Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Burundi
 
Central African Republic
 
0 1
2 2
Swaziland
 
Guinea-Bissau
 
1 2
1 3
Cape Verde Islands
 
Cameroon
 
1 1
3 1
Congo
 
Senegal
 
0 0
0 0
Niger
 
Côte d'Ivoire
 
0 2
0 3
Mauritania
 
Morocco
 
0 0
0 0
AAS W
 
Juban Danja W
 
   
0 8
JS Kabylie U21
 
CS Constantine U21
 
0 0
0 0
JS Saoura U21
 
ES Sétif U21
 
0 0
3 0
USM Alger U21
 
MC Alger U21
 
0 1
2 2
JS Kabylie
 
CS Constantine
 
0 0
0 1
JS Saoura
 
ES Sétif
 
0 0
1 0
USM Alger
 
MC Alger
 
1 1
2 2
Aldosivi Res.
 
Banfield Res.
 
1 0
2 0
Atlético Tucumán Res.
 
Newell's Old Boys Res.
 
0 1
0 1
Rosario Central Res.
 
Central Córdoba SdE Res.
 
0 0
3 1
Talleres Córdoba Res.
 
Godoy Cruz Res.
 
0 0
0 2
Lanús
 
Patronato
 
1 0
4 2
Melbourne City
 
Western Sydney Wanderers
 
1 1
4 1
The Gap
 
Brisbane Knights
 
0 1
0 2
Univ. Queensland
 
Mt Gravatt Hawks
 
0 0
0 1
The Gap Res.
 
Brisbane Knights Res.
 
   
3 1
Univ. Queensland Res.
 
Mt Gravatt Res.
 
   
2 3
Oakleigh Cannons
 
Green Gully
 
2 0
2 0
Souths United
 
Ipswich Knights
 
   
1 4
Oakleigh Cannons U21
 
Green Gully U21
 
   
   
Canberra United W
 
Sydney W
 
0 0
0 0
Hamersley Rovers
 
Shamrock Rovers Perth
 
   
0 6
Parndorf
 
Siegendorf
 
   
   
SAK Klagenfurt
 
Maria Saal
 
   
   
Dellach im Gailtal
 
St. Jakob Rosental
 
   
   
Lendorf
 
Klagenfurter AC 1909
 
   
   
Union St. Florian
 
SPG Kornspitz Pregarten
 
   
   
Frauental
 
Leoben
 
   
   
Hitthaller St. Michael
 
Gnas
 
   
   
Lafnitz II
 
Liezen
 
   
   
Lebring
 
Rottenmann
 
   
   
Mettersdorf
 
Fürstenfeld
 
   
   
TuS Heiligenkreuz
 
Ilz
 
   
   
Voitsberg
 
Union RB Weinland Gamlit
 
   
   
Wildon
 
SC Bruck an der Mur
 
   
   
Fügen
 
Mils
 
   
   
Kematen
 
Kundl
 
   
   
Kirchbichl
 
Union Innsbruck
 
   
   
Söll
 
Ebbs
 
   
   
St. Johann in Tirol
 
Silz / Mötz
 
   
   
SV Innsbruck
 
Natters
 
   
   
Volders
 
Völs
 
   
   
Zirl
 
Zams
 
   
   
Alberschwende
 
Bezau
 
   
   
Andelsbuch
 
Admira Dornbirn
 
   
   
Bizau
 
Höchst
 
   
   
Göfis
 
Lustenau
 
   
   
Hard
 
FC Egg
 
   
   
Lochau
 
Blau-Weiß Feldkirch
 
   
   
Nenzing
 
Ludesch
 
   
   
Schwechat
 
Donaufeld
 
   
   
Bad Gleichenberg
 
Deutschlandsberger SC
 
   
   
Spittal
 
St. Anna
 
   
   
Weiz
 
Ried II
 
   
   
Bruck/Leitha
 
Wiener SC
 
   
   
Draßburg
 
Neusiedl
 
   
   
Mannsdorf
 
Stripfing
 
   
   
