Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Apolonia Fier
 
Tirana
 
0 0
0 1
Laçi
 
Teuta Durrës
 
1 0
1 0
Partizani Tirana
 
Vllaznia Shkodër
 
0 0
0 0
Engordany II
 
Ranger's
 
   
2 0
La Massana
 
UE Santa Coloma II
 
   
3 0
Encamp
 
Jenlai
 
4 1
4 1
Penya Encarnada
 
UE Santa Coloma
 
1 0
1 2
Sant Julià
 
Carroi
 
1 0
2 1
Engordany
 
Inter Club d'Escaldes
 
0 0
0 2
FC Santa Coloma
 
Atlètic Club d'Escaldes
 
0 0
0 2
Cubango
 
Baixa de Kassange
 
   
1 1
Ferroviário do Huambo
 
Santa Rita
 
   
1 0
Desportivo Huíla
 
Recreativo do Libolo
 
   
1 2
Dock Sud
 
Deportivo Merlo
 
1 0
1 2
Deportivo Maipú
 
Deportivo Madryn
 
2 0
2 0
ADIUR
 
Ben Hur
 
0 1
0 1
AH Zapla
 
Atlético Cuyaya
 
1 0
4 1
Americo Tesorieri
 
San Lorenzo Alem
 
   
0 4
Andino
 
San Martín El Bañado
 
   
0 2
Argentino Peñarol
 
Sportivo Tirolesa
 
0 1
0 2
Atlético Concepción
 
Deportivo El Galpón
 
   
3 1
Defensores Glew
 
Formación Roma
 
0 0
0 0
Deportivo YPF
 
Sportivo Guzmán
 
   
2 2
Ferroviario Corrientes
 
Fontana
 
2 1
2 4
Guaraní A. Franco
 
Deportivo Victoria
 
1 0
2 2
Huracán de Comodoro
 
CAI
 
   
2 1
La Merced Salta
 
Juventud Antoniana
 
   
1 1
Libertad Concordia
 
Atlético Paraná
 
   
1 1
Sportivo Urquiza
 
Malvinas Federal
 
   
1 0
Talleres de Perico
 
Atlético El Carmen
 
   
3 1
Unidos Lisandro Olmos
 
Independiente Chivilcoy
 
1 0
2 3
Gimnasia y Tiro
 
Villa San Antoni
 
0 0
1 1
Bella Vista
 
Liniers Bahía Blanca
 
0 1
1 1
Defensores Potrero Funes
 
Jorge Newbery VM
 
2 1
4 2
Racing Olavarría
 
Ciudad de Bolívar
 
0 0
0 0
Atlético Peñaflor
 
Juventud Alianza
 
   
2 3
Deportiva Bowen
 
FADEP
 
   
0 2
Juventud Pergamino
 
Regatas
 
2 0
3 2
Racing Córdoba
 
Unión Oncativo
 
   
3 1
San Martín Mendoza
 
Quiroga
 
   
4 0
Trinidad San Juan
 
Defensores de Boca
 
   
0 3
9 de Julio Rafaela
 
Atlético Carcarañ
 
1 2
3 4
Central Coast Mariners
 
Wellington Phoenix
 
1 1
1 2
Melbourne City
 
Perth Glory
 
1 2
1 3
Melbourne City W
 
Brisbane Roar W
 
0 2
2 3
Brisbane Roar W
 
Western Sydney Wanderers W
 
   
   
Sydney W
 
Newcastle Jets W
 
1 0
2 0
Austria Wien
 
Wattens
 
1 0
2 2
St. Pölten
 
Wolfsberger AC
 
0 1
0 2
LASK Linz
 
Rapid Vienna
 
1 2
1 2
Rahmatgonj MFS
 
Baridhara
 
1 1
3 1
Brothers Union
 
Bangladesh Police
 
1 2
1 3
Acren
 
Warnant
 
   
   
Solières Sport
 
Waremme
 
   
   
