Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Temperley
 
Alvarado
 
0 0
0 0
Club Atlético Güemes
 
Independiente Rivadavia
 
0 1
0 2
Arsenal Res.
 
Defensa y Justicia Res.
 
0 0
0 1
Banfield Res.
 
Platense Res.
 
1 0
1 3
Independiente Res.
 
Colón Res.
 
0 0
0 0
Boca Juniors Res.
 
Racing Club Res.
 
4 0
4 0
Aldosivi Res.
 
Lanús Res.
 
0 2
0 2
River Plate
 
Aldosivi
 
1 0
2 0
Mt Gravatt Hawks
 
Acacia Ridge
 
0 1
3 1
Mt Gravatt Res.
 
Acacia Ridge Res.
 
0 0
3 0
Mindil Aces
 
Darwin Olympic
 
0 0
0 1
Gold Coast United
 
Capalaba
 
0 0
2 0
Bentleigh Greens
 
South Melbourne
 
   
   
Southside Eagles
 
Ipswich Knights
 
0 1
1 3
WDSC Wolves
 
Souths United
 
0 3
1 3
Western Pride
 
Holland Park Hawks
 
0 0
2 1
Bentleigh Greens U21
 
South Melbourne U21
 
   
   
Moreland Zebras
 
Pascoe Vale
 
   
   
