Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Ghana U20
 
Nigeria U20
 
   
1 0
Namibia U20
 
Comoros U20
 
0 0
1 0
Zambia U20
 
Malawi U20
 
1 0
2 0
Besëlidhja Lezhë
 
Erzeni Shijak
 
0 0
1 0
Burreli
 
Korabi Peshkopi
 
2 0
3 0
Lushnja
 
Pogradeci
 
0 2
0 3
Tomori Berat
 
Turbina Cërrik
 
0 0
1 1
Vora
 
Oriku
 
1 0
1 0
Egnatia Rrogozhinë
 
Luftëtari Gjirokastër
 
   
   
Apolonia Fier
 
Skënderbeu Korçë
 
0 0
1 0
Bylis Ballsh
 
Kukësi
 
0 2
0 3
Kastrioti Krujë
 
Vllaznia Shkodër
 
0 3
0 3
Laçi
 
Tirana
 
0 1
0 1
Partizani Tirana
 
Teuta Durrës
 
0 0
0 0
Atlètic Club d'Escaldes
 
UE Santa Coloma
 
0 0
0 0
General Lamadrid
 
Cañuelas
 
0 1
0 1
Central Ballester
 
Yupanqui
 
0 0
0 0
CDJU Gualeguaychu
 
Unión Sunchales
 
0 1
2 2
Def. de Pronunciamiento
 
Sarmiento Resistencia
 
0 0
2 0
Douglas Haig
 
Sportivo Las Parejas
 
1 1
2 2
Sansinena
 
Villa Mitre
 
0 0
0 0
Sol de Mayo
 
Deportivo Camioneros
 
0 0
0 1
Huracán Las Heras
 
Deportivo Maipú
 
0 1
0 1
Sportivo Peñarol
 
Sportivo Desamparados
 
0 2
0 2
Cipolletti
 
Circulo Deportivo
 
0 0
1 0
Sportivo Belgrano
 
Defensores Belgrano VR
 
1 0
3 0
Juventud Unida Univ.
 
Deportivo Madryn
 
0 1
2 2
Central Norte
 
Chaco For Ever
 
2 0
2 1
Banants II
 
Alashkert II
 
   
1 0
West Armenia
 
BKMA
 
   
2 1
St. Albans Saints U20
 
Bentleigh Greens U20
 
   
   
St. Albans Saints U20
 
Bentleigh Greens U20
 
   
   
Avondale Heights U20
 
Dandenong City U20
 
   
   
Avondale Heights U20
 
Dandenong City U20
 
   
   
South Melbourne U20
 
Port Melbourne U20
 
   
   
South Melbourne U20
 
Port Melbourne U20
 
   
   
Heidelberg United U20
 
Green Gully U20
 
   
   
Heidelberg United U20
 
Green Gully U20
 
   
   
Altona Magic U20
 
Oakleigh Cannons U20
 
   
   
Altona Magic U20
 
Oakleigh Cannons U20
 
   
   
Dandenong Thunder U20
 
Eastern Lions U20
 
   
   
Dandenong Thunder U20
 
Eastern Lions U20
 
   
   
Hume City U20
 
Melbourne Knights U20
 
   
   
Hume City U20
 
Melbourne Knights U20
 
   
   
Zaqatala
 
Qaradağ Lökbatan
 
   
2 0
Neftchi II
 
Kapaz
 
   
0 0
Qarabağ II
 
Keşlə II
 
   
1 0
Sabah II
 
Turan
 
   
1 1
MOIK
 
Sumqayıt II
 
   
1 5
Al-Hidd
 
Al-Najma
 
0 0
1 1
Busaiteen
 
Manama
 
0 0
0 0
Nacional Potosí
 
Bolívar
 
0 0
1 1
Royal Pari
 
San José
 
0 0
2 0
Santa Cruz
 
Real Potosí
 
1 0
3 1
The Strongest
 
Always Ready
 
1 0
2 0
EM Huanuni
 
Independiente Petrolero
 
0 0
0 0
Cochabamba FC
 
Real Tomayapo
 
1 1
1 1
Torre Fuerte
 
Fancesa
 
1 0
1 1
Libertad
 
Vaca Díez
 
   
0 1
Botafogo U20
 
Sport Recife U20
 
1 1
2 1
Real Noroeste
 
Rio Branco-VN
 
1 2
2 2
CFRJ / Marica
 
Sampaio Corrêa RJ
 
0 0
1 2
Nova Iguaçu
 
Duque de Caxias
 
0 0
1 0
Bahia U20
 
Palmeiras U20
 
2 0
2 1
Bage
 
Uniao Harmonia
 
   
   