Stockay-Warfusée
 
Ganshoren
 
   
   
Verlaine
 
US Givry
 
   
   
Dikkelvenne
 
Gent-Zeehaven
 
   
   
Harelbeke
 
Voorwaarts Zwevezele
 
   
   
Merelbeke
 
Lokeren-Temse
 
   
   
Ninove
 
Toekomst Menen
 
   
   
Olsa Brakel
 
RFC Wetteren
 
   
   
Oudenaarde
 
Ronse
 
   
   
Sparta Petegem
 
Gullegem
 
   
   
Zelzate
 
Westhoek
 
   
   
Berchem Sport
 
Sporting Hasselt
 
   
   
Bocholt
 
KSC City Pirates
 
   
   
Cappellen
 
Lyra-Lierse Berlaar
 
   
   
Diegem Sport
 
Olympia Wijgmaal
 
   
   
Eendracht Aalst
 
Houtvenne
 
   
   
Hades
 
Pepingen-Halle
 
   
   
Heur Tongeren
 
Spouwen-Mopertingen
 
   
   
Hoogstraten
 
Londerzeel
 
   
   
Francs Borains
 
La Louvière Centre
 
   
   
Liège
 
Heist
 
   
   
Rupel Boom
 
Tienen
 
   
   
Sint-Eloois-Winkel
 
Dender
 
   
   
RFC Seraing
 
Club Brugge II
 
1 0
2 1
Westerlo
 
Lierse Kempenzonen
 
2 0
2 0
Club Brugge
 
Standard Liège
 
2 1
3 1
Zulte-Waregem
 
KV Oostende
 
1 1
2 1
Anderlecht
 
Gent
 
0 0
0 0
Sint-Truiden
 
Cercle Brugge
 
1 0
3 0
Bodegem Kapelle United
 
Bertem-Leefdaal
 
   
   
BX Brussels
 
Sportive Brainoise
 
   
   
Etterbeek
 
Saint-Josse
 
   
   
Football Club Schaerbeek
 
Nivellois
 
   
   
Grimbergen
 
Stade Bierbeek
 
   
   
Hoegaarden-Outgaarden
 
Borght-Humbeek
 
   
   
KV Tervuren-Duisburg
 
Wambeek
 
   
   
NSeth Berchem
 
Grez-Doiceau
 
   
   
SC Aarschot
 
Linden
 
   
   
Union Lasne-Ohain
 
Léopold
 
   
   
Kosova Schaerbeek
 
Sporting Bruxelles
 
   
   
Liedekerke
 
Veltem
 
   
   
Walhain
 
Genappe
 
   
   
Houdeng
 
Antoing
 
   
   
Molenbaix
 
Hornu
 
   
   
Péruwelz
 
Excelsior Biévène
 
   
   
Ransart
 
Le Roeulx
 
   
   
Snef-Tyber
 
Belœil
 
   
   
Soignies Sports
 
Montignies
 
   
   
Solre-sur-Sambre
 
Morlanwelz
 
   
   
Aubange
 
Sartoise
 
   
   
Lorraine Arlon
 
Florenville
 
   
   
RAC Saint-Mard
 
Vaux-Noville
 
   
   
Meix-Devant-Virton
 
Ethe Belmont
 
   
   
Andennais
 
US Dinantaise
 
   
   
Biesme
 
Beauraing
 
   
   
Ciney
 
Chevetogne
 
   
   
Fernelmont-Hemptinne
 
Loyers
 
   
   
Flavion-Morialmé
 
Meux II
 
   
   
Malonne
 
ES de la Molignée
 
   
   
Nismes
 
Condruzien
 
   
   
Spy
 
Grand-Leez
 
   
   
Racing Waregem
 
Excelsior Zedelgem
 
   
   
SC Zonnebeke
 
Oostnieuwkerke
 
   
   
Sparta Heestert
 
Lauwe
 
   
   
OH Leuven W
 
RSC Anderlecht W
 
0 3
1 8
Binche
 
Stockel
 
   
   
