Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Benin U20
 
Togo U20
 
   
2 0
Niger U20
 
Burkina Faso U20
 
   
   
Swaziland U20
 
Botswana U20
 
0 1
0 1
South Africa U20
 
Mozambique U20
 
0 0
0 0
Zimbabwe U20
 
Lesotho U20
 
3 1
4 1
USM Bel Abbès
 
MC Alger
 
0 1
1 2
Deportivo Merlo
 
Argentino Merlo
 
0 1
1 2
Real Pilar
 
Dock Sud
 
0 0
1 0
Argentino Rosario
 
Puerto Nuevo
 
0 1
4 1
Atlas
 
Sportivo Barracas
 
0 1
1 1
Claypole
 
Liniers
 
0 2
2 2
Juventud Unida G.
 
Deportivo Muñiz
 
0 0
0 0
Lugano
 
Defensores de Cambaceres
 
0 1
0 1
Lernayin Artsakh
 
Ararat II
 
   
0 5
Lori
 
Shirak
 
1 0
3 2
Adelaide United Res.
 
Adelaide Raiders Res.
 
   
2 1
Avondale Heights U20
 
Green Gully U20
 
   
   
Avondale Heights U20
 
Green Gully U20
 
   
   
Eastern Lions U20
 
Port Melbourne U20
 
   
   
Eastern Lions U20
 
Port Melbourne U20
 
   
   
Melbourne Knights U20
 
St. Albans Saints U20
 
   
   
Melbourne Knights U20
 
St. Albans Saints U20
 
   
   
Altona Magic U20
 
Heidelberg United U20
 
   
   
Altona Magic U20
 
Heidelberg United U20
 
   
   
Bentleigh Greens U20
 
Dandenong Thunder U20
 
   
   
Bentleigh Greens U20
 
Dandenong Thunder U20
 
   
   
Dandenong City U20
 
Hume City U20
 
   
   
Dandenong City U20
 
Hume City U20
 
   
   
South Melbourne U20
 
Oakleigh Cannons U20
 
   
   
South Melbourne U20
 
Oakleigh Cannons U20
 
   
   
Budaiya
 
East Riffa
 
0 1
0 1
Al Ittihad
 
Khalidiya
 
0 1
0 1
Al Shabbab Manama
 
Sitra
 
0 3
1 3
Qalali
 
Bahrain SC
 
1 1
1 1
OH Leuven
 
Royal Excel Mouscron
 
0 0
2 0
Wilstermann
 
Aurora
 
0 1
1 1
Guabirá
 
Municipal Vinto
 
2 0
2 0
Rio Branco ES
 
Vitória ES
 
0 0
1 1
Icasa
 
Crato
 
0 0
2 0
Globo U20
 
América RN U20
 
   
2 0
Nautico U20
 
Ferroviário U20
 
   
2 0
GAS
 
Baré
 
   
3 1
Juventude
 
Oeste
 
1 1
2 2
Guarani
 
Operário PR
 
3 0
3 0
América Mineiro
 
Sampaio Corrêa
 
1 1
2 1
Botafogo SP
 
Ponte Preta
 
1 0
2 1
Cobresal
 
Univ. Concepción
 
1 0
3 1
Deportes Iquique
 
Unión Española
 
0 0
1 1
Colo-Colo
 
La Serena
 
0 1
0 2
Iberia
 
Fernández Vial
 
0 1
0 3
Atlético Huila
 
Unión Magdalena
 
0 1
2 1
RCK
 
Don Bosco
 
1 0
1 0
Slaven Koprivnica U19
 
Hrv Dragovoljac U19
 
3 0
5 1
Jablonec
 
Bohemians 1905
 
1 0
2 1
B 93
 
AaB
 
1 0
1 0
Mushuc Runa
 
Orense
 
0 0
0 0
Deportivo Cuenca
 
Macará
 
2 1
2 1
Técnico Universitario
 
Universidad Católica
 
0 0
1 0
AFC Bournemouth Res.
 
Southend United Res.
 
