1
3 1
América RN
 
Santa Cruz de Natal RN
 
1 1
2 1
ASSU
 
Potiguar Mossoró
 
2 0
4 0
Boca Júnior
 
Frei Paulistano
 
3 0
3 0
Comercial MS
 
União ABC
 
1 0
1 1
Costa Rica - MS
 
Três Lagoas
 
   
3 0
Dourados Atlético
 
Aquidauanense
 
   
1 0
Águia Negra
 
Novoperário
 
   
1 1
Capital
 
Tocantinópolis
 
0 0
0 0
Gurupi
 
Nova Conquista
 
   
1 3
Tocantins Miracema
 
Palmas
 
   
0 3
Chernolomets
 
Chernomorets Balchik
 
   
0 5
Spartak Varna
 
Shumen 2007
 
   
4 0
Topolite
 
Kubrat
 
   
   
Drenovets
 
Partizan
 
   
1 1
Etar VT II
 
Tryavna
 
   
8 1
Lokomotiv Dryanovo
 
OFK Levski
 
   
0 0
Lokomotiv Mezdra
 
Levski Lom
 
   
0 2
Peshtera Galata
 
Pavlikeni
 
   
0 0
Sevlievo
 
Spartak Pleven
 
   
1 0
Vihar Slavyanovo
 
Parva atomna
 
   
3 1
Yantra Polski Trambesh
 
Akademik Svishtov
 
   
5 2
Botev Vratsa
 
Tsarsko selo
 
0 2
0 3
Botev Plovdiv
 
Montana