Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

UE Santa Coloma II
 
Atlètic Club II
 
0 0
1 1
FC Santa Coloma II
 
Sant Julià
 
   
   
La Massana
 
Ranger's
 
2 0
6 0
Inter Club d'Escaldes
 
Atlètic Amèrica
 
5 0
6 0
Ordino
 
Pas de la Casa
 
0 0
1 0
UE Santa Coloma
 
FC Santa Coloma
 
0 1
1 2
Atlètic Club d'Escaldes
 
Esperança d'Andorra
 
1 1
3 1
Santa Rita
 
CD Lunda-Sul
 
0 0
1 0
São Salvador
 
Petro de Luanda
 
2 3
2 4
1º de Agosto
 
Recreativo do Libolo
 
1 0
1 0
Wiliete
 
Sporting de Cabinda
 
1 0
1 1
Huracán
 
Arsenal de Sarandi
 
1 0
1 0
Colón
 
Talleres Córdoba
 
2 0
3 0
Defensa y Justicia
 
San Lorenzo
 
0 0
0 1
Boca Juniors
 
Newell's Old Boys
 
0 0
1 0
Tigre
 
Platense
 
1 0
1 1
Belgrano
 
Unión Santa Fe
 
0 0
4 1
Independiente
 
Banfield
 
0 0
0 0
Deportivo Maipú
 
Temperley
 
1 0
2 0
Liniers
 
JJ Urquiza
 
0 0
1 1
Midland
 
Sportivo Italiano
 
1 0
1 0
Argentino Rosario
 
Deportivo Paraguayo
 
1 0
2 1
Ciudad de Bolívar
 
Argentino Monte Maíz
 
1 1
1 1
Gimnasia y Tiro
 
Villa Mitre
 
1 0
1 0
Olimpo
 
Independiente Chivilcoy
 
1 0
1 0
Douglas Haig
 
Central Norte
 
2 0
5 0
Los Andes Tudcum
 
Arbol Verde Jáchal
 
   
2 1
Vialidad Nacional
 
Pedal
 
   
1 1
25 de Mayo Santa Rosa
 
Sportivo Divisadero
 
   
1 0
Academia Chacras
 
Andes Talleres
 
   
2 0
Argentino Mendoza
 
Gutiérrez
 
   
2 2
Atlético Marquesado
 
Juventud Zondina
 
   
0 1
Deportivo La Dormida
 
SC San Carlos
 
   
1 0
Deportivo Rivadavia
 
Atlético Palmira
 
   
3 1
Huracán San Luis
 
Naschel Unidos
 
   
2 0
Huracán San Rafael
 
Pacifico FC
 
   
2 0
La Totora Candelaria
 
Aviador Origone
 
   
0 4
San Miguel San Juan
 
Defensores Los Berros
 
   
1 0
Sportivo del Carril
 
Sol de Mayo
 
   
1 3
Unión Vista Flores
 
La Libertad
 
   
0 1
Villa Don Arturo
 
Atlético Peñaflor
 
   
2 3
Andes
 
Deportivo Malargüe
 
   
0 2
Juventud Alianza
 
Unión Villa Krause
 
   
3 1
San Lorenzo Ullum
 
Atlético Colón Junior
 
   
0 2
Sportivo Rivadavia
 
Sportivo Desamparados
 
   
0 0
Deportivo La Punta
 
Colegiales V. Mercedes
 
   
6 1
Luján de Cuyo
 
FADEP
 
   
0 1
Candelaria
 
Timbó
 
   
1 3
Central Iguazú
 
