Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Besa Kavajë
 
Pogradeci
 
0 0
1 2
Elbasani
 
Turbina Cërrik
 
1 0
4 3
Flamurtari
 
Lushnja
 
1 0
2 0
Oriku
 
Erzeni Shijak
 
0 0
1 0
Partizani Tirana II
 
Besëlidhja Lezhë
 
0 0
0 1
Tomori Berat
 
Egnatia Rrogozhinë
 
0 1
2 1
Gramshi
 
Spartaku Tiranë
 
   
   
Partizani Tirana W
 
Teuta W
 
   
6 0
Tirana AS W
 
Kinostudio W
 
   
4 2
Bilisht Sporti W
 
KF Tirana W
 
   
0 8
Apolonia Fier
 
Laçi
 
0 0
0 1
Tirana
 
Kastrioti Krujë
 
0 0
1 0
Skënderbeu Korçë
 
Partizani Tirana
 
0 1
1 1
Teuta Durrës
 
Bylis Ballsh
 
1 0
4 0
Annaba
 
DRB Tadjenanet
 
2 0
4 0
AS Khroub
 
MC El Eulma
 
0 0
0 0
ASM Oran
 
Arzew
 
1 0
1 0
CA Batna
 
Teleghma
 
1 0
1 0
CRB Ain Ouessara
 
JSM Tiaret
 
   
1 3
CRB Ouled Djellal
 
MSP Batna
 
   
5 0
HB Chelghoum Laïd
 
MO Constantine
 
0 0
0 0
Lakhdaria
 
JSM Béjaïa
 
0 0
0 0
MC Saïda
 
IRB El Kerma
 
   
1 0
MCB Oued Sly
 
SKAF Khémis Mélina
 
1 0
1 0
MO Béjaïa
 
Ben Aknoun
 
0 0
0 0
Msila
 
CR Béni Thour
 
0 0
0 0
RC Arbaâ
 
Amal Bou Saâda
 
   
3 1
SC Aïn Defla
 
Remchi
 
   
4 2
Temouchent
 
RC Oued Rhiou
 
0 0
2 0
US Chaouia
 
USM Khenchela
 
0 0
0 0
USM Blida
 
WA Boufarik
 
1 2
1 3
USM El Harrach
 
Kouba
 
0 0
0 0
Jenlai
 
La Massana
 
1 1
1 5
Onze Bravos
 
Sporting de Cabinda
 
   
1 0
Recreativo do Libolo
 
Académica do Lobito
 
   
1 2
Baixa de Kassange
 
Petro de Luanda
 
   
1 2
Interclube
 
Recreativo da Caála
 
   
2 1
Sagrada Esperança
 
Ferroviário do Huambo
 
   
1 0
Los Andes
 
Talleres Remedios
 
2 0
3 0
Acassuso
 
Cañuelas
 
1 0
2 1
Argentino Quilmes
 
San Miguel
 
1 0
2 1
Colegiales
 
UAI Urquiza
 
2 1
3 1
Defensores Unidos
 
Deportivo Armenio
 
1 0
2 0
Sacachispas
 
Flandria
 
0 0
1 0
Belgrano
 
San Martín Tucumán
 
0 1
0 1
Deportivo Morón
 
Guillermo Brown
 
0 0
0 0
Tristán Suárez
 
Independiente Rivadavia
 
1 0
1 2
Ferro Carril Oeste
 
Atlético Rafaela
 
1 0
1 0
All Boys
 
Instituto
 
0 1
1 2
Argentino Merlo
 
San Martín Burzaco
 
1 0
2 1
Deportivo Laferrere
 
Deportivo Español
 
0 1
1 1
Dock Sud
 
El Porvenir
 
1 0
1 0
Leandro Nicéforo Alem
 
Central Córdoba
 
0 0
0 1
Godoy Cruz
 
Banfield
 
0 0
0 1
Atlético Tucumán
 
Defensa y Justicia
 
2 0
5 0
Gimnasia La Plata
 
Vélez Sarsfield
 
0 3
0 5
Patronato
 
Boca Juniors
 
0 0
1 0
Crucero del Norte
 
Def. de Pronunciamiento
 
0 0
0 0
Estudiantes de San Luis
 
Ferro Carril Oeste LP
 
0 2
1 4
La Fama
 
Britannia
 
2 0
2 0
Newcastle Jets
 
Sydney
 
0 0
1 1
Western Sydney Wanderers
 
Western United
 
2 0
5 0
Mt Gravatt Hawks
 
Brisbane Knights
 
1 1
1 1
The Gap
 
Albany Creek Excelsior
 
0 1
0 3
Toowong
 
St George Willawong
 
0 1
1 5
Univ. Queensland
 
Bayside United
 
1 1
2 1
Mt Gravatt Res.
 
