Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

1º de Agosto
 
Ferroviário do Huambo
 
   
4 1
Petro de Luanda
 
Sagrada Esperança
 
   
0 1
Recreativo da Caála
 
Recreativo do Libolo
 
   
1 0
Acassuso
 
Deportivo Armenio
 
0 0
0 0
Argentino Quilmes
 
Fénix
 
1 0
1 1
Cañuelas
 
Comunicaciones
 
1 0
1 0
Flandria
 
UAI Urquiza
 
0 1
1 1
Sacachispas
 
Villa San Carlos
 
1 0
3 0
Villa Dálmine
 
Atlético Rafaela
 
0 0
1 0
Defensores de Belgrano
 
Barracas Central
 
0 0
0 0
Temperley
 
Deportivo Maipú
 
0 1
0 2
Deportivo Riestra
 
Tigre
 
0 0
1 3
All Boys
 
Brown de Adrogué
 
0 0
1 1
San Martín San Juan
 
Guillermo Brown
 
0 0
0 0
Belgrano
 
Alvarado
 
2 0
3 0
Argentino Merlo
 
Real Pilar
 
1 2
2 2
Argentino Rosario
 
Lugano
 
1 0
2 1
Liniers
 
Yupanqui
 
1 0
3 0
Colón
 
Godoy Cruz
 
0 0
1 0
Lanús
 
Unión Santa Fe
 
1 0
1 1
Racing Club
 
Sarmiento
 
0 0
1 0
Platense
 
Independiente
 
1 1
1 1
Douglas Haig
 
Chaco For Ever
 
1 0
1 0
Ferro Carril Oeste LP
 
Huracán Las Heras
 
0 2
0 2
Boca Unidos
 
Crucero del Norte
 
0 0
2 2
Belconnen United
 
Canberra Olympic
 
1 0
4 1
Monaro Panthers
 
Woden Weston
 
1 0
2 1
Maitland
 
Adamstown Rosebuds
 
1 0
4 2
Uni Azzurri
 
Darwin Olympic
 
1 1
2 1
Port Darwin
 
Casuarina
 
0 1
1 2
South Hobart
 
Olympia Warriors
 
0 0
1 3
Launceston City
 
Glenorchy Knights
 
0 0
0 1
Riverside Olympic
 
Clarence Zebras
 
1 0
2 2
Avondale Heights
 
St. Albans Saints
 
1 0
2 1
Oakleigh Cannons
 
Port Melbourne
 
1 0
1 0
Hume City
 
South Melbourne
 
0 0
1 1
Altona Magic
 
Eastern Lions
 
1 0
2 1
Cockburn City
 
Floreat Athena
 
0 0
1 1
ECU Joondalup
 
Balcatta
 
2 0
4 1
Gwelup Croatia SC
 
Perth
 
1 1
1 2
Inglewood United
 
Bayswater City
 
2 0
5 0
Sorrento
 
Rockingham City
 
2 1
3 1
Avondale Heights U21
 
St. Albans Saints U21
 
   
3 1
Green Gully U21
 
Bentleigh Greens U21
 
0 0
0 0
Altona Magic U21
 
Eastern Lions U21
 
0 1
0 1
Hume City U21
 
South Melbourne U21
 
1 1
1 2
Moreland City
 
Moreland Zebras
 