Dornbirn
 
Kapfenberger SV
 
1 1
4 1
Juniors OÖ
 
Blau-Weiß Linz
 
1 1
2 2
Lafnitz
 
SV Horn II
 
2 1
5 1
Liefering
 
Floridsdorfer AC
 
0 0
0 0
St. Pölten
 
Austria Wien II
 
2 0
2 0
Grazer AK
 
Vorwärts Steyr
 
2 0
4 0
Red Bull Akademie U18
 
LASK Juniors OÖ U18
 
   
4 2
Markt Allhau
 
Leithaprodersdorf
 
   
3 0
Oberwart / Rotenturm
 
Deutschkreutz
 
   
4 2
Parndorf
 
Klingenbach
 
   
2 0
St. Andrä
 
Feldkirchen
 
0 3
1 4
Klagenfurter AC 1909
 
St. Jakob Rosental
 
   
1 3
Ardagger
 
USC Rohrbach
 
   
2 0
Kilb
 
Langenrohr
 
   
0 2
Kottingbrunn
 
Mannersdorf
 
   
2 1
Krems
 
Schrems
 
   
3 1
Waidhofen/Thaya
 
Retz
 
0 1
0 1
Zwettl
 
Spratzern
 
   
4 1
Union Edelweiß
 
Mondsee
 
1 1
1 4
Pöttinger Grieskirchen
 
Union St. Florian
 
   
1 1
Weißkirchen / Allhaming
 
Bad Schallerbach
 
   
2 0
Hallwang
 
Golling
 
   
2 2
ÖTSU Hallein
 
Thalgau
 
   
3 2
Straßwalchen
 
Adnet
 
   
1 1
Gnas
 
SC Bruck an der Mur
 
   
3 3
Ilz
 
Lafnitz II
 
   
1 2
Lebring
 
TuS Heiligenkreuz
 
   
4 1
Leoben
 
Hitthaller St. Michael
 
   
4 0
Liezen
 
Frauental
 
   
0 4
Mettersdorf
 
Fürstenfeld
 
1 0
4 0
Union RB Weinland Gamlit
 
Rottenmann
 
   
0 0
Voitsberg
 
Wildon
 
2 1
4 2
Natters
 
Volders
 
   
1 0
Kematen
 
Silz / Mötz
 
   
2 2
Zams
 
Zirl
 
   
1 0
Bezau
 
Rheindorf Altach II
 
   
1 2
Donaufeld
 
Dinamo Helfort
 
0 0
1 0
Ostbahn XI
 
Post
 
1 0
5 2
Mannswörth
 
Wienerberg
 
1 0
4 0
Allerheiligen
 
Kalsdorf
 
0 0
2 2
Deutschlandsberger SC
 
Gurten
 
1 0
1 0
Spittal
 
Hertha
 
0 1
0 2
Union Vöcklamarkt
 
Treibach
 
0 0
1 0
Weiz
 
Bad Gleichenberg
 
1 1
2 2
Wels
 
Gleisdorf 09
 
1 1
1 3
Neusiedl
 
First Vienna
 
0 2
0 4
Draßburg
 
Leobendorf
 
0 2
0 3
Mannsdorf
 
Traiskirchen
 
2 0
3 0
Wiener SC
 
Admira II
 
1 1
1 1
Seekirchen
 
Salzburger AK
 
5 0
5 1
SVG Reichenau
 
Wacker Innsbruck II
 
1 1
2 2
Hall
 
Imst
 
1 2
1 4
Schwaz
 
Fügen
 
3 0
3 3
Telfs
 
Kufstein
 
1 0
2 0
Wörgl
 
Wattens II
 
0 0
1 1
Bangladesh Police
 
Sheikh Russel
 
0 0
0 1
Rahmatgonj MFS
 
Arambagh
 
2 0
3 0
Mohammedan Dhaka
 
Sheikh Jamal
 
0 0
0 2
Abahani Chittagong
 
Muktijoddha SKC
 
1 0
1 0
Brothers Union
 
Saif
 
0 0
0 1
Postavy
 
Prodcenter
 
   
3 0
Ruh Brest
 
Shakhtyor
 
0 0
1 0
BATE Res.
 
Isloch Res.
 
2 0
2 3
Dinamo Minsk Res.
 
Minsk Res.
 
2 0
2 0
Torpedo Zhodino Res.
 
Gomel Res.
 
