Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Nigeria U20
 
Ivory Coast U20
 
   
1 1
Zilimadjou
 
Galaxy
 
0 0
1 1
Al Hilal Omdurman
 
Vipers
 
0 0
1 0
Le Messager Ngozi
 
Young Buffaloes
 
1 1
1 1
Asante Kotoko
 
Nouadhibou
 
   
2 0
Enyimba
 
Rahimo
 
0 0
1 1
ASKO de Kara
 
Racing d'Abidjan
 
0 1
2 1
Al-Nasr
 
CR Belouizdad
 
0 1
0 2
Teungueth
 
Armed Forces
 
0 0
2 0
Al-Rabita
 
Namungo
 
   
   
AS Kigali
 
Orapa United
 
0 0
1 0
Fasil Ketema
 
Monastir
 
1 0
2 1
Green Eagles
 
Musongati
 
1 1
2 1
Horseed
 
Al-Ittihad
 
0 1
0 3
Onze Bravos
 
Étoile du Congo
 
0 0
0 0
Renaissance
 
CI Kamsar
 
1 0
1 0
Cotonsport
 
Unisport
 
0 0
0 1
Rivers United
 
Futuro Kings
 
2 0
2 1
Tevragh-Zeïne
 
Kaloum Star
 
1 0
1 0
Mozambique U20
 
Zimbabwe U20
 
0 0
2 0
Botswana U20
 
Angola U20
 
0 1
0 4
Lesotho U20
 
South Africa U20
 
0 3
0 7
Ada Velipojë
 
Gramshi
 
   
1 2
Bulqiza
 
Shënkolli
 
   
5 3
Këlcyra
 
Albpetrol Patos
 
   
2 2
Klosi
 
Shkumbini Peqin
 
   
0 3
Luzi 2008
 
Internacional Tirana
 
   
2 0
Maliqi
 
Gramozi Ersekë
 
   
4 0
Mirdita
 
Tërbuni Pukë
 
   
1 4
Sopoti Librazhd
 
Iliria Fushë-Krujë
 
   
4 1
Ordino
 
La Massana
 
   
1 2
Jenlai
 
Atlètic Amèrica
 
   
0 1
Ranger's
 
UE Santa Coloma II
 
   
1 2
Penya Encarnada
 
Inter Club d'Escaldes
 
0 1
0 1
UE Santa Coloma
 
Carroi
 
0 0
1 0
Acassuso
 
Villa San Carlos
 
0 0
0 0
Argentino Quilmes
 
Colegiales
 
2 1
3 1
Fénix
 
Defensores Unidos
 
2 0
2 0
Flandria
 
Los Andes
 
0 0
1 1
Sacachispas
 
UAI Urquiza
 
0 0
1 1
Defensores de Belgrano
 
San Martín Tucumán
 
0 0
0 1
Guillermo Brown
 
Atletico Mitre
 
2 0
4 2
Agropecuario
 
Temperley
 
0 0
1 0
Deportivo Laferrere
 
General Lamadrid
 
1 2
1 2
River Plate
 
Godoy Cruz
 
2 0
3 1
Independiente
 
Defensa y Justicia
 
1 0
1 0
Club Atlético Güemes
 
Douglas Haig
 
0 0
1 0
Junior Sevan
 
Ararat-Armenia II
 
   
2 1
Pyunik
 
Ararat-Armenia
 
0 1
0 1
Beijing Guoan
 
Tokyo
 
0 0
1 0
Ulsan
 
Melbourne Victory
 
0 0
1 0
Avondale Heights U20
 
Oakleigh Cannons U20
 
   
   
Avondale Heights U20
 
Oakleigh Cannons U20
 
   
   
Green Gully U20
 
St. Albans Saints U20
 
   
   
Green Gully U20
 
St. Albans Saints U20
 
   
   
Heidelberg United U20
 
South Melbourne U20
 
   
   
Heidelberg United U20
 
South Melbourne U20
 
   
   