1 0
3 0
Pascoe Vale
 
North Geelong Warriors
 
1 1
2 2
Werribee City
 
Manningham United Blues
 
2 0
2 2
Goulburn Valley Suns
 
Langwarrin
 
0 1
1 1
Forrestfield United
 
Olympic Kingsway
 
1 2
1 2
Joondalup United
 
Quinns
 
1 0
3 2
Mandurah City
 
Fremantle City
 
2 2
4 4
Stirling Lions
 
Subiaco
 
3 1
5 1
Swan United
 
Ashfield
 
0 0
0 1
UWA Nedlands
 
Western Knights
 
0 2
0 2
Admira
 
Austria Klagenfurt
 
0 0
4 0
Hartberg
 
Rheindorf Altach
 
0 2
1 2
LASK Linz
 
Rapid Vienna
 
0 1
1 1
Dornbirn
 
Amstetten
 
0 3
0 6
Horitschon
 
Ritzing
 
   
2 2
Oberpetersdorf
 
Güssing
 
   
0 2
Siegendorf
 
Markt Allhau
 
   
3 1
Ferlach
 
Bleiburg
 
1 0
3 0
Gmünd
 
Klagenfurter AC 1909
 
   
2 0
Mils
 
St. Johann in Tirol
 
   
4 2
Münster
 
Union Innsbruck
 
   
6 1
Völs
 
Kirchbichl
 
   
2 2
Rheindorf Altach II
 
Alberschwende
 
1 1
3 3
Bezau
 
Hard
 
   
2 2
Blau-Weiß Feldkirch
 
Höchst
 
   
0 3
Ludesch
 
Hörbranz
 
   
1 3
Meiningen
 
Göfis
 
   
0 0
Schruns
 
Lochau
 
   
1 2
Ried II
 
Wolfsberger AC II
 
1 0
3 3
St. Anna
 
Deutschlandsberger SC
 
1 2
1 2
TWL Elektra
 
Admira II
 
0 0
1 0
Wiener Viktoria
 
Wiener Neustadt
 
1 1
4 1
Austria Salzburg
 
Seekirchen
 
1 0
3 0
Wals-Grünau
 
Pinzgau Saalfelden
 
1 0
1 1
SVG Reichenau
 
Schwaz
 
0 0
3 0
Röthis
 
Dornbirner SV
 
2 0
3 0
Lauterach
 
Admira Dornbirn
 
   
0 1
Lida
 
Shakhtyor Petrikov
 
1 0
1 3
Baranovichi
 
Arsenal
 
0 0
1 2
Naftan
 
Slonim
 
2 1
2 2
Belshina
 
Krumkachy
 
1 0
1 0
Stroitel Kapyl
 
BGU Minsk
 
   
0 0
Gorki
 
Kostyukovichy
 
   
5 1
Veras
 
Starye Dorogi
 
   
1 2
Viktoriya Maryina Horka
 
Kronon
 
   
2 1
Lyuban'
 
Kletsk
 
   
3 4
Smolevichy-STI
 
Falko
 
   
3 1
Dnepr Mogilev II
 
Belshina II
 
   
3 1
DYuSSh-3 Pinsk
 
Nadezhda
 
   
7 1
Oshmyany
 
Belaya Rus
 
   
5 1
Slonim City
 
Smena Vawkavysk
 
   
2 2
Spartak
 
Krasnopole
 
   
0 3
FK Cementnik
 
Svislach
 
   
9 0
Livadija
 
Berezino
 
   
3 1
Smorgon
 
Slavia
 
0 1
0 2
Slutsk Res.
 
Dinamo Minsk Res.
 
