Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Flamurtari
 
Luftëtari Gjirokastër
 
   
   
JS Kabylie U21
 
MC Oran U21
 
0 0
1 0
JS Kabylie
 
MC Oran
 
0 1
0 1
Gimnasia Mendoza
 
Nueva Chicago
 
0 1
0 1
Deportivo Riestra
 
Almirante Brown
 
0 0
1 2
Ararat II
 
Noravank
 
1 0
3 2
Noah
 
Shirak
 
3 0
3 0
Pyunik
 
Ararat-Armenia
 
0 0
0 0
Urartu
 
Van
 
1 1
2 1
Gillen Scorpions
 
MPH Vikings
 
   
2 3
Uni Azzurri
 
Darwin Olympic
 
   
5 3
Eastern Suburbs Brisbane
 
Redlands United
 
0 0
2 0
Ried
 
Admira
 
0 0
0 0
St. Pölten
 
Rheindorf Altach
 
2 0
3 3
Austria Wien
 
Hartberg
 
2 0
3 1
Sumqayıt II
 
Qarabağ II
 
   
1 0
Keşlə II
 
Kapaz
 
   
2 1
Neftchi II
 
Sabah II
 
   
2 3
Qaradağ Lökbatan
 
MOIK
 
   
3 1
Turan
 
Zaqatala
 
   
1 2
Arambagh
 
Sheikh Jamal
 
1 1
3 1
Sheikh Russel
 
Abahani Chittagong
 
0 2
0 2
Saif
 
Muktijoddha SKC
 
3 1
4 1
St. Liege W
 
Gent W
 
0 1
0 1
White Star Woluwé W
 
Eendracht Aalst W
 
1 1
1 3
Zulte-Waregem W
 
Charleroi
 
1 0
2 0
Real Tomayapo
 
Aurora
 
0 1
1 2
Sarajevo
 
Sloboda Tuzla
 
0 0
0 0
Borac Banja Luka
 
Zrinjski
 
2 1
2 1
CSA
 
CSE
 
1 0
3 0
Ferroviário
 
Caucaia
 
0 0
1 0
Uniclinic
 
Pacajus
 
1 1
1 1
Icasa
 
Ceará
 
0 1
0 1
Corinthians
 
Inter de Limeira
 
1 0
4 1
Atlético Roraima
 
Rio Negro RR
 
   
1 0
São Raimundo RR
 
GAS
 
   
1 0
Lokomotiv Plovdiv
 
Beroe
 
0 0
0 0
Hebar 1918
 
Dobrudzha 1919
 
0 0
1 1
Ludogorets II
 
Lokomotiv G. Oryahovitsa
 
1 0
2 0
Vitosha Bistritsa
 
OFK Pirin
 
   
   
Rangers
 
Barnechea
 
0 0
2 0
Guizhou Zhicheng
 
Heilongjiang Lava Spring
 
0 0
0 1
Chengdu Qianbao
 
Beijing BG
 
2 0
4 1
Shenyang Urban
 
Wuhan Three Towns
 
0 1
1 3
Dalian Professional
 
Tianjin Teda
 
0 0
1 0
Shanghai SIPG
 
Changchun Yatai
 
0 0
0 0
JSK
 
Simba
 
   
2 0
Istra 1961
 
Lokomotiva Zagreb
 
1 1
1 1
Osijek
 
Šibenik
 
0 0
3 0
Rudeš
 
Hrvatski Dragovoljac
 
0 0
0 2
Lučko
 
Vrbovec
 
2 1
2 3
Ermis
 
Enosis
 
1 1
4 2
HB Køge
 
FC Helsingør
 
0 3
0 5
Hobro
 
Skive
 
3 0
3 0
Vendsyssel
 
Kolding IF
 
1 0
3 0
Odense U19
 
SønderjyskE U19
 
0 0
2 0
Guayaquil City
 
Manta
 
0 0
0 3
Cockfosters
 
AFC Wimbledon CC
 
   
0 4
Aldershot Town
 
Yeovil Town
 
0 0
2 0
Solihull Moors
 
Weymouth
 
1 1
2 1
Stockport County
 
Dagenham & Redbridge
 
1 1
1 1
Chesterfield
 
King's Lynn Town
 
2 1
4 1
Maidenhead United
 
Notts County
 
0 1
0 4
Wealdstone
 
Bromley
 
0 0
0 1
Sutton United
 
Woking
 
1 1
3 2
Canvey Island
 
Basildon United
 
   
   