Guaraní A. Franco
 
   
1 0
El Brete Posadas
 
Atlético Oberá
 
   
3 2
La Picada
 
Rosamonte Apóstoles
 
   
3 1
Mandiyú Garuhapé
 
Jorge Gibson Brown
 
   
1 5
River Villa Bonita
 
Atlético Posadas
 
   
2 3
Apinta
 
Huracán Goya
 
   
0 2
Atlético Falucho
 
El Fortín Machagai
 
   
0 2
Belgrano Curuzú Cuatiá
 
Deportivo Victoria
 
   
0 0
Cambá Cuá
 
Defensores San Roque
 
   
0 1
Central Goya
 
Canale Bella Vista
 
   
3 1
Deportivo Makallé
 
Regional Resistencia
 
   
3 2
Deportivo Mandiyú
 
Ferroviario Corrientes
 
   
2 1
Ferrocarril Pumitas
 
Puente Seco
 
   
0 0
Juventud Puerto Tirol
 
Recreativo Toba
 
   
1 0
Primero de Mayo
 
Deportivo Municipal
 
   
1 0
Recreativo Juventud
 
Defensores del Rosario
 
   
3 0
San Lorenzo La Tigra
 
Unión Sáenz Peña
 
   
1 0
San Lorenzo Saenz Peña
 
Amistad Quitilipi
 
   
1 0
Sportivo Español
 
Sportivo Cultural
 
   
0 1
Comercio
 
Union y Fuerza
 
   
2 0
Luz y Fuerza
 
Deportivo Madariaga
 
   
1 2
San Lorenzo M. Caseros
 
Barracas Curuzú Cuatiá
 
   
   
Atlético Charata
 
9 Julio Los Frentones
 
   
1 1
Atlético San Martín
 
Atlético Paraná
 
   
1 1
Belgrano Paraná
 
Deportivo Nobleza
 
   
2 1
Coronel Aguirre
 
Puerto San Martín
 
   
3 2
Defensores Barrio Nébel
 
Atlético Uruguay
 
   
1 1
Sportivo Urquiza
 
Unión Agrarios Cerrito
 
   
3 1
Studebaker
 
Eduardo Hertz VM
 
   
4 1
Arteaga
 
Rivadavia Venado Tuerto
 
   
1 2
Defensores Martín Fierro
 
CDJU Gualeguaychu
 
   
0 6
9 de Julio de Arocena
 
Deportiva Juventud
 
   
0 7
Argentino de Firmat
 
Jorge Newbery VT
 
   
3 2
Argentino Franck
 
Ben Hur
 
1 1
1 1
Atlético Sastre
 
Atlético Carcarañ
 
   
1 3
Deportivo Achirense
 
Deportivo América
 
   
4 1
Huracán Villa Ocampo
 
Gimnasia Vera
 
   
0 0
San Martín MSyB
 
Ferrocarril del Estado
 
0 1
1 1
Sportivo Norte
 
Náutico El Quillá
 
   
1 0
Teodelina
 
Aprendices Casildenses
 
   
1 4
Universidad Santa Fe
 
Peñarol Rafaela
 
   
1 2
Arsenal Viale
 
Neuquén Paraná
 
   
6 1
Everton Olimpia
 
Juventud Unida Rosquin
 
   
1 0
Libertad
 
Atlético San Jorge
 
   
3 1
Atlético Concepción
 
Atlético San Pablo
 
   
   