Wiener Neustadt
 
Wiener Viktoria
 
   
   
Dinamo-BGU W
 
ABFF U19 W
 
9 0
16 0
Fast Clube
 
Peñarol
 
   
   
Fluminense
 
Volta Redonda
 
0 2
2 3
Jaraguá EC
 
Manaus
 
1 2
1 4
Ypiranga AP
 
Santa Cruz
 
0 2
0 4
Botafogo PB
 
Ceará
 
1 0
1 1
Juventude
 
Grêmio
 
0 1
2 1
Pelotas
 
Aimoré
 
0 2
1 2
União Rondonópolis
 
Dom Bosco
 
1 0
2 0
USFA
 
RC Bobo-Dioulasso
 
0 1
1 4
Vitesse
 
Royal
 
   
0 1
Douanes
 
Police
 
0 2
0 2
Dynamo de Douala
 
FAP
 
0 0
2 1
Fauve Azur Elite
 
Unisport Bafang
 
0 0
0 0
Rionegro Águilas
 
Millonarios
 
0 0
0 0
Cortuluá
 
Deportes Quindío
 
0 0
0 0
Barrio México
 
Aserrí
 
2 0
4 0
Mladá Boleslav
 
Slovácko
 
0 1
2 2
FC Fastav Zlin U19
 
Brno U19
 
   
   
HIK
 
Slagelse B&I
 
0 2
1 2
El Nacional
 
Chacaritas
 
1 0
3 0
Al Merreikh
 
Tersana
 
0 0
0 0
El Daklyeh
 
Nojom El Mostabel
 
0 0
0 0
El Zarqa
 
Olympic El Qanah
 
   
1 1
Gomhoreyat Shepin
 
Porto Suez
 
0 1
0 1
Masr
 
Coca-Cola
 
   
2 0
Petrojet
 
Tanta
 
2 0
4 1
Sers Elyan
 
Nasr
 
0 1
0 1
Suez
 
El Seka El Hadid
 
   
2 1
Oxford United
 
Lincoln City
 
1 1
2 1
Fulham U23
 
Newcastle Utd U23
 
2 1
2 2
Colchester U23
 
Millwall U23
 
0 2
2 3
Watford U23
 
Queens Park Rangers U23
 
0 1
0 2
Barnsley U23
 
Bristol City U23
 
0 1
0 1
Sheffield Wed U23
 
Sheffield Utd U23
 
0 1
0 4
Honka U20
 
Kontu U20
 
   
   
Komeetat U20
 
Ilves U20
 
   
   
Bastia-Borgo
 
Cholet
 
0 0
0 0
Sète
 
Villefranche
 
0 2
0 2
Immigration FC
 
Samger FC
 
0 1
1 1
Latrikunda Utd
 
Bombada FC
 
0 1
3 2
Dinamo Tbilisi II
 
Imereti
 
   
4 0
Algeti
 
Chiatura
 
   
0 0
Borjomi
 
Didube 2014
 
   
0 1
Legioni
 
Samtskhe Akhaltsikhe
 
   
3 1
Zestafoni
 
Merani Tbilisi II
 
   
1 1
Gori
 
Tbilisi City
 
   
3 1
Iberia Tbilisi
 
WIT Georgia II
 
   
0 2
Bayer Leverkusen W
 
Eintracht Frankfurt W
 
1 2
3 2
Nöttingen
 
Bruchsal
 
   
   
Glacis United
 
Manchester 62
 
   
4 1
Phare du Canal
 
AS Gosier
 
   
1 2
Solola
 
Deportivo Reu
 
1 0
1 0
Deportivo Petapa
 
Aurora
 
0 1
0 2
Ferencváros W
 
Szent Mihály W
 
   
1 0
Fjardabyggd
 
Leiknir Fáskrúdsfj.
 
   
   
KV
 
Thróttur Vogar
 
   
   
KÁ Hafnarfjördur
 
Kría
 
   
   
Léttir
 
KB
 
   
   
SR
 
Horhur I.
 
