Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Besa Kavajë
 
Maliqi
 
0 0
1 0
Besëlidhja Lezhë
 
Shkumbini Peqin
 
1 0
2 0
Butrinti Sarandë
 
Tërbuni Pukë
 
0 0
0 0
Bylis Ballsh
 
Apolonia Fier
 
1 0
1 0
Korabi Peshkopi
 
Burreli
 
2 0
3 1
Pogradeci
 
Lushnja
 
1 0
1 0
Tomori Berat
 
Erzeni Shijak
 
0 0
0 1
Turbina Cërrik
 
Vora
 
2 0
2 0
Albpetrol Patos
 
Luftëtari
 
   
0 1
Flamurtari
 
Gramozi Ersekë
 
   
2 0
Labëria
 
Tepelena
 
   
3 0
Memaliaj
 
Përmeti
 
   
3 2
Naftëtari Kuçovë
 
Devolli
 
   
0 1
Sopoti Librazhd
 
Këlcyra
 
   
3 1
Teuta Durrës
 
Skënderbeu Korçë
 
1 1
2 2
Extremenya
 
UE Santa Coloma II
 
   
2 1
Ranger's
 
Jenlai
 
   
   
La Massana
 
UE Sant Julia II
 
   
3 0
Encamp
 
Atlètic Amèrica
 
   
1 5
Carroi
 
Engordany
 
1 2
1 4
Inter Club d'Escaldes
 
Ordino
 
1 0
3 0
Sant Julià
 
Atlètic Club d'Escaldes
 
0 0
1 0
Recreativo da Caála
 
Kabuscorp
 
   
1 0
Sagrada Esperança
 
Recreativo do Libolo
 
   
2 0
Sporting de Benguela
 
Progresso
 
0 0
0 1
1º de Agosto
 
CD Lunda-Sul
 
1 0
2 1
Argentino Quilmes
 
San Miguel
 
0 0
0 1
Fénix
 
UAI Urquiza
 
1 2
1 2
JJ Urquiza
 
Defensores Unidos
 
2 0
2 0
Los Andes
 
Acassuso
 
0 0
0 0
Sacachispas
 
Deportivo Merlo
 
2 2
2 2
Villa San Carlos
 
Deportivo Armenio
 
0 0
0 0
Deportivo Morón
 
Quilmes
 
1 1
2 2
Central Córdoba
 
Sportivo Italiano
 
0 0
0 2
Liniers
 
Puerto Nuevo
 
0 1
1 1
Central Cordoba SdE
 
Independiente
 
0 0
1 0
Arsenal de Sarandi
 
Newell's Old Boys
 
1 0
3 1
Racing Club
 
Colón
 
1 1
1 2
Central Norte
 
Olimpo
 
0 0
0 0
Cipolletti
 
Chaco For Ever
 
   
0 0
Gimnasia y Tiro
 
Def. de Pronunciamiento
 
2 1
3 2
Racing Córdoba
 
Defensores Belgrano VR
 
1 0
2 0
Ben Hur
 
Atlético Miramar
 
   
3 0
AH Zapla
 
Talleres de Perico
 
   
2 1
Alianza Cutral Có
 
Deportivo Rincón
 
   
0 0
All Boys Santa Rosa
 
Costa Brava
 
   
2 0
Alumni Los Hornos
 
Estrella de Berisso
 
1 1
1 1
Argentino Monte Maíz
 
Olimpo Laborde
 
   
1 0
Argentino Peñarol
 
Escuela Presidente Roca
 
0 0
0 1
Atlético Falucho
 
8 de Diciembre
 
   
2 1
Atlético Peñaflor
 
Sportivo del Carril
 
   
3 1
Atlético San Pedr
 
Tiro Gimnasia San Pedro
 
   
1 0
Atlético Uruguay
 
San Jorge Villa Elisa
 
   
1 2
Bartolomé Mitre
 
Santo Pipó
 
   
1 0
Comunicaciones Mercedes
 
Puente Seco
 
   
0 0
Concepción El Cóndor
 
Deportivo Santa Catalina
 
   
0 2
Cruz del Sur
 
Chicago Bariloche
 
   
2 1
Def. Fraile Pintado
 
Sportivo Alberdi
 
   
1 1
Def. Pico Truncado
 
Banfield Puerto Deseado
 
   