0 1
1 1
Dinamo-BGU W
 
Dinamo Brest W
 
   
11 0
Neman W
 
Minsk FK W
 
1 0
1 2
Renaissance Mons 44 II
 
Stockel
 
1 0
1 0
Adegem
 
Houthulst
 
   
1 5
Sint-Dymphna
 
Zwarte Leeuw
 
   
3 4
Betekom
 
Punt-Larum
 
   
2 0
Glabbeek-Zuurbemde
 
Sart-Bernard
 
   
0 1
Oppagne-Wéris
 
Spa
 
   
5 0
Rumbeke
 
Sassport Boezinge
 
   
2 1
Achel
 
De Kempen
 
   
0 2
Antoing
 
Tempo Overijse
 
   
0 4
Berlaar-Heikant
 
Herselt
 
   
1 0
Esperanza Pelt
 
Verbroedering Lommel
 
   
3 0
KFC Eksel
 
Lummen
 
   
3 2
Schelde Serskamp
 
Avanti
 
   
5 0
Snef-Tyber
 
PAC Buzet
 
   
1 0
Svelta Melsele
 
Berlare
 
   
5 0
Torhout
 
Oostnieuwkerke
 
   
1 1
Turnhout
 
Torpedo Hasselt
 
   
3 2
Witgoor Sport
 
St-Jozef Rijkevorsel
 
   
5 0
Football Club Schaerbeek
 
Racing Mechelen
 
   
1 4
Marloie Sport
 
La Roche
 
   
4 0
Saint-Hubert
 
Habay-la-Neuve
 
   
1 6
Sporting Charleroi
 
Sint-Truiden
 
0 0
0 0
Cercle Brugge
 
OH Leuven
 
0 1
1 1
RFC Seraing
 
Mechelen
 
1 0
1 0
AS Eupen
 
Anderlecht
 
1 1
1 1
Paro Rinpung
 
Paro FC
 
   
0 1
Blooming
 
Municipal Vinto
 
0 0
1 1
Aurora
 
The Strongest
 
0 1
0 1
Santa Cruz
 
Independiente Petrolero
 
0 0
2 0
Bolívar
 
Wilstermann
 
4 0
4 0
Zeljeznicar
 
Posusje
 
1 0
1 0
Sarajevo
 
Zrinjski
 
0 2
0 2
Nauas
 
Sao Francisco
 
0 1
0 3
Plácido de Castro
 
Humaitá
 
   
0 7
Fluminense
 
Criciúma
 
1 0
3 0
Betim
 
Democrata GV
 
1 0
1 1
Aymorés
 
Guarani MG
 
0 1
0 2
Ipatinga
 
Democrata SL
 
   
1 1
Uniao Luziense
 
Tupi
 
0 0
2 0
Nacional AC MG
 
Villa Nova
 
0 0
1 1
Serranense
 
Tupynambás
 
   
0 3
São Paulo
 
Palmeiras
 
0 0
0 0
Internacional
 
Cuiabá
 
0 0
0 0
Cruzeiro
 
Londrina
 
1 2
2 2
Guarani
 
Vila Nova
 
0 3
1 4
Vitória
 
Avaí
 
0 0
0 0
Brasil de Pelotas
 
Sampaio Corrêa
 
1 2
1 2
Ferroviário
 
Botafogo PB
 
0 0
0 0
Mirassol
 
Oeste
 
0 0
2 1
Paysandu
 
Tombense
 
0 0
1 0
Jacuipense
 
Floresta
 
0 1
1 1
América RN
 
Treze
 
0 1
2 2
Campinense
 
Uniclinic
 
2 0
3 0
Gama
 
Porto Velho
 
0 0
1 1
Guarany de Sobral
 
Imperatriz
 
0 0
1 1
Juventus SC
 
Cascavel
 
1 1
1 1
Madureira
 
São Bento
 
0 0
1 2
Jaraguá EC
 
União Rondonópolis
 
0 1
0 2
Moto Club MA
 
4 de Julho
 
0 0
1 0
Aparecidense
 
Brasiliense
 
1 0
1 0
Atlético Alagoinhas
 
Murici
 
0 0
1 0
Caucaia
 
Sousa
 
1 0
1 0
Esportivo
 
Marcílio Dias
 
0 0
0 0
Juazeirense
 
Sergipe
 
0 0
0 0
Tocantinópolis
 
Juventude MA
 
0 1
0 1
Boa
 
Rio Branco ES
 
0 0
1 1
Inter de Limeira
 
Boavista
 
0 0
1 0
São Raimundo RR
 
Galvez
 
2 0
3 1
Fast Clube
 
GAS
 
1 0
4 0
Portuguesa
 
Bangu
 
1 0
1 1
Botev Vratsa
 
Levski Sofia
 
1 0
2 0
Ludogorets
 
CSKA 1948 Sofia
 