Melbourne Knights U20
 
Port Melbourne U20
 
   
   
Melbourne Knights U20
 
Port Melbourne U20
 
   
   
Altona Magic U20
 
Hume City U20
 
   
   
Altona Magic U20
 
Hume City U20
 
   
   
Bentleigh Greens U20
 
Eastern Lions U20
 
   
   
Bentleigh Greens U20
 
Eastern Lions U20
 
   
   
Dandenong City U20
 
Dandenong Thunder U20
 
   
   
Dandenong City U20
 
Dandenong Thunder U20
 
   
   
Hartberg
 
Rapid Vienna
 
0 2
1 3
Wattens
 
Wolfsberger AC
 
2 0
4 1
LASK Linz
 
Ried
 
2 0
3 0
Lafnitz
 
Blau-Weiß Linz
 
1 0
1 0
Sint-Eloois-Winkel
 
Knokke
 
   
   
Tienen
 
Liège
 
   
   
URSL Visé
 
Francs Borains
 
   
   
Westerlo
 
Lommel United
 
1 0
2 1
RWDM
 
Deinze
 
1 0
1 1
Genk
 
Antwerp
 
2 1
4 2
Beerschot-Wilrijk
 
AS Eupen
 
0 1
0 1
Standard Liège
 
Mechelen
 
1 0
2 2
KV Oostende
 
Gent
 
0 1
2 1
Etterbeek
 
Nivellois
 
   
   
NSeth Berchem
 
Stade Everois
 
   
   
Saint-Josse
 
Sporting Bruxelles
 
   
   
Union Lasne-Ohain
 
Genappe
 
   
   
BX Brussels
 
Walhain
 
   
   
Kosova Schaerbeek
 
Football Club Schaerbeek
 
   
   
Léopold
 
Sportive Brainoise
 
   
   
Belœil
 
Morlanwelz
 
   
   
RAS Monceau
 
Antoing
 
   
   
Snef-Tyber
 
Le Roeulx
 
   
   
Soignies Sports
 
Excelsior Biévène
 
   
   
Solre-sur-Sambre
 
Ransart
 
   
   
Molenbaix
 
Péruwelz
 
   
   
Montignies
 
Hornu
 
   
   
Lorraine Arlon
 
Bastogne
 
   
   
Vaux-Noville
 
Jeunesse Freylangeoise
 
   
   
Florenville
 
Longlier
 
   
   
RAC Saint-Mard
 
Aubange
 
   
   
Andennais
 
Grand-Leez
 
   
   
Biesme
 
Condruzien
 
   
   
Chevetogne
 
Meux II
 
   
   
Ciney
 
ES de la Molignée
 
   
   
Fernelmont-Hemptinne
 
Spy
 
   
   
Flavion-Morialmé
 
Malonne
 
   
   
Nismes
 
Beauraing
 
   
   
US Dinantaise
 
Loyers
 
   
   
Ganshoren
 
Jette
 
   
   
US Givry
 
Warnant
 
   
   
Acren
 
Waremme
 
   
   
Verlaine
 
Solières Sport
 
   
   
Olympic Charleroi W
 
Alken W
 
   
   
Binche
 
Aische
 
   
   
Gosselies Sports
 
Entité Manageoise
 
   
   
SG-Tertre-Hautrage
 
Braine
 
   
   
Stockel
 
Rapid Symphorinois
 
   
   
Schaerbeek-Evere
 
Tournai
 
   
   
Aywaille
 
Wanze / Bas-Oha
 
   
   
Gouvy
 
Sprimont-Comblain
 
   
   
Herstal
 
Habay-la-Neuve
 
   
   
Mormont
 
Marloie Sport
 
   
   
Huy
 
Oppagne-Wéris
 
   
   
Jodoigne
 
Stade Disonais
 
   
   
Devonshire Colts
 
Dandy Town Hornets
 
   
   
Southampton Rangers
 
Somerset Trojans
 
   
   
