Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Korabi Peshkopi
 
Burreli
 
0 1
1 1
Vora
 
Dinamo Tirana
 
0 1
0 2
Albpetrol Patos
 
Gramozi Ersekë
 
   
1 1
Butrinti Sarandë
 
Naftëtari Kuçovë
 
   
1 0
Këlcyra
 
Tepelena
 
   
1 2
Labëria
 
Skrapari
 
   
6 1
Luzi 2008
 
Sopoti Librazhd
 
   
2 2
Memaliaj
 
Maliqi
 
   
0 3
Mirdita
 
Bulqiza
 
   
2 4
Përmeti
 
Devolli
 
   
3 2
Shkumbini Peqin
 
Iliria Fushë-Krujë
 
   
3 0
Tërbuni Pukë
 
Gramshi
 
   
2 0
Valbona
 
Klosi
 
   
2 0
Juban Danja W
 
Apolonia W
 
   
2 3
Encamp
 
Ordino
 
   
0 1
Carroi
 
UE Santa Coloma
 
0 1
3 2
Engordany
 
Penya Encarnada
 
2 3
4 3
Atlètic Club d'Escaldes
 
Sant Julià
 
0 0
0 1
Inter Club d'Escaldes
 
FC Santa Coloma
 
0 0
1 1
Santa Rita
 
Progresso
 
   
1 1
Desportivo Huíla
 
Cubango
 
   
3 0
Wiliete
 
1º de Agosto
 
   
1 1
Fénix
 
Comunicaciones
 
0 2
1 2
Gimnasia Jujuy
 
Barracas Central
 
1 0
2 1
Almagro
 
San Martín San Juan
 
0 0
0 1
Deportivo Santamarina
 
Villa Dálmine
 
1 0
2 0
Agropecuario
 
Estudiantes Caseros
 
0 0
0 0
Temperley
 
Atlanta
 
0 1
0 3
Estudiantes Río Cuarto
 
Chacarita Juniors
 
1 1
1 1
Club Atlético Güemes
 
Brown de Adrogué
 
1 0
1 1
Claypole
 
Luján
 
0 0
0 0
Ituzaingó
 
Sportivo Italiano
 
0 0
0 2
Real Pilar
 
Midland
 
0 0
2 0
Defensores de Cambaceres
 
Liniers
 
1 1
1 1
Lugano
 
Centro Español
 
1 1
2 1
Puerto Nuevo
 
Deportivo Muñiz
 
2 0
2 0
Arsenal de Sarandi
 
Central Cordoba SdE
 
1 1
1 1
Argentinos Juniors
 
Estudiantes
 
2 0
2 0
Platense
 
Rosario Central
 
1 1
4 1
Racing Club
 
San Lorenzo
 
1 0
2 0
River Plate
 
Aldosivi
 
2 1
4 1
Colón
 
Unión Santa Fe
 
1 0
1 1
Huracán
 
Independiente
 
1 1
1 3
Lanús
 
Talleres Córdoba
 
1 0
1 0
Sol de Mayo
 
Juventud Unida Univ.
 
2 1
2 1
Ciudad de Bolívar
 
Cipolletti
 
0 1
0 2
Deportivo Madryn
 
Sansinena
 
0 0
1 0
Douglas Haig
 
Boca Unidos
 
0 1
1 2
Olimpo
 
Sportivo Desamparados
 
0 1
0 1
Racing Córdoba
 
Gimnasia y Tiro
 
0 0
2 0
Unión Sunchales
 
Defensores Belgrano VR
 
0 0
1 0
Chaco For Ever
 
Sarmiento Resistencia
 
0 1
0 1
Gimnasia Concepción
 
CDJU Gualeguaychu
 
1 0
2 1
Huracán Las Heras
 
Deportivo Camioneros
 
1 0
1 0
Independiente Chivilcoy
 
Circulo Deportivo
 
1 1
2 1
Sportivo Peñarol
 
Villa Mitre
 
1 1
1 1
Central Norte
 
Sportivo Belgrano
 
1 0
1 1
Shirak II
 
Pyunik II
 
   
0 3
West Armenia
 
Ararat-Armenia II
 
0 0
0 1
Caravel
 
Nacional
 
   
2 3
Melbourne City
 
Brisbane Roar
 
2 2
3 2
Perth Glory
 
Melbourne Victory
 
0 0
2 1
Centenary Stormers
 
The Lakes
 
0 2
2 5
Centenary Stormers II
 
The Lakes Res.
 