Ostiches
 
Stade Brainois
 
   
   
Aywaille
 
Jodoigne
 
   
   
Habay-la-Neuve
 
Onhaye
 
   
   
Herstal
 
Stade Disonais
 
   
   
Huy
 
Gouvy
 
   
   
Marloie Sport
 
Oppagne-Wéris
 
   
   
Mormont
 
Rochefort
 
   
   
Richelle United
 
Raeren-Eynatten
 
   
   
Anzegem
 
Lochristi
 
   
   
Eppegem
 
Voorde Appelterre
 
   
   
Oostkamp
 
Wolvertem Merchtem
 
   
   
Rhodienne-De Hoek
 
Avanti
 
   
   
Svelta Melsele
 
FC Lebbeke
 
   
   
Tempo Overijse
 
Sint-Niklaas
 
   
   
Torhout
 
Bambrugge
 
   
   
VW Hamme
 
Jong Lede
 
   
   
Beringen
 
Berlaar-Heikant
 
   
   
Betekom
 
De Kempen
 
   
   
Diest
 
Zwarte Leeuw
 
   
   
Eendracht Termien
 
Racing Mechelen
 
   
   
Esperanza Pelt
 
Sint-Lenaarts
 
   
   
Nijlen
 
Weerstand Koersel
 
   
   
Turnhout
 
Lille
 
   
   
Wellen
 
Witgoor Sport
 
   
   
AS Cotonou
 
Soleil
 
   
2 2
ASPAC
 
Police Benin
 
   
1 1
ASVO
 
Avrankou Omnisport
 
   
1 1
Buffles
 
Cavaliers
 
   
1 1
Dadjè
 
Espoir Savalou
 
   
1 2
Energie
 
Hodio
 
   
0 1
Tukunnin
 
Béké Bembèrèkè
 
   
0 1
USSK
 
Djeffa
 
   
2 0
PHC Zebras
 
SBRC
 
   
   
Dandy Town Hornets
 
Somerset Trojans
 
   
   
Devonshire Cougars
 
St. George's Colts
 
   
   
Southampton Rangers
 
Robin Hood
 
   
   
X-Roads Warriors
 
North Village Rams
 
   
   
Ceará U23
 
Vila Nova U23
 
0 0
3 1
Marcílio Dias
 
Concórdia Atlético Clube
 
0 1
0 1
Joinville
 
Juventus SC
 
2 1
3 2
Atlético GO
 
São Paulo
 
1 1
2 1
Ceará
 
Athletico PR
 
0 0
0 2
Coritiba
 
Grêmio
 
0 1
1 1
Vasco da Gama
 
Bahia
 
0 0
0 0
Atlético Mineiro
 
Fortaleza
 
0 0
2 0
Internacional
 
Bragantino
 
1 1
2 1
Fluminense
 
Goiás
 
3 0
3 0
Dynamik
 
Inter Star
 
1 0
1 0
Flambeau du Centre
 
Royal de Muramvya
 
   
0 0
Le Messager Ngozi
 
Musongati
 
   
0 0
Rangers
 
Melipilla
 
0 1
0 2
Colo-Colo
 
Unión La Calera
 
0 1
2 1
Junior
 
América de Cali
 
0 0
2 1
Deportes Tolima
 
La Equidad
 
0 0
1 0
Leones FC
 
Tigres
 
0 1
1 2
Bogotá
 
Cortuluá
 
1 2
2 3
Boca Juniors de Cali
 
Valledupar
 
0 0
1 2
Deportes Quindío
 
Unión Magdalena
 
0 0
1 0
Kondzo
 
Étoile du Congo
 
   
0 0
Nathaly's
 
Patronage Sainte-Anne
 
   
2 0
Cheminots
 
Nico-Nicoye
 
   
2 0
Inter Club
 
Diables Noirs
 
   
0 1
Puerto Golfito
 
Turrialba
 
0 0
0 1
Santa Rosa
 
Puma Generaleña
 
1 1
2 2
Herediano
 
Alajuelense
 
0 0
1 1
Deportivo Saprissa
 
Cartaginés
 
1 0
4 1
Rijeka
 
Gorica
 
0 2
0 2
Paphos
 
AEK Larnaca
 
0 1
1 4
Ethnikos Achna
 
Nea Salamis
 
0 0
1 1
Sparta Praha II
 
Povltava FA
 
   
   
