Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

USM Alger
 
JS Kabylie
 
0 0
1 0
Atlético Tucumán
 
Vélez Sarsfield
 
0 0
0 0
St. Pölten
 
Rapid Wien II
 
1 0
1 2
Admira Villach
 
Lendorf
 
   
2 2
Annabichler SV
 
Dolomit Eberstein
 
   
4 1
Faakersee
 
Radenthein
 
   
3 0
Gallizien
 
Wolfsberg
 
   
1 3
Glanegg
 
Klagenfurter AC 1909
 
   
2 2
Gmünd
 
Feldkirchen
 
   
4 0
Kappel
 
Maria Saal
 
   
1 2
Kötschach Mauthen
 
Blau Weiss Sachsenburg
 
   
1 4
Lavamünd
 
Bleiburg
 
   
3 0
Maria Rojach
 
Ruden
 
   
3 7
Oberglan
 
Ferlach
 
   
3 8
Preitenegg
 
Bad St. Leonhard
 
   
2 5
Rapid Feffernitz
 
Malta
 
   
4 2
Rothenthurn
 
Nötsch
 
   
5 4
Schiefling / St. Egyden
 
Arriach
 
   
0 4
Sirnitz
 
SAK Klagenfurt
 
   
2 8
St. Margarethen / Lav.
 
