Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Ethiopia
 
South Africa
 
0 1
1 3
Guinea
 
Sudan
 
0 0
2 2
Ghana
 
Zimbabwe
 
1 0
3 1
Togo
 
Congo
 
0 1
1 1
Guinea-Bissau
 
Morocco
 
0 2
0 3
Senegal
 
Namibia
 
2 0
4 1
Juban Danja W
 
AAS W
 
   
7 1
KF Tirana W
 
Lushnja W
 
   
6 0
Skënderbeu W
 
Apolonia W
 
   
0 12
Académica do Lobito
 
CD Lunda-Sul
 
   
1 1
Interclube
 
Cubango
 
   
1 0
Sporting de Cabinda
 
Desportivo Huíla
 
   
0 0
Progresso
 
Onze Bravos
 
0 0
0 0
JJ Urquiza
 
Acassuso
 
0 0
1 1
Deportivo Armenio
 
Comunicaciones
 
1 1
1 1
Fénix
 
San Miguel
 
0 2
1 2
Villa San Carlos
 
UAI Urquiza
 
0 1
1 1
Gimnasia Jujuy
 
Guillermo Brown
 
1 0
3 1
Tristán Suárez
 
Brown de Adrogué
 
1 1
2 2
Barracas Central
 
Independiente Rivadavia
 
0 1
1 3
Deportivo Morón
 
Villa Dálmine
 
0 1
0 2
Quilmes
 
Atlanta
 
0 1
2 1
Almagro
 
Defensores de Belgrano
 
0 0
2 0
Alvarado
 
Estudiantes Caseros
 
0 1
0 1
Central Córdoba
 
Ituzaingó
 
1 0
1 1
Deportivo Muñiz
 
Liniers
 
0 0
0 1
Central Ballester
 
Argentino Rosario
 
2 0
2 1
Centro Español
 
Defensores de Cambaceres
 
0 2
2 2
Deportivo Paraguayo
 
Lugano
 
0 1
0 1
Puerto Nuevo
 
Sportivo Barracas
 
0 1
0 4
Patronato Res.
 
Racing Club Res.
 
1 1
2 1
Newell's Old Boys
 
Vélez Sarsfield
 
0 1
1 2
Argentinos Juniors
 
Defensa y Justicia
 
0 0
0 2
Sarmiento
 
Aldosivi
 
1 0
3 0
Patronato
 
Racing Club
 
0 0
1 2
Banfield
 
River Plate
 
0 1
0 1
Boca Juniors
 
Lanús
 
2 1
4 2
Gimnasia y Tiro
 
Sarmiento Resistencia
 
1 0
2 2
Bayside United
 
The Lakes
 
4 0
5 2
Albany Creek Excelsior
 
St George Willawong
 
1 0
4 0
Albany Creek Res.
 
St. George Willawong Res
 
1 1
2 1
Brisbane Roar II
 
Magpies Crusaders
 
4 0
5 0
Redlands United
 
Gold Coast Knights
 
2 0
2 1
Sturt Lions
 
South Adelaide Panthers
 
   
1 1
FQ QAS W
 
Souths United W
 
   
1 1
Western Pride W
 
Brisbane Olympic W
 
2 1
2 2
Gold Coast United W
 
Eastern Suburbs NPL
 
   
1 0
SWQ Thunder W
 
Virginia United W
 
0 2
0 5
The Gap W
 
Mitchelton W
 
   
0 1
Lions W
 
Capalaba W
 
2 0
3 0
Brisbane City
 
SWQ Thunder
 
0 1
4 1
Adelaide Raiders Res.
 
Adelaide United Res.
 
   
4 2
Adelaide Comets Res.
 
MetroStars Res.
 
