Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Benin
 
Tanzania
 
0 1
0 1
Central African Republic
 
Nigeria
 
0 2
0 2
Kenya
 
Mali
 
0 0
0 1
Uganda
 
Rwanda
 
1 0
1 0
Cape Verde Islands
 
Liberia
 
0 0
1 0
Madagascar
 
Congo DR
 
1 0
1 0
Zambia
 
Equatorial Guinea
 
0 0
1 1
Mauritania
 
Tunisia
 
0 0
0 0
Partizani Tirana W
 
Kinostudio W
 
   
3 0
Wiliete
 
Recreativo do Libolo
 
   
2 2
Independiente Res.
 
Gimnasia Esgrima Res.
 
0 0
0 1
Sportivo Las Parejas
 
Defensores Belgrano VR
 
2 1
3 1
Boca Unidos
 
Def. de Pronunciamiento
 
1 0
1 2
CDJU Gualeguaychu
 
Sportivo Belgrano
 
0 0
1 0
Cipolletti
 
Deportivo Camioneros
 
   
1 1
Circulo Deportivo
 
Juventud Unida Univ.
 
   
0 1
Ciudad de Bolívar
 
Olimpo
 
   
1 0
Douglas Haig
 
Unión Sunchales
 
   
3 0
Estudiantes de San Luis
 
Sol de Mayo
 
   
0 1
Independiente Chivilcoy
 
Huracán Las Heras
 
   
1 1
Racing Córdoba
 
Central Norte
 
   
1 1
Sportivo Peñarol
 
Deportivo Madryn
 
1 0
1 0
Villa Mitre
 
Sportivo Desamparados
 
1 0
3 0
Toowong Res.
 
Bayside United Res.
 
   
2 1
Gold Coast United
 
Brisbane Strikers
 
1 0
3 2
Moreton Bay United
 
SC Wanderers
 
3 0
6 3
Olympic
 
Queensland Lions
 
1 0
1 0
Peninsula Power W
 
Logan Lightning W
 
1 1
3 3
Klingenbach
 
Güssing
 
1 0
1 1
Köttmannsdorf
 
ASK Klagenfurt
 
0 2
1 3
Bramberg
 
Neumarkt
 
   
1 0
Natters
 
Silz / Mötz
 
0 0
1 3
Innsbrucker AC
 
Kematen
 
   
5 1
Kirchbichl
 
Mils
 
   
0 3
Ebbs
 
Zirl
 
   
6 1
St. Johann in Tirol
 
Münster
 
   
2 1
Höchst
 
Alberschwende
 
   
0 2
Favoritner AC
 
Austria XIII
 
1 1
2 1
Vorwärts Brigittenau
 
Slovan HAC
 
1 3
2 5
Wattens II
 
Imst
 
0 5
0 8
Telfs
 
Hall
 
2 0
5 1
Dornbirner SV
 
Röthis
 
0 1
2 4
Rot-Weiß Rankweil
 
Wolfurt
 
0 1
1 1
Belshina
 
Slonim
 
0 0
4 0
Baranovichi
 
Krumkachy
 
1 2
2 3
Orsha
 
Shakhtyor Petrikov
 
0 0
0 0
Molodechno-DYuSSh 4
 
BGU Minsk
 
   
0 0
Gazovik
 
Osipovichy
 
   
1 2
Senno
 
Partizan Salihorsk
 
   
0 8
DYuSSh-3 Pinsk
 
Viktoriya Maryina Horka
 
   
0 1
Slonim City
 
Dnepr Mogilev II
 
   
0 0
Dinamo Brest W
 
Vitebsk W
 
   
0 5
Dinamo-BGU W
 
Minsk FK W
 
3 0
4 0
Francs Borains
 
Heist
 
0 0
0 0
Liège
 
Knokke
 
3 0
3 0
Tienen
 
La Louvière Centre
 
0 0
0 0
URSL Visé
 
Dender
 
1 1
2 1
Ranst
 
Ternesse
 
   
3 3
Rapid Leest
 
Geel
 
   
0 1
Retie
 
Bevel FC
 
   
1 4
Vosselaar
 
Wezel
 
   
0 1
Grez-Doiceau
 
Kosova Schaerbeek
 
   
2 0
Veltem
 
Bodegem Kapelle United
 
   
1 4
BX Brussels
 
Etterbeek
 
   
2 5
Football Club Schaerbeek
 
Saint-Josse
 
   
   