Globasnitz
 
   
1 3
Tristach
 
Lurnfeld
 
   
0 2
Friesacher AC
 
Kraig
 
   
1 1
Gitschtal
 
Penk
 
   
1 5
ASK Klagenfurt
 
St. Veit / Glan
 
   
0 2
Guttaring
 
Gurnitz
 
   
3 2
Wölfnitz
 
Köttmannsdorf
 
   
1 4
Sachsenburg Kickers
 
SK Kirchbach
 
   
5 1
Union Sillian
 
Thal / Assling
 
   
5 1
Velden
 
Maria Gail
 
   
1 1
Kematen
 
Volders
 
   
2 2
Grödig
 
Salzburger AK
 
0 3
0 4
Baridhara
 
Abahani Chittagong
 
1 2
3 4
Brothers Union
 
Rahmatgonj MFS
 
0 0
0 2
Municipal Vinto
 
Bolívar
 
1 1
2 2
Boavista U20
 
Resende U20
 
0 0
0 0
Atlético Tubarão
 
Atlético Catarinense
 
0 2
1 2
Caçador
 
Guarani de Palhoça
 
0 0
1 1
Grêmio
 
Vitória
 
1 0
1 0
Brusque
 
Coritiba
 
0 0
0 0
Botev Ihtiman
 
Balkan Botevgrad
 
   
0 2
FK Minyor Pernik
 
Septemvri Simitli
 
2 0
4 2
Neftohimik
 
Maritsa Plovdiv
 
2 1
3 4
Barnechea
 
Deportes Santa Cruz
 
0 0
0 0
Univ. Concepción
 
San Marcos
 
0 1
3 1
Curicó Unido
 
Santiago Wanderers
 
1 1
2 1
Hebei Kungfu
 
Xi'an Daxing Chongde
 
   
2 5
Shaanxi Warriors
 
Yunnan Kunlu
 
2 1
4 1
Sichuan Minzu
 
Shanghai Jiading
 
1 0
2 0
Shanghai Shenhua
 
Hebei CFFC
 
0 0
0 0
Changchun Yatai
 
Shanghai SIPG
 
0 0
2 1
Beijing Guoan
 
Wuhan Zall
 
2 0
2 1
Tianjin Teda
 
Dalian Professional
 
0 1
1 3
Deportivo Pasto
 
Deportivo Pereira
 
1 1
1 2
Hradec Kralove U19
 
Mlada Boleslav U19
 
0 1
4 1
Slavia Prague U19
 
Pribram U19
 
4 0
10 0
Avarta
 
FA 2000
 
1 2
1 3
Brabrand
 
Hobro
 
0 0
0 0
Dalum
 
Kolding IF
 
1 0
1 4
Dianalund
 
KFUM Roskilde
 
0 5
0 8
FIUK
 
Løjt
 
   
2 1
Fuglebakken KFUM
 
Skive
 
   
0 2
HIK
 
B 93
 
1 0
1 2
Holstebro
 
Lyseng
 
0 1
0 2
Marienlyst
 
Sydvest
 
3 0
3 0
Næsby
 
Fredericia
 
0 0
0 0
Sædding / Guldager
 
Horsens
 
1 2
1 4
Skovshoved
 
Hillerød
 
0 1
0 4
Tarup-Paarup
 
Slagelse B&I
 
   
0 1
Vordingborg
 
Ishøj
 
   
2 1
BSF
 
Roskilde
 
   
0 2
Aabyhøj
 
Jammerbugt
 
   
0 2
Aalborg Freja
 
Give Fremad
 
1 0
2 1
Hørsholm-Usserød
 
Vanløse
 
0 1
0 2
Hviding IF / KVIK 70
 
B 1913
 
0 2
0 5
LUIF
 
Frem
 
0 6
0 9
Norresundby
 
Aarhus Fremad
 
0 3
0 6
Oure
 
Middelfart
 
0 3
0 6
Søften
 
Thisted
 
0 1
0 3
FC Nakskov
 
Herlev
 
1 2
1 6
Holbæk B&I
 
Næstved
 
   
2 0
LDU Quito
 
Olmedo
 
1 0
4 0
Chacaritas
 
Cumbaya
 
0 0
0 1
Malmö FF
 
Rangers
 
0 0
2 1
Sparta Praha
 
Monaco
 
0 1
0 2
CFR Cluj
 
Young Boys
 
1 0
1 1
Genk
 
Shakhtar Donetsk
 
1 0
1 2
PSV
 
Midtjylland
 
3 0
3 0
Crvena Zvezda
 
Sheriff
 
1 1
1 1
Olympiakos Piraeus
 
Ludogorets
 
0 0
1 1
Neftçi
 
HJK
 
0 0
2 2
HJK U20
 
Inter Turku U20
 
1 0
4 1
MYPA
 
Atlantis
 
1 2
1 3
PK-35 W
 
Honka W
 
0 0
0 0
JyPK W
 
Ilves W
 
0 3
0 4
PK-35 Vantaa W
 
HJK W
 
0 1
1 2
Haka Juniorit
 
PP-70
 
0 0
3 0
IK Myran
 
Norrvalla
 
0 0
0 0
Nykarleby IK
 
Sporting Kristina
 
1 0
2 2
HPS
 
PuiU Helsinki
 
0 0
6 0
JIPPO
 
TPS
 
0 0
0 1
MP
 
VPS
 
0 0
0 3
Neumarkt Germany
 
TSV Abtswind
 
1 0
2 0
ATSV Erlangen
 
SC Feucht
 
1 0
2 2
DJK Bamberg
 
Seligenporten
 
   
3 0
Ismaning
 
Garching
 
0 1
1 1
Aubstadt
 
Viktoria Aschaffenburg
 
3 0
4 0