   
0 2
Modbury Jets
 
Playford City Patriots
 
1 2
3 3
West Torrens Birkalla
 
White City Woodville
 
   
1 1
Markt Allhau
 
Deutschkreutz
 
   
0 2
Ritzing
 
Kohfidisch
 
0 2
3 3
St. Margarethen
 
Oberpetersdorf
 
   
2 1
Bleiburg
 
Gmünd
 
   
0 2
Ferlach
 
Dellach im Gailtal
 
   
1 4
Völkermarkt
 
SAK Klagenfurt
 
   
3 0
Maria Saal
 
St. Andrä
 
   
2 0
Kraig
 
Wolfsberg
 
0 0
2 2
Retz
 
Mannersdorf
 
   
1 0
Kilb
 
Ardagger
 
   
0 1
Friedburg / Pöndorf
 
St. Valentin
 
   
1 1
Oedt
 
Union Perg
 
   
4 1
St. Martin i.M.
 
Grün Weiß Micheldorf
 
   
2 1
Zebau Bad Ischl
 
Donau Linz
 
   
2 3
Golling
 
Eugendorf
 
   
2 2
Thalgau
 
Altenmarkt
 
   
4 2
ÖTSU Hallein
 
Adnet
 
   
1 1
Straßwalchen
 
Siezenheim
 
   
4 0
Rottenmann
 
Frauental
 
   
2 2
Volders
 
Prutz / Serfaus
 
   
1 1
Völs
 
Union Innsbruck
 
   
5 1
Blau-Weiß Feldkirch
 
Nenzing
 
0 1
0 4
Bezau
 
Lustenau
 
   
0 2
Fussach
 
Hörbranz
 
   
5 2
Hard
 
Göfis
 
   
2 2
Meiningen
 
Ludesch
 
   
1 1
Rheindorf Altach II
 
Andelsbuch
 
   
5 1
Schruns
 
Bizau
 
   
1 0
ASV 13
 
Union Mauer
 
   
0 3
Dinamo Helfort
 
Post
 
   
1 0
Donaufeld
 
Donau
 
   
2 2
Wolfsberger AC II
 
Stadl-Paura
 
1 0
1 1
St. Anna
 
Hertha
 
0 2
0 3
Mauerwerk
 
Wiener Viktoria
 
1 0
1 0
First Vienna
 
Bruck/Leitha
 
0 0
1 0
Anif
 
Austria Salzburg
 
0 0
0 1
Kuchl
 
TSV St. Johann
 
1 0
3 0
Wacker Innsbruck II
 
SV Innsbruck
 
2 0
3 1
Admira Dornbirn
 
Lauterach
 
0 1
1 1
Hohenems
 
Austria Lustenau II
 
1 1
4 1
Rotenberg
 
FC Egg
 
1 1
1 1
Naftan
 
Dnepr Mogilev
 
1 0
1 1
Lida
 
Arsenal
 
0 1
0 1
Volna
 
Gomelzheldortrans
 
0 0
2 0
Bumprom
 
BC Maxline
 
   
1 4
Uzda
 
Dinamo Malorita
 
   
1 5
FC Ostrovets
 
Niva
 
   
5 2
Dnepr Mogilev W
 
Neman W
 
0 0
1 1
Bobruichanka W
 
Gomel W
 
   
12 0
Genk II W
 
Voorwaarts Zwevezele W
 
   
5 2
Eva's Tienen W
 
RFC de Liege W
 
   
3 3
Famkes Merkem W
 
Wuustwezel W
 
   
1 2
Gent II W
 
Anderlecht II W
 
   
4 0
Mechelen W
 
Kontich W
 
   
3 2
Renaissance Mons 44 W
 
Chastre W
 
   
2 1
Mandel United
 
Dessel Sport
 
0 1
0 3
Patro Eisden
 
Rupel Boom
 
   
2 0
Thes Sport
 
Sint-Eloois-Winkel
 
1 0
2 0
K. Kontich
 
Bornem
 
   
4 3
Oppuurs
 
Antonia
 
   
1 2
Vorselaar
 
Kalmthout
 
   
2 0
Eendracht Zoersel
 
Berg en Dal
 
   
1 1
Stade Bierbeek
 
Linden
 
   
0 1
Le Roeulx
 
Snef-Tyber
 
   
3 2
La Calamine
 
Elsautoise
 
   
