Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Etoile du Sahel
 
ES Tunis
 
0 0
0 2
Mamelodi Sundowns
 
Al Ahly
 
1 0
1 0
Horoya
 
Raja Casablanca
 
2 1
2 1
Petro de Luanda
 
Sagrada Esperança
 
2 0
3 0
ES Sétif
 
AmaZulu
 
2 0
2 0
Besëlidhja Lezhë
 
Apolonia Fier
 
1 0
2 1
Bylis Ballsh
 
Vora
 
2 0
2 1
Pogradeci
 
Burreli
 
1 0
1 1
Tomori Berat
 
Tërbuni Pukë
 
0 0
0 0
Turbina Cërrik
 
Lushnja
 
0 0
0 0
Bulqiza
 
Murlani
 
   
1 4
Gramshi
 
Internacional Tirana
 
   
4 0
Klosi
 
Iliria Fushë-Krujë
 
   
0 2
Luzi 2008
 
Elbasani
 
   
6 0
Oriku
 
Shënkolli
 
   
3 0
Veleçiku Koplik
 
Ada Velipojë
 
   
3 1
Teuta W
 
Partizani Tirana W
 
   
3 5
Apolonia W
 
Tirana AS W
 
   
8 0
Lushnja W
 
Skënderbeu W
 
   
0 2
Partizani Tirana
 
Egnatia Rrogozhinë
 
0 1
2 2
Vllaznia Shkodër
 
Tirana
 
1 1
1 2
JS Saoura U21
 
HB Chelghoum Laïd U21
 
0 0
1 0
CS Constantine U21
 
WA Tlemcen U21
 
1 0
3 0
ES Sétif U21
 
MC Oran U21
 
3 0
6 0
Olympique Médéa U21
 
CR Belouizdad U21
 
0 2
0 6
Paradou AC U21
 
NC Magra U21
 
1 0
1 0
NA Hussein Dey
 
ASO Chlef
 
0 1
0 2
RC Arbaâ
 
JS Kabylie
 
0 0
0 0
Aïn M'lila
 
Annaba
 
0 0
1 0
Ben Aknoun
 
Temouchent
 
0 0
0 1
CA Batna
 
US Chaouia
 
2 0
2 0
CRB Ain Ouessara
 
SKAF Khémis Mélina
 
1 0
2 1
El Bayadh
 
USMM Hadjout
 
0 0
1 0
Hamra Annaba
 
JS Bordj Ménaïel
 
1 1
1 1
JSM Tiaret
 
USM El Harrach
 
   
1 0
Kouba
 
WA Boufarik
 
1 0
1 0
Lakhdaria
 
JSM Skikda
 
   
1 0
MC El Eulma
 
Teleghma
 
1 0
1 1
MC Saïda
 
GC Mascara
 
1 0
1 1
MCB Oued Sly
 
ASM Oran
 
0 0
1 0
MO Béjaïa
 
MO Constantine
 
0 0
0 0
RB Ouargla
 
CA Bordj Bou Arreridj
 
   
3 2
SC Aïn Defla
 
USM Bel Abbès
 
   
1 5
USM Khenchela
 
JSM Béjaïa
 
0 0
0 0
Extremenya
 
FC Santa Coloma II
 
   
2 3
Jenlai
 
Ranger's
 
   
   
Ranger's
 
Atlètic Amèrica
 
   
0 6
Interclube
 
Desportivo Huíla
 
0 1
1 2
Acassuso
 
JJ Urquiza
 
0 1
1 1
Colegiales
 
Cañuelas
 
0 0
1 0
Defensores Unidos
 
Ituzaingó
 
0 1
1 1
Deportivo Merlo
 
Comunicaciones
 
0 0
0 1
Dock Sud
 
Deportivo Armenio
 
0 0
0 0
Talleres Remedios
 
Los Andes
 
0 0
0 0
UAI Urquiza
 
San Miguel
 
0 0
2 0
Villa San Carlos
 
Fénix
 
0 0
0 0
Estudiantes Río Cuarto
 
Defensores de Belgrano
 
0 2
0 2
Deportivo Madryn
 
Brown de Adrogué
 
0 0
1 1
Deportivo Riestra
 
Chaco For Ever
 
1 1
1 1
Flandria
 
Atlético Rafaela
 
0 1
2 1
Quilmes
 
Sacachispas
 
0 0
1 1
Temperley
 
Guillermo Brown
 
0 0
0 1
Atlas
 
Midland
 
2 0
3 2
Excursionistas
 
Liniers
 
0 0
1 1
Argentinos Juniors Res.
 