Dereham Town
 
Hullbridge Sports
 
   
   
Felixstowe & Walton United
 
Bury Town
 
   
   
Great Wakering Rovers
 
Grays Athletic
 
   
   
Heybridge Swifts
 
Witham Town
 
   
   
Tilbury
 
Maldon & Tiptree
 
   
   
Bedfont Sports
 
Tooting & Mitcham United
 
   
   
Chalfont St Peter
 
Hertford Town
 
   
   
Chertsey Town
 
Ashford Town (Middlesex)
 
   
   
Harlow Town
 
Ware
 
   
   
South Park
 
Chipstead
 
   
   
Staines Town
 
Northwood
 
   
   
Uxbridge
 
Marlow
 
   
   
Waltham Abbey
 
Barking
 
   
   
Westfield
 
Bracknell Town
 
   
   
Burgess Hill Town
 
Whyteleafe
 
   
   
East Grinstead Town
 
Phoenix Sports
 
   
   
Cray Valley (PM)
 
Whitstable Town
 
   
   
Herne Bay
 
Ramsgate
 
   
   
Sittingbourne
 
Hythe Town
 
   
   
Three Bridges
 
Chichester City
 
   
   
VCD Athletic
 
Faversham Town
 
   
   
Whitehawk
 
Hastings United
 
   
   
Bowers & Pitsea
 
Bishop's Stortford
 
   
   
Enfield Town
 
Carshalton Athletic
 
   
   
Folkestone Invicta
 
Brightlingsea Regent
 
   
   
Horsham
 
AFC Hornchurch
 
   
   
Leatherhead
 
Corinthian-Casuals
 
   
   
Lewes
 
Haringey Borough
 
   
   
Margate
 
Bognor Regis Town
 
   
   
Potters Bar Town
 
Merstham
 
   
   
Wingate & Finchley
 
Cray Wanderers
 
   
   
Worthing
 
East Thurrock United
 
   
   
Manchester United
 
Leicester City
 
1 1
1 2
Southampton
 
Crystal Palace
 
1 1
3 1
Aston Villa U18
 
Norwich U18
 
2 2
3 2
Newcastle Utd U18
 
Sunderland U18
 
0 2
4 3
Sheffield Utd U23
 
Wigan U23
 
2 1
4 1
AFC Telford United
 
York City
 
   
   
Blyth Spartans
 
Chester
 
   
   
Bradford Park Avenue
 
Kidderminster Harriers
 
   
   
Curzon Ashton
 
Spennymoor Town
 
   
   
Guiseley
 
Alfreton Town
 
   
   
Hereford
 
Farsley Celtic
 
   
   
Southport
 
Leamington
 
   
   
Braintree Town
 
Bath City
 
   
   
Chippenham Town
 
Hemel Hempstead Town
 
   
   
Concord Rangers
 
Havant & Waterlooville
 
   
   
Dorking Wanderers
 
Billericay Town
 
   
   
Dulwich Hamlet
 
Dartford
 
   
   
Eastbourne Borough
 
Slough Town
 
   
   
Ebbsfleet United
 
Chelmsford City
 
   
   
Hungerford Town
 
Welling United
 
   
   
St Albans City
 
Maidstone United
 
   
   