0 2
0 4
Dinamo-BGU W
 
ABFF U19 W
 
   
8 0
RWDM
 
Excelsior Virton
 
0 0
0 0
Kortrijk
 
Mechelen
 
0 2
2 2
RAC Saint-Mard
 
Libramont
 
   
0 3
Aubange
 
La Roche
 
   
2 4
Chevetogne
 
Fernelmont-Hemptinne
 
   
3 2
Club Brugge U21
 
Mechelen U21
 
4 0
7 0
Genk U21
 
Antwerp U21
 
3 0
4 0
White Star Woluwé W
 
Club Brugge W
 
0 2
0 2
Mormont
 
Wanze / Bas-Oha
 
   
2 1
Sutjeska Foca
 
Drina Zvornik
 
1 0
3 0
Sarajevo
 
Siroki Brijeg
 
0 0
0 0
Atlético Catarinense
 
Barra do Garcas
 
0 1
0 1
Fluminense
 
Atlético Mineiro
 
1 2
1 2
Guarany de Bagé
 
Avenida
 
   
1 1
Inter Santa Maria
 
Lajeadense
 
2 2
2 2
Brasil de Pelotas
 
Remo
 
1 1
1 1
Novorizontino
 
Criciúma
 
0 0
1 0
Caucaia
 
Central
 
1 1
1 1
Slavia Sofia
 
CSKA 1948 Sofia
 
1 0
2 1
Arda
 
Lokomotiv Sofia 1929
 
0 0
1 1
Ludogorets II
 
Strumska slava
 
0 1
0 1
Pacific
 
Vancouver Whitecaps
 
2 1
4 3
Magallanes
 
Santiago Morning
 
0 1
0 1
Univ. Concepción
 
Deportes Santa Cruz
 
0 1
0 1
Atlético Nacional
 
Patriotas Boyacá
 
2 0
3 0
Carmelita
 
Escorpiones Belén
 
2 0
4 0
Juventud Escazuceña
 
Puma Generaleña
 
   
0 5
Slaven Koprivnica
 
Hrvatski Dragovoljac
 
0 0
0 1
Cibalia
 
Rudeš
 
1 1
2 1
Inter Zaprešić
 
Varaždin
 
0 0
0 1
Slavonija Pozega
 
NAŠK Našice
 
0 0
1 1
Split
 
Otok
 
1 2
2 2
Šibenik U19
 
Dinamo Zagreb U19
 
0 1
1 3
Dukla Praha
 
Opava
 
1 0
3 1
Ústí nad Labem
 
Příbram
 
1 1
2 2
Velké Meziříčí
 
Slovácko II
 
1 0
2 1
Rokycany
 
Slavoj Mýto
 
0 0
0 0
Hermanice
 
Opava II
 
1 0
2 1
Karvina U19
 
Plzen U19
 
0 0
1 0
Hradec Kralove U19
 
FK Pardubice U19
 
1 0
3 0
Opava U19
 
Brno U19
 
0 2
0 4
Pribram U19
 
Sparta Praha U19
 
0 2
0 4
Sigma Olomouc U19
 
Slovacko U19
 
1 0
3 1
Ceske Budejovice U19
 
Mlada Boleslav U19
 
0 1
1 1
Ostrava U19
 
Slavia Prague U19
 
2 0
3 0
Solrød
 
BK Union
 
0 0
2 0
Tarnby FF
 
KFUM
 
   
3 1
Ringsted
 
Køge Nord
 
0 1
1 3
B 1913
 
Aarhus Fremad II
 
1 1
3 2
Oure
 
Hedensted
 
1 1
2 1
FC Thy - ThistedQ
 
Fortuna Hjorring W
 
1 4
2 4
Fredericia
 
Fremad Amager
 
1 0
2 1
Nykøbing
 
Esbjerg
 
0 1
1 1
AaB
 
Nordsjælland
 
1 1
2 1
Ceramica Cleopatra
 
Ismaily
 
1 2
2 3
Al Ahly
 
Aswan
 
0 0
2 1
National Bank of Egypt
 
Zamalek
 
0 0
1 1
Burton Albion
 
Cheltenham Town
 
0 1
1 1
Rochdale
 
Colchester United
 
0 1
1 1
Aveley
 
Great Wakering Rovers
 
2 0
4 0
Tottenham U23
 
Arsenal U23
 
0 0
1 2
Blackburn Rovers U23
 
Leicester City U23
 
1 1
1 1
Crystal Palace U23
 
Everton U23
 
1 0
3 1
Derby County U23
 
Leeds U23
 
2 2
2 3
Sunderland U23
 
Norwich City U23
 
2 3
3 4
Aston Villa U23
 
Fulham U23
 
1 1
1 1
Newcastle Utd U23
 
Burnley U23
 
1 0
2 0
West Bromwich Albion U23
 
Birmingham U23
 
1 1
3 2
Wolves U23
 
Nottingham U23
 
1 0
1 0
Watford U23
 
