Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Besëlidhja Lezhë
 
Oriku
 
0 0
1 0
Partizani Tirana II
 
Veleçiku Koplik
 
2 0
4 2
Inter Club d'Escaldes
 
Sant Julià
 
0 0
1 0
Ferroviário do Huambo
 
Onze Bravos
 
   
1 0
Recreativo da Caála
 
Wiliete
 
   
2 0
Académica do Lobito
 
Baixa de Kassange
 
   
2 1
Petro de Luanda
 
Santa Rita
 
   
1 0
Sporting de Cabinda
 
Recreativo do Libolo
 
   
1 0
Progresso
 
Interclube
 
0 0
1 1
1º de Agosto
 
Desportivo Huíla
 
0 0
2 0
Estudiantes de San Luis
 
Villa San Carlos
 
0 0
1 2
Central Córdoba
 
Atlas
 
0 3
1 4
Brisbane Roar
 
Central Coast Mariners
 
0 0
0 0
Perth Glory
 
Western United
 
2 0
3 0
New Lambton
 
Edgeworth Eagles
 
0 1
1 2
West Wallsend
 
Dudley Redhead Senior
 
   
1 3
Celtic
 
Verdi
 
   
1 2
Lafnitz
 
Wacker Innsbruck
 
0 1
1 2
Amstetten
 
Floridsdorfer AC
 
0 1
0 2
Grazer AK
 
Austria Lustenau
 
1 0
2 0
Juniors OÖ
 
Blau-Weiß Linz
 
0 0
1 0
SV Horn II
 
Kapfenberger SV
 
1 1
2 1
Liefering
 
Austria Klagenfurt
 
0 3
2 3
LASK Juniors OÖ U18
 
Burgenland U18
 
   
1 1
Gmünd
 
Klagenfurter AC 1909
 
   
   
Kraig
 
Bleiburg
 
   
   
Maria Saal
 
Köttmannsdorf
 
   
   
SAK Klagenfurt
 
Lendorf
 
   
   
St. Michael Bleiburg
 
St. Jakob Rosental
 
   
   
Treibach
 
Feldkirchen
 
   
   
Völkermarkt
 
Dellach im Gailtal
 
   
   
Wolfsberg
 
Ferlach
 
   
   
Union St. Florian
 
Weißkirchen / Allhaming
 
   
   
Kundl
 
Fügen
 
   
   
Mils
 
Ebbs
 
   
   
Natters
 
Kirchbichl
 
   
   
Silz / Mötz
 
Volders
 
   
   
Söll
 
Zirl
 
   
   
Union Innsbruck
 
Kematen
 
   
   
Völs
 
SV Innsbruck
 
   
   
Zams
 
St. Johann in Tirol
 
   
   
Schruns
 
Höchst
 
   
   
Alberschwende
 
FC Egg
 
   
   
Andelsbuch
 
Bizau
 
   
   
Bezau
 
Lustenau
 
   
   
Göfis
 
Ludesch
 
   
   
Hard
 
Fussach
 
   
   
Lochau
 
Admira Dornbirn
 
   
   
Nenzing
 
Blau-Weiß Feldkirch
 
   
   
Wels
 
Kalsdorf
 
   
   
Allerheiligen
 
Weiz
 
   
   
Gleisdorf 09
 
Wolfsberger AC II
 
   
   
Ried II
 
Deutschlandsberger SC
 
   
   
Spittal
 
Bad Gleichenberg
 
   
   
St. Anna
 
Union Vöcklamarkt
 
   
   
Stadl-Paura
 
Hertha
 
   
   
Sturm Graz II
 
Gurten
 
   
   
