Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Ivory Coast U20
 
Ghana U20
 
0 0
1 0
Albpetrol Patos
 
Përmeti
 
   
2 0
Butrinti Sarandë
 
Devolli
 
   
2 1
Labëria
 
Delvina
 
   
4 0
Naftëtari Kuçovë
 
Tepelena
 
   
3 1
Skrapari
 
Maliqi
 
   
0 3
Luzi 2008
 
Spartaku Tiranë
 
   
   
CS Constantine U21
 
ASO Chlef U21
 
0 0
2 0
NC Magra U21
 
US Biskra U21
 
   
2 2
USM Bel Abbès U21
 
ES Sétif U21
 
0 0
1 0
WA Tlemcen U21
 
USM Alger U21
 
1 0
1 1
NC Magra
 
US Biskra
 
0 0
0 0
USM Bel Abbès
 
ES Sétif
 
0 1
0 2
CS Constantine
 
ASO Chlef
 
0 0
0 0
Tlemcen
 
USM Alger
 
0 0
0 0
Jenlai
 
Ranger's
 
   
0 4
Deportivo Armenio
 
San Miguel
 
1 1
1 1
Tristán Suárez
 
Villa San Carlos
 
2 0
2 1
Los Andes
 
Argentino Quilmes
 
0 1
1 1
Barracas Central
 
Belgrano
 
0 0
1 0
Brown de Adrogué
 
Instituto
 
1 1
1 1
Deportivo Morón
 
Ferro Carril Oeste
 
1 2
2 3
Deportivo Santamarina
 
Chacarita Juniors
 
2 0
3 1
Gimnasia Jujuy
 
All Boys
 
1 0
2 0
Independiente Rivadavia
 
Guillermo Brown
 
0 0
0 0
Alvarado
 
San Martín San Juan
 
0 1
0 1
Berazategui
 
Sportivo Italiano
 
0 1
1 1
El Porvenir
 
Midland
 
1 1
1 1
Deportivo Muñiz
 
Centro Español
 
0 1
1 1
Vélez Sarsfield
 
Racing Club
 
0 0
2 1
Colón
 
Gimnasia La Plata
 
0 1
0 2
Newell's Old Boys
 
Estudiantes
 
1 0
1 0
Boca Juniors
 
Arsenal de Sarandi
 
1 0
1 1
Pyunik
 
Shirak
 
0 1
0 2
Eastern Lions U20
 
Avondale Heights U20
 
   
   
Eastern Lions U20
 
Avondale Heights U20
 
   
   
South Melbourne U20
 
Green Gully U20
 
   
   
South Melbourne U20
 
Green Gully U20
 
   
   
Port Melbourne U20
 
Hume City U20
 
   
   
Port Melbourne U20
 
Hume City U20
 
   
   
Dandenong Thunder U20
 
St. Albans Saints U20
 
   
   
Dandenong Thunder U20
 
St. Albans Saints U20
 
   
   
Bentleigh Greens U20
 
Heidelberg United U20
 
   
   
Bentleigh Greens U20
 
Heidelberg United U20
 
   
   
Oakleigh Cannons U20
 
Melbourne Knights U20
 
   
   
Oakleigh Cannons U20
 
Melbourne Knights U20
 
   
   
Dandenong City U20
 
Altona Magic U20
 
   
   
Dandenong City U20
 
Altona Magic U20
 
   
   
Vorwärts Steyr
 
Dornbirn
 
1 0
1 1
LASK Juniors OÖ U18
 
Rapid Wien U18
 
0 5
0 8
Ried
 
Rheindorf Altach
 
1 1
1 4
St. Pölten
 
Hartberg
 
2 1
2 2
Sturm Graz
 
Admira
 
1 0
3 0
Isa Town
 
Al Ittihad
 
   
1 1
Sitra
 
Al Tadamun Buri
 
2 0
3 0
Eva's Tienen W
 
RFC de Liege W
 
   
   
Massenhoven W
 
Famkes Merkem W
 
   
   
Kontich W
 
Voorwaarts Zwevezele W
 
   
   