2 0
Defensores Glew
 
Unidos Lisandro Olmos
 
   
1 1
Dep. Américo Tesorieri
 
Atlético Policial
 
   
4 1
Dep. Bañado de Ovanta
 
San Lorenzo Alem
 
   
0 2
Deportivo Villalonga
 
Deportivo La Adela
 
   
3 2
Deportivo YPF
 
La Merced Salta
 
   
1 4
El Frontón
 
Colón Chivilcoy
 
   
0 1
El Porvenir Mendoza
 
Ferro Carril Oeste GA
 
   
1 1
Ferroviario Corrientes
 
San Jorge de Almagro
 
   
1 0
Fontana
 
Juventud Puerto Tirol
 
   
1 1
Germinal de Rawson
 
Gaimán
 
0 0
2 0
Gimnasia y Tiro Orán
 
Unión Madereros
 
   
0 0
Gutiérrez
 
Andes Talleres
 
1 0
1 0
Hipolito Yrigoyen SJ
 
Angaqueros del Sud
 
   
1 2
Huracán de Comodoro
 
Jorge Newbery CR
 
   
0 1
Huracán Ingeniero White
 
Bella Vista
 
0 2
0 4
Indep. Calle Larga
 
Sportivo Balloffet
 
   
0 0
Independiente Neuquén
 
Centenario
 
   
1 0
Independiente Pto. SJ
 
Boxing Club
 
   
1 2
J.J. Moreno
 
Racing Trelew
 
1 0
1 1
Las Campanas
 
Deportivo Metalúrgico
 
   
1 3
Las Palmas Argentina
 
Avellaneda
 
   
2 0
Libertad Concordia
 
Santa María de Oro
 
   
0 0
Los Andes Guandacol
 
Unión Machigasta
 
   
0 2
Olimpia San Antonio
 
Guaraní A. Franco
 
   
0 6
San Agustín
 
Juventud Unida RL
 
   
0 1
San Jorge HC
 
Huracán Las Breñas
 
   
2 3
San Martín El Ojito
 
Unión Bobadal
 
   
0 3
San Martín Mendoza
 
FADEP
 
1 1
2 1
San Martín Merlo
 
Naschel Unidos
 
   
1 0
San Martín Rodeo
 
Atlético Colón Junior
 
   
1 1
San Martín Salta
 
San Isidro
 
   
6 0
Sporting Punta Alta
 
Atlético Juarense
 
   
2 0
Sportivo Cultural
 
Ferrocarril Belgrano
 
   
1 0
Sportivo Pueyrredón
 
Jorge Newbery VM
 
   
0 6
Trinidad San Juan
 
Juventud Alianza
 
   
0 0
Unión Alem Progresista
 
La Amistad
 
   
1 0
Vialidad Nacional
 
Deportivo Malargüe
 
   
1 1
Villa San Antoni
 
Juventud Antoniana
 
1 2
1 4
Alvear
 
Racing Eduardo Castex
 
   
0 1
Ciudad de Nieva
 
Monterrico San Vicente
 
   
3 0
Sol de América
 
Primero de Mayo
 
   
1 1
Argentino Gen. Alvear
 
Pacifico FC
 
   
1 0
Atlético Carcarañ
 
Campaña
 
2 0
2 0
Atlético Paraná
 
Don Bosco Paraná
 
   
1 2
Atlético River Plate
 
Barrio Argentino
 
   
1 1
Atlético San Martín
 
Belgrano Paraná
 
   
0 4
Defensores de Salto
 
Compañia General
 
   
1 2
Musou Argentina
 
Deportivo Zoe
 
   
0 2
Unión Santiago
 
Sarmiento de La Banda
 
1 1
2 1
Independiente Cosquín
 
General Paz Juniors
 
   
1 2
Juventud Pergamino
 
Argentino Rancagua
 
0 3
0 6
Petroquímica Chinese
 
Atlético Camioneros
 
   
1 1
Talleres de Metán
 
Deportivo El Galpón
 
   