4 1
Alken
 
Herderen-Millen
 
   
2 0
Groen Star Beek
 
KFC Eksel
 
   
1 1
Juve Hasselt
 
Achel
 
   
0 3
Aubange
 
Meix-Devant-Virton
 
   
0 2
Jeunesse Freylangeoise
 
Florenville
 
   
1 0
Longlier
 
Lorraine Arlon
 
   
1 1
Sartoise
 
La Roche
 
   
1 4
Condruzien
 
Loyers
 
   
2 1
Grand-Leez
 
ES de la Molignée
 
   
2 2
Meulebeke
 
RC Lauwe
 
   
2 1
Oostnieuwkerke
 
Excelsior Zedelgem
 
   
2 2
RES Durbuy
 
Jette
 
   
2 0
La Louvière
 
Warnant
 
   
1 0
Tubize
 
Stockay-Warfusée
 
   
1 3
US Givry
 
Solières Sport
 
   
1 1
Oudenaarde
 
Voorwaarts Zwevezele
 
   
1 3
Ronse
 
Zelzate
 
   
0 1
Gent-Zeehaven
 
RFC Wetteren
 
   
0 2
Heur Tongeren
 
Hades
 
   
1 1
Houtvenne
 
Berchem Sport
 
   
1 1
KSC City Pirates
 
Lyra-Lierse Berlaar
 
   
0 2
Sporting Hasselt
 
Londerzeel
 
   
1 0
Zulte-Waregem II W
 
Egem Pittem W
 
   
6 0
Chastre II W
 
Vosselaar W
 
   
2 3
Gent III W
 
Bredene W
 
   
5 1
Havinnes W
 
Wolvertem Merchtem W
 
   
0 6
Heist W
 
Westerlo W
 
   
0 1
Irlande-Auderghem W
 
Mechelen II W
 
   
1 3
Renaissance Mons 44 II W
 
Eendracht Aalst II W
 
   
1 4
Sibret W
 
Aywaille W
 
   
0 1
White Star Woluwe II W
 
VVC Brasschaat W
 
   
3 1
Olsa Brakel W
 
Eendracht Mazenzele W
 
   
0 0
Alken W
 
Loyers W
 
   
5 3
Svelta Melsele W
 
Sottegem W
 
   
3 1
Bosdam Beveren W
 
Club Brugge II W
 
   
2 3
Standard Liège III W
 
Olympic Charleroi W
 
   
5 1
RSC Anderlecht W
 
St. Liege W
 
   
4 1
Zulte-Waregem W
 
OH Leuven W
 
0 0
0 2
Aische
 
Ostiches
 
   
3 1
Albert Quévy-Mons
 
Stockel
 
   
3 1
Jeunesse Tamines
 
PAC Buzet
 
   
3 0
Tournai
 
Gosselies Sports
 
   
5 1
Union Namur
 
Entité Manageoise
 
   
3 1
Huy
 
Rochefort
 
   
1 2
Marloie Sport
 
Onhaye
 
   
0 2
Sprimont-Comblain
 
Wanze / Bas-Oha
 
   
3 0
Oppagne-Wéris
 
Stade Disonais
 
   
2 4
Svelta Melsele
 
Voorde Appelterre
 
   
0 4
Torhout
 
Erpe-Mere United
 
   
3 1
Tempo Overijse
 
Lochristi
 
   
0 1
De Kempen
 
Lille
 
   
2 3
Diest
 
Weerstand Koersel
 
   
6 0
Turnhout
 
Esperanza Pelt
 
   
0 1
Witgoor Sport
 
Racing Mechelen
 
   
0 4
Zwarte Leeuw
 
Wellen
 
   
1 2
Beringen
 
Sint-Lenaarts
 
   
1 1
Nijlen
 
Berlaar-Heikant
 
   
1 0
Academia Santa Cruz
 
Argentinos Juniors
 
1 0
2 1
CA Bermejo
 
García Ágreda
 
   
0 4
Nueva Cliza
 
Cochabamba FC
 
   
2 4
Torre Fuerte
 
Ciudad Nueva Santa Cruz
 
0 0
1 1