Nova Prata
 
Inter Santa Maria
 
   
0 3
Riopardense
 
Novo Horizonte RS
 
   
2 9
Santa Cruz RS
 
EC São José
 
   
1 0
Santo Ângelo
 
Passo Fundo
 
   
0 2
Portuguesa
 
Água Santa
 
1 0
1 2
São Bernardo
 
Portuguesa Santista
 
2 0
2 0
XV de Piracicaba
 
Comercial
 
0 0
1 0
Marília
 
Ferroviária
 
1 0
2 0
União Rondonópolis
 
Dom Bosco
 
1 0
1 0
Rio Negro RR
 
Atlético Roraima
 
   
3 2
Avaí
 
Chapecoense
 
0 1
0 2
Confiança
 
CSA
 
1 2
1 5
CRB
 
Cruzeiro
 
0 0
0 0
Cuiabá
 
Vitória
 
1 1
3 3
Paraná
 
Figueirense
 
0 0
0 2
Águia Negra
 
Chapadão
 
   
3 0
Beroe
 
Levski Sofia
 
1 1
2 1
O'Higgins
 
Huachipato
 
1 0
2 1
Palestino
 
Unión La Calera
 
0 1
3 1
Audax Italiano
 
Universidad Chile
 
0 0
1 3
Deportes Linares
 
General Velásquez
 
0 1
1 1
Renaissance
 
TP Mazembe
 
   
0 0
Grecia
 
Sporting San José
 
1 1
1 1
Bijelo Brdo
 
Dugopolje
 
0 0
1 1
Croatia Zmijavci
 
Dubrava Zagreb
 
1 0
3 0
Hajduk Split U19
 
Rijeka U19
 
1 0
2 0
AEK Larnaca
 
Paphos
 
0 0
0 0
Vendsyssel
 
Esbjerg
 
0 1
1 2
Nykøbing
 
OB
 
0 2
0 3
Delfin
 
Olmedo
 
1 1
3 1
El Nacional
 
Aucas
 
0 1
2 2
LDU Quito
 
LDU Portoviejo
 
0 1
1 1
Independiente del Valle
 
Emelec
 
2 0
3 0
Aluminium Nag Hammadi
 
Dayrout
 
   
3 2
Asmant Asyut
 
Qena
 
   
1 2
El Minya
 
Tahta
 
   
3 1
El Sharqia Dokhan
 
Ilameen
 
   
1 0
Markaz Shabab Samosta
 
Fayoum
 
0 0
1 0
Shoban Moslemen Qena
 
Beni Suef
 
   
2 1
Sohag
 
Asyut Petrol
 
   
0 1
Telephonaat Beni Suef
 
Kima Aswan
 
1 0
2 0
Al Merreikh
 
El Seka El Hadid
 
   
0 0
El Daklyeh
 
Porto Suez
 
0 1
1 1
El Zarqa
 
Nasr
 
0 2
2 2
Gomhoreyat Shepin
 
Olympic El Qanah
 
   
1 1
Masr
 
Nojom El Mostabel
 
1 0
2 1
Petrojet
 
Tersana
 
0 0
0 0
Sers Elyan
 
Tanta
 
   
2 2
Suez
 
Coca-Cola
 
   
0 0
Preston North End
 
Middlesbrough
 
0 0
3 0
Barnsley
 
Wycombe Wanderers
 
1 0
2 1
Brentford
 
Derby County
 
0 0
0 0
Bristol City
 
Blackburn Rovers
 
0 0
1 0
Norwich City
 
Nottingham Forest
 
1 0
2 1
Reading
 
Birmingham City
 
0 2
1 2
Enfield Town
 
Maldon & Tiptree
 
0 0
2 2
Watford U18
 
Colchester United U18
 
2 0
2 0
Birmingham W
 
Leicester W
 
0 0
0 0
Kidlington
 
Corby Town
 
   
   