Defensa y Justicia Res.
 
0 0
0 1
Talleres Córdoba Res.
 
San Lorenzo Res.
 
0 1
2 3
Platense
 
Patronato
 
0 1
1 2
Aldosivi
 
Tigre
 
0 0
1 0
Huracán
 
Godoy Cruz
 
1 1
1 3
Rosario Central
 
Barracas Central
 
1 0
1 3
Sarmiento
 
Newell's Old Boys
 
0 1
2 2
Alashkert II
 
Banants II
 
   
1 3
BKMA II
 
Ararat-Armenia II
 
   
0 2
Shirak
 
Pyunik II
 
   
2 0
Caravel
 
La Fama
 
0 1
0 2
Estrella
 
Dakota
 
0 4
0 7
Brisbane Roar
 
Wellington Phoenix
 
1 0
2 1
Western United
 
Melbourne City
 
2 1
2 2
Perth Glory
 
Sydney
 
0 1
0 2
Macarthur
 
Western Sydney Wanderers
 
1 0
3 1
Nelson Eastern Suburbs
 
Launceston United
 
   
1 4
Northern Rangers
 
University of Tasmania
 
   
4 0
North Shore Mariners
 
Wollongong Wolves
 
0 2
0 4
Sutherland Sharks
 
Sydney United
 
1 2
2 3
Adamstown Rosebuds
 
Edgeworth Eagles
 
0 0
0 1
Coffs Coast Tigers
 
Bellingen
 
   
3 1
Coffs City United
 
Iona
 
   
9 0
Boambee
 
Oxley Vale Attunga
 
   
0 7
Croydon Kings
 
White City Woodville
 
0 0
1 2
Campbelltown City
 
Adelaide United ||
 
2 2
5 2
Cumberland United
 
NE MetroStars
 
0 1
0 2
South Adelaide Panthers
 
Sturt Lions
 
1 0
2 3
Adelaide City
 
Adelaide Comets
 
1 1
1 1
Adelaide Olympic
 
West Torrens Birkalla
 
0 1
2 2
Eastern Lions
 
Port Melbourne
 
0 2
0 3
Dandenong Thunder
 
Altona Magic
 
0 0
0 2
Hume City
 
Avondale Heights
 
0 1
0 3
Croydon Kings Res.
 
Beograd Res.
 
0 0
0 2
Campbelltown City Res.
 
Adelaide United Res.
 
   
3 3
Cumberland United Res.
 
MetroStars Res.
 
0 1
0 1
South Adelaide Res.
 
Sturt Lions Res.
 
0 1
0 1
Adelaide City Res.
 
Adelaide Comets Res.
 
   
0 1
Adelaide Olympic Res.
 
West Torrens Res.
 