St. George's Colts
 
SBRC
 
   
   
X-Roads Warriors
 
Robin Hood
 
   
   
Municipal Vinto
 
Nacional Potosí
 
0 0
0 0
Bolívar
 
Royal Pari
 
0 0
4 0
Real Potosí
 
The Strongest
 
1 2
3 5
Oriente Petrolero
 
Guabirá
 
0 0
2 3
Mladost Doboj Kakanj
 
Zrinjski
 
0 1
0 1
Sloboda Tuzla
 
Krupa na Vrbasu
 
0 0
2 0
Zeljeznicar
 
Siroki Brijeg
 
0 1
2 3
Borac Banja Luka
 
Sarajevo
 
1 0
2 2
UNIRB
 
Colo Colo
 
   
0 0
Bahia U20
 
Goias U20
 
0 1
0 2
Ceará U20
 
Sao Paulo U20
 
1 1
1 2
Flamengo RJ U20
 
Vitoria U20
 
0 0
1 2
Gremio U20
 
Cruzeiro U20
 
1 1
5 2
Corinthians U20
 
Internacional U20
 
0 0
1 2
Santos U20
 
Palmeiras U20
 
2 0
2 0
Corinthians W
 
Kindermann-Avaí W
 
2 0
4 2
Botafogo U20
 
Vasco U20
 
1 1
1 1
Portuguesa Santista
 
São Bernardo
 
0 1
0 2
Água Santa
 
Portuguesa
 
0 1
0 1
Ferroviária
 
Marília
 
0 1
0 1
Luverdense
 
Cuiabá
 
   
0 2
Ferroviária W
 
RB Bragantino W
 
1 0
4 0
Coritiba
 
Bragantino
 
0 0
0 0
Grêmio
 
Vasco da Gama
 
1 0
4 0
São Paulo
 
Sport Recife
 
1 0
1 0
Atlético Mineiro
 
Internacional
 
1 1
2 2
Cruzeiro
 
Brasil de Pelotas
 
3 1
4 1
Cuiabá
 
Botafogo SP
 
0 0
2 0
Figueirense
 
Náutico
 
0 0
2 0
Cabofriense
 
São Luiz
 
0 1
1 1
Coruripe
 
América RN
 
0 0
1 0
Globo
 
ABC
 
1 0
2 1
Real Noroeste
 
Brasiliense
 
0 1
1 1
Moto Club MA
 
Fast Clube
 
0 0
2 2
Goianésia
 
Gama
 
1 1
2 2
Tupynambás
 
Aparecidense
 
0 0
1 1
Vitória da Conquista
 
Salgueiro
 
2 0
4 3
Galvez
 
Ríver
 
0 0
0 0
Chapadão
 
Águia Negra
 
0 0
1 0
Levski Lom
 
Etar VT II
 
   
1 1
Botev Vratsa
 
Lokomotiv Plovdiv
 
0 1
0 1
Botev Plovdiv
 
CSKA Sofia
 
0 1
0 3
Slavia Sofia
 
Ludogorets
 
0 0
0 2
ASFB
 
Vitesse
 
1 1
3 1
Léopards
 
Douanes
 
1 0
1 0
Police
 
Majestic
 
0 0
2 2
Aigle Noir
 
Athlético Olympic
 
   
0 0
Flambeau du Centre
 
Inter Star
 
   
1 0
Kayanza United
 
Bumamuru
 
   
2 0
Les Eléphants
 
Bujumbura City
 
   
1 0
Muzinga
 
Rukinzo
 
1 1
1 1
Cobreloa
 
Ñublense
 
2 1
4 2
Deportes Temuco
 
Deportes Santa Cruz
 
1 0
2 1
Melipilla
 
San Marcos
 
0 0
0 1
Santiago Wanderers
 
Coquimbo Unido
 
0 1
1 1
Unión La Calera
 
Everton
 
3 1
6 2
Deportes Linares
 
Deportes Vallenar
 
1 0
1 0