1 0
4 0
Coventry City
 
Luton Town
 
0 0
0 0
Huddersfield Town
 
Sheffield Wednesday
 
2 0
2 0
Millwall
 
Queens Park Rangers
 
0 0
1 1
Stoke City
 
Cardiff City
 
1 0
1 2
Swansea City
 
AFC Bournemouth
 
0 0
0 0
Watford
 
Rotherham United
 
2 0
2 0
Hull City
 
Crewe Alexandra
 
0 0
0 0
AFC Wimbledon
 
Arsenal U21
 
0 0
3 0
Oldham Athletic
 
Sunderland
 
1 1
1 2
Accrington Stanley
 
Manchester United U21
 
1 1
3 2
Cheltenham Town
 
Portsmouth
 
0 2
0 3
Exeter City
 
Northampton Town
 
0 1
1 2
Leyton Orient
 
Bristol Rovers
 
1 2
1 2
Peterborough United
 
West Ham United U21
 
0 0
3 0
Port Vale
 
Wolves U21
 
1 1
2 1
Salford City
 
Leicester U21
 
1 0
3 3
Shrewsbury Town
 
Lincoln City
 
1 2
1 4
Cambridge United
 
Gillingham
 
0 0
2 0
Fleetwood Town
 
Blackpool
 
0 0
0 0
Milton Keynes Dons
 
Norwich City U21
 
1 0
6 0
Oxford United
 
Forest Green Rovers
 
0 1
1 1
Tranmere Rovers
 
Manchester City U21
 
1 1
2 1
Marske United
 
Warrington Town
 
1 1
3 1
Basford United
 
Rushall Olympic
 
   
5 0
Royston Town
 
Tamworth
 
   
3 1
Salisbury
 
Bracknell Town
 
0 1
0 1
AFC Hornchurch
 
Wingate & Finchley
 
   
4 1
AFC Rushden & Diamonds
 
Peterborough Sports
 
   
1 5
Ashton United
 
South Shields
 
   
2 1
Aveley
 
Hastings United
 
   
1 0
Biggleswade Town
 
Bedford Town
 
   
0 0
Buxton
 
City of Liverpool
 
   
1 2
Carshalton Athletic
 
Barking
 
   
3 0
Coleshill Town
 
Matlock Town
 
   
5 2
Corinthian-Casuals
 
Walton Casuals
 
   
   
Haringey Borough
 
Bishop's Stortford
 
   
2 1
Hitchin Town
 
Mickleover Sports
 
   
3 0
Leatherhead
 
Felixstowe & Walton United
 
   
0 1
Lowestoft Town
 
Cheshunt
 
   
0 3
Margate
 
Burgess Hill Town
 
   
   
Marlow
 
Nuneaton Town
 
   
1 4
Nantwich Town
 
Workington
 
   
3 1
North Leigh
 
Frome Town
 
   
0 1
Poole Town
 
Willand Rovers
 
1 0
3 1
Runcorn Linnets
 
Morpeth Town
 
0 2
2 2
St Neots Town
 
Kings Langley
 
   
3 1
Thame
 
Bognor Regis Town
 
   
2 5
Uxbridge
 
Cray Wanderers
 
   
1 3
Welwyn Garden City
 
Hednesford Town
 
2 1
3 1
Weston-super-Mare
 
Chesham United
 
   
1 3
Swansea U18
 
Queens Park Rangers U18
 
1 1
2 1
Carlisle United U18
 
Blackburn U18
 
0 1
0 1
Grimsby Town
 
Newport County
 
0 2
0 2
Scunthorpe United
 
Colchester United
 
0 1
0 1
Cockfosters
 
Tower Hamlets
 
   
2 1
Hartlepool United
 
King's Lynn Town
 
1 0
2 0
Sutton United
 
Chesterfield
 
0 1
0 1
Aldershot Town
 
Halifax Town
 
1 0
1 3
Barnet
 
Stockport County
 
0 1
1 2
Bromley
 
Yeovil Town
 
0 2
1 2
Notts County
 
Boreham Wood
 
0 0
0 1
Torquay United
 
Maidenhead United
 
1 0
2 1
Weymouth
 
Dagenham & Redbridge
 
1 2
2 3
Colne
 
Mossley
 
   
   