Wattens
 
Sturm Graz
 
1 2
2 3
Wolfsberger AC
 
LASK Linz
 
0 2
0 4
Salzburg
 
Rapid Vienna
 
1 0
2 0
Genk
 
Anderlecht
 
0 1
1 1
OH Leuven W
 
Club Brugge W
 
0 0
3 0
Ayema
 
Buffles
 
   
2 1
Béké Bembèrèkè
 
ASOS
 
   
3 0
Esae
 
AS Cotonou
 
   
4 0
Eternel
 
Hodio
 
0 0
2 1
Santa Cruz
 
Real Potosí
 
1 0
4 1
Krupa na Vrbasu
 
Radnik Bijeljina
 
0 0
1 0
Olimpic Sarajevo
 
Mladost Doboj Kakanj
 
0 0
0 0
Siroki Brijeg
 
Sloga
 
0 0
0 0
Velez
 
Zeljeznicar
 
1 2
2 2
CRB
 
Aliança AL
 
1 1
2 1
Juazeirense
 
Atlético Alagoinhas
 
0 0
1 0
Kindermann-Avaí W
 
Cruzeiro W
 
1 0
3 1
Minas ICESP W
 
Ferroviária W
 
1 0
1 0
São Paulo W
 
Botafogo W
 
1 0
1 0
Brasiliense
 
Gama
 
   
4 0
Luziânia
 
Ceilândia
 
   
2 4
Rio Branco ES
 
Rio Branco-VN
 
0 0
0 0
Chapecoense
 
Figueirense
 
1 0
2 0
Floresta CE U20
 
União ABC U20
 
3 0
5 0
Paysandu
 
Castanhal
 
0 0
1 1
Remo
 
Tuna Luso
 
1 0
1 1
Campinense
 
Botafogo PB
 
1 0
1 1
Athletico PR
 
Londrina
 
0 2
1 2
Azuriz
 
Paraná
 
0 0
0 0
Cascavel
 
Rio Branco PR
 
0 0
0 0
Coritiba
 
Cianorte
 
0 0
1 1
Maringá
 
Toledo Brazil
 
2 0
2 0
Operário PR
 
Cascavel CR
 
6 0
9 0
EC São Bernardo
 
Portuguesa
 
0 3
0 5
Portuguesa Santista
 
São Bernardo
 
0 1
0 1
Rio Claro
 
Monte Azul
 
1 0
2 0
Sertãozinho
 
Oeste
 
1 1
1 2
Atibaia
 
Juventus
 
1 1
2 1
Osasco Audax
 
XV de Piracicaba
 
0 0
1 0
RB Brasil
 
Água Santa
 
1 0
1 1
Velo Clube
 
Taubaté
 
1 0
3 2
Desportivo Brasil
 
CA Linense
 
0 0
0 1
Nacional SP
 
Noroeste
 
0 1
1 2
Primavera SP
 
Marília
 
0 0
0 0
Votuporanguense
 
Capivariano
 
0 0
1 1
Comercial
 
Barretos
 
0 0
0 0
Olímpia
 
Rio Preto
 
0 1
0 1
Penapolense
 
Batatais
 
0 0
1 1
São José EC
 
Bandeirante SP
 
0 0
1 0
Picos
 
4 de Julho
 
0 0
0 1
Ríver
 
Altos
 
0 1
0 3
Tiradentes PI
 
Parnahyba
 
1 1
4 1
ASSU
 
América RN
 
0 3
0 4
Forca e Luz
 
Santa Cruz de Natal RN
 
0 1
0 2
Guaporé
 
Barcelona RO
 
   
1 0
Real Ariquemes
 
Porto Velho
 
   
1 0
Rondoniense
 
Gênus
 
   
4 1
Uniao Cacoalense
 
Ji-Paraná
 
   
3 1
Peshtera Galata
 
OFK Levski
 
   
4 0
Atletik Kuklen
 
Rodopa Smolyan
 
0 0
2 0
Borislav 2009
 
Spartak Plovdiv
 
3 0
6 0
Gigant Saedinenie
 
Karnobat
 
3 0
4 0
Haskovo
 
Dimitrovgrad
 