Chastre W
 
SG-Tertre-Hautrage W
 
   
   
Mechelen W
 
Genk II W
 
   
   
Anderlecht II W
 
Moldavo W
 
   
   
Gent II W
 
Wuustwezel W
 
   
   
Excelsior Virton
 
Verlaine
 
   
   
RES Durbuy
 
Couvin-Mariembourg
 
   
   
Tubize
 
Acren
 
   
   
Heist
 
Mandel United
 
   
   
La Louvière Centre
 
Patro Eisden
 
   
   
Olympic Charleroi
 
Sint-Eloois-Winkel
 
   
   
SV Roeselare
 
Tienen
 
   
   
Lierse Kempenzonen
 
Deinze
 
2 1
3 4
Royal Excel Mouscron
 
Beerschot-Wilrijk
 
1 0
3 1
Cercle Brugge
 
KV Oostende
 
0 1
0 1
Kortrijk
 
OH Leuven
 
0 0
0 3
Sint-Truiden
 
Sporting Charleroi
 
1 1
1 2
Bastogne
 
Libramont
 
   
   
Jeunesse Freylangeoise
 
Sartoise
 
   
   
La Roche
 
RAC Saint-Mard
 
   
   
Longlier
 
Vaux-Noville
 
   
   
Heist W
 
VVC Brasschaat W
 
   
   
SG-Tertre-Hautrage II W
 
Eendracht Mazenzele W
 
   
   
Sibret W
 
Aywaille W
 
   
   
Vosselaar W
 
Standard Liège III W
 
   
   
Alken W
 
White Star Woluwe II W
 
   
   
Bredene W
 
Club Brugge II W
 
   
   
Mechelen II W
 
Chastre II W
 
   
   
Bosdam Beveren W
 
Gent III W
 
   
   
Irlande-Auderghem W
 
Olympic Charleroi W
 
   
   
Loyers W
 
Westerlo W
 
   
   
Olsa Brakel W
 
Egem Pittem W
 
   
   
Sottegem W
 
Eendracht Aalst II W
 
   
   
Wolvertem Merchtem W
 
Havinnes W
 
   
   
Zulte-Waregem II W
 
Svelta Melsele W
 
   
   
Club Brugge W
 
Eendracht Aalst W
 
5 0
6 1
St. Liege W
 
RSC Anderlecht W
 
0 3
0 5
Zulte-Waregem W
 
White Star Woluwé W
 
0 0
3 1
PAC Buzet
 
Braine
 
   
   
Aische
 
Albert Quévy-Mons
 
   
   
Rapid Symphorinois
 
Gosselies Sports
 
   
   
Tournai
 
Jeunesse Tamines
 
   
   
Onhaye
 
Jodoigne
 
   
   
Oppagne-Wéris
 
Raeren-Eynatten
 
   
   