Genappe
 
Sportive Brainoise
 
   
2 0
Grimbergen
 
Houtem-Oplinter
 
   
1 2
Hoegaarden-Outgaarden
 
Borght-Humbeek
 
   
4 0
KV Tervuren-Duisburg
 
Sporting Kampenhout
 
   
0 3
Léopold
 
NSeth Berchem
 
   
3 0
Liedekerke
 
Bertem-Leefdaal
 
   
2 4
SC Aarschot
 
Melsbroek
 
   
2 4
Sporting Bruxelles
 
Union Lasne-Ohain
 
   
3 1
Stade Everois
 
Ixelles
 
   
2 0
Tubize II
 
Nivellois
 
   
3 1
Wambeek
 
Huldenberg
 
   
3 0
Belœil
 
Antoing
 
   
3 1
Montignies
 
Péruwelz
 
   
1 3
Morlanwelz
 
Molenbaix
 
   
1 7
Ransart
 
Excelsior Biévène
 
   
1 3
RAS Monceau
 
Hornu
 
   
0 1
Soignies Sports
 
Houdeng
 
   
2 1
Aubel
 
Weywertz
 
   
1 1
Etoile de Faimes
 
Sprimont-Comblain II
 
   
1 0
Jehaytois
 
FC Du Geer
 
   
0 0
Mélen-Micheroux
 
Malmundaria
 
   
1 0
Pontisse Cite
 
Ster-Francorchamps
 
   
0 3
Rechain
 
JS Fizoise
 
   
0 5
UCE Liège
 
Beaufays
 
   
2 2
Torpedo Hasselt
 
Herk
 
   
0 0
Verbroedering Maasmechelen
 
Herkol
 
   
0 2
Zepperen-Brustem
 
Bregel Sport
 
   
2 0
Zonhoven United
 
Helson Helchteren
 
   
1 1
Vaux-Noville
 
RAC Saint-Mard
 
   
1 4
Ethe Belmont
 
Bastogne
 
   
1 1
Andennais
 
Ciney
 
   
1 2
Biesme
 
Fernelmont-Hemptinne
 
   
5 4
Meux II
 
Malonne
 
   
1 2
Nismes
 
Beauraing
 
   
2 0
Spy
 
Chevetogne
 
   
2 1
Ardennen
 
Grembergen
 
   
4 1
Dendermonde
 
SK Denderhoutem
 
   
1 3
Drongen
 
Elene-Grotenberge
 
   
1 2
Eendracht Zele
 
Berlare
 
   
1 0
HO Kalken
 
Excelsior Mariakerke
 
   
4 2
Lokeren Doorslaar
 
Eendracht Aalter
 
   
1 3
Munkzwalm
 
Latem
 
   
6 1
Lauwe
 
Rumbeke
 
   
1 1
Racing Waregem
 
Eendracht Wervik
 
   
2 2
SC Zonnebeke
 
Roeselare Daisel
 
   
3 3
Sparta Heestert
 
Blankenberge
 
   
3 3
Wielsbeke
 
Sassport Boezinge
 
   
4 0
Acren
 
Couvin-Mariembourg
 
2 1
4 1
Rebecq
 
Meux
 
   
2 5
Verlaine
 
Ganshoren
 
0 2
1 3
Waremme
 
Hamoir
 
0 1
1 2
Gullegem
 
Lokeren-Temse
 
1 0
3 1
Olsa Brakel
 
Dikkelvenne
 
4 0
6 0
Sparta Petegem
 
Harelbeke
 
1 2
2 2
Toekomst Menen
 
Merelbeke
 
0 2
1 4
Westhoek
 
Ninove
 
0 0
0 3
Cappellen
 
Bocholt
 
1 0
1 0
Eendracht Aalst
 
Pepingen-Halle
 
1 0
2 1
Olympia Wijgmaal
 
Hoogstraten
 
0 0
0 0
Spouwen-Mopertingen
 
Diegem Sport
 
   
3 1
Braine
 
