Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Besëlidhja Lezhë
 
Dinamo Tirana
 
1 1
4 3
Elbasani
 
Turbina Cërrik
 
0 0
0 0
Vora
 
Veleçiku Koplik
 
0 0
1 0
Albpetrol Patos
 
Labëria
 
   
2 3
Delvina
 
Gramozi Ersekë
 
   
3 0
Këlcyra
 
Naftëtari Kuçovë
 
   
1 0
Memaliaj
 
Butrinti Sarandë
 
   
0 1
Përmeti
 
Skrapari
 
   
2 2
Spartaku Tiranë
 
Tërbuni Pukë
 
   
   
Apolonia Fier
 
Skënderbeu Korçë
 
0 1
1 2
Bylis Ballsh
 
Kukësi
 
2 0
2 1
Kastrioti Krujë
 
Vllaznia Shkodër
 
0 0
0 1
Laçi
 
Tirana
 
1 1
1 2
Partizani Tirana
 
Teuta Durrës
 
0 0
0 0
Aïn M'lila U21
 
JS Saoura U21
 
0 1
0 2
CS Constantine U21
 
USM Bel Abbès U21
 
0 1
3 1
ES Sétif U21
 
WA Tlemcen U21
 
3 0
7 0
JS Kabylie U21
 
Paradou AC U21
 
1 0
2 1
NA Hussein Dey U21
 
MC Alger U21
 
2 0
3 2
NC Magra U21
 
MC Oran U21
 
0 1
1 1
Olympique Médéa U21
 
Bordj Bou Arreridj U21
 
1 0
1 0
RC Relizane U21
 
ASO Chlef U21
 
0 0
0 0
US Biskra U21
 
CR Belouizdad U21
 
1 1
1 1
Aïn M'lila
 
JS Saoura
 
0 1
1 1
CS Constantine
 
USM Bel Abbès
 
0 0
1 0
ES Sétif
 
Tlemcen
 
3 0
4 1
JS Kabylie
 
Paradou AC
 
1 1
1 1
NA Hussein Dey
 
MC Alger
 
0 0
0 0
NC Magra
 
MC Oran
 
0 0
0 0
Olympique Médéa
 
CA Bordj Bou Arreridj
 
1 0
2 1
RC Relizane
 
ASO Chlef
 
0 0
0 0
US Biskra
 
CR Belouizdad
 
0 0
1 0
Engordany II
 
Jenlai
 
   
1 4
La Massana
 
Atlètic Amèrica
 
   
1 0
Encamp
 
UE Santa Coloma II
 
   
1 1
Onze Bravos
 
Desportivo Huíla
 
   
3 0
Progresso
 
Recreativo do Libolo
 
   
2 1
Colegiales
 
Los Andes
 
0 1
0 2
Talleres Remedios
 
Deportivo Merlo
 
2 0
3 1
Comunicaciones
 
Cañuelas
 
0 0
1 0
Defensores Unidos
 
JJ Urquiza
 
0 0
3 1
UAI Urquiza
 
Flandria
 
0 0
0 1
Villa San Carlos
 
Sacachispas
 
3 1
5 2
Guillermo Brown
 
San Martín San Juan
 
0 0
0 0
Brown de Adrogué
 
All Boys
 
0 0
1 1
Deportivo Maipú
 
Temperley
 
0 1
0 1
Agropecuario
 
Estudiantes Río Cuarto
 
1 0
1 1
Quilmes
 
Gimnasia Mendoza
 
0 0
0 1
Ituzaingó
 
Real Pilar
 
0 0
2 1
Godoy Cruz
 
River Plate
 
0 5
1 6
Sarmiento
 
Defensa y Justicia
 
1 0
3 1
Colón
 
Rosario Central
 
0 0
0 0
San Lorenzo
 
Aldosivi
 
0 1
1 2
Wellington Phoenix
 
Brisbane Roar
 
1 0
1 1
Newcastle Jets
 
Adelaide United
 
0 4
1 4
Rockdale City Suns
 
Manly United
 
1 1
1 1
Sydney United
 
Blacktown City
 
2 0
4 1
Moreton Bay United
 
Olympic
 
0 2
1 4
Peninsula Power
 
Gold Coast United
 
   
   