1 2
1 3
Cooma Tigers
 
Canberra Olympic
 
3 0
5 0
Gungahlin
 
Monaro Panthers
 
1 1
2 3
Tuggeranong United
 
Woden Weston
 
1 1
1 1
Woden Weston W
 
Tuggeranong United W
 
   
6 0
Wagga City Wanderers W
 
Canberra Olympic W
 
   
0 6
Canberra United Academy W
 
Gungahlin United W
 
   
3 2
Wollongong Wolves
 
Sutherland Sharks
 
1 2
3 2
North Shore Mariners
 
Mt Druitt Town
 
1 2
2 2
Rockdale City Suns
 
Sydney II
 
1 0
4 1
Sydney Olympic
 
Blacktown City
 
0 0
1 2
Broadmeadow Magic
 
Adamstown Rosebuds
 
0 0
3 0
Edgeworth Eagles
 
Weston Bears
 
0 0
2 0
Maitland
 
Valentine
 
2 0
4 0
Olympic
 
Brisbane Strikers
 
5 0
10 0
Heidelberg United
 
St. Albans Saints
 
0 0
1 1
Oakleigh Cannons
 
Dandenong Thunder
 
1 1
3 2
Peninsula Power W
 
Moreton Bay United W
 
0 6
0 9
Souths United W
 
Capalaba W
 
0 0
0 1
Western Pride W
 
Eastern Suburbs NPL
 
1 1
3 4
Sunshine Coast
 
SWQ Thunder
 
1 1
1 2
Rochedale Rovers
 
Ipswich Knights
 
1 1
5 1
Heidelberg United U21
 
St. Albans Saints U21
 
   
2 2
Melbourne Knights U21
 
South Melbourne U21
 
   
1 1
Northern Redbacks W
 
Curtin University W
 
2 1
3 2
West NTC W
 
Balcatta W
 
   
3 2
Austria Klagenfurt
 
Juniors OÖ
 
2 1
3 1
Bleiburg
 
Völkermarkt
 
   
   
Dellach im Gailtal
 
SAK Klagenfurt
 
   
   
Ferlach
 
Feldkirchen
 
   
   
Klagenfurter AC 1909
 
St. Michael Bleiburg
 
   
   
Köttmannsdorf
 
Gmünd
 
   
   
Lendorf
 
Maria Saal
 
   
   
St. Jakob Rosental
 
Treibach
 
   
   
Wolfsberg
 
Kraig
 
   
   
Kilb
 
Zwettl
 
   
   
Kottingbrunn
 
Ortmann
 
   
   
Krems
 
Langenrohr
 
   
   
Retz
 
Spratzern
 
   
   
Scheiblingkirchen
 
Ardagger
 
   
   
Schrems
 
Mannersdorf
 
   
   
St. Pölten II
 
USC Rohrbach
 
   
   
ASV 13
 
Wienerberg
 
   
   
Donaufeld
 
Slovan HAC
 
   
   
Elektra
 
Donau
 
   
   
Favoritner AC
 
First Vienna
 
   
   
Gerasdorf Stammersdorf
 
Post
 
   
   
Stadlau
 
Union Mauer
 
   
   
Vorwärts Brigittenau
 
Austria XIII
 
   
   
Gurten
 
Stadl-Paura
 
   
   
Hertha
 
Gleisdorf 09
 
   
   
Union Vöcklamarkt
 
Ried II
 
   
   
Wolfsberger AC II
 
Wels
 
   
   