Prescot Cables
 
Pontefract Collieries
 
   
   
Trafford
 
Brighouse Town
 
   
   
Chasetown
 
Glossop North End
 
   
   
Loughborough Dynamo
 
Leek Town
 
   
   
Newcastle Town
 
Worksop Town
 
   
   
Sheffield
 
Spalding United
 
   
   
Stocksbridge Park Steels
 
Ilkeston Town
 
   
   
AFC Dunstable
 
Yaxley FC
 
   
   
Basingstoke Town
 
Willand Rovers
 
   
   
Lancaster City
 
Witton Albion
 
   
   
Nantwich Town
 
Hyde United
 
0 0
   
Stafford Rangers
 
Stalybridge Celtic
 
   
   
United of Manchester
 
Atherton Collieries
 
   
   
Whitby Town
 
Scarborough Athletic
 
   
   
Hartley Wintney
 
Swindon Supermarine
 
   
   
Hayes & Yeading United
 
Harrow Borough
 
   
   
Hendon
 
Metropolitan Police FC
 
   
   
Merthyr Town
 
Weston-super-Mare
 
   
   
Poole Town
 
Tiverton Town
 
   
   
Taunton Town
 
Yate Town
 
   
   
Truro City
 
Dorchester Town
 
   
   
Walton Casuals
 
Farnborough
 
   
   
Barnsley U23
 
Crewe U23
 
0 0
2 1
Blyth Spartans
 
Boston United
 
0 0
0 1
Brackley Town
 
Spennymoor Town
 
0 0
1 0
Chester
 
Hereford
 
1 2
5 3
Chorley
 
Guiseley
 
1 0
1 0
York City
 
Kettering Town
 
2 0
2 0
Braintree Town
 
Welling United
 
0 0
1 1
Concord Rangers
 
Bath City
 
2 1
3 2
Dulwich Hamlet
 
Eastbourne Borough
 
2 0
2 1
Oxford City
 
St Albans City
 
0 0
0 0
Lazio
 
Club Brugge
 
2 1
2 2
Zenit
 
Borussia Dortmund
 
1 0
1 2
Barcelona
 
Juventus
 
0 2
0 3
Chelsea
 
Krasnodar
 
1 1
1 1
Dynamo Kyiv
 
Ferencváros
 
0 0
1 0
RB Leipzig
 
Manchester United
 
2 0
3 2
Rennes
 
Sevilla
 
0 2
1 3
Meppen
 
Waldhof Mannheim
 
2 0
2 0
Eintracht Trier
 
Mülheim-Kärlich
 
   
   
