Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Al Ahly
 
Al Merreikh
 
2 1
3 2
Apolonia Fier
 
Besa Kavajë
 
1 0
2 1
Burreli
 
Turbina Cërrik
 
1 0
3 0
Erzeni Shijak
 
Tërbuni Pukë
 
0 0
1 0
Lushnja
 
Bylis Ballsh
 
0 0
1 1
Shkumbini Peqin
 
Butrinti Sarandë
 
0 1
1 2
Vora
 
Besëlidhja Lezhë
 
1 0
2 4
Iliria Fushë-Krujë
 
Ada Velipojë
 
   
0 0
Murlani
 
Oriku
 
   
0 1
Përmeti
 
Flamurtari
 
   
0 3
Shënkolli
 
Gramshi
 
   
1 1
Tirana AS W
 
AAS W
 
   
2 5
Partizani Tirana W
 
Lushnja W
 
   
7 0
KF Tirana W
 
Teuta W
 
   
6 1
Skënderbeu W
 
Kinostudio W
 
   
2 5
Tirana
 
Partizani Tirana
 
0 0
0 0
USM Alger U21
 
JS Saoura U21
 
0 0
1 0
ASO Chlef U21
 
ES Sétif U21
 
   
1 1
JS Kabylie U21
 
NA Hussein Dey U21
 
   
2 1
HB Chelghoum Laïd
 
RC Arbaâ
 
0 0
1 1
MC Oran
 
Olympique Médéa
 
0 1
0 1
RC Relizane
 
US Biskra
 
1 1
1 1
Tlemcen
 
MC Alger
 
0 0
0 2
USM Alger
 
JS Saoura
 
0 0
0 0
Annaba
 
MC El Eulma
 
   
1 1
Ben Aknoun
 
MC Saïda
 
0 1
0 3
CA Bordj Bou Arreridj
 
USM Khenchela
 
1 1
1 2
GC Mascara
 
SC Aïn Defla
 
   
6 1
JS Bordj Ménaïel
 
CA Batna
 
   
0 0
JSM Béjaïa
 
Aïn M'lila
 
0 0
0 0
JSM Skikda
 
MO Béjaïa
 
   
1 0
MO Constantine
 
Hamra Annaba
 
0 0
0 1
RB Ouargla
 
Lakhdaria
 
   
8 1
SKAF Khémis Mélina
 
JSM Tiaret
 
   
3 1
Temouchent
 
CRB Ain Ouessara
 
0 0
1 0
US Chaouia
 
Teleghma
 
0 0
1 1
USM Bel Abbès
 
Kouba
 
   
2 2
USM El Harrach
 
MCB Oued Sly
 
   
3 1
USMM Hadjout
 
ASM Oran
 
0 0
1 0
WA Boufarik
 
El Bayadh
 
   
1 2
Atlètic Amèrica
 
Penya Encarnada
 
   
1 2
FC Santa Coloma II
 
Encamp
 
   
0 3
CD Lunda-Sul
 
Cubango
 
   
0 1
Onze Bravos
 
Sporting de Benguela
 
   
2 0
Recreativo do Libolo
 
Sporting de Cabinda
 
   
0 0
Progresso
 
Sagrada Esperança
 
0 1
0 1
Argentino Quilmes
 
Acassuso
 
0 0
0 0
Cañuelas
 
Deportivo Merlo
 
0 0
1 0
Comunicaciones
 
Talleres Remedios
 
1 0
4 0
JJ Urquiza
 
Colegiales
 
1 0
1 2
San Miguel
 
Dock Sud
 
0 0
0 1
Los Andes
 
Defensores Unidos
 
0 2
2 2
Tristán Suárez
 
Alvarado
 
1 0
3 3
San Martín Tucumán
 
Estudiantes Río Cuarto
 
2 0
2 0
Atlanta
 
Belgrano
 
1 0
1 1
Defensores de Belgrano
 
Deportivo Madryn
 
0 1
1 2
Agropecuario
 
Almagro
 
1 1
2 2
Instituto
 
Nueva Chicago
 
2 0
2 1
El Porvenir
 
Deportivo Laferrere
 
0 0
0 0
Real Pilar
 
Argentino Merlo
 
0 1
1 1
Vélez Sársfield Res.
 
