Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

AmaZulu
 
TP Mazembe
 
0 0
0 0
Biashara United
 
Al Ahli Tripoli
 
1 0
2 0
Diables Noirs
 
Orlando Pirates
 
0 0
0 0
Marumo Gallants FC
 
Vita Club
 
1 0
2 1
Binga
 
ASFA-Yennenga
 
0 1
0 1
Al-Ahly Merowe
 
Gor Mahia
 
1 0
1 3
Defensores de Belgrano
 
Club Atlético Güemes
 
0 0
1 0
Godoy Cruz Res.
 
Central Córdoba SdE Res.
 
   
3 0
Colón Res.
 
Talleres Córdoba Res.
 
0 0
1 1
River Plate Res.
 
San Lorenzo Res.
 
0 2
1 3
Godoy Cruz
 
Central Cordoba SdE
 
0 0
0 0
Rosario Central
 
Patronato
 
1 1
3 2
Racing Club
 
Platense
 
0 0
0 1
Noah
 
Junior Sevan
 
1 0
2 1
Pyunik
 
Alashkert
 
1 0
1 1
Albany Creek Res.
 
Toowong Res.
 
   
3 0
Adelaide Comets
 
Sturt Lions
 
0 0
0 0
Souths United W
 
Sunshine Coast Wanderers W
 
   
   
Adelaide Comets Res.
 
Adelaide Raiders Res.
 
   
1 3
Austria Lustenau
 
Kapfenberger SV
 
5 0
6 0
Floridsdorfer AC
 
Vorwärts Steyr
 
1 0
2 0
Liefering
 
Juniors OÖ
 
0 0
2 0
St. Pölten
 
Grazer AK
 
3 0
6 1
Bad Sauerbrunn
 
Ritzing
 
0 3
1 4
Deutschkreutz
 
Leithaprodersdorf
 
2 1
5 4
Oberwart / Rotenturm
 
St. Margarethen
 
   
5 1
SAK Klagenfurt
 
St. Jakob Rosental
 
0 0
0 1
Feldkirchen
 
Ferlach
 
   
0 1
Wolfsberg
 
Lendorf
 
   
0 1
Ardagger
 
Waidhofen/Thaya
 
   
1 0
Kottingbrunn
 
Zwettl
 
   
3 0
Krems
 
Kilb
 
2 0
2 0
Mannersdorf
 
Langenrohr
 
0 0
0 3
Ortmann
 
St. Pölten II
 
   
1 1
Schrems
 
Retz
 
   
0 2
USC Rohrbach
 
Scheiblingkirchen
 
   
0 7
Donau Linz
 
Mondsee
 
   
2 2
Union St. Florian
 
Grün Weiß Micheldorf
 
   
2 1
SPG Kornspitz Pregarten
 
Union Edelweiß
 
   
1 1
Weißkirchen / Allhaming
 
Friedburg / Pöndorf
 
   
3 1
Altenmarkt
 
Golling
 
   
4 2
Bergheim
 
ÖTSU Hallein
 
   
2 4
Puch
 
Hallwang
 
   
0 3
Ilz
 
Voitsberg
 
   
1 3
Lebring
 
Fürstenfeld
 
0 0
1 0
Leoben
 
Gnas
 
   
4 1
Liezen
 
Union RB Weinland Gamlit
 
   
3 1
Volders
 
Silz / Mötz
 
   
2 3
Ostbahn XI
 
Favoritner AC
 
1 0
2 0
Bad Gleichenberg
 
Gleisdorf 09
 
0 0
0 0
Treibach
 
Sturm Graz II
 
0 3
2 3
Union Vöcklamarkt
 
Allerheiligen
 
1 1
2 1
Weiz
 
Deutschlandsberger SC
 
0 0
1 0
Bruck/Leitha
 
Wiener Neustadt
 
3 0
5 1
Draßburg
 
Traiskirchen
 
0 1
0 2
TWL Elektra
 
Mannsdorf
 
0 0
0 1
Wiener SC
 
First Vienna
 
0 1
0 3
Grödig
 
Kuchl
 
0 1
0 3
Salzburger AK
 
Anif
 
0 3
0 3
Wals-Grünau
 
Seekirchen
 
0 0
0 2
TSV St. Johann
 
Austria Salzburg
 
1 2
1 2
Hall
 
Kufstein
 
1 0
3 2
Qaradağ Lökbatan
 
Keşlə II
 
0 0
0 2
Sumqayıt II
 
Kapaz
 
   
1 2
Zaqatala
 
Zira II
 
0 0
2 0
Slavia Res.
 
