Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Teuta Durrës
 
Vllaznia Shkodër
 
0 0
3 0
JSM Skikda
 
JS Kabylie
 
0 1
1 1
Acassuso
 
San Miguel
 
1 1
4 1
Argentino Quilmes
 
Comunicaciones
 
1 0
2 1
Cañuelas
 
Deportivo Merlo
 
0 1
1 1
Colegiales
 
Villa San Carlos
 
0 0
1 0
Fénix
 
Defensores Unidos
 
0 0
1 2
Deportivo Maipú
 
Tigre
 
0 3
0 4
Almagro
 
Atlético Rafaela
 
0 0
1 0
Gimnasia Mendoza
 
Atletico Mitre
 
0 0
0 0
San Telmo
 
San Martín San Juan
 
1 1
2 1
Tristán Suárez
 
Gimnasia Jujuy
 
0 0
2 0
All Boys
 
Villa Dálmine
 
0 0
0 0
Agropecuario
 
Quilmes
 
2 0
3 1
Defensores de Belgrano
 
Brown de Adrogué
 
0 3
0 3
Deportivo Español
 
Leandro Nicéforo Alem
 
1 0
1 1
General Lamadrid
 
Claypole
 
0 1
0 2
Gimnasia La Plata
 
Huracán
 
0 0
0 0
Banfield
 
Platense
 
1 2
2 4
Independiente
 
Colón
 
2 0
3 0
The Gap
 
St George Willawong
 
0 1
0 3
Western Spirit
 
Toowong
 
1 0
2 2
Centenary Stormers
 
Bayside United
 
0 2
1 2
The Lakes
 
Albany Creek Excelsior
 
1 1
2 2
The Gap Res.
 
St. George Willawong Res
 
   
0 1
Western Spirit Res.
 
Toowong Res.
 
   
0 1
Centenary Stormers II
 
Bayside United Res.
 
0 3
1 5
The Lakes Res.
 
Albany Creek Res.
 
0 0
0 1
Woden Weston
 
Cooma Tigers
 
   
   
Monaro Panthers
 
Tuggeranong United
 
   
   
Canberra FC
 
Canberra Olympic
 
   
   
Blacktown City
 
Central Coast Mariners
 
   
   
Broadmeadow Magic
 
Western Sydney Wanderers
 
   
   
Cooma Tigers
 
APIA Leichhardt Tigers
 
   
   
Hamilton Olympic
 
Macarthur
 
   
   
Mt Druitt Town
 
Wollongong Wolves
 
   
   
South Melbourne
 
Melbourne City
 
   
   
Sydney Olympic
 
Sydney
 
   
   
Hellenic Athletic
 
Casuarina
 
0 0
1 0
Darwin Hearts
 
Uni Azzurri
 
0 4
0 8
Moreton Bay United
 
Brisbane Strikers
 
2 0
6 1
Logan Lightning
 
Magpies Crusaders
 
0 1
1 1
Peninsula Power
 
Queensland Lions
 
1 2
1 3
Redlands United
 
Brisbane Roar II
 
1 2
1 3
Adelaide United ||
 
Adelaide Olympic
 
1 1
1 1
Adelaide Blue Eagles
 
Cumberland United
 
1 1
2 1
Adelaide City
 
Adelaide Comets
 
1 0
1 2
Campbelltown City
 
South Adelaide Panthers
 
1 1
3 1
Sturt Lions
 
NE MetroStars
 
1 1
2 2
Adelaide Raiders
 
Croydon Kings
 
0 2
0 2
Devonport City
 
South Hobart
 
1 1
2 1
Olympia Warriors
 
Riverside Olympic
 
1 1
4 1
Glenorchy Knights
 
Clarence Zebras
 
0 0
1 0
Launceston City
 
Kingborough Lions
 
1 1
1 4
Avondale Heights
 
Heidelberg United
 
   
   
Eastern Lions
 
Melbourne Knights
 
   
   
Hume City
 
Oakleigh Cannons
 
   
   
Armadale
 
Cockburn City
 
1 0
3 0
Balcatta
 
Perth Glory II
 
1 2
3 3
ECU Joondalup
 
Bayswater City
 
2 1
4 2
Inglewood United
 
Gwelup Croatia SC
 
0 0
1 0
Rockingham City
 
Perth
 
0 1
0 1
Sorrento
 
Floreat Athena
 
0 0
1 0
Virginia United W
 
Mitchelton W
 
0 1
1 3
Peninsula Power W
 
Brisbane Olympic W
 
0 6
0 9
Mitchelton
 
SWQ Thunder
 
1 2
3 4
Adelaide United Res.
 