Slimbridge
 
Moneyfields
 
   
   
Gosport Borough
 
Salisbury
 
   
   
Havant & Waterlooville
 
Slough Town
 
0 0
0 0
Bristol City W
 
Aston Villa W
 
0 1
0 4
Ajax
 
Atalanta
 
0 0
0 1
Midtjylland
 
Liverpool
 
0 1
1 1
Paris Saint Germain
 
İstanbul Başakşehir
 
3 0
5 1
Bayern München
 
Lokomotiv Moskva
 
0 0
2 0
Inter
 
Shakhtar Donetsk
 
0 0
0 0
Manchester City
 
Olympique Marseille
 
0 0
3 0
Olympiakos Piraeus
 
Porto
 
0 1
0 2
Real Madrid
 
Borussia M'gladbach
 
2 0
2 0
Salzburg
 
Atlético Madrid
 
0 1
0 2
Lanchkhuti
 
Rosengard W
 
0 6
0 7
Minsk FK W
 
LSK Kvinner W
 
0 1
0 2
Juventus W
 
Lyon W
 
2 1
2 3
Subotica W
 
Wolfsburg W
 
0 3
0 5
Goteborg FC W
 
Manchester City W
 
1 1
1 2
Pomurje
 
Fortuna Hjorring W
 
0 1
0 1
SL Benfica
 
Chelsea W
 
0 4
0 5
PSV
 
Barcelona W
 
0 2
1 4
Servette Chênois W
 
Atletico Madrid W
 
2 1
2 4
Gagra
 
Shukura
 
1 0
2 0
Rustavi
 
Shevardeni 1906
 
0 0
0 1
Samgurali
 
Merani Martvili
 
0 0
2 1
Sioni
 
Aragvi Dusheti
 
4 0
6 0
WIT Georgia
 
Zugdidi
 
0 0
1 2
Kolkheti Khobi
 
Spaeri
 
   
2 0
Teutonia St.Tönis
 
Monheim
 
   
   
Borussia Hildesheim
 
Schwarz-Weiß Rehden
 
   
   
Heider SV
 
Holstein Kiel II
 
   
   
HSC Hannover
 
Atlas Delmenhorst
 
   
   
Drochtersen / Assel
 
Hamburger SV II
 
   
   
Eintracht Norderstedt
 
LSK Hansa
 
   
   
Jeddeloh
 
Hannover 96 II
 
   
   
Oberneuland
 
Werder Bremen II
 
   
   
Phönix Lübeck
 
St. Pauli II
 
   
   
Wolfsburg II
 
Havelse
 
   
   
Teutonia Hamburg
 
Altona 93
 
   
   
Rot-Weiss Essen
 
SV 1919 Straelen
 
3 0
4 1
Boca Gibraltar
 
Europa FC
 
   
   
Asteras Tripolis
 
Volos NFC
 
1 0
1 1
Mictlán
 
Solola
 
1 0
1 0
Aurora
 
Puerto San Jose
 
1 0
2 0
FICA
 
América des Cayes
 
   
2 2
Ivancsa
 
Újpest II
 
   
0 3
Veszprém
 
Érdi VSE
 
1 0
2 0
Mumbai City
 
Chennaiyin
 
1 1
2 1
PSS Sleman
 
PSM
 
   
   