Concepcion
 
Independiente
 
0 1
1 4
Colchagua
 
San Antonio Unido
 
0 1
0 2
Wuhan Zall
 
Shandong Luneng
 
0 3
0 5
La Equidad
 
Santa Fe
 
0 1
1 1
Deportes Quindío
 
Llaneros
 
0 0
2 0
Cortuluá
 
Leones FC
 
1 0
2 1
AC Rangers
 
Motema Pembe
 
   
0 0
Cariari Pococí
 
Puerto Golfito
 
1 0
2 2
Guanacasteca
 
Juventud Escazuceña
 
0 0
1 0
Alajuelense
 
Limón
 
2 0
4 1
Grecia
 
Deportivo Saprissa
 
0 2
0 3
Guadalupe
 
San Carlos
 
1 0
3 0
Pérez Zeledón
 
Cartaginés
 
1 2
1 4
Slaven Koprivnica
 
Dinamo Zagreb
 
0 2
1 5
Hajduk Split
 
Rijeka
 
1 1
1 2
Osijek II
 
Cibalia
 
0 0
0 0
Enosis
 
Apollon
 
0 2
1 5
Ermis
 
Paphos
 
0 1
1 1
Táborsko
 
Dukla Praha
 
0 1
0 1
Zbrojovka Brno
 
České Budějovice
 
0 2
1 3
Mladá Boleslav
 
Teplice
 
0 1
0 2
Sparta Praha
 
Slavia Praha
 
0 2
0 3
Fredericia
 
Hvidovre
 
0 0
0 1
Vendsyssel
 
Silkeborg
 
1 1
2 1
SønderjyskE
 
Nordsjælland
 
1 0
2 1
København
 
Horsens
 
2 0
2 0
Lyngby
 
Randers
 
0 0
0 3
Delfines Del Este
 
Universidad O&M
 
   
0 2
Universidad Católica
 
LDU Quito
 
1 0
2 0
Independiente del Valle
 
El Nacional
 
2 0
2 0
Guayaquil City
 
LDU Portoviejo
 
1 0
3 1
Chalatenango
 
Municipal Limeño
 
3 1
3 3
Sonsonate
 
Águila
 
0 0
0 0
Isidro Metapán
 
Alianza
 
0 1
1 1
Atletico Marte
 
Jocoro
 
0 1
2 1
FAS
 
Santa Tecla
 
0 1
1 1
Firpo
 
Once Municipal
 
0 0
0 1
West Bromwich Albion
 
Crystal Palace
 
1 1
1 5
Sheffield United
 
Leicester City
 
1 1
1 2
Tottenham Hotspur
 
Arsenal
 
2 0
2 0
Liverpool
 
Wolverhampton Wanderers
 
1 0
4 0
Chelsea W
 
West Ham W
 
1 0
3 2
Arsenal W
 
Birmingham W
 
0 0
3 0
Reading W
 
Bristol City W
 
0 1
1 1
Tottenham W
 
Brighton W
 
1 1
3 1
Everton W
 
Manchester City W
 
0 3
0 3
Durham W
 
Blackburn Rovers W
 
0 0
0 0
Leicester W
 
London Bees W
 
1 0
3 0
Lewes W
 
Charlton W
 
2 0
2 1
Liverpool W
 
Crystal Palace W
 
2 0
4 0
Millwall W
 
Coventry United W
 
1 0
2 0
Paide
 
Nõmme Kalju
 
3 2
7 4
Paris SG W
 
Paris W
 
2 0
4 1
Lille
 
Monaco
 
0 0
2 1
Angers SCO
 
Lorient
 
1 0
2 0
Bordeaux
 
Brest
 
0 0
1 0
Dijon
 
Saint-Étienne
 
0 0
0 0
Nantes
 
Strasbourg
 
0 2
0 4
Reims
 
Nice
 
0 0
0 0
Metz
 
Olympique Lyonnais
 
0 1
1 3