1 1
9 Julio Rio Tercero
 
Toro
 
0 1
0 1
Defensores Esquiú
 
Coronel Daza
 
1 0
1 0
Union de Álvarez
 
PSM Fútbol
 
   
0 0
9 de Julio Morteros
 
Deportivo Brinkmann
 
   
0 1
Balonpié Bolívar
 
Argentinos 25 de Mayo
 
   
1 2
Deportivo Universitario
 
Atlético Ticino
 
   
1 2
Racing Olavarría
 
Ferro Carril Sud
 
   
2 2
Sportivo Barracas Colón
 
Argentino Oeste
 
   
4 0
Acción Juvenil
 
Villa Plomo Serrano
 
   
6 0
Pabellón Argentino
 
Estudiantes Resistenci
 
   
0 1
Sarmiento Leones
 
Defensores SA Litín
 
   
0 1
Americo Tesorieri
 
Andino
 
   
1 1
Atlético Sauce
 
Deportivo Achirense
 
   
3 1
Colonial
 
9 de Julio Chacabuco
 
   
6 1
Atlético Barrio Obrero
 
Atlético Normal Rosarino
 
   
3 3
Deportivo Victoria
 
Defensores San Roque
 
   
2 2
Urartu
 
Alashkert
 
1 0
2 0
Nacional
 
RCA
 
2 3
2 4
Newcastle Jets
 
Central Coast Mariners
 
0 0
1 2
Macarthur
 
Wellington Phoenix
 
0 1
1 1
Austria Klagenfurt
 
Austria Wien
 
0 0
0 0
Wattens
 
Wolfsberger AC
 
2 1
5 1
Sturm Graz
 
LASK Linz
 
1 3
3 3
Lafnitz
 
Grazer AK
 
1 1
1 4
Qabala
 
Sumqayıt
 
0 0
2 1
Al-Najma
 
Muharraq
 
0 0
0 2
Budaiya
 
Manama
 
0 2
1 2
Al Riffa
 
Al Hala
 
1 0
3 1
Belshina
 
Lida
 
4 1
5 1
Dnepr Mogilev
 
Gomelzheldortrans
 
0 1
0 1
Krumkachy
 
Arsenal
 
0 0
0 0
Naftan
 
Orsha
 
0 1
0 1
Slonim
 
Shakhtyor Petrikov
 
0 1
0 1
Volna
 
Baranovichi
 
0 0
2 0
OH Leuven II
 
Genk II W
 
   
1 1
Rupel Boom
 
Sint-Eloois-Winkel
 
0 0
0 2
Excelsior Virton
 
RWDM
 
0 0
0 2
Deinze
 
Lommel United
 
3 1
3 3
Anderlecht
 
Kortrijk
 
0 1
1 1
Sint-Truiden
 
Antwerp
 
2 0
2 1
KV Oostende
 
Union Saint-Gilloise
 
1 4
1 7
Beerschot-Wilrijk
 
Genk
 
1 0
2 0
Berg en Dal
 
Kalmthout
 
   
4 0
Bevel FC
 
Geel
 
   
0 3
Rapid Leest
 
Vorselaar
 
   
0 1
Retie
 
Oppuurs
 
   
3 1
Vosselaar
 
Ternesse
 
   
1 1
Grez-Doiceau
 
Sporting Bruxelles
 
   
2 2
Grimbergen
 
SC Aarschot
 
   
2 3
Kosova Schaerbeek
 
NSeth Berchem
 
   
1 1
Léopold
 
BX Brussels
 
   
3 1
Liedekerke
 
Melsbroek
 
   
1 0
Nivellois
 
Etterbeek
 
   
1 0
Saint-Josse
 
Stade Everois
 
   
2 1
Sportive Brainoise
 
Ixelles
 
   
2 0
Tubize II
 
Union Lasne-Ohain
 
   
1 1
Wambeek
 
KV Tervuren-Duisburg
 
   
5 1
Bertem-Leefdaal
 
Bodegem Kapelle United
 
   
0 1
Genappe
 
Football Club Schaerbeek
 
   
3 0
Hoegaarden-Outgaarden
 
Sporting Kampenhout
 
   
0 2
Belœil
 
Ransart
 
   
0 1
Excelsior Biévène
 
Molenbaix
 
   
1 1
Hornu
 
Houdeng
 
   
2 2
Solre-sur-Sambre
 
Montignies
 
   
3 0
Antoing
 