Estudiantes La Plata Res
 
0 2
0 2
Barracas Central
 
Aldosivi
 
0 1
2 1
Gimnasia La Plata
 
Argentinos Juniors
 
1 1
2 2
San Lorenzo
 
River Plate
 
0 1
0 1
Patronato
 
Sarmiento
 
0 1
0 1
Alashkert
 
Van
 
1 0
2 0
Ararat
 
Urartu
 
0 0
0 0
Estrella
 
Nacional
 
   
0 2
RCA
 
Caravel
 
3 0
9 0
Western United
 
Newcastle Jets
 
1 0
2 1
Central Coast Mariners
 
Brisbane Roar
 
0 0
2 1
Western Sydney Wanderers
 
Sydney
 
1 0
2 0
Sutherland Sharks
 
Marconi Stallions
 
1 2
2 3
Sydney Olympic
 
Manly United
 
0 1
0 1
Coffs Coast Tigers
 
Taree Wildcats
 
   
10 0
Nambucca Strikers
 
Iona
 
   
0 2
White City Woodville
 
Campbelltown City
 
0 2
2 2
Adelaide City
 
Cumberland United
 
2 0
5 1
Adelaide United ||
 
Adelaide Olympic
 
0 0
3 1
Avondale Heights
 
St. Albans Saints
 
0 1
0 1
Port Melbourne
 
Green Gully
 
0 0
2 0
Altona Magic
 
Eastern Lions
 
0 1
0 1
Frenchville
 
Central
 
   
4 1
Burdekin
 
MA Olympic
 
   
0 8
Adelaide Comets Res.
 
Sturt Lions Res.
 
   
3 0
West Torrens Res.
 
South Adelaide Res.
 
0 0
0 2
Beograd Res.
 
Campbelltown City Res.
 
2 0
4 2
Adelaide City Res.
 
Cumberland United Res.
 
0 0
0 2
Adelaide United Res.
 
Adelaide Olympic Res.
 
   
1 3
Adelaide University
 
Modbury Jets
 
0 2
2 5
Adelaide Victory
 
West Adelaide
 
0 0
1 1
Fulham United
 
Eastern United
 
0 0
1 1
Para Hills Knights
 
Port Adelaide Lion
 
1 0
3 0
Lalor United
 
Williamstown
 
   
1 2
Corio
 
Warragul United
 
   
4 2
South Springvale
 
Hampton Park United
 
   
11 0
Altona City
 
Surf Coast
 
   
   
Ashburton United
 
Monash
 
   
4 1
Berwick City
 
Altona East Phoenix
 
   
2 3
Casey Comets
 
Fawkner
 
   
   