0 0
2 0
Izvor Gorski izvor
 
Chernomorets 1919 Burgas
 
1 0
2 1
Maritsa Plovdiv
 
Nesebar
 
1 1
2 1
Sokol Markovo
 
Levski Karlovo
 
1 1
3 1
Vereya
 
Rozova dolina
 
0 2
0 5
Yambol 1915
 
Zagorets
 
0 0
1 2
Balkan Botevgrad
 
Slivnishki geroy
 
0 0
2 0
Chavdar Etropole
 
Levski Chepintsi
 
3 0
6 1
Nadezhda Dobroslavtsi
 
Botev Ihtiman
 
1 0
3 0
Perun
 
Oborishte
 
0 0
0 1
Pirin Gotse Delchev
 
Granit Vladaya
 
1 0
3 1
Rilski Sportist
 
Kyustendil
 
0 1
0 1
Velbazhd
 
Belasitsa
 
0 3
0 5
Vihren
 
Pirin Razlog
 
3 0
5 1
Arda
 
CSKA 1948 Sofia
 
0 0
0 0
CSKA Sofia
 
Ludogorets
 
1 0
4 1
Septemvri Sofia
 
Sportist Svoge
 
2 0
3 0
Strumska slava
 
Kariana Erden
 
   
3 0
Yantra 1919
 
FK Minyor Pernik
 
3 0
3 2
Cotonsport
 
UMS de Loum
 
1 2
2 2
Don Bosco
 
Vita Club
 
0 0
0 1
Renaissance
 
AC Rangers
 
   
0 0
Saint Eloi Lupopo
 
Maniema Union
 
0 0
0 0
TP Mazembe
 
Motema Pembe
 
   
1 0
Bassam
 
ES Bafing
 
0 0
0 1
AFAD
 
San-Pedro
 
0 0
0 2
Africa Sports
 
Abengourou
 
0 0
1 2
Slaven Koprivnica
 
Rijeka
 
0 1
0 2
Dinamo Zagreb
 
Varaždin
 
2 1
2 2
Hajduk Split
 
Gorica
 
4 0
4 0
Dinamo Zagreb II
 
Inter Zaprešić
 
1 0
1 1
Bijelo Brdo
 
Medimurje Cakovec
 
3 0
6 0
Cibalia
 
Orijent 1919
 
2 0
3 2
Dubrava Zagreb
 
Croatia Zmijavci
 
0 1
1 1
Opatija
 
Kustošija
 
0 0
0 0
Sesvete
 
Junak
 
2 1
4 3
Solin
 
Osijek II
 
1 2
4 3
Bedem Ivankovo
 
Oriolik Oriovac
 
   
2 1
Belišće
 
Dakovo-Croatia
 
   
2 2
Čepin
 
Sloga Nova Gradiska
 
   
2 3
Kutjevo
 
Slavonac Bukovlje
 
   
2 4
Marsonia
 
Vuteks-Sloga
 
   
0 1
Slavija Pleternica
 
NAŠK Našice
 
   
2 1
Vihor
 
Valpovka
 
   
3 5
Vukovar
 
Slavonija Pozega
 
0 0
2 0
Zrinski Jurjevac
 
Granicar Zupanja
 
   
4 1
Bjelovar
 
Graničar Đurđevac
 
   
12 0
Polet
 
Varteks Varaždin
 
2 0
3 1
Paphos
 
Doxa
 
1 1
2 1
Ethnikos Achna
 
Nea Salamis
 
2 0
2 2
Elia Lythrodonta
 
Amathous
 
   
4 2
ENAD
 
O Kormakitis
 
   
7 2
Ethnikos Assias
 
APEP
 
   
1 2
MEAP Nisou
 
Ormideia
 
   
5 1
Olympiada Lympion
 
Elpida Astromeritis
 
   
3 0
Omonia 29is Maiou
 
Halkanoras
 
   
1 0
Oroklini / Troulloi
 
Iraklis Yerolakkou
 
   
1 4
Peyia
 
APONA Anagias
 
   
1 4
Banik Ostrava II
 
Frýdek-Místek
 
   
   