Concepción
 
Graneros
 
   
1 1
Deportivo Llorens
 
Sportivo Guzmán
 
   
1 4
La Florida
 
Bella Vista Tucuman
 
   
1 2
Def. Belgrano Tilcara
 
AH Zapla
 
   
0 2
Independiente HY
 
Boroquímica
 
   
0 2
Libertad San Carlos
 
Juventud Unida RL
 
   
1 0
Sportivo Pocitos
 
Aviación
 
   
2 0
Talleres de Perico
 
La Mona 44
 
   
2 0
Club Herminio Arrieta
 
Tiro Gimnasia San Pedro
 
   
2 3
Talleres de Metán
 
Deportivo San Antonio
 
   
4 0
Trocha
 
Deportivo Camioneros
 
0 2
0 2
Huracán Chivilcoy
 
Bragado Club
 
1 0
1 1
ADIP
 
Atlético Chascomús
 
   
3 1
Orientación Juvenil
 
Pabellón Argentino MP
 
   
1 3
Paraná San Nicolás
 
Paraná San Pedro
 
   
5 1
9 de Julio Chacabuco
 
Villa Belgrano Junin
 
   
2 2
CUSA
 
Villa Sanguinetti
 
   
1 0
Everton La Plata
 
Deportivo Verónica
 
   
1 0
LEFU
 
Las Malvinas
 
   
0 1
Progreso Brandsen
 
San Lorenzo Gonnet
 
   
4 1
SEM Bragado
 
Colón Chivilcoy
 
   
1 4
Viamonte
 
Argentina 78 Casares
 
   
2 1
Rivadavia Lincoln
 
Argentino Lincoln
 
   
3 0
Colonial
 
Academia Mascherano
 
   
0 2
Sportivo Baradero
 
Defensores Esperanza
 
0 0
0 0
Argentino Rojas
 
Argentino Pergamino
 
   
2 1
Kimberley Mar del Plata
 
El Porvenir SCT
 
   
1 0
Bancario Daireaux
 
Municipales Olavarría
 
   
0 1
El Fortín
 
Balonpié Bolívar
 
   
2 1
Sporting Punta Alta
 
Independiente S.Cayetano
 
   
2 2
Atlético Ayacucho
 
Sarmiento Dolores
 
   
2 1
Ferrocarril Roca
 
Argentinos 25 de Mayo
 
   
1 0
Villa Rosa Dorrego
 
Racing Carhue
 
   
1 2
FBC Argentino
 
Juventud Uda Henderson
 
   
0 1
Newbery Olavarría
 
Santa Rita Piedritas
 
   
2 3
Racing Eduardo Castex
 
General Belgrano
 
   
1 1
Atlético Villegas
 
Newbery Salliqueló
 
   
2 2
Ferro Carril Sud
 
Sportivo Piazza
 
   
2 0
Alvear
 
Unión Campos
 
   
1 1
Deportivo Winifreda
 
Costa Brava
 
   
0 5
El Nacional Tres Arroyos
 
Sportivo San Cayetano
 
   
0 1
Embajadores
 
Gimnasia Tandil
 
   
3 1
Ferrocarril YCF
 
Esperanza
 
   
0 2
Camioneros Ushuaia
 
Atlético Camioneros
 
   
0 0
Independiente Pto. SJ
 
Estrella Norte
 
   
3 0
Nocheros
 
Huracán Gob. Gregores
 
   
0 2
Chicago Bariloche
 
Belgrano Esquel
 
   
4 4
Defensores de la Ribera
 
Independiente Trelew
 
   
2 1
Deportivo Roca
 
Mallin Nehuen
 
   
4 0
Deportivo Villalonga
 
Juventud Agraria
 
   
2 1
Estudiantes Unidos
 
Academia Pillmatun
 
   
5 0
La Amistad
 
Deportiva Catriel
 
   
2 1
Alianza Cutral Có
 
Unión Vecinal Neuquén
 
   
1 0
CAI
 
Huracán de Comodoro
 
   
2 1
Deportivo Rincón
 
Atletico Maronese
 
   
4 0
Independiente Neuquén
 
Centenario
 
   
0 1
Petroquímica Comodoro
 
Jorge Newbery CR
 
   
3 4
San Patricio
 
Alas Argentinas
 
   
2 2
Gandzasar
 
Onor
 
0 0
2 0
Noah II
 
Lernayin Artsakh
 
0 0
1 0
Van
 
Urartu
 
0 1
2 2
Ararat
 
Alashkert
 
0 1
0 1
Dakota
 
Caiquetio
 
2 0
4 0
Nacional
 
River Plate
 
0 0
3 1
Melbourne City
 
Macarthur
 
0 0
3 3
Central Coast Mariners
 
Brisbane Roar
 
1 2
1 2
Wellington Phoenix W
 
Western United W
 
2 0
3 1
Central Coast Mariners W
 
Brisbane Roar W
 
1 1
1 1
Melbourne Victory W
 
Newcastle Jets W
 
1 0
4 0
Melbourne City W
 
Western Sydney Wanderers W
 
2 1
4 3
Austria Klagenfurt
 
Sturm Graz
 
0 2
0 3
Blau-Weiß Linz
 
LASK Linz
 
1 0
2 0
Austria Wien
 
Salzburg
 
0 0
0 0
Grazer AK
 
Floridsdorfer AC
 
1 2
1 3
Liefering
 
Kapfenberger SV
 
0 0
0 1
TuS Heiligenkreuz
 
Kalsdorf
 
1 0
4 0
Slovan HAC
 
Wienerberg
 
0 0
1 2
Rheindorf Altach II
 
Wolfurt
 
1 0
1 0
Zira
 
Qabala
 
0 0
1 0
Qarabağ
 
Sebail
 
2 0
3 1
Al Reef
 
Al Ittihad
 
0 0
0 0
Alhassam
 
Al-Tadhmon
 
0 0
0 1
Isa Town
 
Al Tadamun Buri
 
1 0
1 1
Lida
 
FC Ostrovets
 
0 0
4 0
Niva
 
Shakhtyor Petrikov
 
1 1
1 3
Zhodino Yuzhnoe
 
Osipovichy
 
1 0
2 0
Volna
 
Bumprom
 
0 0
1 4
Leskhoz
 
Traktor Minsk
 
   
3 0
Pripyat
 
Mozyr NPZ
 
   
1 4
Tsentr Futbola
 
Partizan Salihorsk
 
   
1 0
Krumkachy
 
DYuSSh-3 Pinsk
 
   
3 1
Naftan
 
BATE
 
0 5
0 7
Ynergetyk-BDU
 
Torpedo BelAZ
 
0 2
1 2
Minsk
 
Belshina
 
1 1
2 1
Dinamo Minsk Res.
 