Schaerbeek-Evere
 
   
1 2
SG-Tertre-Hautrage
 
Rapid Symphorinois
 
   
2 1
Aywaille
 
Richelle United
 
   
0 5
Jodoigne
 
Gouvy
 
   
2 1
Mormont
 
Habay-la-Neuve
 
   
1 3
Raeren-Eynatten
 
Herstal
 
   
2 0
Anzegem
 
VW Hamme
 
   
2 5
Avanti
 
Eppegem
 
   
2 0
Oostkamp
 
Jong Lede
 
   
2 1
Rhodienne-De Hoek
 
FC Lebbeke
 
   
2 1
Wolvertem Merchtem
 
Sint-Niklaas
 
   
3 1
Eendracht Termien
 
Betekom
 
   
3 0
América Villazón
 
Ferrocarril Palmeiras
 
   
0 1
Quebracho Villa Montes
 
Nacional SENAC
 
1 1
2 1
Wilstermann Cooperativa
 
Rosario Central
 
   
2 0
Gorazde
 
Travnik
 
1 0
1 0
Gradina Srebrenik
 
Bratstvo Gracanica
 
2 0
2 1
Jedinstvo Bihac
 
Igman Konjic
 
0 0
1 3
Mladost Doboj Kakanj
 
GOSK Gabela
 
0 0
0 1
Orasje
 
Zvijezda Gradačac
 
1 0
2 0
Radnik Hadžići
 
Vis Kosova
 
0 0
0 0
Tomislav
 
Rudar Kakanj
 
0 0
0 0
TOSK Tesanj
 
Buducnost Banovici
 
1 0
1 1
Fortaleza U23
 
Ceará U23
 
0 0
0 0
Grêmio U23
 
Avaí U23
 
1 0
2 1
Fortaleza U20
 
Bahia U20
 
1 0
1 1
Atletico-MG U20
 
Atlético GO U20
 
3 0
6 0
Juventus SC
 
Caçador
 
1 0
2 1
Glória
 
Brasil Farroupilha
 
0 0
0 1
Veranópolis
 
Tupi RS
 
   
5 0
Matonense
 
Grêmio Sãocarlense
 
   
2 1
Flamengo SP
 
Grêmio Prudente
 
0 0
0 0
Rio Branco SP
 
VOCEM
 
0 1
1 1
Portuguesa W
 
Nacional W
 
2 2
3 2
Santos W
 
Pinda SC W
 
4 0
11 0
RB Bragantino W
 
São José W
 
0 0
0 1
Palmeiras W
 
São Paulo W
 
2 0
2 3
Ferroviária W
 
AERP W
 
3 1
5 1
Juventude
 
América Mineiro
 
1 1
1 1
Palmeiras
 
Bragantino
 
1 3
2 4
Internacional
 
Chapecoense
 
4 0
5 2
Santos
 
Grêmio
 
0 0
1 0
CSA
 
Brusque
 
2 1
4 1
Sampaio Corrêa
 
Vasco da Gama
 
0 0
1 0
Ituano
 
Criciúma
 
0 1
0 2
Uniclinic
 
Ferroviária
 
1 1
1 1
Caxias
 
ABC
 
0 0
0 0
Chernomorets Balchik
 
Ustrem Donchevo
 
   
1 0
Sokol Markovo
 
Gigant Saedinenie
 
   
1 1
Royal
 
Vitesse
 
0 0
0 2
Salitas
 
USFA
 
1 1
2 1
Musongati
 
Le Messager Ngozi
 
1 0
2 0
Olympic Star
 
Bujumbura City
 
   
0 0
Vital'O
 
Dynamik
 
0 0
0 0
Police Commissary
 
Electricite du Cambodge
 
1 2
2 2
Soltilo Angkor
 
Asia Europe University
 
0 0
0 0
St. Catharines Hrvat
 
BGH City
 
   
0 0
1812 Barrie
 
Unionville Milliken
 
   
1 3
North Toronto Nitros
 