Opava
 
Zbrojovka Brno
 
0 1
0 2
Baník Ostrava
 
Viktoria Plzeň
 
0 0
0 2
Slavia Praha
 
Jablonec
 
2 0
3 0
Alianza
 
Águila
 
1 0
3 0
Chelsea
 
Burnley
 
1 0
2 0
Leicester City
 
Leeds United
 
1 1
1 3
West Ham United
 
Liverpool
 
0 0
1 3
Brighton & Hove Albion
 
Tottenham Hotspur
 
1 0
1 0
Stoke City U23
 
Wolves U23
 
2 1
3 1
Burnley W
 
Hull City LFC W
 
   
   
Cardiff City W
 
Gillingham W
 
   
   
Yeovil W
 
Oxford United W
 
   
   
Long Eaton United LFC W
 
Boldmere SM W
 
   
   
Holwell Sports W
 
Wolverhampton Wanderers W
 
   
   
Leafield Athletic W
 
Sporting Khalsa W
 
   
   
The New Saints W
 
Solihull Moors W
 
   
   
Bolton Wanderers W
 
Chester-le-Street Town W
 
   
   
Brighouse Town W
 
Leeds Ladies W
 
   
   
Chorley W
 
Newcastle United W
 
   
   
Durham Cestria W
 
Bradford City W
 
   
   
Liverpool Feds W
 
Barnsley W
 
   
   
Stockport County W
 
Norton & Stockton W
 
   
   
Actonians W
 
Norwich City W
 
   
   
Cambridge United W
 
Billericay Town W
 
   
   
Ipswich Town W
 
Enfield Town W
 
   
   
Brislington W
 
Exeter City W
 
   
   
Buckland Athletic W
 
Cheltenham Town W
 
   
   
Larkhall Athletic W
 
Chesham United LFC W
 
   
   
Maidenhead United W
 
Southampton W
 
   
   
Swindon Town W
 
Southampton WFC W
 
   
   
Chelsea W
 
Tottenham W
 
3 0
4 0
Manchester City W
 
West Ham W
 
2 0
4 0
Everton W
 
Manchester United W
 
0 2
0 2
Charlton W
 
Blackburn Rovers W
 
1 0
1 1
Kuressaare
 
Trans
 
0 1
0 1
Awassa Kenema
 
Adama Kenema
 
0 1
1 3
Jimma Kenema
 
Welayta Dicha
 
1 2
1 3
Nice
 
Saint-Étienne
 
0 0
0 1
Angers SCO
 
Nîmes
 
2 1
3 1
Brest
 
Metz
 
1 1
2 4
Lorient
 
Paris Saint Germain
 
1 1
3 2
Strasbourg
 
Reims
 
0 0
0 1
Lille
 
Dijon
 
1 0
1 0
Nantes
 
Monaco
 
0 1
1 2
Hauts Lyonnais
 
Lyon Duchere II
 
   
   
Paron
 
Sochaux II
 
   
   
Saint-Apollinaire
 
Valdahon Vercel
 
   
   
Chateauneuf-sur-Loire
 
J3 Amilly
 
   
   
Chateauroux II
 
Tours
 
   
   
Saint-Jean-le-Blanc
 
C' Chartres II
 
   
   
Côte Bleue
 
Corte
 
   
   
Furiani-Agliani
 
Marseille Endoume Catalans
 
   
   
Mandelieu LN
 
Cannes
 
   
   
Villefranche SJB
 
Nice II