Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Gambia U20
 
Tunisia U20
 
0 0
0 0
CR Belouizdad
 
Al Hilal Omdurman
 
1 1
1 1
CS Constantine U21
 
NA Hussein Dey U21
 
2 0
2 0
JS Kabylie U21
 
Olympique Médéa U21
 
1 0
2 1
RC Relizane U21
 
USM Bel Abbès U21
 
0 0
3 1
US Biskra U21
 
ES Sétif U21
 
1 0
1 1
WA Tlemcen U21
 
NC Magra U21
 
1 0
1 0
CS Constantine
 
NA Hussein Dey
 
1 0
2 1
RC Relizane
 
USM Bel Abbès
 
1 0
1 0
Tlemcen
 
NC Magra
 
0 1
2 2
US Biskra
 
ES Sétif
 
0 0
1 0
JS Kabylie
 
Olympique Médéa
 
1 0
2 1
DRB Tadjenanet
 
Annaba
 
1 1
1 2
MC El Eulma
 
AS Khroub
 
2 0
4 1
MSP Batna
 
CRB Ouled Djellal
 
0 0
1 1
Teleghma
 
CA Batna
 
1 0
1 0
USM Khenchela
 
US Chaouia
 
0 0
1 1
Arsenal Res.
 
Estudiantes La Plata Res
 
   
0 1
Central Córdoba SdE Res.
 
Banfield Res.
 
   
1 0
Colón Res.
 
Aldosivi Res.
 
   
0 1
Gimnasia Esgrima Res.
 
Defensa y Justicia Res.
 
   
3 0
Godoy Cruz Res.
 
Platense Res.
 
   
2 1
Lanús Res.
 
Atlético Tucumán Res.
 
   
2 3
Newell's Old Boys Res.
 
Independiente Res.
 
   
1 2
Patronato Res.
 
Unión Santa Fe Res.
 
   
0 4
Racing Club Res.
 
Rosario Central Res.
 
   
2 1
River Plate Res.
 
Argentinos Juniors Res.
 
   
1 0
San Lorenzo Res.
 
Huracán Res.
 
   
2 2
Sarmiento Res.
 
Talleres Córdoba Res.
 
   
2 3
Vélez Sársfield Res.
 
Boca Juniors Res.
 
   
0 2
Racing Club
 
River Plate
 
0 1
0 5
Newell's Old Boys
 
Independiente
 
0 2
1 2
Noravank
 
Ararat-Armenia II
 
   
2 0
Gandzasar
 
Ararat
 
   
   
Pyunik
 
Alashkert
 
1 0
1 1
Adelaide United
 
Newcastle Jets
 
1 1
2 1
The Gap
 
Toowong
 
1 2
1 3
Peninsula Power
 
Logan Lightning
 
4 0
5 1
Melbourne Knights
 
Dandenong Thunder
 
1 0
2 1
South Melbourne
 
Eastern Lions
 
0 1
1 1
Green Gully
 
Hume City
 
0 1
1 1
Bentleigh Greens
 
Port Melbourne
 
1 0
2 3
Dandenong City
 
St. Albans Saints
 
1 1
1 2
Oakleigh Cannons
 
Heidelberg United
 
1 0
1 1
Mareeba United
 
Edge Hill United
 
   
0 4
Marlin Coast Rangers
 
Douglas United
 
   
4 0
Bentleigh Greens U21
 
Port Melbourne U21
 
   
4 0
Oakleigh Cannons U21
 
Heidelberg United U21
 
   
4 0
Dandenong City U21
 
St. Albans Saints U21
 
   
0 3
Amstetten
 
Lafnitz
 
2 0
2 0
Austria Lustenau
 
Blau-Weiß Linz
 
0 0
0 2
Floridsdorfer AC
 
Wacker Innsbruck
 
0 0
2 2
Juniors OÖ
 
Rapid Wien II
 
0 1
2 1
Kapfenberger SV
 
Vorwärts Steyr
 
1 0
2 0
Frauental
 
TuS Heiligenkreuz
 
   
   
Lafnitz II
 
Voitsberg
 
   
   
Neusiedl
 
Mauerwerk
 
   
   
Draßburg
 
Stripfing
 
   
   