Hapoel Haifa
 
Hapoel Tel Aviv
 
0 0
2 0
Piacenza
 
Novara
 
1 1
3 3
Fano
 
Legnago Salus
 
0 0
1 0
Fermana
 
Arezzo
 
0 0
0 0
Avellino
 
Bisceglie
 
1 0
4 2
Casale
 
Città di Varese
 
0 1
1 1
Chieri
 
Gozzano
 
1 1
1 1
Fossano
 
Sestri Levante
 
0 1
1 3
Bra
 
Vado
 
1 0
3 1
Lavagnese
 
Saluzzo
 
3 1
3 2
Trento Calcio 1921
 
Union Feltre
 
0 0
2 0
Kashiwa Reysol
 
Oita Trinita
 
0 0
1 1
Ehime
 
Ventforet Kofu
 
0 2
0 2
Imabari
 
Grulla Morioka
 
0 0
2 0
Fujieda MYFC
 
Fukushima United
 
1 0
1 0
Sagamihara
 
Azul Claro Numazu
 
1 0
1 0
Gainare Tottori
 
Blaublitz Akita
 
0 0
0 0
Gamba Osaka U23
 
Parceiro Nagano
 
0 1
0 1
Gifu
 
Vanraure Hachinohe
 
1 0
1 0
Kamatamare Sanuki
 
Cerezo Osaka U23
 
0 0
0 0
Roasso Kumamoto
 
Kataller Toyama
 
0 0
1 0
YSCC
 
Kagoshima United
 
0 0
0 1
Al Arabi
 
Al Yarmouk
 
2 2
2 2
Al Tora
 
Ittihad Al Ramtha
 
0 0
0 0
Blama
 
Al Karmal
 
1 0
3 0
Zoo Kericho
 
Mathare United
 
   
   
Drenica
 
Drita
 
0 1
0 3
Gjilani
 
Prishtina
 
0 2
0 3
KF Feronikeli
 
Besa Pejë
 
2 0
3 0
Shabab El Bourj
 
Bourj
 
0 0
0 1
Progrès Niedercorn
 
Swift Hesperange
 
   
   
Akademija Pandev
 
Borec
 
0 1
2 1
Makedonija
 
Pelister
 
1 1
2 1
Rabotnicki
 
Renova
 
1 0
3 1
Shkupi
 
Vardar
 
0 0
1 1
Sileks
 
Struga
 
0 0
0 0
Skendija 79
 
Belasica
 
1 0
2 0
St. George's
 
Vittoriosa Stars
 
0 0
0 1
St. Andrews
 
Pembroke Athleta
 
   
1 2
Swieqi
 
Marsaxlokk
 
1 0
1 0
Birkirkara
 
Balzan
 
0 2
2 2
Senglea Athletic
 
Gudja United
 
0 0
0 2
Mosta
 
Valletta
 
2 2
2 2
Cruz Azul Hidalgo
 
Aguacateros CDU
 
0 0
1 0
Gavilanes FC Matamoros
 
Mineros de Fresnillo
 
   
3 0
Jezero
 
Iskra
 
0 0
0 2
Rudar
 
Mladost Ljeskopolje
 
0 0
1 0
Dečić
 
Petrovac
 
0 0
1 0
Sutjeska
 
Mladost
 
1 0
3 0
Zeta
 
Budućnost
 
0 0
0 2
Ittihad Khemisset
 
Riadi Salmi
 
1 0
1 1
Kawkab Marrakech
 
AS Salé
 
0 1
1 1
Widad Témara
 
UTS Rabat
 
0 0
1 1
Difaâ El Jadida
 
Wydad Casablanca
 
0 1
0 1
Youssoufia Berrechid
 
Hassania Agadir
 
0 0
0 0
Ittihad Tanger
 
Olympic Safi
 
1 0
1 0
Marathón
 
Forge
 
1 0
1 0
Cliftonville U20
 
Linfield U20
 
   
   
Glentoran U20
 
Crusaders U20
 
   
   
Portadown U20
 
Ballymena United U20
 
   
   
Crusaders Strikers W
 
Glentoran BU W
 
0 1
0 2
Linfield W
 
Derry City W
 
   
4 0
Sion Swifts W
 
Cliftonville W
 
2 1
3 1
Aalesund
 
Strømsgodset
 
0 1
1 4
Haugesund
 
Bodø / Glimt
 
0 2
0 4
Kristiansund