Municipal Vinto
 
Aurora
 
0 0
1 0
Santa Cruz
 
Always Ready
 
0 0
0 3
Fancesa
 
Torre Fuerte
 
1 1
4 2
Krupa na Vrbasu
 
Zeljeznicar
 
1 0
2 1
Olimpic Sarajevo
 
Radnik Bijeljina
 
1 0
1 0
Sarajevo
 
Sloboda Tuzla
 
2 0
2 1
Sampaio Corrêa RJ
 
Nova Iguaçu
 
0 1
3 3
Moto Club MA U20
 
Nautico U20
 
   
1 5
Vitoria U20
 
CRB U20
 
   
1 2
Ceará U20
 
Jaciobá U20
 
   
6 1
Santa Cruz U20
 
Globo U20
 
   
2 0
Passo Fundo
 
EC São José
 
   
0 1
Santa Cruz RS
 
Inter Santa Maria
 
   
0 1
São Bernardo
 
Portuguesa
 
1 1
1 1
Athletico PR
 
Atlético Mineiro
 
0 1
0 1
Bragantino
 
Fortaleza
 
1 1
2 1
Internacional
 
Botafogo
 
1 1
2 1
Palmeiras
 
Bahia
 
3 0
3 0
Vitória
 
Cruzeiro
 
0 1
0 1
Figueirense
 
Cuiabá
 
0 0
1 0
América Mineiro
 
Paraná
 
0 0
1 0
Confiança
 
Juventude
 
0 1
0 1
Londrina
 
Remo
 
0 0
0 0
Bragantino PA
 
Juventude MA
 
1 0
1 1
Itabaiana
 
Floresta
 
0 0
2 2
ABC
 
Globo
 
1 0
1 1
Brasiliense
 
Real Noroeste
 
1 0
3 0
Goiânia
 
Atlético Alagoinhas
 
2 1
3 2
Novorizontino
 
Cascavel
 
1 0
3 0
Beroe
 
Botev Plovdiv
 
1 0
3 0
Tsarsko selo
 
Levski Sofia
 
1 2
2 2
Dobrudzha 1919
 
Septemvri Simitli
 
0 0
0 2
FK Minyor Pernik
 
Sozopol
 
0 2
0 2
Lokomotiv G. Oryahovitsa
 
Septemvri Sofia
 
0 2
0 2
Lovech
 
Yantra 1919
 
0 0
1 0
Majestic
 
Etoile Filante
 
   
0 0
Rahimo
 
ASFB
 
1 0
0 1
Douanes
 
ASEC Koudougou
 
0 0
2 1
Ouagadougou
 
Léopards
 
1 1
1 1
Rukinzo
 
Les Eléphants
 
0 0
1 1
Aigle Noir
 
Kayanza United
 
   
1 1
Bujumbura City
 
Musongati
 
0 1
2 4
Unión Española
 
Colo-Colo
 
0 1
1 2
Univ. Concepción
 
Audax Italiano
 
1 0
3 1
Lautaro de Buin
 
Colina
 
2 0
3 0
Tianjin Teda
 
Jiangsu Suning
 
0 0
0 0
Leones FC
 
Bogotá
 
0 1
0 1
Cortuluá
 
Valledupar
 
4 0
5 0
Lubumbashi Sport
 
Saint Eloi Lupopo
 
   
0 1
Gorica
 
Osijek
 
1 0
4 1
Varaždin
 
Hajduk Split
 
2 0
4 2
Rudeš
 
Dugopolje
 
0 0
0 0
Cibalia
 
Junak
 
0 0
1 2
Dubrava Zagreb
 
Osijek II
 
1 0
2 1
Orijent 1919
 
Hrvatski Dragovoljac
 
1 1
2 3
Solin
 
Medimurje Cakovec
 
0 0
1 0
Hajduk Split U19
 
Slaven Koprivnica U19
 
2 0
3 0
Ermis
 
Anorthosis
 
1 0
1 1
AE Zakakiou
 
Aris
 
   
1 3
Ayia Napa
 
Akritas
 
   
0 2
Digenis Morphou
 
Digenis Ypsonas
 
1 1
2 1
Kouris Erimi
 
Xylotympou
 
2 0
2 1
Omonia Aradippou
 
Othellos
 
   
1 2
PAEEK
 
Onisilos
 
0 1
1 1
Amathous
 
Olympiada Lympion
 
   
0 0
APONA Anagias
 
Oroklini / Troulloi
 
   
1 2
Elpida Astromeritis
 
ENAD
 
   
5 0
Halkanoras
 
Ethnikos Assias
 
   
2 0
O Kormakitis
 
APEP
 
   
1 3
České Budějovice
 
Karviná
 
0 1
1 1
Opava
 
Mladá Boleslav
 
2 1
2 2
Příbram
 
Zlín
 
0 0
1 0
Pardubice
 
Zbrojovka Brno
 
0 0
2 1
Teplice
 
Sigma Olomouc
 
0 1