Woodbridge Strikers
 
   
0 3
Windsor TFC
 
Guelph United
 
   
2 4
Royal-Sélect de Beauport
 
Lanaudière
 
   
8 5
Celtix du Haut-Richelieu
 
Mont-Royal Outremont
 
   
1 2
St-Hubert
 
Blainville
 
   
4 2
Barnechea
 
Unión San Felipe
 
1 0
2 4
La Serena
 
Cobresal
 
2 0
2 1
Independiente
 
Colina
 
0 0
2 0
Atlético Huila
 
Atlético Nacional
 
1 1
1 4
Blessing
 
Saint Eloi Lupopo
 
0 1
1 1
Dauphins Noirs
 
Tshinkunku
 
1 0
1 0
Lubumbashi Sport
 
TP Mazembe
 
   
   
Panda B5
 
Don Bosco
 
   
1 1
Motema Pembe
 
Dauphins Noirs
 
   
   
Consultants Moravia
 
Santa Ana
 
0 1
1 2
Gaj
 
Ponikve
 
0 0
1 0
Bedem Ivankovo
 
Zrinski Jurjevac
 
0 0
1 0
Kutjevo
 
Sloga Nova Gradiska
 
3 1
3 2
Urania Baška Voda
 
Sloga Mravince
 
0 0
0 3
Uskok Klis
 
GOSK Dubrovnik
 
1 0
2 2
Centro Barber
 
Jong Holland
 
0 2
1 4
Victory Boys
 
Scherpenheuvel
 
0 1
1 1
Bohemians 1905 II
 
Sokol Zápy
 
2 0
2 0
Chlumec nad Cidlinou
 
Zbuzany
 
3 2
3 3
Karlovy Vary
 
Jiskra Domažlice
 
1 0
3 0
Slovan Liberec II
 
Pardubice II
 
3 0
4 0
Sokol Hostoun
 
Loko Vltavín
 
1 1
2 3
Uničov
 
Hanácká
 
0 2
2 3
Znojmo
 
Slovan Rosice
 
2 4
3 4
Jindrichuv Hradec
 
Otava Katovice
 
2 0
3 1
Tatran Sedlcany
 
České Budějovice II
 
0 2
2 5
Meteor Praha
 
Dobris
 
4 1
5 2
Poříčany
 
Benatky nad Jizerou
 
1 1
1 1
Zbrojovka Brno II
 
Stara Rise
 
2 1
3 1
Humpolec
 
Žďár nad Sázavou
 
0 2
1 3
Slavoj Polná
 
Sokol Lanžho
 
0 1
0 2
Sokol Tasovice
 
Havlickuv Brod
 
2 1
3 1
Slavičín
 
Bzenec
 
0 1
3 2
Šumperk
 
Hranice
 
0 1
0 4
Havířov
 
Slavoj Olympia
 
0 1
1 1
Karvina II
 
Bilovec
 
1 4
2 4
Polanka nad Odrou
 
Opava II
 
1 0
1 1
Dukla Prague W
 
Slovacko W
 
0 0
1 2
Fortuna Hjorring W
 
AGF W
 
2 0
3 0
KoldingQ W
 
Brondby W
 
0 1
0 1
Deportivo Pantoja
 
Cibao
 
   
1 0
Sunderland U23
 
Leeds U23
 
1 1
2 1
Loughborough Lightning W
 
Middlesbrough W
 
0 0
1 2
West Bromwich Albion W
 
Huddersfield Town W
 
1 2
1 3
Wolverhampton Wanderers W
 
Hull City LFC W
 
   
3 2
Crawley Wasps W
 
Chichester City W
 
4 0
5 0
Hounslow W
 
Keynsham Town W
 
   
0 1
Ipswich Town W
 
Milton Keynes Dons W
 
2 0
3 0
London Bees W
 
Gillingham W
 
1 0
4 0
Southampton W
 
Cardiff City W
 
   
   
Portsmouth W
 
Bridgwater United W