Mannsdorf
 
Wiener Viktoria
 
   
   
MOIK
 
Keşlə II
 
   
3 3
Zaqatala
 
Sumqayıt II
 
   
2 0
Qarabağ II
 
Kapaz
 
   
1 1
Al Shabbab Manama
 
Qalali
 
0 0
1 0
Bahrain SC
 
Al Ittifaq Maqaba
 
2 2
2 2
Arambagh
 
Rahmatgonj MFS
 
1 1
1 4
Saif
 
Brothers Union
 
2 0
4 0
Lierse Kempenzonen
 
Union Saint-Gilloise
 
1 1
1 3
Sporting Charleroi
 
Sint-Truiden
 
0 0
0 0
Charleroi
 
Gent W
 
0 4
1 9
RSC Anderlecht W
 
Club Brugge W
 
3 0
5 0
Genk W
 
Eendracht Aalst W
 
2 0
3 0
White Star Woluwé W
 
OH Leuven W
 
1 0
1 1
Velez
 
Borac Banja Luka
 
1 0
2 0
Resende
 
Fluminense
 
0 0
2 1
Juventude
 
São Luiz
 
0 2
1 2
Operário Ltda
 
União Rondonópolis
 
   
0 0
Tombense
 
Atlético Mineiro
 
1 1
1 2
Castanhal
 
Itupiranga
 
1 0
1 0
Bragantino PA
 
Remo
 
1 1
2 3
Lokomotiv G. Oryahovitsa
 
Dobrudzha 1919
 
1 0
1 1
Sozopol
 
OFK Pirin
 
0 0
0 0
Septemvri Simitli
 
Vitosha Bistritsa
 
   
   