Bristol Rovers U18
 
Newport County U18
 
   
2 0
AFC Wimbledon U18
 
Swindon Town U18
 
   
2 6
Flora
 
Trans
 
1 1
2 1
Legion
 
Vaprus
 
2 0
7 1
Welayta Dicha
 
Jimma Kenema
 
0 1
1 1
Sidama Bunna
 
Kedus Giorgis
 
0 0
2 0
Kultsu
 
Liry
 
   
   
Raahe
 
OsPa
 
   
4 0
Union Plaani
 
KJP
 
   
   
Haka Juniorit
 
Tervakosken Pato
 
   
   
Norrvalla
 
VPS II
 
   
   
Ri-Pa
 
SavU
 
   
   
Ilves
 
HJK
 
0 3
0 3
Lahti
 
KuPS
 
1 2
2 4
Telavi
 
Torpedo Kutaisi
 
0 2
0 4
Dila
 
Samgurali
 
0 1
1 2
Gareji
 
Zugdidi
 
1 0
3 0
Merani Martvili
 
Rustavi
 
1 0
2 0
Sioni
 
Shevardeni 1906
 
1 0
3 0
Balingen
 
Ulm
 
0 1
0 4
Europa FC
 
Lions FC
 
0 0
4 0
Rangers
 
Pegasus
 
0 1
0 2
Thor Akureyri W
 
Selfoss W
 
0 1
0 2
Stjarnan W
 
Keflavík W
 
0 0
0 0
Thróttur / SR U19
 
HK / Ýmir U19
 
1 1
7 4
Al Diwaniya
 
Naft Al-Janoob
 
0 0
0 0
Al Hudod
 
Al Simawa
 
0 0
0 0
Al-Qasim
 
Alsinaat Alkahrabaiya
 
1 0
1 0
Baghdad
 
Al Minaa Basra
 
0 0
0 1
Zakho
 
Al Zawra'a
 
1 0
1 1
Al Talaba
 
Naft Maysan
 
1 1
1 1
Bnei HaGolan VeHaGalil
 
Ihud Bnei Shfaram
 
   
1 1
Ihud Bnei Mejdel Krum
 
Hapoel Bu'eine
 
   
1 4
Crotone U19
 
Pescara U19
 
1 0
2 1
Napoli
 
Udinese
 
2 1
5 1
Maqtaaral
 
Sport Academy Kairat
 
0 0
1 0
Aksu
 
Kyzyl-Zhar II
 
2 0
5 0
Kyran
 
Baykonur
 
3 1
8 2
Okzhetpes
 
Bulat
 
1 0
2 1
Incheon United
 
Pohang Steelers
 
0 0
1 1
Suwon
 
Gwangju
 
0 1
2 1
Al Fahaheel
 
Al Arabi SC
 
0 3
1 5
Al Kuwait
 
Al Qadsia
 
0 2
1 3
Al Sahel
 
Al Salmiyah
 
3 4
3 5
Kazma
 
Al Shabab
 
1 1
1 1
Khaitan
 
Al Nasar
 
   
4 2
Al-Nasr
 
Al-Akhdar
 
   
2 0
Al-Madina
 
Abu Salim
 
   
2 2
Rafeeq
 
Al-Wehda
 
   
3 2
Panevėžys
 
Žalgiris
 
0 2
0 2
Tigres UANL W
 
América W
 
0 0
2 0
Monterrey W
 
Pumas UNAM W
 
   
2 1
Cahul
 
Speranța Drochia
 
   
2 0
CSF Bălți
 
Tighina
 
   
4 0
Iskra Moldova
 
Sireți
 
   
1 1
Real Succes
 
Spartanii Selemet
 
   
2 1
Sheriff II
 
Grănicerul
 
   
3 1
Sucleia
 
Victoria Bardar
 
   
1 1
Dacia-Buiucani
 
Petrocub
 
0 1
1 2
Speranţa Nisporeni
 
Floreşti
 
1 0
1 3
Difaâ El Jadida
 
Olympic Safi
 
0 0
0 1