Dolní Benešov
 
Vyškov
 
   
   
Hanácká
 
Zlín II
 
   
   
Sigma Olomouc II
 
Uherský Brod
 
   
   
Slovácko II
 
Vrchovina
 
   
   
Velké Meziříčí
 
Slovan Rosice
 
   
   
Viktoria Otrokovice
 
Uničov
 
   
   
Vysočina Jihlava II
 
Hlučín
 
   
   
Znojmo
 
Odra Petrkovice
 
   
   
Sparta Praha
 
Viktoria Plzeň
 
0 1
3 1
RB 1906
 
Skjold Birkerod
 
0 1
0 3
Fremad Amager
 
Hvidovre
 
0 1
0 1
Viborg
 
Silkeborg
 
1 3
3 3
Midtjylland U19
 
Silkeborg U19
 
   
3 1
ASA W
 
AGF W
 
0 3
0 4
América de Quito
 
Guayaquil
 
0 1
1 2
Chacaritas
 
Cumbaya
 
0 0
1 0
LDU Portoviejo
 
Gualaceo
 
1 1
3 1
Ipswich Town U18
 
Liverpool U18
 
   
1 2
AFC Sudbury
 
Soham Town Rangers
 
   
   
Cambridge City
 
Brentwood Town
 
   
   
Romford
 
Histon
 
   
   
FC Romania
 
Hanwell Town
 
   
   
Sevenoaks Town
 
Ashford United
 
   
   
Kingstonian
 
Cheshunt
 
   
   
Chelsea
 
Arsenal
 
0 1
0 1
Chelsea U18
 
Arsenal U18
 
0 2
1 2
Burnley U18
 
Manchester City U18
 
0 0
0 1
Tulevik
 
Levadia
 
0 0
0 2
Vaprus W
 
Tallinna Kalev W
 
0 0
3 1
Lootos
 
Flora
 
   
2 7
Wolkite Ketema
 
Dire Dawa Kenema
 
0 1
1 2
Hadiya Hosaena
 
Sebeta Kenema
 
1 1
2 3
AB Argir
 
B36 II
 
1 0
4 0
HB II
 
KÍ II
 
   
1 2
Skála
 
Suduroy
 
0 0
3 1
EB / Streymur II
 
Víkingur II
 
0 1
0 7
NSÍ II
 
B71
 
1 1
1 3
Honka W
 
KuPS W
 
1 2
1 3
HJK W
 
PK-35 W
 
1 1
3 1
PK-35 Vantaa W
 
TiPS W
 
2 2
3 5
Jyväskylä Blackbird
 
FC Komeetat
 
   
   
Riverball
 
LehPa
 
   
   
SaPa Pieksämäki
 
PK-37
 
   
   
PK-35
 
MuSa
 
1 0
1 0
VPS
 
Gnistan
 
0 0
2 0
Montpellier
 
Paris Saint Germain
 
1 1
2 2
Toulouse
 
Pau
 
1 0
2 2
Samtredia
 
Dinamo Batumi
 
0 2
0 2
Shukura
 
Lokomotivi Tbilisi
 
0 0
0 1
Saburtalo
 
Dinamo Tbilisi
 
0 3
0 4
Kolkheti Poti
 
Tbilisi City
 
   
3 0
Gori
 
Guria
 
   
3 2
Bakhmaro
 
Chiatura
 
   
1 2
Meshakhte
 
Kolkheti Khobi
 
   
0 0
Aragvi Dusheti
 
Spaeri
 
   
0 2
Schalke 04
 
Hertha BSC
 
1 1
1 2
Cronenberger SC
 
Kleve
 
   
   
Dusseldorf-West
 
Teutonia St.Tönis
 
   
   
Jahn Dinslaken-Hiesfeld
 
Germania Ratingen
 
   
   
Monheim
 
Kray
 
   
   
Schonnebeck
 
SF Baumberg
 
   
   
TVD Velbert
 
Meerbusch
 
   
   
Velbert
 
FC Bocholt