Adelaide Olympic Res.
 
   
1 1
Adelaide City Res.
 
Adelaide Comets Res.
 
   
2 1
Blue Eagles Res.
 
Cumberland United Res.
 
   
3 0
Campbelltown City Res.
 
South Adelaide Res.
 
   
2 3
Sturt Lions Res.
 
MetroStars Res.
 
   
1 2
Adelaide Raiders Res.
 
Croydon Kings Res.
 
1 1
2 2
Modbury Jets
 
Adelaide Cobras
 
1 0
2 1
Para Hills Knights
 
Adelaide Hills Hawks
 
0 0
0 0
Playford City Patriots
 
Fulham United
 
1 0
2 0
West Adelaide
 
Adelaide Victory
 
0 3
0 4
Western Strikers
 
West Torrens Birkalla
 
0 2
1 4
Avondale Heights U21
 
Heidelberg United U21
 
   
   
Eastern Lions U21
 
Melbourne Knights U21
 
   
   
Hume City U21
 
Oakleigh Cannons U21
 
   
   
Langwarrin
 
Brunswick City
 
   
   
Northcote City
 
Kingston City
 
   
   
Werribee City
 
Goulburn Valley Suns
 
   
   
Manningham United Blues
 
North Geelong Warriors
 
   
   
Curtin University W
 
Murdoch Uni Melville W
 
0 3
0 9
Ashfield
 
Western Knights
 
1 2
1 3
Olympic Kingsway
 
Mandurah City
 
2 1
3 1
Quinns
 
Fremantle City
 
0 0
1 1
Subiaco
 
Swan United
 
1 2
1 3
UWA Nedlands
 
Joondalup United
 
0 0
0 1
Stirling Lions
 
Forrestfield United
 
2 1
2 2
Rapid Wien II
 
Austria Lustenau
 
0 0
1 2
Vorarlberg U18
 
Rapid Wien U18
 
   
3 1
Burgenland U18
 
Tirol U18
 
   
2 0
St. Pölten U18
 
Austria Wien U18
 
   
0 1
Sturm Graz U18
 
Admira U18
 
   
2 0
Horitschon
 
Bad Sauerbrunn
 
0 0
0 1
St. Margarethen
 
Ritzing
 
0 2
0 6
Pinkafeld
 
Kohfidisch
 
   
8 0
Siegendorf
 
Güssing
 
   
2 0
Bleiburg
 
Dellach im Gailtal
 
   
1 3
Admira Villach
 
Gmünd
 
   
2 0
Maria Saal
 
SAK Klagenfurt
 
   
0 3
Scheiblingkirchen
 
St. Pölten II
 
   
1 0
Oedt
 
Zebau Bad Ischl
 
   
5 1
Friedburg / Pöndorf
 
Grün Weiß Micheldorf
 
   
1 1
SPG Kornspitz Pregarten
 
Union Perg
 
   
2 2
SV Wallern
 
St. Martin i.M.
 