Smorgon Res.
 
2 0
5 0
Neman Grodno Res.
 
Slutsk Res.
 
2 0
5 0
Zorka-BDU W
 
Smorgon W
 
2 0
3 0
Bobruichanka W
 
Dinamo Brest W
 
3 0
3 2
ABFF U19 W
 
DYuSSh Pinskogo W
 
4 0
6 0
Liège
 
Lierse Kempenzonen
 
2 1
2 4
Waasland-Beveren
 
Lommel United
 
0 1
2 2
Patro Eisden
 
Zulte-Waregem
 
0 1
0 3
Royal Antwerp II
 
Sint-Eloois-Winkel
 
1 0
2 1
Union Namur
 
Thes Sport
 
0 0
1 0
Cappellen
 
Hoogstraten
 
0 2
1 3
Knokke
 
Lokeren-Temse
 
0 1
1 2
Tienen
 
Sporting Charleroi II
 
1 1
3 1
Club Brugge
 
Cercle Brugge
 
0 0
0 0
Genk
 
OH Leuven
 
1 0
3 1
Gent
 
Anderlecht
 
1 1
1 1
Union Saint-Gilloise
 
Kortrijk
 
2 0
3 0
's Gravenwezel-Schilde
 
Ternesse
 
   
2 0
Hoboken
 
Ranst
 
   
0 1
Mariekerke
 
Bevel FC
 
   
0 2
Vosselaar
 
WS Schorvoort
 
   
1 3
Fenixx BeigHum
 
Herent
 
   
1 0
Saint-Josse
 
Tubize II
 
   
1 0
Waterloo
 
Union Lasne-Ohain
 
   
2 2
Amicii Bruxelles
 
Genappe
 
   
0 0
Elewijt
 
Kraainem
 
   
0 0
Kosova Schaerbeek
 
Ixelles
 
   
0 0
Léopold
 
Saint-Michel
 
   
0 2
Linden
 
Eppegem
 
   
1 3
NSeth Berchem
 
Grez-Doiceau
 
   
1 2
Olympia Wijgmaal
 
KV Tervuren-Duisburg
 
   
0 1
Sporting Bruxelles
 
BX Brussels
 
   
3 2
Sporting Kampenhout
 
Liedekerke
 
   
2 2
Eendracht Mazenzele
 
Rotselaar
 
   
1 1
Hoegaarden-Outgaarden
 
Huldenberg
 
   
2 0
Hornu
 
Sporting Club Jemappes
 
   
0 0
Naastois
 
Gerpinnes
 
   
3 1
Nechin
 
Ransart
 
   
0 4
Neufvilles
 
Gilly
 
   
1 2
Péruwelz
 
PAC Buzet
 
   
1 4
SG-Tertre-Hautrage
 
Courcelles
 
   
10 1
Aubel
 
UCE Liège
 
   
3 0
FC Eupen
 
RCS Stavelotain
 
   
1 1
Hannut
 
Union Flémalloise
 
   
3 4
Mélen-Micheroux
 
JS Fizoise
 
   
0 0
Ster-Francorchamps
 
Beaufays
 
   
4 0
Tilffois
 
Sart-Lez-Spa
 
   
1 0
Trooz
 
FC Du Geer
 
   
0 2
Herk
 
Torpedo Hasselt
 
   
0 2
HIH Hoepertingen
 
Weerstand Koersel
 
   
1 0
Sporting Nevok Gruitrode
 
Bregel Sport
 
   
1 3
Verbroedering Maasmechelen
 
Zonhoven United
 
   
3 0
Erezee
 
Vaux-Noville
 
   
0 4
Beauraing
 
Biesme
 
   
1 3
Fernelmont-Hemptinne
 
Condruzien
 
   
3 4
Flavion-Morialmé
 
Loyers
 
   
3 5
Meux II
 
Anhée
 
   
4 1
Nismes
 
US Dinantaise
 
   
2 0
Grand-Leez