Morlanwelz
 
   
2 2
Le Roeulx
 
RAS Monceau
 
   
2 1
Snef-Tyber
 
Soignies Sports
 
   
2 1
Aubel
 
UCE Liège
 
   
3 1
Etoile de Faimes
 
La Calamine
 
   
1 3
Malmundaria
 
Rechain
 
   
2 0
Mélen-Micheroux
 
Elsautoise
 
   
1 4
Pontisse Cite
 
Jehaytois
 
   
2 5
Sprimont-Comblain II
 
FC Du Geer
 
   
3 2
Ster-Francorchamps
 
Beaufays
 
   
1 1
Weywertz
 
JS Fizoise
 
   
1 3
Helson Helchteren
 
Schoonbeek-Beverst
 
   
3 2
Herderen-Millen
 
KFC Eksel
 
   
1 2
Verbroedering Maasmechelen
 
Herk
 
   
1 2
Zonhoven United
 
Torpedo Hasselt
 
   
0 0
Ethe Belmont
 
Meix-Devant-Virton
 
   
1 2
Florenville
 
La Roche
 
   
2 4
Chevetogne
 
Andennais
 
   
5 1
Flavion-Morialmé
 
Meux II
 
   
1 2
Loyers
 
Ciney
 
   
7 2
Nismes
 
Biesme
 
   
4 3
US Dinantaise
 
Grand-Leez
 
   
1 0
ES de la Molignée
 
Malonne
 
   
1 3
Ardennen
 
HO Kalken
 
   
0 2
Grembergen
 
Elene-Grotenberge
 
   
2 0
Eendracht Zele
 
Dendermonde
 
   
3 0
Munkzwalm
 
SK Denderhoutem
 
   
3 1
Oostnieuwkerke
 
Rumbeke
 
   
1 4
Racing Waregem
 
Lauwe
 
   
3 0
Ganshoren
 
US Givry
 
0 0
1 0
Hamoir
 
Meux
 
   
1 1
Stockay-Warfusée
 
Acren
 
   
0 3
Waremme
 
Solières Sport
 
1 5
5 6
Jette
 
Couvin-Mariembourg
 
1 1
3 2
Verlaine
 
Warnant
 
0 2
1 4
Voorwaarts Zwevezele
 
Harelbeke
 
   
2 1
Zelzate
 
RFC Wetteren
 
1 1
3 1
Olsa Brakel
 
Gent-Zeehaven
 
1 0
3 0
Westhoek
 
Gullegem
 
1 0
2 0
Spouwen-Mopertingen
 
Londerzeel
 
0 0
1 0
Diegem Sport
 
Hoogstraten
 
1 0
2 2
Eendracht Aalst
 
Olympia Wijgmaal
 
0 0
0 0
Braine
 
Entité Manageoise
 
   
1 2
Ostiches
 
PAC Buzet
 
   
2 1
Schaerbeek-Evere
 
Rapid Symphorinois
 
   
1 0
Stockel
 
Gosselies Sports
 
   
0 1
Aywaille
 
Rochefort
 
   
2 5
Gouvy
 
Stade Disonais
 
   
2 1
Jodoigne
 
Raeren-Eynatten
 
   
1 3
Richelle United
 
Habay-la-Neuve
 
   
0 2
Wanze / Bas-Oha
 
Oppagne-Wéris
 
   
5 1
Lochristi
 
Erpe-Mere United
 
   
1 2
Rhodienne-De Hoek
 
Avanti
 
   
1 1
Wolvertem Merchtem
 
Torhout
 
   
0 2
Eendracht Termien
 
Nijlen
 
   
0 4
Wagiya
 
Garden City
 
   
0 2
ASOS
 
USSK
 
   
1 0
Buffles
 
Tukunnin
 
   
3 0
Cavaliers
 
Réal Sport
 
   
2 0
Energie
 
Dynamo Abomey
 
   
1 1
JAC
 
Dragons
 
   
2 0
Police Benin
 
Adjidja
 
   
1 0
Tonnerre
 
USB
 
   
1 0
UPI-ONM
 
Requins
 
   
0 0
Somerset Trojans
 
PHC Zebras
 
   
1 1
Dandy Town Hornets
 
St. George's Colts
 
   
2 1
Devonshire Cougars
 
Robin Hood
 
   
0 0
North Village Rams
 
Somerset Eagles
 
   
0 1
Real Potosí
 
Always Ready
 
2 1
3 2
Bolívar