1 0
3 0
Levski Lom
 
Sozopol
 
0 0
0 0
Marek
 
Septemvri Sofia
 
1 0
2 1
Spartak Varna
 
Strumska slava
 
1 0
2 1
Lovech
 
Sportist Svoge
 
0 1
0 1
Police Commissary
 
National Defense
 
0 1
1 1
Guelph United
 
FC London
 
   
6 0
Oakville
 
North Mississauga
 
   
5 1
Unionville Milliken
 
Darby
 
   
1 1
ProStars
 
Sigma
 
   
1 3
Ottawa South United
 
Mont-Royal Outremont
 
   
1 4
Lanaudière
 
St-Hubert
 
   
1 2
Blainville
 
Celtix du Haut-Richelieu
 
   
2 2
Pacific
 
Cavalry
 
1 0
2 0
Deportes Temuco
 
Cobreloa
 
0 0
1 0
Unión San Felipe
 
Santiago Morning
 
0 1
0 2
Deportes Valdivia
 
Deportes Limache
 
0 0
0 0
Concepcion
 
Colina
 
0 0
0 0
San Antonio Unido
 
Independiente
 
1 1
2 3
Hebei Kungfu
 
Zhejiang Yiteng
 
   
1 1
Hunan Xiangtao
 
Sichuan Minzu
 
   
0 4
Qingdao Jonoon
 
Shaanxi Warriors
 
1 2
1 3
Xi'an Daxing Chongde
 
Shanxi Metropolis
 
2 1
4 1
Yanbian Longding
 
Shanghai Jiading
 
   
1 3
Yunnan Kunlu
 
Dongguan United
 
2 1
5 2
Hangzhou
 
Beijing BG
 
1 0
3 0
Heilongjiang Lava Spring
 
Nantong Zhiyun
 
0 0
0 0
Wuhan Zall
 
Changchun Yatai
 
1 1
2 2
Dalian Professional
 
Beijing Guoan
 
0 0
0 1
Hebei CFFC
 
Tianjin Teda
 
2 1
2 1
Shanghai SIPG
 
Shanghai Shenhua
 
1 0
1 0
Deportes Quindío
 
Rionegro Águilas
 
2 1
2 1
Deportes Tolima
 
Alianza Petrolera
 
0 0
1 1
Deportivo Cali
 
Atlético Bucaramanga
 
1 2
1 2
Real San Andres
 
Unión Magdalena
 
1 2
3 3
Valledupar
 
Leones FC
 
0 0
1 1
Pérez Zeledón
 
Deportivo Saprissa
 
0 0
0 3
Cartaginés
 
Guanacasteca
 
1 1
1 1
Santos de Guápiles
 
Grecia
 
0 0
1 0
Istra 1961
 
Gorica
 
0 1
1 2
Victory Boys
 
Jong Holland
 
1 1
2 2
Třinec
 
Dukla Praha
 
1 1
1 3
Vyškov
 
Lisen
 
0 1
1 1
Příbram
 
Táborsko
 
0 2
0 2
Baník Sokolov
 
Motorlet Praha
 
1 1
1 2
Loko Vltavín
 
Písek
 
0 1
1 2
Rakovnik
 
Viktoria Plzen II
 
0 0
0 0
Jiskra Domažlice
 
Slavoj Vyšehrad
 
1 1
3 1
Přepeře
 
Teplice II
 
1 1
3 3
Slovan Velvary
 
Slovan Liberec II
 
0 0
2 0
Sokol Živanice
 
Zbuzany
 
0 0
0 1
Ústí nad Orlicí
 
Bohemians 1905 II
 
0 0
1 0
Frýdek-Místek
 
Slovan Rosice
 
0 1
1 3
Viktoria Otrokovice
 
Hlučín
 
0 2
0 3
Blansko
 
Vratimov
 
0 0
0 1
Hanácká
 
Znojmo
 
1 0
2 1
Český lev - Union Beroun
 
Jindrichuv Hradec
 
1 1
2 1
Marianske Lazne
 
Prestice
 
1 3
2 6
Petřín Plzeň
 
Hvězda Cheb
 
1 0
2 1
Hořovicko
 
Doubravka
 
   
1 1
Rokycany
 
Sokol Lom
 
0 3
0 5
Klatovy
 
České Budějovice II
 
1 0
2 1
Arsenal Česká Lípa
 
Aritma Praha
 
2 1
4 3
FK Brandys nad Labem
 
Chomutov
 
0 0
1 0
Kladno
 
Olympie Brezova
 
1 1
1 1
Tatran Rakovnik
 
Slaný
 
0 0
0 2
Banik Sous
 
Štětí
 
0 0
1 1
Český Brod
 
Louny