Brisbane Knights Res.
 
0 1
1 2
The Gap Res.
 
Albany Creek Res.
 
   
2 2
Toowong Res.
 
St. George Willawong Res
 
3 3
3 3
Univ. Queensland Res.
 
Bayside United Res.
 
2 1
2 3
Canberra FC
 
Belconnen United
 
0 2
1 2
Belconnen United W
 
Canberra W
 
   
1 3
APIA Leichhardt Tigers
 
Sydney United
 
1 1
2 3
Lambton Jaffas
 
Hamilton Olympic
 
1 0
1 2
Casuarina
 
Darwin Hearts
 
1 0
2 0
Mindil Aces
 
Port Darwin
 
1 0
1 0
Logan Lightning
 
Brisbane Roar II
 
0 0
1 6
Moreton Bay United
 
Queensland Lions
 
2 3
3 3
Gold Coast United
 
Gold Coast Knights
 
0 1
0 1
Peninsula Power
 
SC Wanderers
 
1 0
4 0
Eastern Suburbs Brisbane
 
Magpies Crusaders
 
2 0
3 1
Adelaide Comets
 
South Adelaide Panthers
 
2 2
3 2
Adelaide United ||
 
Adelaide Blue Eagles
 
1 1
4 2
Cumberland United
 
Adelaide Raiders
 
0 0
0 3
Sturt Lions
 
Adelaide City
 
0 0
0 1
Adelaide Olympic
 
Campbelltown City
 
0 1
3 3
South Hobart
 
Kingborough Lions
 
1 0
2 1
Devonport City
 
Clarence Zebras
 
1 0
2 1
Olympia Warriors
 
Launceston City
 
3 0
4 1
Riverside Olympic
 
Glenorchy Knights
 
0 2
1 3
Avondale Heights
 
Hume City
 
1 2
3 3
Altona Magic
 
Port Melbourne
 
0 0
1 1
Bayswater City
 
ECU Joondalup
 
0 2
0 2
Cockburn City
 
Armadale
 
0 0
3 0
Floreat Athena
 
Sorrento
 
1 2
2 2
Gwelup Croatia SC
 
Inglewood United
 
2 2
3 4
Perth
 
Rockingham City
 
0 0
1 0
Perth Glory II
 
Balcatta
 
2 0
3 0
SWQ Thunder W
 
Sunshine Coast Wanderers W
 
0 0
0 3
Virginia United W
 
Brisbane City W
 
1 0
3 0
FQ QAS W
 
Mitchelton W
 
   
1 1
Logan Lightning W
 
Brisbane Olympic W
 
0 3
2 4
Holland Park Hawks
 
Brisbane City
 
0 1
0 4
Western Pride
 
Souths United
 
1 2
2 3
Adelaide Comets Res.
 
South Adelaide Res.
 
   
6 1
Adelaide United Res.
 
Blue Eagles Res.
 
   
4 1
Cumberland United Res.
 
Adelaide Raiders Res.
 
2 3
2 4
MetroStars Res.
 
Croydon Kings Res.
 
1 2
1 2
Sturt Lions Res.
 
Adelaide City Res.
 
0 1
0 3
Adelaide Olympic Res.
 
Campbelltown City Res.
 