   
0 0
Kirchbichl
 
St. Johann in Tirol
 
   
3 2
Mils
 
Union Innsbruck
 
   
4 3
Innsbrucker AC
 
Ebbs
 
   
0 1
Völs
 
Münster
 
   
0 0
Kundl
 
Prutz / Serfaus
 
   
2 1
Alberschwende
 
Nenzing
 
   
4 4
Lochau
 
Bizau
 
   
4 4
Göfis
 
Lustenau
 
   
3 2
Blau-Weiß Feldkirch
 
Schruns
 
   
0 0
Fussach
 
Meiningen
 
   
5 0
Hard
 
Ludesch
 
   
1 0
Union Mauer
 
Stadlau
 
0 0
0 0
ASV 13
 
Slovan HAC
 
0 2
3 3
Austria XIII
 
Donau
 
0 3
1 4
Stadl-Paura
 
Ried II
 
0 1
0 2
St. Anna
 
Sturm Graz II
 
0 0
1 1
Stripfing
 
TWL Elektra
 
3 1
4 2
Mauerwerk
 
Wiener Neustadt
 
1 1
4 3
Wiener Viktoria
 
Bruck/Leitha
 
0 1
2 1
Austria Salzburg
 
Wals-Grünau
 
2 1
3 1
Anif
 
Bischofshofen
 
0 0
1 0
TSV St. Johann
 
Grödig
 
1 1
2 1
Kitzbühel
 
SV Innsbruck
 
3 0
4 1
Schwarz-Weiß Bregenz
 
Röthis
 
3 1
4 1
Wolfurt
 
Lauterach
 
2 0
3 0
Austria Klagenfurt
 
Wattens
 
2 1
2 1
Hartberg
 
Salzburg
 
0 1
0 1
Rheindorf Altach
 
Wolfsberger AC
 
1 2
1 2
Baranovichi
 
Lida
 
0 2
0 4
Volna
 
Krumkachy
 
1 0
2 1
Slonim City
 
Chayka Zelva
 
   
4 1
Miory
 
Gorodok lions
 
   
4 1
Belaya Rus
 
Svislach
 
   
1 6
Falko
 
Berezino
 
   
8 0
Energosbyt-BSATU
 
Lyuban'
 
   
7 0
Krasnopole
 
Belshina II
 
   
2 3
Niva Tolochin
 
Lepel
 
   
1 0
Gorki
 
Dnepr Mogilev II
 
   
2 0
Grodnensky
 
Lida II
 
   
0 2
Molodechno-DYuSSh 4
 
Uzda
 
   
2 1
Smolevichy-STI
 
SMI Autotrans
 
   
4 0
Spartak
 
Osipovichy
 
   
0 5
BC Maxline
 
Montazhnik
 
   
3 0
Gazovik
 
Senno
 
   
6 0
BGU Minsk
 
Kletsk
 
   
7 1
Starye Dorogi
 
Kronon
 
   
2 2
Torpedo BelAZ
 
Gomel
 
0 0
0 1
Dinamo Minsk
 
Minsk
 
0 0
2 0
BATE
 
Isloch
 
0 2
2 2
Neman Grodno Res.
 
Energetyk-BGU Res.
 
1 1
2 2
Vitebsk Res.
 
Dinamo Brest Res.
 
3 0
3 2
Slutsk Res.
 
Slavia Res.
 