LASK Linz
 
Wattens
 
1 1
3 3
Sturm Graz
 
Salzburg
 
0 1
1 3
Rapid Vienna
 
Wolfsberger AC
 
0 0
1 2
Zira
 
Qabala
 
0 0
0 0
Sabah
 
Qarabağ
 
0 4
0 4
Qalali
 
Al Ittihad
 
0 1
0 1
Sitra
 
Al Tadamun Buri
 
0 0
2 1
BGU Minsk
 
Spartak Slutsk
 
   
3 0
Starye Dorogi
 
Veras
 
   
2 2
Energosbyt-BSATU
 
Partizan Salihorsk
 
   
0 2
Prodcenter
 
Gazovik
 
   
0 2
FC Ostrovets
 
Slonim City
 
   
11 0
Kobrin
 
Pruzhany
 
   
5 1
Luninets
 
Pripyat
 
   
5 2
Niva Tolochin
 
AviaDor Orsha
 
   
1 1
Postavy
 
FK Glubokoe
 
   
2 1
Belaya Rus
 
Neman Mosty
 
   
1 1
Svislach
 
HCS-Olympia
 
   
0 5
BC Maxline
 
Mozyr NPZ
 
   
6 0
Schuchin
 
FK Cementnik
 
   
1 1
Uzda
 
Urozhaynaya
 
   
4 2
Arsenal
 
Baranovichi
 
2 0
5 0
Shakhtyor Petrikov
 
Lida
 
2 1
2 3
Krumkachy
 
Belshina
 
0 0
0 0
Ynergetyk-BDU
 
Torpedo BelAZ
 
1 1
1 1
Isloch
 
Dinamo Minsk
 
1 2
1 3
Shakhtyor
 
BATE
 
1 0
1 0
Mechelen
 
KV Oostende
 
2 2
5 3
BX Brussels
 
Grez-Doiceau
 
   
   
Etterbeek
 
Sporting Bruxelles
 
   
   
Ixelles
 
Genappe
 
   
   
Kosova Schaerbeek
 
Walhain
 
   
   
Léopold
 
Stade Everois
 
   
   
NSeth Berchem
 
Football Club Schaerbeek
 
   
   
Saint-Josse
 
Sportive Brainoise
 
   
   
Union Lasne-Ohain
 
Nivellois
 
   
   
Acren
 
Hamoir
 
   
   
Solières Sport
 
La Louvière
 
   
   
Stockay-Warfusée
 
RES Durbuy
 
   
   
Verlaine
 
Tubize
 
   
   