3 2
5 2
West Torrens Birkalla
 
Adelaide Hills Hawks
 
1 0
3 0
Adelaide Cobras
 
Fulham United
 
0 1
1 3
Adelaide Victory
 
Para Hills Knights
 
0 0
0 0
White City Woodville
 
West Adelaide
 
1 0
1 0
Avondale Heights U21
 
Hume City U21
 
   
1 1
Green Gully U21
 
Eastern Lions U21
 
   
2 4
Altona Magic U21
 
Port Melbourne U21
 
   
2 2
Brunswick City
 
Kingston City
 
1 1
1 4
Langwarrin
 
Goulburn Valley Suns
 
0 0
0 1
North Geelong Warriors
 
Pascoe Vale
 
1 1
1 5
Manningham United Blues
 
Werribee City
 
1 1
2 1
Northcote City
 
Bulleen Lions
 
2 1
3 1
Ashfield
 
Swan United
 
2 3
2 4
Fremantle City
 
Mandurah City
 
1 1
2 3
Olympic Kingsway
 
Forrestfield United
 
0 0
0 1
Subiaco
 
Stirling Lions
 
1 2
2 3
Western Knights
 
UWA Nedlands
 
4 1
6 1
Quinns
 
Joondalup United
 
1 1
1 1
Austria Lustenau
 
Amstetten
 
0 0
4 2
Austria Wien II
 
Dornbirn
 
1 2
2 4
Rapid Wien U18
 
Austria Wien U18
 
   
6 2
LASK Juniors OÖ U18
 
Tirol U18
 
   
0 1
Admira U18
 
Red Bull Akademie U18
 
   
1 4
Wolfsberger AC U18
 
Sturm Graz U18
 
   
2 1
Deutschkreutz
 
Horitschon
 
   
   
Klingenbach
 
Kohfidisch
 
   
   
Oberpetersdorf
 
Leithaprodersdorf
 
   
   
Oberwart / Rotenturm
 
Güssing
 
   
   
Ritzing
 
St. Margarethen
 
   
   
Siegendorf
 
Bad Sauerbrunn
 
   
   
Mondsee
 
Bad Schallerbach
 
   
   
SPG Kornspitz Pregarten
 
Oedt
 
   
   
St. Martin i.M.
 
Union Perg
 
   
   
St. Valentin
 
Grün Weiß Micheldorf
 
   
   
SV Wallern
 
Pöttinger Grieskirchen
 
   
   
Union Edelweiß
 
Friedburg / Pöndorf
 
   
   
Union St. Florian
 
Zebau Bad Ischl
 
   
   
Weißkirchen / Allhaming
 
Donau Linz
 
   
   
Adnet
 
Siezenheim
 
   
   
Bürmoos
 
Puch
 
   
   
Eugendorf
 
ÖTSU Hallein
 
   
   
Golling
 
Neumarkt
 
   
   
Hallwang
 
Altenmarkt
 
   
   
Straßwalchen
 
Bergheim
 
   
   
Thalgau
 
Bramberg
 
   
   
Lafnitz II
 
Hitthaller St. Michael
 
   
   
Rottenmann
 
Wildon
 
   
   
Schruns
 
Göfis
 
   
   
Wiener Viktoria
 
Neusiedl
 
   
   
Admira
 
St. Pölten
 
1 0
2 0
Hartberg
 
Ried
 
0 0
1 1
Rheindorf Altach
 
Austria Wien
 
2 0
2 1
Keşlə FK
 
Sumqayıt
 
0 0
0 1
Sebail
 
Neftçi
 
0 1
0 4
Al Ahli
 
Al-Najma
 
1 1
3 1
Al Riffa
 
Malkiya
 
1 1
2 1
Al-Hidd
 
Busaiteen
 
0 2
3 2
East Riffa
 
Budaiya
 
   
1 4
Mohammedan Dhaka
 
Sheikh Russel
 
1 0
1 0
Abahani Chittagong
 
Saif
 
1 1
5 2
Muktijoddha SKC
 
Arambagh
 
0 0
0 0
Spartak
 
Osipovichy
 
   
1 4
Ruh Brest
 
Sputnik
 
2 0
2 0
Minsk
 
Vitebsk
 
1 2
3 3
Slavia
 
Dinamo Brest
 
0 0
1 1
Energetyk-BGU Res.
 
Torpedo Zhodino Res.
 
0 1
0 2
Isloch Res.
 
Dinamo Minsk Res.
 
0 0
0 2
Shakhtyor Res.
 
BATE Res.
 