Tatabánya
 
Menfocsanak
 
0 0
3 1
Bengaluru
 
NorthEast United
 
1 1
2 2
Al Hudod
 
Zakho
 
0 1
1 2
Al Najaf
 
Erbil
 
0 0
0 0
Al Simawa
 
Al Shorta
 
0 1
0 3
Naft Maysan
 
Al Karkh
 
0 1
2 1
Naft Al-Janoob
 
Al Zawra'a
 
0 0
0 0
Al Quwa Al Jawiya
 
Al-Qasim
 
1 0
1 1
Ihud Bnei Mejdel Krum
 
MS Tira
 
0 1
0 4
Daburiyya Osama
 
Maccabi Bnei Raina
 
   
1 0
Ironi Kuseife
 
Hapoel Marmorek
 
0 0
0 1
Hapoel Ra'anana
 
Kafr Qasim
 
0 0
0 0
Bnei Sakhnin
 
Maccabi Haifa
 
0 1
0 3
Cremonese
 
Brescia
 
1 1
2 2
Pisa
 
Ascoli
 
0 0
2 1
Kfarsoum
 
That Ras
 
0 2
1 4
Sama Al Sarhan
 
Moghayer Al Sarhan
 
0 0
0 0
Al Fahaheel
 
Burgan
 
1 1
1 1
Al Qadsia
 
Al Nasar
 
0 0
1 0
Al Shabab
 
Yarmouk
 
0 3
2 5
Al Ansar
 
Salam Zgharta
 
2 0
6 0
Al Nejmeh
 
Tadamon Sour
 
1 0
2 0
Shabab Al Ghazieh
 
Safa
 
0 0
0 1
Tripoli
 
Al Akhaa Al Ahli
 
0 0
0 0
Al Ahed
 
Shabab Al Sahel
 
0 0
0 0
Sirens
 
Santa Lucia
 
0 0
0 2
Sliema Wanderers
 
Hamrun Spartans
 
0 1
0 2
Gzira United
 
Hibernians
 
0 1
0 1
Zejtun Corinthians
 
Lija Athletic
 
0 0
2 0
Tigres UANL W
 
Querétaro W
 
1 0
2 0
Monterrey W
 
América W
 
1 1
3 2
Stade Marocain
 
Chabab Ben Guerir
 
   
0 0
Tihad Casablanca
 
Chabab Atlas Khénifra
 
   
0 0
Wydad Fès
 
Khouribga
 
0 0
1 0
RSB Berkane
 
Maghreb Fès
 
0 0
1 1
FAR Rabat
 
Moghreb Tétouan
 
1 1
2 3
Chabab Mohammédia
 
CR Khemis Zemamra
 
1 0
1 0
Dungannon Swifts
 
Portadown
 
0 1
0 3
Unión Comercio
 
Alianza Atlético
 
0 1
1 1
Estoril U23
 
Cova da Piedade U23
 
0 0
3 0
Casa Pia
 
Mafra
 
2 0
2 0
Al Duhail
 
Al Sailiya
 
0 2
1 2
Al Arabi
 
Al Rayyan
 
1 1
1 1
Al Wakrah
 
Al Sadd
 
0 2
1 4
Universitatea Cluj
 
Dunărea Călăraşi
 
1 0
2 1
Kiyovu Sports
 
Marines
 
0 1
0 3
Al Draih
 
Al Jabalain
 
0 0
0 1
Al-Kawkab
 
Al Jeel
 
0 2
1 2
Al Hazm
 
Al Adalh
 
0 1
1 4
Cape Town Spurs
 
Jomo Cosmos
 
1 0
1 2
Deportivo Coruña U19 II
 
EF Lalín U19
 
   
5 0
Ourense CF U19
 
Rápido Bouzas U19
 
   
1 5
Real Jaén U19
 
El Ejido U19
 
   
0 4
Real Betis U19 II
 
Puente Genil U19
 
   
1 0
Atlético Tomelloso U19
 
Valdepeñas U19
 
   
1 2
EFB La Roda U19
 
Calvo Sotelo U19
 
   
3 2
Real Oviedo U19 II
 
Astur U19
 
   
2 1
Caudal U19
 
Llanera U19
 
   
6 2
Llano U19
 
Colegio Inmaculada U19
 
   
6 3
Navarro U19
 
Avilés Stadium U19
 
   
0 4
Roces U19 II
 
Lealtad U19
 
   
3 1
Manuel Rubio U19
 
Codema U19
 
   
1 0
Llanes U19
 
Romanón U19
 
   
1 0
Alcázar U19
 
Langreo U19
 
   
0 0
Sporting Gijón U19 II
 
Veriña U19
 
   
7 1
Gimnástica Segoviana U19
 
Numancia U19 II
 
   
6 0
Inter Amistad U19
 
Colegios Diocesanos U19
 
   
2 0
Parquesol U19
 
Peña U19
 
   
2 3
Zamora U19
 
Sur U19
 
   
1 0
CD Victoria U19
 
Atlético Pinilla U19
 
   
2 0
Puente Castro U19
 
Real Valladolid U19 II
 
   
0 2
Isoba U19
 
Inter Vista Alegre U19
 
   
3 1
Burgos Promesas U19
 
La Charca U19
 
   
2 0
UD Santa Marta U19 II
 
Ponferradina U19
 
   
1 0
Berceo U19
 
River Ebro U19
 
   
0 1
Náxara U19
 
Alfaro U19