BATE Res.
 
1 1
2 3
Smorgon Res.
 
Vitebsk Res.
 
1 0
1 2
Isloch Res.
 
Slutsk Res.
 
2 2
3 2
Deinze
 
Waasland-Beveren
 
0 0
0 0
Club Brugge
 
Kortrijk
 
2 0
2 0
Weywertz
 
Pontisse Cite
 
   
1 2
Genk U21
 
Standard Liège U21
 
4 0
6 1
Gent W
 
Charleroi
 
0 0
3 0
White Star Woluwé W
 
RSC Anderlecht W
 
0 1
0 3
Zeljeznicar Banja Luka
 
Borac Kozarska Dubica
 
2 0
6 0
Velez
 
Zrinjski
 
0 0
0 1
Atibaia
 
São Caetano
 
1 0
4 0
Taubaté
 
Portuguesa
 
0 3
0 4
Amparo U20
 
Guarani U20
 
1 0
1 1
Capivariano U20
 
Sao Paulo U20
 
0 1
2 1
Monte Azul U20
 
Mirassol U20
 
1 0
1 2
Nacional SP U20
 
Desportivo Brasil U20
 
0 1
0 1
Portuguesa Santista U20
 
Água Santa U20
 
1 0
2 0
Santos U20
 
Taubaté U20
 
3 2
5 2
VOCEM U20
 
Palmeiras U20
 
0 4
1 5
Brusque
 
Remo
 
0 1
3 1
CRB
 
Guarani
 
0 1
2 2
OFK Pirin
 
Botev Vratsa
 
1 1
3 1
Lokomotiv Plovdiv
 
Arda
 
0 0
0 0
Septemvri Sofia
 
FK Minyor Pernik
 
1 0
3 0
Police
 
ASFB
 
0 0
3 0
Kayanza United
 
Royal de Muramvya
 
0 0
0 0
Bujumbura City
 
Aigle Noir
 
1 0
1 1
Cavalry
 
York9
 
1 1
2 1
Huachipato
 
Antofagasta
 
0 1
0 1
Palestino
 
O'Higgins
 
1 1
2 2
Universidad Chile
 
Audax Italiano
 
0 1
0 1
Escorpiones Belén
 
Carmelita
 
0 1
0 2
Aserrí
 
Barrio México
 
0 0
0 0
Deportivo Saprissa
 
Guadalupe
 
0 0
4 0
Hrvatski Dragovoljac
 
Lokomotiva Zagreb
 
1 2
2 2
Inter Zaprešić
 
Orijent 1919
 
0 0
1 0
Ermis
 
Nea Salamis
 
1 1
3 2
Onisilos
 
Karmiotissa
 
0 2
1 3
Zbrojovka Brno
 
Vyškov
 
1 0
2 2
Ústí nad Labem
 
Vlašim
 
0 0
2 1
Hanácká
 
Blansko
 
3 0
3 1
Chomutov
 
Neratovice-Byškovice
 
2 1
3 3
Slovacko W
 
Slavia Prague W
 
0 0
1 2
Liberec W
 
Dukla Prague W
 
2 0
2 1
Marienlyst
 
OKS
 
2 0
3 2
Fremad Amager
 
Fredericia
 
0 0
0 1
Viborg
 
Silkeborg
 
0 0
1 1
Al Merreikh
 
Petrojet
 
0 0
0 1
Belbeis
 
Porto Suez
 
0 0
0 2
El Daklyeh
 
El Entag El Harby
 
2 1
2 1
Itesalat
 
Nasr
 
1 0
1 1
Olympic El Qanah
 
Banha
 
0 0
1 0
Suez
 
El Seka El Hadid
 
   
3 0
Tersana
 
ZED FC
 
0 0
0 1
Wadi Degla
 
Bur Fouad
 
3 0
4 0
West Bromwich Albion
 
Birmingham City
 
0 0
1 0
Burton Albion
 
Morecambe
 
2 1
3 2
Burnley U23
 
Norwich City U23
 
2 1
4 3
Fulham U23
 
Reading U23
 
2 0
3 0
Sheffield Wed U23
 
Peterborough United U23
 
2 0
5 1
Carlisle United U18
 
Shrewsbury Town U18
 
   
1 0
Tammeka II
 
Paide U21
 
2 0
2 2
Tartu Kalev
 
Maardu II
 
   
2 1
Tallinn Piraaja
 
Rummu Dünamo
 
   
0 3
OLS
 
OTP
 
0 2
2 4
Ilves II
 
HJS Akatemia
 
1 0
1 1
RoPo
 
Roi United
 
   
6 0
PK-35 Vantaa W
 
Åland United W
 
   
   