Police Benin
 
Avrankou Omnisport
 
   
0 0
AS Cotonou
 
Dragons
 
   
0 1
ASPAC
 
Djeffa
 
   
1 1
ASVO
 
JAC
 
   
0 0
Dynamique Djougou
 
Espoir Savalou
 
   
1 3
Dynamo Abomey
 
Panthères
 
   
1 1
Dynamo Unacob
 
Damissa
 
   
0 0
Eternel
 
Ayema
 
   
0 0
Hodio
 
Béké Bembèrèkè
 
   
2 1
Tanéka
 
Energie
 
   
2 1
Nacional Potosí
 
Guabirá
 
1 0
2 1
Wilstermann
 
Always Ready
 
3 0
5 2
Oriente Petrolero
 
Real Potosí
 
1 0
2 0
Radnik Hadžići
 
Jedinstvo Bihac
 
1 0
1 0
Vis Kosova
 
GOSK Gabela
 
0 1
1 1
Borac Kozarska Dubica
 
Zvijezda '09 Brgule
 
0 1
0 1
Aliança AL
 
CRB
 
0 1
0 1
Princesa Solimões
 
São Raimundo AM
 
   
3 2
Atlético Alagoinhas
 
Juazeirense
 
1 0
2 1
Bahia
 
Bahia de Feira
 
0 0
1 0
Flamengo W
 
São José W
 
2 2
2 2
Napoli CA W
 
Minas ICESP W
 
0 0
0 0
Cruzeiro W
 
Botafogo W
 
1 1
1 1
Corinthians W
 
Palmeiras W
 
0 0
1 1
Ceilândia
 
Brasiliense
 
0 0
1 1
Gama
 
Luziânia
 
0 0
3 1
Real Noroeste
 
Estrela do Norte
 
1 0
1 0
Vitória ES
 
Vilavelhense
 
1 1
3 1
Flamengo
 
Volta Redonda
 
3 0
4 1
Fluminense
 
Portuguesa RJ
 
1 1
3 1
Nova Iguaçu
 
Botafogo
 
0 0
0 1
Figueirense
 
Chapecoense
 
3 0
3 1
Fortaleza
 
Ferroviário
 
0 0
0 0
Pacajus
 
Icasa
 
1 0
3 0
Uniclinic
 
Crato
 
4 1
7 1
Caucaia
 
Ceará
 
0 4
1 6
Avaí U20
 
ABC U20
 
0 3
0 3
São José PA U20
 
Botafogo U20
 
1 1
1 1
Vasco U20
 
São Raimundo RR U20
 
2 0
4 2
Nautico U20
 
Palmeiras U20
 
0 2
1 2
Galvez U20
 
Atletico-MG U20
 
0 2
2 2
Grêmio
 
Caxias
 
1 0
2 0
Aparecidense
 
Vila Nova
 
0 1
0 1
Atlético GO
 
Grêmio Anápolis
 
0 0
2 1
Cuiabá
 
Acao Cuiaba
 
1 0
2 0
América Mineiro
 
Cruzeiro
 
1 0
3 1
Tuna Luso
 
Remo
 
1 1
1 1
Castanhal
 
Paysandu
 
0 0
0 0
Atlético Cajazeirense
 
Sousa
 
0 0
0 1
Athletico PR
 
Maringá
 
1 1
2 2
Londrina
 
Coritiba
 
0 0
1 0
Botafogo SP
 
Bragantino
 
0 1
1 1
Corinthians
 
Novorizontino
 
1 0
2 1
Inter de Limeira
 
Guarani
 
0 0
1 0
Ituano
 
Santo André
 
0 0
0 1
Mirassol
 
São Paulo
 
1 1
1 1
Ponte Preta
 
Palmeiras
 
0 2
0 3
Santos
 
São Bento
 
2 0
2 0
São Caetano
 
Ferroviária
 
0 3
0 3
Monte Azul
 
Osasco Audax
 
1 0
2 0
São Bernardo
 
Sertãozinho
 
0 0
2 0
Taubaté
 
Rio Claro
 
0 0
0 0
XV de Piracicaba
 
Juventus
 
0 1
1 1
Central
 
Sete de Setembro PE
 
0 0
0 0
Náutico
 
Santa Cruz
 
1 0
2 1
Fluminense PI
 
Picos
 
2 1
2 1
4 de Julho
 
Ríver
 
0 0
0 0
Altos
 
Parnahyba
 
0 0
3 1
Flamengo PI
 
Tiradentes PI
 
0 1
2 1
Potiguar Mossoró
 
ASSU
 
1 0
2 0
Forca e Luz
 
ABC
 
0 4
1 6
Guaporé
 
Uniao Cacoalense
 
   
1 1
Porto Velho
 
Gênus
 
   
1 0
Real Ariquemes
 
Rondoniense
 
   
1 0
Barcelona RO
 
Ji-Paraná
 
   
3 2
Itabaiana
 
Lagarto
 
0 0
0 2
União ABC
 
Operário MS
 
0 2
1 4
Chernolomets
 
Ludogorets III
 
1 0
2 1
Inter Dobrich
 
Dorostol
 
1 2
2 4
Spartak Varna
 
Kubrat
 
   
3 0
Topolite
 
Dunav 2010
 
1 1
1 3
Bdin
 
Lokomotiv Mezdra
 
0 0
4 1
Etar VT II
 
Partizan
 
0 0
0 1
Lokomotiv Dryanovo
 
Botev Vratsa II
 
   
2 1
OFK Levski
 
Parva atomna
 
1 0