Crewe U23
 
3 1
4 1
Scunthorpe United U18
 
Doncaster Rovers U18
 
   
2 3
Burton Albion U18
 
Lincoln City U18
 
   
0 1
Tranmere Rovers U18
 
Preston North End U18
 
   
1 2
Tulevik
 
Tammeka
 
3 0
4 1
B36
 
HB
 
0 0
2 2
 
NSÍ
 
0 0
2 0
EB / Streymur
 
Víkingur
 
0 0
1 1
JäPS
 
KäPa
 
2 1
5 2
Jazz
 
Honka Akatemia
 
0 1
0 1
KaaPo
 
PIF
 
2 0
4 0
JJK
 
Vaajakoski
 
0 0
1 0
Kiffen
 
KuFu-98
 
1 0
1 1
TPV
 
HJS Akatemia
 
0 2
1 2
Kirkkonummi
 
Töölön Taisto
 
2 0
4 0
SexyPöxyt
 
NuPS
 
   
5 1
IPS Edustus
 
STPS
 
1 0
3 0
MaPS
 
VG-62
 
2 0
4 0
NoPS
 
IkU
 
2 0
3 1
PKKU II
 
Atlantis II
 
4 3
4 4
PuiU Helsinki
 
TiPS
 
3 1
3 2
HPS
 
MPS/Atletico Malmi
 
1 0
2 0
Jyväskylä Blackbird
 
Kings
 
   
4 1
Loiske
 
Haka Juniorit
 
0 1
0 1
Tervakosken Pato
 
JanPa
 
   
4 2
ÅIFK
 
P-Iirot
 
1 0
1 2
Kontu
 
Futura
 
   
2 3
Kuusysi
 
Valtti
 
2 0
3 0
ACE
 
Tampere United
 
   
0 3
CLE
 
Espoon Tikka
 
2 1
6 3
Finnkurd
 
Espoo II
 
2 0
4 1
SJK
 
Haka
 
1 0
4 0
Toulon
 
Lyon Duchère
 
0 0
0 2
Bergerac
 
Béziers
 
   
2 0
Lyon W
 
Stade de Reims W
 
2 0
3 0
Nantes
 
Olympique Lyonnais
 
0 1
0 1
Annecy
 
Boulogne
 
2 0
2 0
Avranches
 
Bourg-en-Bresse
 
0 1
0 3
Bastia-Borgo
 
Laval
 
1 1
2 2
Cholet
 
Sedan
 
1 0
1 1
Créteil
 
Châteauroux
 
1 0
1 1
Orléans
 
Chambly
 
0 0
0 1
Stade Briochin
 
Red Star
 
1 1
2 1
Villefranche
 
Concarneau
 
0 0
1 1
Nürnberg
 
Karlsruher SC
 
0 0
2 1
Sandhausen
 
Ingolstadt
 
0 1
0 2
Hallescher FC
 
Verl
 
2 3
4 4
Borussia Dortmund
 
TSG Hoffenheim
 
0 0
3 2
Hoffenheim W
 
Freiburg W
 
0 1
2 1
CfR Pforzheim
 
Bruchsal
 
0 1
2 1
Neckarsulmer SU
 
Bissingen
 
1 0
3 2
ATSV Erlangen
 
Neumarkt Germany
 
0 1
1 4
TSV Abtswind
 
Seligenporten
 
   
1 0
Ismaning
 
Ingolstadt II
 
0 2
1 2
Pullach
 
Dachau
 
0 0
3 0
Barmbek-Uhlenhorst
 
TSV Sasel
 
0 4
0 5
Hamm United
 
Meiendorfer SV
 
1 3
1 3
Osdorf
 
Süderelbe
 
1 1
1 3
Wandsbeker TSV Concordia
 
Lohbrugge
 
0 0
1 0
Hessen Dreieich
 
FV Bad Vilbel
 
2 0
4 1
Siegburger SV
 
Hennef 05
 
0 0
0 0
Velbert
 
SF Baumberg
 
3 1
6 2
Heeslinger SC
 
Hagen / ​Uthlede
 
2 1
4 3
Aubstadt
 
Wacker Burghausen
 
0 1
1 2
Viktoria Aschaffenburg
 
Eltersdorf
 
0 1
1 4
1860 Rosenheim
 
Bayern München II
 
0 1
0 6
Buchbach
 
Heimstetten
 
1 0
4 0
Unterhaching
 
Pipinsried
 
1 0
1 1
Hannover 96 II
 
VfB Oldenburg
 
0 0
0 1
Weiche Flensburg
 
VfB Lübeck
 
1 0
2 1
BFC Dynamo
 
Lichtenberg
 
1 1
2 1
Chemie Leipzig
 
Chemnitzer FC
 
1 0
1 1
FSV Optik Rathenow
 
Babelsberg
 
0 2
0 3
Luckenwalde
 
Hertha BSC II
 
1 2
2 3
Platense
 
Marathón
 
0 1
3 1
Balatonfuredi
 
Papai Perutz
 
0 0
0 1
Balatonalmadi
 
Veszprém
 
   
2 7
Zalaegerszegi TE
 
Honvéd
 
0 2
1 3
ÍR
 
Kári
 
2 0
4 1
Leiknir Fáskrúdsfj.
 
Magni
 
   
0 1
Hamar
 
Kría