0 2
0 4
Neman W
 
Bobruichanka W
 
2 0
2 1
Gomel W
 
Dinamo Brest W
 
   
1 0
Zorka-BDU W
 
Dnepr Mogilev W
 
0 0
2 3
Famkes Merkem W
 
Gent II W
 
   
   
Genk II W
 
Massenhoven W
 
   
   
Moldavo W
 
Chastre W
 
   
   
OH Leuven II
 
Kontich W
 
   
   
RFC de Liege W
 
Wuustwezel W
 
   
   
SG-Tertre-Hautrage W
 
Eva's Tienen W
 
   
   
Standard Liège II W
 
Anderlecht II W
 
   
   
Voorwaarts Zwevezele W
 
Mechelen W
 
   
   
Couvin-Mariembourg
 
Waremme
 
   
   
Excelsior Virton
 
Ganshoren
 
   
   
Meux
 
Jette
 
   
   
Rebecq
 
Warnant
 
   
   
Francs Borains
 
Mandel United
 
   
   
Knokke
 
Dender
 
   
   
La Louvière Centre
 
SV Roeselare
 
   
   
Liège
 
Dessel Sport
 
   
   
Olympic Charleroi
 
Heist
 
   
   
Rupel Boom
 
Patro Eisden
 
   
   
Sint-Eloois-Winkel
 
URSL Visé
 
   
   
Thes Sport
 
Tienen
 
   
   
Standard Liège
 
Gent
 
0 1
2 1
Anderlecht
 
Antwerp
 
0 0
2 2
Alken W
 
Chastre II W
 
   
   
Bosdam Beveren W
 
Eendracht Aalst II W
 
   
   
Bredene W
 
Egem Pittem W
 
   
   
Heist W
 
Westerlo W
 
   
   
Irlande-Auderghem W
 
White Star Woluwe II W
 
   
   
Loyers W
 
Standard Liège III W
 
   
   
Mechelen II W
 
VVC Brasschaat W
 
   
   
Olsa Brakel W
 
Havinnes W
 
   
   
SG-Tertre-Hautrage II W
 
Club Brugge II W
 
   
   
Sibret W
 
Olympic Charleroi W
 
   
   
Sottegem W
 
Eendracht Mazenzele W
 
   
   
Vosselaar W
 
Aywaille W
 
   
   
Wolvertem Merchtem W
 
Svelta Melsele W
 
   
   
Zulte-Waregem II W
 
Gent III W
 
   
   
RSC Anderlecht W
 
Gent W
 
0 0
2 0
OH Leuven W
 
St. Liege W
 
1 0
2 1
White Star Woluwé W
 
Zulte-Waregem W
 
1 0
2 0
ASOS
 
Requins
 
   
1 1
Buffles
 
Esae
 
   
1 0
Dadjè
 
Réal Sport
 
   
1 1
JSP
 
Adjidja
 
   
1 0
Tonnerre
 
Cavaliers
 
   
3 1
USSK
 
Soleil
 
   
2 1
The Strongest
 
Royal Pari
 
3 0
3 0
San José
 
Bolívar
 
0 3
0 5
Independiente Petrolero
 
Municipal Vinto
 
2 0
2 0
Capljina
 
Zvijezda Gradačac
 
   
3 1
Igman Konjic
 
Orasje
 
   
3 1
Posusje
 
Gorazde
 
   
2 0
Rudar Kakanj
 
Bratstvo Gracanica
 
   
0 2
Slaven Zivinice
 
TOSK Tesanj
 
   
1 3
Travnik
 
Buducnost Banovici
 
   
2 1
FK Jedinstvo Brcko
 
Sutjeska Foca
 
0 3
1 4
Kozara Gradiska
 
Rudar Prijedor
 
0 1
0 1
Leotar
 
Modrica
 
1 0
2 0
Ljubic Prnjavor
 
Zeljeznicar Banja Luka
 
0 0
1 0
Podrinje Janja
 
Sloboda Novi Grad
 
0 1
0 1
Sloga Doboj
 
Slavija
 
0 0
0 1
Mladost Doboj Kakanj
 
Radnik Bijeljina
 
0 0
0 0
Sloboda Tuzla
 
Olimpic Sarajevo
 
1 0