South Hobart
 
Clarence Zebras
 
1 1
6 2
Eastern Lions
 
Dandenong Thunder
 
1 0
1 2
Gwelup Croatia SC
 
ECU Joondalup
 
0 1
1 2
Melbourne Knights U21
 
Hume City U21
 
   
   
Port Melbourne U21
 
South Melbourne U21
 
   
   
Adelaide United W
 
Western Sydney Wanderers W
 
1 1
3 1
Mandurah City
 
Margaret River
 
   
5 0
Busselton City
 
East Perth
 
   
4 0
Jaguar
 
Swan United
 
   
0 8
Kwinana United
 
South Perth United
 
   
4 0
Perth AFC
 
Riverside Christian
 
   
1 1
Maddington White City
 
Ashfield
 
   
1 3
Forrestfield United
 
Kelmscott Roos
 
   
6 1
Ellenbrook United
 
North Perth United
 
   
0 1
Austria Lustenau
 
Wacker Innsbruck
 
0 2
1 2
Gmünd
 
SAK Klagenfurt
 
   
   
Klagenfurter AC 1909
 
Dellach im Gailtal
 
   
   
Köttmannsdorf
 
Lendorf
 
   
   
St. Jakob Rosental
 
Bleiburg
 
   
   
St. Michael Bleiburg
 
Völkermarkt
 
   
   
Ardagger
 
Langenrohr
 
   
   
Kilb
 
Krems
 
   
   
Retz
 
St. Pölten II
 
   
   
Scheiblingkirchen
 
Kottingbrunn
 
   
   
Spratzern
 
Ortmann
 
   
   
Waidhofen/Thaya
 
Schrems
 
   
   
Zwettl
 
Mannersdorf
 
   
   
Natters
 
Ebbs
 
   
   
Vorwärts Brigittenau
 
Schwechat
 
   
   
ASV 13
 
Elektra
 
   
   
Austria XIII
 
Slovan HAC
 
   
   
Donaufeld
 
Gerasdorf Stammersdorf
 
   
   
Favoritner AC
 
Wienerberg
 
   
   
First Vienna
 
Donau
 
   
   
Stadlau
 
Mannswörth
 
   
   
Union Mauer
 
Post
 
   
   
Mauerwerk
 
Team Wiener Linien
 
   
   
Admira
 
Sturm Graz
 
0 0
0 0
Austria Wien
 
Wolfsberger AC
 
1 3
3 5
Hartberg
 
St. Pölten
 
0 1
3 3
Rheindorf Altach
 
Ried
 
0 1
2 1
Wattens
 
Rapid Vienna
 
0 0
1 1
Slutsk
 
Neman Grodno
 
0 1
1 1
Gomel
 
Sputnik
 
1 0
2 0
Vitebsk Res.
 
Dinamo Minsk Res.
 
1 1
1 2
Neman W
 
Vitebsk W
 
2 0
5 0
Dinamo-BGU W
 
Bobruichanka W
 
1 0
6 0
Zorka-BDU W
 
Minsk FK W
 
0 3
0 4
Acren
 
Solières Sport
 
   
   
Ganshoren
 
RES Durbuy
 
   
   
Jette
 
Hamoir
 
   
   
US Givry
 
Tubize
 
   
   
Warnant
 
Waremme
 
   
   
Gullegem
 
Westhoek
 
   
   
RFC Wetteren
 
Voorwaarts Zwevezele
 
   
   
Toekomst Menen
 
Lokeren-Temse
 
   
   
Berchem Sport
 
Eendracht Aalst
 
   
   
Cappellen
 
Bocholt
 
   
   
Olympia Wijgmaal
 
KSC City Pirates
 
   
   