Ouagadougou
 
ASEC Koudougou
 
1 1
1 1
Vitesse
 
Police
 
1 1
3 3
Flambeau du Centre
 
Muzinga
 
0 0
1 0
Santa Fe
 
Deportes Tolima
 
1 0
3 2
Independiente Medellín
 
La Equidad
 
1 1
1 1
Juventud Escazuceña
 
Santa Ana
 
2 1
4 1
Istra 1961
 
Šibenik
 
0 1
3 2
Dugopolje
 
Hrvatski Dragovoljac
 
2 1
2 2
Inter Zaprešić
 
Dubrava Zagreb
 
0 0
0 1
Medimurje Cakovec
 
Orijent 1919
 
0 3
1 3
Hajduk Split U19
 
Varaždin U19
 
0 0
3 2
Karmiotissa
 
Enosis
 
2 1
4 2
Omonia Aradippou
 
Ayia Napa
 
0 0
0 1
Vysočina Jihlava
 
Slavoj Vyšehrad
 
1 0
1 1
FC Thy - ThistedQ
 
AaB W
 
2 0
4 0
Fredericia
 
Hobro
 
0 1
1 1
Skive
 
Viborg
 
0 1
0 3
ASAS
 
Guelleh / GR
 
   
1 2
Q5 / Nourie Transit
 
Barwaqo / CCO
 
   
4 2
Dikhil
 
Hayabley
 
   
1 1
Wadi Degla
 
Ismaily
 
0 0
0 0
Al Ittihad
 
El Entag El Harby
 
1 0
2 0
El Geish
 
ENPPI
 
0 1
1 1
Coca-Cola
 
Petrojet
 
0 0
1 0
El Seka El Hadid
 
Tersana
 
0 0
0 0
Nasr
 
El Daklyeh
 
1 0
2 0
Nojom El Mostabel
 
Al Merreikh
 
1 1
1 1
Olympic El Qanah
 
Masr
 
   
1 0
Porto Suez
 
Suez
 
0 0
1 0
Sers Elyan
 
Gomhoreyat Shepin
 
1 1
2 2
Huddersfield Town
 
Cardiff City
 
0 0
0 0
Leicester U18
 
Sheffield Wednesday U18
 
   
5 0
Tottenham U23
 
Everton U23
 
1 1
2 1
Southampton U23
 
Arsenal U23
 
0 2
2 2
Reading U23
 
Norwich City U23
 
0 1
1 3
Wolves U23
 
Leeds U23
 
0 2
0 2
Middlesbrough U23
 
Newcastle Utd U23
 
1 0
2 1
Birmingham U23
 
Nottingham U23
 
0 0
1 0
Burton Albion U18
 
Bradford City U18
 
   
1 3
Flora
 
Paide
 
0 0
1 0
Sebeta Kenema
 
Awassa Kenema
 
0 0
2 1
Kedus Giorgis
 
Dire Dawa Kenema
 
0 0
0 0
NSÍ II
 
Víkingur II
 
   
2 0
Aubagne
 
Toulouse
 
0 1
0 2
Beauvais
 
Boulogne
 
0 1
0 2
Bastia
 
Concarneau
 
0 0
1 1
Bourg-en-Bresse
 
Bastia-Borgo
 
1 0
1 0
Cholet
 
Avranches
 
1 0
1 0
Le Mans
 
Villefranche
 
0 0
2 0
Lyon Duchère
 
Stade Briochin
 
1 1
1 1
Quevilly Rouen
 
Créteil
 
0 0
1 0
Fortune
 
Banjul
 
   
1 0
Hawks
 
Brikama United
 
   
1 1
Samtredia
 
Dila
 
0 2
0 2
Dinamo Batumi
 
Shukura
 
1 0
1 1
Torpedo Kutaisi
 
Dinamo Tbilisi
 
0 0
0 2
Paderborn
 
Darmstadt 98
 
1 1
2 3
Würzburger Kickers
 
Heidenheim
 
0 0
1 2
Zwickau
 
Verl
 
2 0
3 0
Schalke 04
 
1. FSV Mainz 05
 
0 0
0 0
Bayer Leverkusen W
 
Turbine Potsdam W
 
1 0
4 2
Nöttingen
 
Astoria Walldorf II
 
   
   
Bramfelder SV
 
Union Tornesch
 
   
   
Wandsbeker TSV Concordia
 
Curslack-Neuengamme
 
   
   
Hamm United
 
Paloma
 
   
   
Osdorf
 
Rugenbergen
 
   
   
Victoria Hamburg
 
TSV Sasel
 
   
   
Ludwigsfelder FC
 
Martinroda
 
   
   
Ludwigsfelder FC
 
Martinroda
 
   
   
Inter Allies
 
Ashanti Gold
 
0 0
1 1
Elmina Sharks
 
Asante Kotoko
 
0 0
1 0
Mons Calpe
 
Manchester 62
 
3 0
5 0
Ashanti GB
 
CI Kamsar
 
   
1 1
Eléphant Coléah
 
Loubha Télimélé
 
   
0 0
Flamme Olympique
 
ASFAG
 
   
3 1
Real España
 
Vida
 
0 0
0 0
Southern District
 
Eastern
 
0 3
0 5
Diósgyőr
 
MTK
 
0 0
0 0
Stjarnan
 
Keflavík
 
1 0
2 0
Víkingur Reykjavík
 
Fram
 
3 0
5 1
Fjölnir
 
Breidablik
 
0 1
1 3
ÍA
 
Vestri
 
2 1
4 1
Njardvík
 
KFS
 
3 0
4 2
Hvíti riddarinn
 
Hamar
 
0 0
0 2
Árborg
 
Úlfarnir
 
   
   