1 1
Jablonec
 
Viktoria Plzeň
 
0 2
3 2
Silkeborg
 
Fredericia
 
1 0
2 0
Hvidovre
 
Skive
 
1 1
1 2
Dikhil
 
Gendarmerie
 
   
2 2
Port
 
Barwaqo / CCO
 
   
2 1
Universidad Católica
 
Delfin
 
0 0
0 0
Orense
 
Técnico Universitario
 
1 0
1 0
LDU Portoviejo
 
Mushuc Runa
 
0 0
0 0
National Bank of Egypt
 
Wadi Degla
 
0 1
1 1
Pyramids FC
 
Al Ittihad
 
1 1
1 2
Al Mokawloon
 
Zamalek
 
0 1
0 2
Águila
 
Atletico Marte
 
0 2
2 2
Jocoro
 
Isidro Metapán
 
2 1
3 1
Santa Tecla
 
Firpo
 
0 1
0 2
Cardiff City
 
Swansea City
 
0 1
0 2
AFC Bournemouth
 
Huddersfield Town
 
3 0
5 0
Birmingham City
 
Watford
 
0 0
0 1
Blackburn Rovers
 
Norwich City
 
0 1
1 2
Derby County
 
Stoke City
 
0 0
0 0
Luton Town
 
Preston North End
 
2 0
3 0
Middlesbrough
 
Millwall
 
3 0
3 0
Nottingham Forest
 
Brentford
 
0 1
1 3
Queens Park Rangers
 
Reading
 
0 0
0 1
Rotherham United
 
Bristol City
 
2 0
2 0
Sheffield Wednesday
 
Barnsley
 
1 2
1 2
Wycombe Wanderers
 
Coventry City
 
0 2
1 2
Kidsgrove Athletic
 
Stamford
 
   
0 2
Needham Market
 
Leiston
 
2 0
2 1
Basford United
 
Felixstowe & Walton United
 
1 0
3 0
Hitchin Town
 
Peterborough Sports
 
0 2
0 4
Marine
 
Hyde United
 
0 0
1 0
Swindon Supermarine
 
Carshalton Athletic
 
0 0
0 0
Witton Albion
 
Bamber Bridge
 
2 0
2 0
Blackpool
 
Oxford United
 
0 0
0 0
Bristol Rovers
 
Plymouth Argyle
 
2 0
3 0
Charlton Athletic
 
AFC Wimbledon
 
1 2
5 2
Crewe Alexandra
 
Northampton Town
 
0 1
2 1
Doncaster Rovers
 
Gillingham
 
1 0
2 1
Hull City
 
Shrewsbury Town
 
0 1
0 1
Ipswich Town
 
Portsmouth
 
0 2
0 2
Lincoln City
 
Sunderland
 
0 3
0 4
Milton Keynes Dons
 
Burton Albion
 
0 1
1 1
Peterborough United
 
Rochdale
 
4 1
4 1
Swindon Town
 
Fleetwood Town
 
0 1
0 1
Wigan Athletic
 
Accrington Stanley
 
3 0
4 3
Carlisle United
 
Stevenage
 
3 0
4 0
Crawley Town
 
Barrow
 
1 1
4 2
Exeter City
 
Tranmere Rovers
 
3 0
5 0
Forest Green Rovers
 
Cambridge United
 
0 0
2 0
Grimsby Town
 
Mansfield Town
 
0 0
1 1
Leyton Orient
 
Newport County
 
0 1
2 1
Morecambe
 
Harrogate Town
 
0 0
1 0
Oldham Athletic
 
Bradford City
 
2 0
3 1
Port Vale
 
Colchester United
 
0 0
1 1
Salford City
 
Cheltenham Town
 
0 0
0 0
Southend United
 
Scunthorpe United
 
0 0
1 0
Walsall
 
Bolton Wanderers
 
1 1
2 1
Barking
 
Hanwell Town
 
   
1 4
Boreham Wood
 
Aldershot Town
 
2 1
3 2
Chesterfield
 
Barnet
 
1 0
6 0
Dagenham & Redbridge
 
Altrincham
 
0 1
0 1
King's Lynn Town
 
Torquay United
 
0 0
0 0
Wealdstone
 
Weymouth
 
1 1
2 1
Woking
 
Hartlepool United
 
2 0
3 0
Solihull Moors
 
Bromley
 
0 1
0 1
Hythe Town
 
Guernsey
 
   
   
Clitheroe
 
Marske United
 
   
   
Marine
 
Runcorn Linnets