Clifton Hill
 
Rowville Eagles
 
   
5 2
Collingwood City
 
Hoppers Crossing
 
   
4 1
Craigieburn City
 
Melton Phoenix
 
   
0 0
Essendon United
 
Bentleigh United Cobras
 
   
2 4
Glenroy Lions
 
White Star Dandenong
 
   
2 4
Heatherton United
 
Sunbury United
 
   
0 0
Meadow Park
 
Keilor Park
 
   
1 4
Monbulk Rangers
 
Elwood City
 
   
0 4
Moonee Valley Knights
 
Epping City
 
   
2 4
Mornington
 
Uni Hill Eagles
 
   
6 0
Peninsula Strikers
 
Eltham Redbacks
 
   
1 3
Richmond
 
West Point
 
   
0 1
Sebastopol Vikings
 
Barwon
 
   
6 2
Skye United
 
Banyule City
 
   
0 4
Sydenham Park
 
Western Eagles
 
   
6 1
Watsonia Heights
 
Bayside Argonauts
 
   
3 2
Westvale
 
Knox City
 
   
3 1
Whittlesea United
 
Doncaster Rovers
 
   
1 1
Yarraville
 
Heidelberg Eagles
 
   
1 0
Manningham Juventus
 
Moreland United
 
   
3 1
Upfield
 
Point Cook
 
   
5 1
Fitzroy City
 
South Yarra
 
   
3 0
Monash University
 
Riversdale
 
   
2 0
Sunshine Georgies
 
Essendon Royals
 
   
1 2
Avondale Heights U21
 
St. Albans Saints U21
 
   
4 2
South Melbourne U21
 
Melbourne Knights U21
 
0 0
1 0
Dandenong City U21
 
Hume City U21
 
1 0
1 2
Altona Magic U21
 
Eastern Lions U21
 
0 3
0 4
Port Melbourne U21
 
Green Gully U21
 
1 0
1 1
Stirling Lions
 
Perth
 
1 1
1 3
Salzburg
 
Rheindorf Altach
 
3 0
4 0
Amstetten
 
Liefering
 
1 1
2 2
Austria Wien II
 
Dornbirn
 
0 1
1 2
Ried U18
 
LASK Juniors OÖ U18
 
   
1 1
Vorarlberg U18
 
Austria Klagenfurt U18
 
   
11 0
Sturm Graz U18
 
Tirol U18
 
   
7 1
St. Pölten U18
 
Admira U18
 
   
2 0
Red Bull Akademie U18
 
Rapid Wien U18
 
   
3 1
Güssing
 
Oberpetersdorf
 
   
3 2
Ritzing
 
Horitschon
 
   
0 5
St. Margarethen
 
Parndorf
 
   
0 5
Markt Allhau
 
Siegendorf
 
   
0 6
Zwettl
 
St. Pölten II
 
   
2 2
Friedburg / Pöndorf
 
Bad Ischl
 
   
2 2
Grieskirchen
 
Bad Schallerbach
 
   
3 1
St. Valentin
 
St. Martin i.M.
 