   
2 2
Fulham United
 
Adelaide Victory
 
1 1
2 1
Playford City Patriots
 
Eastern United
 
1 2
2 3
Port Adelaide Lion
 
Adelaide Raiders
 
1 2
1 2
Eastern Lions U21
 
Port Melbourne U21
 
0 0
1 2
Green Gully U21
 
Dandenong City U21
 
1 0
2 0
Melbourne Knights U21
 
Bentleigh Greens U21
 
0 1
1 2
Hume City U21
 
Avondale Heights U21
 
1 3
4 4
Dandenong Thunder U21
 
Altona Magic U21
 
0 1
1 2
Floreat Athena
 
Perth
 
2 0
4 0
Admira
 
Ried
 
1 0
2 0
Rheindorf Altach
 
Hartberg
 
0 0
0 0
Dornbirn
 
SV Horn II
 
1 0
2 1
Austria Klagenfurt U18
 
Red Bull Akademie U18
 
0 1
0 3
Admira U18
 
Wolfsberger AC U18
 
2 1
2 2
Burgenland U18
 
Ried U18
 
1 0
2 1
Rapid Wien U18
 
LASK Juniors OÖ U18
 
0 0
0 2
Tirol U18
 
St. Pölten U18
 
1 1
1 1
Horitschon
 
Klingenbach
 
   
1 2
SAK Klagenfurt
 
Dellach im Gailtal
 
0 1
3 3
Scheiblingkirchen
 
Kilb
 
   
3 0
St. Pölten II
 
Waidhofen/Thaya
 
   
0 0
Mannersdorf
 
Ardagger
 
   
1 1
Bad Ischl
 
SV Wallern
 
   
2 2
Bad Schallerbach
 
SPG Kornspitz Pregarten
 
   
1 3
St. Martin i.M.
 