Ittihad Tanger
 
Hassania Agadir
 
0 0
1 1
Mouloudia Oujda
 
Rapide Oued Zem
 
0 0
0 0
Excelsior Barendrecht W
 
Alkmaar W
 
1 0
3 2
Stargard Szczeciński
 
Katowice
 
0 0
0 0
Santa Clara
 
Rio Ave
 
0 0
1 0
Tondela
 
Belenenses
 
1 2
1 3
Nacional
 
Benfica
 
1 0
1 3
Sporting CP
 
Boavista
 
1 0
1 0
Dinamo Bucureşti
 
Astra
 
0 0
1 0
Chita
 
Luki-Energiya
 
0 0
1 0
Kazanka
 
Zenit II
 
0 0
0 1
Kolomna
 
Rodina Moskva
 
1 2
3 3
Krylya Sovetov Samara II
 
Zvezda Perm
 
0 1
0 1
Leningradets
 
Tver
 
1 0
1 0
Anzhi
 
Makhachkala
 
   
2 2
Dolgie Prudy
 
Dinamo Moskva II
 
   
2 0
Volga Ulyanovsk
 
Lada Tolyatti
 
1 0
5 0
Zenit Izhevsk
 
Orenburg II
 
1 0
6 0
Murom
 
Zvezda Sint Petersburg
 
   
2 2
Torpedo Vladimir
 
Znamya Truda
 
   
1 2
KAMAZ
 
Nosta
 
1 1
3 1
APR
 
Bugesera
 
1 0
2 1
Kiyovu Sports
 
Gasogi United
 
2 1
4 1
Muhanga
 
Gorilla
 
0 0
1 2
Rayon Sports
 
Rutsiro
 
1 0
1 1
Folgore
 
Libertas
 
0 0
3 1
Airdrieonians
 
Cove Rangers
 
1 1
3 2
Greenock Morton
 
Montrose
 
2 1
3 1
Dumbarton
 
Stranraer
 
   
1 0
Edinburgh City
 
Elgin City
 
   
2 2
Anti Drugs Strikers
 
East End Tigers
 
   
1 1
East End Lions
 
Old Edwardians
 
   
2 0
AmaZulu
 
Baroka
 
0 1
0 1
Stellenbosch
 
Orlando Pirates
 
0 0
0 0
Deportivo Táchira
 
Internacional
 
0 0
2 1
Santos
 
Boca Juniors
 
1 0
1 0
The Strongest
 
Barcelona Guayaquil
 
1 0
2 0
Bragantino
 
Emelec
 
1 0
2 0
Metropolitanos
 
Athletico PR
 
0 0
0 1
Osasuna
 
Cádiz
 
1 0
3 2
Elche
 
Deportivo Alavés
 
0 1
0 2
Levante
 
Barcelona
 
0 2
3 3
Öster
 
GIF Sundsvall
 
0 0
0 2
Aarau
 
Kriens
 
0 0
4 0
Thun
 
FC Schaffhausen
 
0 0
1 0
Wil
 
Chiasso
 
1 1
3 2
Vaduz
 
Young Boys
 
0 1
0 2
Basel
 
Lugano
 
2 0
2 0
Mwadui
 
Kagera Sugar
 
0 1
0 3
Konyaspor
 
Trabzonspor
 
0 0
1 1
Alanyaspor
 
BB Erzurumspor
 
2 1
2 3
Beşiktaş
 
Fatih Karagümrük
 
0 1
1 2
Denizlispor
 
Galatasaray
 
0 2
1 4
Fenerbahçe
 
Sivasspor
 
0 1
1 2
Gazişehir Gaziantep
 
Rizespor
 
0 3
4 5
Gençlerbirliği
 
Göztepe
 
1 2
5 3
İstanbul Başakşehir
 
Kayserispor
 
0 0
0 0
Kasımpaşa
 
Ankaragücü
 
2 0
3 1
Yeni Malatyaspor