1 0
2 0
Gomel W
 
Neman W
 
   
0 9
Dinamo Brest W
 
Dnepr Mogilev W
 
   
0 8
Moldavo W
 
Mechelen W
 
   
0 5
Genk II W
 
Eva's Tienen W
 
   
2 2
Kontich W
 
Wuustwezel W
 
   
7 0
Chastre W
 
Gent II W
 
   
1 4
Famkes Merkem W
 
Standard Liège II W
 
   
1 2
Anderlecht II W
 
Renaissance Mons 44 W
 
   
1 1
RFC de Liege W
 
OH Leuven II
 
   
0 3
Westerlo
 
Lierse Kempenzonen
 
0 1
3 2
Sporting Charleroi
 
Beerschot-Wilrijk
 
1 0
5 2
AS Eupen
 
RFC Seraing
 
0 0
1 2
Cercle Brugge
 
Sint-Truiden
 
0 1
0 1
Union Saint-Gilloise
 
Standard Liège
 
2 0
4 0
Ixelles
 
Saint-Josse
 
   
0 0
La Calamine
 
Jehaytois
 
   
4 0
Malmundaria
 
Beaufays
 
   
3 2
Sartoise
 
Jeunesse Freylangeoise
 
   
0 1
Condruzien
 
Biesme
 
   
1 1
Nismes
 
Ciney
 
   
2 5
Solières Sport
 
Couvin-Mariembourg
 
   
3 0
Meux
 
RES Durbuy
 
   
4 0
Rebecq
 
Stockay-Warfusée
 
   
1 0
Tubize
 
Verlaine
 
   
2 0
US Givry
 
Waremme
 
   
1 1
Club Brugge II W
 
Eendracht Aalst II W
 
   
6 0
Chastre II W
 
Sibret W
 
   
3 1
Heist W
 
Standard Liège III W
 
   
2 4
Vosselaar W
 
Loyers W
 
   
7 1
Olsa Brakel W
 
Sottegem W
 
   
0 4
Alken W
 
White Star Woluwe II W
 
   
2 2
Svelta Melsele W
 
Bredene W
 
   
1 1
Bosdam Beveren W
 
Wolvertem Merchtem W
 
   
5 5
Eendracht Mazenzele W
 
Egem Pittem W
 
   
4 3
Irlande-Auderghem W
 
VVC Brasschaat W
 
   
1 4
Mechelen II W
 
Westerlo W
 
   
2 1
Zulte-Waregem II W
 
Havinnes W
 
   
7 1
Aywaille W
 
Olympic Charleroi W
 
   
1 5
Renaissance Mons 44 II W
 
Gent III W
 
   
0 0
RSC Anderlecht W
 
Charleroi
 
4 0
7 0
St. Liege W
 
Gent W
 
1 2
3 2
Zulte-Waregem W
 
Genk W
 
2 0
3 0
Jeunesse Tamines
 
Aische
 
   
1 1
Rapid Symphorinois
 
PAC Buzet
 
   
1 0
Tournai
 
Albert Quévy-Mons
 
   
2 1
Union Namur
 
Schaerbeek-Evere
 
   
2 0
Rochefort
 
Stade Disonais
 
   
2 2
Sprimont-Comblain
 
Marloie Sport
 
   
3 2
Oppagne-Wéris
 
Gouvy
 
   
4 3
Transport United
 
Paro Rinpung
 
   
9 0
Igman Konjic
 
Bratstvo Gracanica
 
0 0
3 1
Jedinstvo Bihac
 
Travnik
 
1 0
2 1
Orasje
 
GOSK Gabela
 
0 1
1 1
Radnik Hadžići
 
Mladost Doboj Kakanj
 
2 0
3 0
Rudar Kakanj
 
Buducnost Banovici
 
0 1
2 2
Tomislav
 
Gorazde
 
0 2
0 4
Vis Kosova
 
Zvijezda Gradačac
 
1 0
1 1
Borac Kozarska Dubica
 
Sloboda Novi Grad
 
0 0
0 0
Budućnost Pilica
 
Krupa na Vrbasu
 
0 0
1 4
Ljubic Prnjavor
 
Sloga Doboj
 
0 1
0 1
Modrica
 
Tekstilac Derventa
 
0 1
1 1
Podrinje Janja
 
Omarska
 
0 1
0 1
Slavija
 
Kozara Gradiska
 
1 0
1 0
Zeljeznicar Banja Luka
 
Zvijezda '09 Brgule
 
0 0
1 1
Sloga
 
Rudar Prijedor
 
2 1
3 2
Velez
 
Leotar
 
2 0
2 1
Andirá
 
Vasco da Gama AC
 
0 3
0 5
Plácido de Castro
 
Rio Branco
 
1 4
1 6
São Paulo AP
 
Independente AP
 
2 0
3 1
Vasco U20
 
Cruzeiro U20
 
3 0
4 0
Atletico-PR U20
 
Atlético GO U20
 
0 0
2 1
Atletico-MG U20
 
Internacional U20
 
1 0
1 0
Guarani de Palhoça
 
Fluminense SC
 
0 0
0 1
Campo Grande AC
 
Resende
 
   
1 0
Cruzeiro RS
 
Igrejinha
 
0 0
2 1
União RS
 
Brasil Farroupilha
 
1 0
1 1
Ipatinga
 
Betim
 
0 1
0 2
Aymorés
 
Uniao Luziense
 
1 0
1 0
Democrata SL
 
Democrata GV
 
0 1
1 1
Guarani MG
 
Tupi
 
1 1
2 1
Nacional AC MG
 
Serranense
 
   
4 1