   
   
Úlfarnir
 
Afrika Reykjavik
 
   
   
Ýmir
 
Hvíti riddarinn
 
   
   
FH W
 
Breidablik W
 
   
   
Selfoss W
 
Valur W
 
   
   
Hapoel Sandala Gilboa
 
Hapoel Ein as-Sahla
 
2 0
4 1
Maccabi Ironi Amishav PT
 
Hapoel Mahane Yehuda
 
0 0
0 0
Beitar Nahariya
 
Elnahada Nazareth
 
2 0
7 1
Hapoel Tirat HaCarmel
 
Maccabi Nujeidat Ahmed
 
   
0 1
Tzeirei Kafr Kanna
 
Tzeirei Sakhnin
 
1 0
4 0
Hapoel Bikat Hayarden
 
Agudat Sport Nordia
 
1 0
3 0
Hapoel Acre
 
Hapoel Nazareth Illit
 
0 0
0 2
Hapoel Iksal
 
Hapoel Afula
 
0 0
1 2
Hapoel Kfar Shalem
 
Hapoel Umm al-Fahm
 
0 2
1 2
Hapoel Petah Tikva
 
Hapoel Ra'anana
 
0 1
0 1
Hapoel Ramat Gan
 
Hapoel Ramat HaSharon
 
0 1
1 1
Kafr Qasim
 
Beitar Tel Aviv Ramla
 
0 1
2 1
Maccabi Ahi Nazareth
 
Hapoel Katamon
 
1 0
1 0
Sektzia Nes Tziona
 
Hapoel Rishon LeZion
 
1 1
1 1
Suduva II
 
Jonava
 
0 1
0 1
Monte Carlo
 
Hang Sai
 
1 0
1 0
Super United Sports
 
Eagles
 
   
1 2
Green Streets
 
United Victory
 
   
1 0
Bakaridjan
 
Djoliba
 
   
0 1
Soni
 
Yeelen Olympique
 
   
1 4
USFAS Bamako
 
Nianan
 
   
0 0
Morelia
 
Universidad Guadalajara
 
2 0
2 1
Necaxa W
 
Atlético San Luis W
 
1 0
1 1
Irapuato
 
Inter Playa del Carmen
 
1 0
1 0
León U20
 
Atlético San Luis U20
 
   
4 2
Santos Laguna U20
 
Cruz Azul U20
 
   
3 1
Cahul
 
Real Succes
 
   
   
Sireți
 
Victoria Bardar
 
   
   
Tighina
 
Grănicerul
 
   
   