Spouwen-Mopertingen
 
Houtvenne
 
   
   
Francs Borains
 
URSL Visé
 
   
   
Liège
 
Mandel United
 
   
   
Sint-Eloois-Winkel
 
Rupel Boom
 
   
   
RFC Seraing
 
RWDM
 
0 0
1 0
Club Brugge II
 
Deinze
 
1 2
2 4
Club Brugge
 
Antwerp
 
0 2
0 2
Mechelen
 
OH Leuven
 
1 1
2 2
Anderlecht
 
Zulte-Waregem
 
2 1
4 1
Gent
 
Cercle Brugge
 
0 0
1 0
Berg en Dal
 
K. Kontich
 
   
   
Kalmthout
 
Vosselaar
 
   
   
Ranst
 
Rapid Leest
 
   
   
Retie
 
Bevel FC
 
   
   
Borght-Humbeek
 
Houtem-Oplinter
 
   
   
Etterbeek
 
Kosova Schaerbeek
 
   
   
Hoegaarden-Outgaarden
 
Bodegem Kapelle United
 
   
   
KV Tervuren-Duisburg
 
SC Aarschot
 
   
   
Léopold
 
Walhain
 
   
   
Liedekerke
 
Huldenberg
 
   
   
Linden
 
Melsbroek
 
   
   
Saint-Josse
 
Football Club Schaerbeek
 
   
   
Sporting Bruxelles
 
Nivellois
 
   
   
Sporting Kampenhout
 
Bertem-Leefdaal
 
   
   
Sportive Brainoise
 
Genappe
 
   
   
Stade Everois
 
Grez-Doiceau
 
   
   
Union Lasne-Ohain
 
BX Brussels
 
   
   
Veltem
 
Grimbergen
 
   
   
Wambeek
 
Stade Bierbeek
 
   
   
Excelsior Biévène
 
Antoing
 
   
   
Le Roeulx
 
Hornu
 
   
   
Molenbaix
 
Houdeng
 
   
   
Péruwelz
 
Belœil
 
   
   
Ransart
 
Snef-Tyber
 
   
   
RAS Monceau
 
Morlanwelz
 
   
   
Solre-sur-Sambre
 
Soignies Sports
 
   
   
Bilzerse Waltwilder
 
Groen Star Beek
 
   
   
Helson Helchteren
 
Schoonbeek-Beverst
 
   
   
Herderen-Millen
 
Zepperen-Brustem
 
   
   
Torpedo Hasselt
 
Herkol
 
   
   
Zonhoven United
 
Bregel Sport
 
   
   
Ethe Belmont
 
Libramont
 
   
   
Meix-Devant-Virton
 
Aubange
 
   
   
Condruzien
 
US Dinantaise
 
   
   
ES de la Molignée
 
Loyers
 
   
   
Fernelmont-Hemptinne
 
Biesme
 
   
   
Flavion-Morialmé
 
Andennais
 
   
   
Grand-Leez
 
Beauraing
 
   
   
Malonne
 
Ciney
 
   
   
Nismes
 
Meux II
 
   
   
Spy
 
Chevetogne
 
   
   
Dendermonde
 
Lokeren Doorslaar
 
   
   
Drongen
 
HO Kalken
 
   
   
Eendracht Zele
 
Munkzwalm
 
   
   
Elene-Grotenberge
 
Ardennen
 
   
   
Excelsior Mariakerke
 
St-Joris Sleidinge
 
   
   
Blankenberge
 
Sassport Boezinge
 
   
   
Lauwe
 
Excelsior Zedelgem
 
   
   
Sparta Heestert
 
Meulebeke
 
   
   
Wielsbeke
 
Oostnieuwkerke
 
   
   
Entité Manageoise
 
SG-Tertre-Hautrage
 
   
   
Ostiches
 
Stockel
 
   
   
Stade Brainois
 
Schaerbeek-Evere
 
   
   