Weißkirchen / Allhaming
 
   
2 3
Mondsee
 
Friedburg / Pöndorf
 
   
1 4
Frauental
 
Union RB Weinland Gamlit
 
0 3
0 5
Lafnitz II
 
Gnas
 
2 1
3 2
TuS Heiligenkreuz
 
Mettersdorf
 
   
0 0
Wildon
 
SC Bruck an der Mur
 
   
2 1
Dinamo Helfort
 
Donaufeld
 
0 1
3 2
Gerasdorf Stammersdorf
 
Vorwärts Brigittenau
 
2 1
2 2
Stadlau
 
Union Mauer
 
1 0
1 0
Wienerberg
 
Mannswörth
 
   
3 0
Post
 
Ostbahn XI
 
   
1 1
Wolfsberger AC II
 
Ried II
 
0 0
3 0
Stadl-Paura
 
Gurten
 
1 1
1 2
Leobendorf
 
Bruck/Leitha
 
0 0
1 0
First Vienna
 
Stripfing
 
0 0
0 0
SV Innsbruck
 
SVG Reichenau
 
0 0
0 0
Fügen
 
Kufstein
 
1 0
4 4
Imst
 
Schwaz
 
1 1
1 3
Wörgl
 
Hall
 
2 0
4 0
Sebail
 
Keşlə FK
 
0 2
0 2
Sabah
 
Qarabağ
 
0 1
0 1
Baridhara
 
Mohammedan Dhaka
 
0 0
0 0
Sheikh Russel
 
Muktijoddha SKC
 
0 1
0 3
Rahmatgonj MFS
 
Bangladesh Police
 
0 1
1 2
Gomel
 
Dinamo Minsk
 
2 1
3 1
Dinamo Brest
 
Vitebsk
 
0 0
1 0
Voorwaarts Zwevezele W
 
Anderlecht II W
 
   
5 0
Genk II W
 
Kontich W
 
   
1 1
Moldavo W
 
RFC de Liege W
 
   
0 0
Eva's Tienen W
 
Renaissance Mons 44 W
 
   
1 0
Mechelen W
 
Wuustwezel W
 
   
2 3
Dessel Sport
 
Francs Borains
 
   
0 0
La Louvière Centre
 
Dender
 
0 0
0 0
Olympic Charleroi
 
Tienen
 
   
1 0
Patro Eisden
 
Mandel United
 
   
1 0
Lommel United
 
RWDM
 
0 0
0 0
Mechelen
 
Sporting Charleroi
 
2 0
2 2
Cercle Brugge
 
Kortrijk
 
0 0
2 0
Zulte-Waregem
 
AS Eupen
 
1 0
3 0
KV Oostende
 
Club Brugge
 
1 2
1 3
K. Kontich
 
Wezel
 
   
1 2
Vorselaar
 
Oppuurs
 
   
2 1
Eendracht Zoersel
 
Geel
 
   
0 2
Huldenberg
 
Sporting Kampenhout
 
   
1 2
Ixelles
 
Tubize II
 
   
1 1
La Calamine
 
Weywertz
 
   
3 0
Herkol
 
Helson Helchteren
 
   
1 1
Alken
 
KFC Eksel
 
   
1 2
Groen Star Beek
 
Juve Hasselt
 
   
2 1
Florenville
 
Meix-Devant-Virton
 
   
0 1
Libramont
 
Vaux-Noville
 
   
1 1
La Roche
 
RAC Saint-Mard
 
   
2 0
Drongen
 
HO Kalken
 
   
0 1
Latem
 
Berlare
 
   
2 3
RC Lauwe
 
Sassport Boezinge
 
   
1 1
Sparta Heestert
 
Wielsbeke
 
   
2 3
Diksmuide
 
Rumbeke
 
   
1 3
RES Durbuy
 
Stockay-Warfusée
 
   
1 1
Verlaine
 
La Louvière
 
   
1 0
Tubize
 
Ganshoren
 
1 0
1 1
US Givry
 
Meux
 
   
1 1
Oudenaarde
 
Harelbeke
 
   
2 0
Ronse
 
Dikkelvenne
 
   
0 2
Gent-Zeehaven
 
Gullegem
 
   
3 1
Hades
 
Bocholt
 
   
0 3
Heur Tongeren
 
Berchem Sport
 
   
3 1
Houtvenne
 
Cappellen
 
   
0 5
KSC City Pirates
 
Hoogstraten
 
   
0 2
Chastre II W
 
White Star Woluwe II W
 
   
0 4
Heist W
 
Olympic Charleroi W
 
   
6 2
Vosselaar W
 
Westerlo W
 
   
7 0
Zulte-Waregem II W
 
Gent III W
 
   
2 2
Olsa Brakel W
 
Havinnes W
 
   
4 1
Alken W
 
Standard Liège III W
 
   
3 0
Aywaille W
 
VVC Brasschaat W
 
   
0 11
Svelta Melsele W
 
Wolvertem Merchtem W
 
   
0 0
Eendracht Mazenzele W
 
Eendracht Aalst II W
 
   
2 1
Mechelen II W
 
Sibret W
 
   
4 1
Renaissance Mons 44 II W
 
Bredene W
 
   
3 2
Bosdam Beveren W
 
Egem Pittem W
 
   
2 2
Irlande-Auderghem W
 
Loyers W
 
   
3 4
St. Liege W
 
RSC Anderlecht W
 
   
1 0
Aische
 
Rapid Symphorinois
 
   
3 0
Albert Quévy-Mons
 
Gosselies Sports
 
   
0 0
Tournai
 
Binche
 
   
2 1
Marloie Sport
 
Raeren-Eynatten
 
   
3 2
Sprimont-Comblain
 
Onhaye
 
   
1 0
Oppagne-Wéris
 
Herstal
 
   
1 0
Anzegem
 
Jong Lede
 
   
2 1
Oostkamp
 
Svelta Melsele
 
   
4 0
Torhout
 
Avanti
 
   
1 0
Tempo Overijse
 
Sint-Niklaas
 
   
2 0
De Kempen
 
Berlaar-Heikant
 
   
1 1
Diest
 
Betekom
 
   
2 1
Weerstand Koersel
 
Lille
 
   
1 2
Witgoor Sport
 
Beringen
 
   
2 1
Zwarte Leeuw
 
Racing Mechelen
 
   
0 1
Nijlen
 
Turnhout
 
   
1 0
Wellen
 
Sint-Lenaarts
 
   
1 1
Buffles
 
Espoir Savalou
 
   
1 2
Coton Sport Ouidah
 
JSP
 
   
1 1
Djeffa
 
Eternel
 
   
1 0
Panthères
 
Loto Popo
 
   
1 0
St. George's Colts
 
X-Roads Warriors
 
   
0 1
Atlético Palmaflor
 
Universitario de Vinto
 
1 0
1 0
Santa Cruz
 
Always Ready
 
0 0
0 1
Igman Konjic
 
GOSK Gabela
 
   
1 0
Jedinstvo Bihac
 
Gorazde
 
   
1 1
Orasje
 
Travnik
 
   
2 1
Radnik Hadžići
 
Gradina Srebrenik
 
   
1 1
Rudar Kakanj
 
Bratstvo Gracanica
 
1 0
3 0
Tomislav
 
Mladost Doboj Kakanj
 
   
0 1
Vis Kosova
 
Buducnost Banovici
 
   
2 0
Borac Kozarska Dubica
 
Tekstilac Derventa
 
   
0 1
Budućnost Pilica