MVV Maastricht
 
Almere City
 
0 0
2 0
FC Eindhoven
 
TOP Oss
 
0 0
0 0
Otago University
 
Mosgiel
 
   
3 1
Veraguas II
 
Independiente II
 
   
0 1
Centenario
 
Plaza Amador II
 
   
2 2
Tauro II
 
Sporting SM II
 
   
2 1
Universidad de Panamá
 
Atlético Chiriquí II
 
   
0 2
Korona Kielce
 
Miedź Legnica
 
0 0
0 0
Hetman Zamosc
 
Sokół Sieniawa
 
0 2
1 2
Elana Toruń
 
Świt Skolwin
 
0 0
0 1
Academico Viseu
 
Varzim
 
0 0
0 1
Estoril
 
UD Oliveirense
 
2 0
3 0
Al Sailiya
 
Al Rayyan
 
1 0
2 0
Cork City
 
Cobh Ramblers
 
1 0
2 1
Galway United
 
Shelbourne
 
0 0
0 0
UCD
 
Athlone Town
 
1 1
2 2
Wexford Youths
 
Cabinteely
 
0 1
1 2
Dundalk
 
Finn Harps
 
0 1
1 2
Waterford United
 
Sligo Rovers
 
1 1
1 2
Popești-Leordeni
 
Înainte Modelu
 
2 1
3 1
Concordia Chiajna II
 
Progresul Spartac
 
0 0
0 1
Rapid Bucuresti II
 
FCSB II
 
0 1
0 3
Odorheiu Secuiesc
 
Targu Secuiesc
 
0 0
0 0
Alexandria
 
Sporting Roşiori
 
1 0
2 0
Flacăra Moreni
 
Vediţa Coloneşti
 
2 1
2 3
Cetate Deva
 
Jiul Petrosani
 
   
2 0
Gaz Metan Mediaş II
 
Măgura Cisnădie
 
   
0 1
Viitorul Dăești
 
Gilortul
 
   
1 1
Viitorul Şelimbăr
 
Horezu
 
2 0
3 0
Dumbrăviţa
 
Avântul Periam
 
   
0 1
Fortuna Becicherecu Mic
 
ACS Poli Timişoara
 
   
0 1
Ariesul Turda
 
Unirea Dej
 
2 1
2 1
Avântul Reghin
 
Metalurgistul Cugir
 
   
1 2
Unirea Ungheni
 
Unirea Alba Iulia
 
0 0
2 3
Al Sahel
 
Al Ta'ee
 
0 0
0 1
Al Jabalain
 
Al Draih
 
0 0
1 0
Al Nahdha
 
Arar
 
0 0
1 1
Al Jeel
 
Al-Kawkab
 
0 1
1 2
TEK Sloga
 
Brodarac
 
   
1 0
Sporting Gijón
 
Alcorcón
 
0 0
0 0
Castellón
 
Espanyol
 
1 2
1 3
Unión Pedro Hidalgo U19
 
Las Palmas U19 II
 
   
   
Atlético GC U19
 
PC Vecindario U19
 
   
   
Daniel Carnevali U19
 
Maspalomas U19 II
 
   
   
Villa Santa Brígida U19
 
Guiniguada U19
 
   
   
Guía U19
 
Doramas U19
 
   
   
Unión Viera
 
Guía
 
0 0
1 0
Goldau
 
Grasshopper II
 
   
   
Aarau W
 
Femina Kickers Worb W
 
   
   
Thun W
 
Walperswil W
 
   
   
Yverdon W
 
Luzern II W
 
   
   
Zürich II W
 
Schlieren W
 
   
   
Mykolaiv
 
Alians Lypova Dolyna
 
2 0
2 0
Polessya
 
Krystal
 
1 1
1 1
Kremin'
 
Hirnyk-Sport
 
1 0
1 1
Prykarpattia
 
Veres
 
0 0
0 1
Chornomorets
 
Obolon'-Brovar
 
0 1
1 1
Nyva Ternopil'
 
Volyn
 
0 2
0 2
VPK-Ahro Shevchenkivka
 
Avanhard
 
1 1
2 1
Kalush
 
Epitsentr Dunayivtsi
 
   
   
Olimpik Donetsk U21
 
Dnipro-1 U21
 
0 1
0 1
Al-Taawon
 
Al Urooba
 
   
0 4
Al Thaid
 
Al Bataeh
 
0 0
0 1
Plaza Colonia
 
River Plate
 
1 0
1 0
Son La U19 W
 
Than KSVN U19 W
 
0 2
0 2
PP Hà Nam U19 W
 
Ho Chi Minh U19 W
 
0 1
1 2
Công An Nhân Dân
 
Dak Lak
 
1 1
1 1
Vålerenga
 
IFK Göteborg
 
   
   
Westerlo
 
Beerschot-Wilrijk
 
   
1 0
Dinamo Brest
 
Dinamo Malorita
 
   
3 0
Anderlecht
 
Kortrijk
 
1 1
1 2
Lech Poznań
 
Kalisz
 
2 0
4 0
Viitorul
 
Argeş
 
1 0
1 0
Arda
 
Sozopol
 
   
   
Diósgyőr
 
Kazincbarcika
 
0 1
1 2
Fortuna Düsseldorf
 
Verl
 
1 1
2 2
Zagłębie Lubin
 
Górnik Zabrze
 
3 3
5 3
Aswan
 
Wadi Degla