   
1 1
Union Perg
 
Donau Linz
 
   
2 0
Austria XIII
 
Post
 
   
2 0
Union Mauer
 
Wienerberg
 
1 0
2 0
Gurten
 
Hertha
 
2 0
2 0
Wolfsberger AC II
 
Deutschlandsberger SC
 
1 0
1 1
Gleisdorf 09
 
Weiz
 
2 0
2 0
Ried II
 
Treibach
 
2 1
4 5
St. Anna
 
Allerheiligen
 
2 2
2 3
Admira II
 
Traiskirchen
 
0 1
2 2
Stripfing
 
Neusiedl
 
0 0
1 1
Wiener Viktoria
 
First Vienna
 
0 0
0 2
Draßburg
 
Mauerwerk
 
1 1
1 3
Zira
 
Sumqayıt
 
0 0
1 0
Neftçi
 
Sebail
 
0 0
2 0
Khalidiya
 
East Riffa
 
0 0
0 0
Bashundhara Kings
 
Mohammedan Dhaka
 
2 0
2 0
BATE
 
Shakhtyor
 
0 0
1 0
Standard Liège II W
 
Voorwaarts Zwevezele W
 
   
1 4
Wuustwezel W
 
Eva's Tienen W
 
   
2 0
Kontich W
 
Moldavo W
 
   
6 0
Chastre W
 
Famkes Merkem W
 
1 1
2 5
RFC de Liege W
 
Gent II W
 
   
0 3
Anderlecht II W
 
Genk II W
 
   
1 2
Dender
 
Patro Eisden
 
0 0
3 0
Heist
 
Dessel Sport
 
1 1
1 1
La Louvière Centre
 
Olympic Charleroi
 
0 2
0 3
Mandel United
 
Rupel Boom
 
1 1
1 1
Lierse Kempenzonen
 
Lommel United
 
0 0
0 2
Cercle Brugge
 
Genk
 
1 0
2 2
Kortrijk
 
Union Saint-Gilloise
 
1 1
2 3
RFC Seraing
 
Club Brugge
 
0 3
0 5
Wezel
 
Retie
 
   
1 2
Ternesse
 
Oppuurs
 
   
6 2
Antonia
 
Vosselaar
 
   
2 3
Geel
 
K. Kontich
 
   
1 1
Houtem-Oplinter
 
Liedekerke
 
   
0 4
Huldenberg
 
Bertem-Leefdaal
 
   
1 2
Linden
 
Wambeek
 
   
2 2
Achel
 
Torpedo Hasselt
 
   
3 2
KFC Eksel
 
Zonhoven United
 
   
1 1
Juve Hasselt
 
Zepperen-Brustem
 
   
0 4
Bastogne
 
Ethe Belmont
 
   
3 1
Florenville
 
Jeunesse Freylangeoise
 
   
0 2
La Roche
 
Sartoise
 
   
0 0
Ciney
 
Condruzien
 
   
5 2
Meux II
 
Andennais
 
   
2 3
Berlare
 
Munkzwalm
 
   
0 0
Eendracht Wervik
 
Oostnieuwkerke
 
   
2 1
RC Lauwe
 
Excelsior Zedelgem
 
   
4 2
Sassport Boezinge
 
Lauwe
 
   
4 1
Rumbeke
 
Sparta Heestert
 
   
1 0
Rebecq
 
Acren
 
   
2 2
Harelbeke
 
Westhoek
 
   
3 2
Ninove
 
Ronse
 
   
8 0
Dikkelvenne
 
Oudenaarde
 
   
0 2
Lokeren-Temse
 
Sparta Petegem
 
   
0 2
Hades
 
Diegem Sport
 
   
0 1
Londerzeel
 
Houtvenne
 
   
1 1
Berchem Sport
 
KSC City Pirates
 
0 0
1 2
Cappellen
 
Olympia Wijgmaal
 
   
1 1
Hoogstraten
 
Eendracht Aalst
 
   
0 1
Lyra-Lierse Berlaar
 
Spouwen-Mopertingen
 
   
0 2
Aywaille W
 
Vosselaar W
 
   
2 9
Egem Pittem W
 
Gent III W
 
   
2 1
Sibret W
 
Alken W
 
   
1 1
VVC Brasschaat W
 
Olympic Charleroi W
 
   
8 0
Bosdam Beveren W
 
Olsa Brakel W
 
   
2 3
Eendracht Aalst II W
 
Havinnes W
 
   
2 1
Eendracht Mazenzele W
 
Svelta Melsele W
 
   
2 1
Loyers W
 
Standard Liège III W
 
   
2 6
Mechelen II W
 
Heist W
 
   
6 3
Sottegem W
 
Zulte-Waregem II W
 
   
2 6
Westerlo W
 
White Star Woluwe II W
 
   
6 0
Irlande-Auderghem W
 
Chastre II W
 
   
3 2
Wolvertem Merchtem W
 
Bredene W
 
   
10 1
Eendracht Aalst W
 
White Star Woluwé W
 
0 0
2 1
RSC Anderlecht W
 
Genk W
 
1 1
2 1
Club Brugge W
 
OH Leuven W
 
0 2
0 6
PAC Buzet
 
Albert Quévy-Mons
 
   
1 1
Rapid Symphorinois
 
Jeunesse Tamines
 
   
0 1
Onhaye
 
Gouvy
 
   
1 0
Rochefort
 
Sprimont-Comblain
 
   
2 1
Sint-Niklaas
 
Anzegem
 
   
1 1
Svelta Melsele
 
Torhout
 
   
2 2
FC Lebbeke
 
Tempo Overijse
 
   
3 0
Berlaar-Heikant
 
Eendracht Termien
 
   
0 3
Sint-Lenaarts
 
Turnhout
 
   
0 0
Beringen
 
Nijlen
 
   
2 1
Betekom
 
Zwarte Leeuw
 
   
1 5
Lille
 
Diest
 
   
2 0
Racing Mechelen
 
De Kempen
 
   
2 1
Wellen
 
Weerstand Koersel
 
   
1 2
Buffles
 
Adjidja
 
   
4 0
Dadjè
 
Djeffa
 
   
1 1
Eternel
 
Cavaliers
 
   
1 0
Loto Popo
 
Ayema
 
   
2 1
Panthères
 
Coton Sport Ouidah
 
   
0 2