Paris Saint Germain
 
Angers SCO
 
0 1
2 1
Merani Tbilisi II
 
Didube 2014
 
   
3 0
Hannover 96
 
Schalke 04
 
0 0
0 1
Paderborn
 
Jahn Regensburg
 
0 1
1 1
Viktoria Berlin
 
Osnabrück
 
1 2
1 2
TSG Hoffenheim
 
FC Köln
 
1 0
5 0
Werder Bremen W
 
SGS Essen W
 
0 0
1 0
Hansa Rostock U19
 
Hertha U19
 
0 2
1 2
Karlsruher U19
 
Stuttgarter Kickers U19
 
0 0
0 0
Seligenporten
 
Vatan Spor
 
0 0
0 0
SC Feucht
 
Eintracht Bamberg
 
0 0
0 0
1880 Wasserburg
 
Donaustauf
 
   
3 2
Hallbergmoos-Goldach
 
Schwabmünchen
 
   
0 2
Hamm United
 
Dassendorf
 
0 1
0 1
Osdorf
 
Buchholz
 
1 0
1 2
Eddersheim
 
Rot-Weiß Walldorf
 
1 1
2 2
Velbert
 
Schwarz-Weiß Essen
 
2 2
5 2
VfL Oldenburg
 
Spelle-Venhaus
 
   
2 2
Warbeyen W
 
Köln II W
 
   
0 3
Viktoria Aschaffenburg
 
Bayreuth
 
0 1
0 1
Wacker Burghausen
 
Bayern München II
 
1 2
2 2
Drochtersen / Assel
 
Hamburger SV II
 
0 0
0 0
Carl Zeiss Jena
 
BFC Dynamo
 
1 0
2 0
Union Fürstenwalde
 
Hertha BSC II
 
0 1
3 2
Fortuna Düsseldorf II
 
Schalke 04 II
 
2 0
5 1
Rot Weiss Ahlen
 
Köln II
 
2 3
2 6
Wegberg-Beeck
 
Borussia M'gladbach II
 
1 0
1 0
Soroksár W
 
Diósgyőri VTK W
 
0 2
1 4
MTK
 
Puskás
 
0 0
0 1
PSIS Semarang
 
Persik Kediri
 
3 0
3 0
PSS Sleman
 
Barito Putera
 
2 1
3 2
Persiba Balikpapan
 
Sulut United
 
0 0
1 1
PSPS Riau
 
Sriwijaya
 
0 1
0 3
BaBel United
 
Abadi
 
1 1
1 1
PSBS Biak Numfor
 
Kalteng Putra
 
0 0
0 1
Bulgaria U17 W
 
Hungary U17 W
 
0 1
0 1
Ireland U17 W
 
Norway U17 W
 
1 0
2 1
Al Karkh
 
Naft Al-Wasat
 
0 1
0 1
Naft Maysan
 
Al Sinaah
 
   
3 1
Newroz SC
 
Al Quwa Al Jawiya
 
   
   