Habay-la-Neuve
 
Mormont
 
   
   
Huy
 
Rochefort
 
   
   
Marloie Sport
 
Jodoigne
 
   
   
Raeren-Eynatten
 
Gouvy
 
   
   
Richelle United
 
Herstal
 
   
   
Stade Disonais
 
Wanze / Bas-Oha
 
   
   
Avanti
 
Tempo Overijse
 
   
   
Jong Lede
 
Torhout
 
   
   
Rhodienne-De Hoek
 
Anzegem
 
   
   
Voorde Appelterre
 
FC Lebbeke
 
   
   
VW Hamme
 
Svelta Melsele
 
   
   
Wolvertem Merchtem
 
Bambrugge
 
   
   
Berlaar-Heikant
 
Zwarte Leeuw
 
   
   
ASVO
 
JSP
 
   
0 0
Dadjè
 
Tonnerre
 
   
0 3
Djeffa
 
ASOS
 
   
2 1
Dynamo Unacob
 
Béké Bembèrèkè
 
   
1 1
Energie
 
Dynamo Abomey
 
   
3 2
Hodio
 
Damissa
 
   
3 1
JAC
 
Soleil
 
   
1 0
Tanéka
 
Dynamique Djougou
 
   
2 0
UPI-ONM
 
Adjidja
 
   
0 3
USSK
 
Ayema
 
   
0 2
Devonshire Colts
 
X-Roads Warriors
 
   
   
PHC Zebras
 
Somerset Trojans
 
   
   
Robin Hood
 
Devonshire Cougars
 
   
   
St. George's Colts
 
Dandy Town Hornets
 
   
   
Blooming
 
Guabirá
 
0 1
0 1
Bolívar
 
Real Potosí
 
1 0
1 0
GOSK Gabela
 
Zvijezda Gradačac
 
   
1 1
Posusje
 
Travnik
 
   
3 0
Radnik Hadžići
 
Capljina
 
0 0
0 0
Vis Kosova
 
Slaven Zivinice
 
1 0
1 0
Rudar Prijedor
 
Zvijezda '09 Brgule
 
0 1
2 1
Sarajevo
 
Krupa na Vrbasu
 
0 0
1 0
Siroki Brijeg
 
Olimpic Sarajevo
 
1 0
3 0
Zeljeznicar
 
Sloga
 
0 0
0 0
Murici
 
Aliança AL
 
0 0
0 1
Atlanta
 
Jacuipense
 
1 1
1 1
Atlético Alagoinhas
 
UNIRB
 
1 0
1 0
Fluminense de Feira
 
Bahia
 
1 1
1 1
Vitória da Conquista
 
Juazeirense
 
0 0
1 2
Bangu
 
Fluminense
 
0 0
0 1
Madureira
 
Portuguesa RJ
 
1 0
1 0
Vasco da Gama
 
Botafogo
 
0 1
1 1
Brusque
 
Avaí
 
0 0
2 0
Chapecoense
 
Juventus SC
 
0 0
2 0
Figueirense
 
Criciúma
 
0 0
0 0
Treze
 
ABC
 
0 1
0 2
CRB
 
Botafogo PB
 
1 1
2 1
Caxias
 
Esportivo
 
1 0
2 1
Novo Hamburgo
 
Internacional
 
0 0
0 1
Pelotas
 
São Luiz
 
0 1
1 1
Bacabal
 
Moto Club MA
 
1 2
2 4
Dom Bosco
 
Grêmio Sorriso
 
1 0
1 1
Operário Ltda
 
Luverdense
 
1 0
2 0
América Mineiro
 
Cruzeiro
 
1 0
1 0
URT
 
Caldense
 
1 0
3 1
Tombense
 
CAP Patrocinense
 
2 0
2 2
Cascavel CR
 
Toledo Brazil
 
0 0
0 1
Londrina
 
Cianorte
 
1 2
3 3
Náutico
 
Vera Cruz
 
1 0
3 1