Universitario de Vinto
 
San Antonio Bulo Bulo
 
   
2 0
Moto Club
 
Mariscal Sucre
 
   
3 3
Borac Kozarska Dubica
 
Podrinje Janja
 
   
1 2
Budućnost Pilica
 
Sutjeska Foca
 
   
0 2
Kozara Gradiska
 
Omarska
 
   
1 3
Krupa na Vrbasu
 
Zvijezda '09 Brgule
 
   
1 0
Modrica
 
Ljubic Prnjavor
 
   
3 1
Slavija
 
Sloga Doboj
 
   
0 0
Tekstilac Derventa
 
Sloboda Novi Grad
 
   
0 2
Zeljeznicar Banja Luka
 
Drina Zvornik
 
   
3 0
Rio Branco
 
Humaitá
 
   
1 0
Chapecoense-SC U20
 
Flamengo RJ U20
 
1 3
1 3
Campo Grande AC
 
Perolas Negras
 
   
0 1
São Gonçalo EC RJ
 
Serrano RJ
 
1 1
1 2
Hercílio Luz
 
Figueirense
 
0 0
2 0
Joinville
 
Marcílio Dias
 
0 1
1 1
Cruzeiro RS
 
União RS
 
0 1
0 1
Igrejinha
 
Passo Fundo
 
1 1
1 1
Independiente FSJ
 
União PR
 
1 0
2 1
USAC
 
Independente SP
 
0 0
1 1
Taubaté W
 
Corinthians W
 
0 2
0 3
Atlético Mineiro
 
Ceará
 
2 0
3 1
Fluminense
 
Atlético GO
 
0 0
0 0
Sport Recife
 
Corinthians
 
0 0
1 0
Athletico PR
 
Bahia
 
0 1
0 2
Fortaleza
 
Flamengo
 
0 0
0 3
Coritiba
 
Cruzeiro
 
0 2
0 3
Guarani
 
Londrina
 
0 0
3 0
Vitória
 
Confiança
 
0 1
0 1
Tombense
 
Manaus
 
0 0
2 2
Novorizontino
 
Ypiranga Erechim
 
0 0
1 0
Uberlândia
 
Aparecidense
 
0 0
0 1
América RN
 
Campinense
 
0 0
0 0
Botev Novi Pazar
 
Lokomotiv Ruse
 
   
2 1
Dorostol
 
Ludogorets III
 
   
2 3
Septemvri Tervel
 
Spartak Varna II
 
   
2 0
Sportist General Toshevo
 
Riltsi
 
   
1 1
Svetkavitsa Targovishte
 
Dunav 2010
 
   
1 2
Volov Shumen
 
Chernolomets
 
   
0 1
Botev Vratsa II
 
Spartak Pleven
 
   
0 2
Drenovets
 
Partizan
 
   
3 0
Etar VT II
 
Yantra Polski Trambesh
 
   
2 5
Juventus Malchika
 
Peshtera Galata
 
   
0 0
Lokomotiv Dryanovo
 
Akademik Svishtov
 
   
2 0
Lokomotiv G. Oryahovitsa
 
Vihar Slavyanovo
 
   
2 2
OFK Levski
 
Lokomotiv Mezdra
 
   
1 1
Sevlievo
 
Pavlikeni
 
   
0 0
Asenovets
 
Borislav 2009
 
   
2 2
Chernomorets 1919 Burgas
 
Nesebar
 
   
0 0
Dimitrovgrad
 
Levski Krumovgrad
 
   
0 1
Levski Karlovo
 
Sayana Haskovo
 
   
0 2
Lokomotiv Plovdiv II
 
Beroe II
 
   
4 1
Yambol 1915
 
Karnobat
 
   
0 1
Zagorets
 
Atletik Kuklen
 
   
5 0
Belasitsa
 
Balkan Botevgrad
 
   
1 1
Chavdar Etropole
 
Pirin Razlog
 
   
0 0
Granit Vladaya
 
Vitosha Bistritsa
 
   
1 3
Hebar II
 
Septemvri Sofia II
 
   
1 3
Kostinbrod
 
Botev Ihtiman
 
   
1 1
Levski Chepintsi
 
Pirin Gotse Delchev