Vængir Jupiters
 
Afrika Reykjavik
 
   
7 1
Ýmir
 
Bjorninn
 
   
2 3
Fylkir W
 
Stjarnan W
 
1 0
2 0
KR W
 
Valur W
 
0 5
0 7
Thróttur Reykjavík W
 
Selfoss W
 
0 0
2 1
Augnablik W
 
Grindavík W
 
2 0
7 0
ADE
 
Student Union FC
 
0 1
0 3
Bangalore Eagles
 
FC Deccan
 
0 0
2 0
Real Kashmir
 
Churchill Brothers
 
0 1
1 2
Mohammedan
 
TRAU
 
0 3
0 4
Minerva Punjab
 
Gokulam
 
0 1
0 1
Goa
 
Mumbai City
 
1 1
2 2
Mes Kerman U23
 
Naft Ahvaz U23
 
2 2
3 3
Alsinaat Alkahrabaiya
 
Al Quwa Al Jawiya
 
0 0
2 1
Al Kahrabaa
 
Al Minaa Basra
 
1 2
2 2
Al Shorta
 
Zakho
 
1 0
2 1
Baghdad
 
Naft
 
0 1
1 1
Erbil
 
Al-Qasim
 
2 0
5 1
Naft Al-Janoob
 
Al Hudod
 
0 1
2 2
Al Najaf
 
Al Simawa
 
0 0
1 0
Hapoel Sandala Gilboa
 
Hapoel Bnei Musmus
 
0 0
0 0
Hapoel Tirat HaCarmel
 
Maccabi Neve Sha'anan
 
   
1 2
Arad
 
Maccabi Kiryat Malachi
 
   
1 2
Hapoel Merhavim
 
Maccabi Ironi Sderot
 
   
0 2
Hapoel Kiryat Ono
 
Beitar Petah Tikva
 
   
0 0
Maccabi Ironi Yafia
 
Hapoel Ironi Safed
 
   
0 1
Hapoel Bikat Hayarden
 
Maccabi Kabilio Jaffa
 
1 0
2 0
Maccabi Tzur Shalom
 
Maccabi Ironi Tamra
 
1 1
2 2
MS Dimona
 
Shimshon Kafr Qasim
 
   
0 0
Agudat Sport Ashdod
 
Maccabi Herzliya
 
0 2
0 2
Hakoah Ramat Gan
 
Maccabi Ashdod
 
1 2
1 2
Hapoel Herzliya
 
Ironi Tiberias
 
0 0
1 0
Hapoel Marmorek
 
Ironi Kuseife
 
1 0
2 1
MS Tira
 
Ihud Bnei Mejdel Krum
 
2 1
6 2
Tzeirey Taibe
 
Robi Shapira
 
0 0
0 0
Agudat Sport Nordia
 
Hapoel Ashkelon
 
0 0
1 1
Daburiyya Osama
 
Ironi Baka El Garbiya
 
2 0
2 1
Hapoel Kaukab
 
Hapoel Bnei Zalafa
 
2 0
2 1
Maccabi Yavne
 
Hapoel Azor
 
2 2
2 4
Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara
 
Maccabi Bnei Raina
 
1 1
1 3
Beitar Tel Aviv Ramla
 
Hapoel Ramat Gan
 
1 0
3 3
Hapoel Nazareth Illit
 
Kafr Qasim
 
1 0
1 1
Hapoel Petah Tikva
 
Hapoel Kfar Shalem
 
0 0
0 0
Hapoel Umm al-Fahm
 
Sektzia Nes Tziona
 
0 1
1 2
Hapoel Afula
 
Maccabi Ahi Nazareth
 
0 0
3 0
Al Salt
 
Aqaba
 
0 0
0 0
Al Jazeera
 
Al Hussein
 
1 0
2 0
Kariobangi Sharks
 
Posta Rangers
 
   
0 0
Tusker
 
Ulinzi Stars
 
0 0
1 0
Besa Pejë
 
Trepça'89
 
0 1
1 2
KF Ballkani
 
Drenica
 
1 0
2 1
Al Arabi SC
 
Al Salmiyah
 
1 0
2 1
Al Fahaheel
 
Kazma
 
0 1
0 4
Al Sahel
 
Al Nasar
 
0 2
1 3
Al-Anwar
 
Al Ahli Benghazi
 
   
0 4
Kauno Žalgiris
 
Banga
 
0 0
1 0
Johor Darul Ta'zim
 
Kedah
 
1 0
2 0
Naxxar Lions
 
Marsaxlokk
 
   
   
Vittoriosa Stars
 
Fgura United
 
0 0
1 0
Celaya
 
Tlaxcala
 
0 0
0 0
Necaxa
 
Pachuca
 
1 1
2 2
Pumas UNAM
 
Santos Laguna
 
0 0
1 0
Necaxa W
 
Puebla W
 
2 1
3 2
Cañoneros Marina
 
CAFESSA Jalisco
 
0 2
2 3
Inter Playa del Carmen
 
Deportivo Dongu
 
0 1
3 1
Atlético San Luis II
 
Mazorqueros
 
0 1
2 1
Puebla U20
 
Tigres UANL U20
 
   
3 2