Erbil
 
Al Najaf
 
   
0 0
Naft Al-Basra
 
Al Shorta
 
1 0
1 3
Hapoel Sandala Gilboa
 
Ihud Bnei Baka
 
4 0
4 3
Maccabi Ironi Sderot
 
Moadon Tzeirey Rahat
 
   
1 2
Maccabi Nujeidat Ahmed
 
MS Tirat HaCarmel
 
1 0
1 0
Hapoel Gedera
 
Ramla
 
0 1
1 1
Maccabi Be'er Sheva
 
Ironi Modi'in
 
   
0 5
Beitar Ironi Kiryat Gat
 
MS Jerusalem
 
   
0 3
Beitar Kfar Saba Shlomi
 
Shimshon Bnei Taibe
 
1 0
2 1
Hapoel Qalansawe
 
Beitar Ramat Gan
 
1 0
2 0
Shikun HaMizrah
 
Hapoel Yeruham
 
0 0
1 1
Hakoah Ramat Gan
 
Hapoel Kiryat Ono
 
   
0 2
Ihud Bnei Kfar Kara
 
Hapoel Beit Shean
 
   
1 2
Maccabi Ironi Netivot
 
Hapoel Merhavim
 
   
1 0
Beitar Nahariya
 
Tzeirey Tamra
 
   
1 2
Ahva Kafr Manda
 
Tzeirei Sakhnin
 
   
4 0
Hapoel Hod Hasharon
 
Hapoel Mahane Yehuda
 
   
0 2
Hapoel Ramat Yisrael
 
Roei Heshbon Tel Aviv
 
   
2 1
Ironi Beit Dagan
 
Sporting Tel Aviv
 
   
3 0
Ironi Or Yehuda
 
Hapoel Segev Shalom
 
   
0 0
MS Kfar Kama
 
Maccabi Neve Sha'anan
 
   
1 0
Bnei Jaffa Ortodoxim
 
Hapoel Kafr Qasim Shouaa
 
   
2 1
Hapoel Tirat HaCarmel
 
Hapoel Daliyat Al Karmel
 
   
5 3
Tzeirey Tira
 
Hapoel Pardesya Noam
 
   
2 0
Hapoel Ramot Menashe
 
Ahi Bir al-Maksur
 
   
2 0
Ahi Akko
 
Ironi Bnei Sha'ab
 
   
2 0
Bnei HaGolan VeHaGalil
 
Ihud Bnei Mejdel Krum
 
   
6 0
Ihud Bnei Shfaram
 
Hapoel Ironi Arraba
 
   
3 0
Tzeirei Umm al-Fahm
 
Maccabi Ahi Iksal
 
   
1 0
Hapoel Bikat Hayarden
 
Bnei Eilat
 
2 1
2 1
Maccabi Tzur Shalom
 
Ironi Baka El Garbiya
 
1 0
1 1
Hapoel Azor
 
MS Dimona
 
1 0
1 2
Hapoel Ashkelon
 
Ironi Kuseife
 
   
3 2
Hapoel Bnei Zalafa
 
Hapoel Herzliya
 
   
1 2
Ironi Tiberias
 
MS Tira
 
   
0 0
Maccabi Yavne
 
Hapoel Bnei Lod
 
   
2 1
Agudat Sport Nordia
 
Holon Yermiyahu
 
1 1
1 2
Hapoel Bu'eine
 
Hapoel Migdal Haemek
 
   
2 0
Maccabi Herzliya
 
Hapoel Kfar Shalem
 
   
0 0
Maccabi Ironi Tamra
 
Ironi Nesher
 
   
1 0
Tzeirei Kafr Kanna
 
Robi Shapira
 
   
1 1
Maccabi Shaarayim
 
Maccabi Ashdod
 
   
0 1
Shimshon Kafr Qasim
 
Hapoel Marmorek
 
0 0
0 1
Maccabi Kabilio Jaffa
 
Shimshon Tel Aviv
 
   
1 0
Hapoel Bnei Pardes
 
Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara
 
   
0 3
Hapoel Iksal
 
Hapoel Kfar Kana
 
   
1 2
Agudat Sport Ashdod
 
Bnei Yehuda
 
0 0
0 0
Hapoel Afula
 
Maccabi Bnei Raina
 
0 0
0 2
Hapoel Ramat HaSharon
 
Hapoel Acre
 
0 1
0 3
Kafr Qasim
 
Hapoel Kfar Saba
 
1 2
2 2
Maccabi Ahi Nazareth
 
Hapoel Petah Tikva
 
0 0
0 0
Bnot Netanya W
 
Maccabi Kishronot Hadera W
 
1 0
1 4
Milan U19
 
Napoli U19
 
0 0
1 2
Prato
 
Seravezza
 
0 0
0 0
Kariya
 
Kochi United
 
1 1
2 1
Al Faysali
 
Al Jalil
 
1 0
3 0
Al Buqa'a
 
Al Salt
 
0 1
0 1
Al Hussein
 
Sahab
 
1 0
3 1
Bidco United
 
Bandari
 
1 2
2 3
Nzoia United
 
Sofapaka
 
0 0
0 0
Posta Rangers
 
Vihiga Bullets