Eichstätt
 
Pipinsried
 
1 0
1 0
Greuther Fürth II
 
Buchbach
 
0 2
0 3
Nürnberg II
 
Bayreuth
 
0 1
0 3
Augsburg II
 
1860 Rosenheim
 
0 0
3 1
Eltersdorf
 
Schalding-Heining
 
0 0
1 1
Heimstetten
 
Unterhaching
 
0 1
0 2
Illertissen
 
Rain / Lech
 
0 1
1 1
Wacker Burghausen
 
Schweinfurt
 
4 2
5 2
Memmingen
 
Bayern München II
 
0 3
0 4
KA
 
Keflavík
 
1 1
2 1
Fylkir
 
Leiknir Reykjavík
 
0 0
0 0
Bnei Sakhnin
 
Hapoel Haifa
 
1 2
2 3
Ironi Kiryat Shmona
 
Hapoel Nazareth Illit
 
0 0
1 1
Vegalta Sendai
 
Gamba Osaka
 
0 1
0 1
Posta Rangers
 
Vihiga United
 
1 1
2 1
Nairobi City Stars
 
Leopards
 
1 0
2 1
Wazito
 
Bidco United
 
0 1
1 1
Nairobi Stima
 
Talanta
 
0 0
0 1
SoNy Sugar
 
Kibera Black Stars
 
   
0 0
Trakai II
 
Žalgiris II
 
2 2
4 2
Minija
 
BFA
 
1 0
3 0
Suduva II
 
Babrungas
 
1 0
1 0
Kauno Žalgiris II
 
Atmosfera
 
0 2
0 3
PBDKT T-Team
 
Selangor United
 
1 0
1 0
Melaka United
 
Johor Darul Ta'zim
 
0 1
0 1
Perak
 
Pulau Pinang
 
2 4
3 5
Selangor
 
UiTM
 
1 0
2 0
Celaya
 
Tampico Madero
 
0 0
0 0
Atlético San Luis
 
Querétaro
 
1 0
1 1
Guadalajara W
 
León W
 
1 0
2 1
Tigres UANL W
 
Necaxa W
 
4 0
8 1
Juárez W
 
Atlas W
 
0 2
0 3
Santos Laguna W
 
Tijuana W
 
0 0
0 0
Annagh United
 
Knockbreda
 
1 0
4 1
Florø
 
Vålerenga II
 
0 1
1 2
Træff W
 
KIL / Hemne W
 
   
0 8
Grand Bodø W
 
Bossmo & Ytteren W
 
   
3 0
Brann U19
 
Haugesund U19
 
0 2
1 7
Bryne U19
 
Åsane U19
 
3 0
6 0
Sport Pacobá
 
Tacuary
 
   
0 0
Adolfo Rojas
 
Deportivo Santaní
 
   
0 5
Cienciano
 
Deportivo Municipal
 
1 3
2 3
UTC Cajamarca
 
César Vallejo
 
0 0
0 0
Carlos Manucci
 
Sport Huancayo
 
1 1
1 1
Athlone Town WFC W
 
Galway WFC W
 
0 1
1 2
Peamount United W
 
DLR Waves W
 
0 0
2 1
Universitatea Cluj
 
ASU Poli Timişoara
 
3 0
3 0
Rača
 
Dunajská Lužná
 
   
2 1
Solcany
 
Tovarníky
 
   
1 2
Fluminense
 
Cerro Porteño
 
1 0
1 0
Grebbestad
 
Angered BK
 
   
3 1
Akropolis
 
Öster
 
1 0
1 0
Örgryte
 
GAIS
 
0 0
1 0
Thun
 
Yverdon Sport
 
1 0
3 0
Aral Nukus
 
Oq-tepa
 
   
   
Yangiyer
 
FK Olympic
 
   
2 0
Alanyaspor
 
Rizespor
 
2 0
2 0
Fleetwood Town
 
Wrexham
 
0 3
0 4
FC Twente
 
Venezia
 
0 0
0 1
Antalyaspor
 
Altay
 
0 0
0 1
Spezia
 
Trento Calcio 1921
 
   
   
Stockport County
 
Lincoln City
 
   
   
UD Ibiza
 
Peña Deportiva
 
2 0
2 0
Botev Novi Pazar
 
Spartak Varna II
 
   
2 2
İstanbul Başakşehir
 
Hatayspor
 
1 0
2 2
Panaitolikos
 
Volos NFC
 
   
0 1
Croatia Berlin
 
BSC Süd 05
 
0 0
3 1
Elche
 
FC Cartagena
 
0 0
1 1
Fortuna Biesdorf
 
Germania Schöneiche
 
   
1 0
Jahn Zeiskam
 
Astoria Walldorf
 
   
0 1
Jove Espanol
 
Yeclano
 
0 0
1 1
Manchester City
 
Blackpool
 
1 1
4 1
Rot-Weiß-Erlinghausen
 
Sportfreunde Siegen
 
   
1 1
SG Johannesberg
 
Hunfelder SV
 
   
0 2
SV Zeilsheim
 
FSV Frankfurt
 
1 4
1 6
Lorca Deportiva
 
Mar Menor
 
0 0
2 1
Beckenham Town
 
Crawley Town
 
1 0
1 0
Extremadura UD
 
Talavera CF
 
0 0
0 1
Loja
 
Juventud Torremolinos
 
0 0
0 1
Rheingold Poll
 
Porz
 
1 1
3 3
Sportlust '46
 
Excelsior Maassluis
 
1 1
3 1
TEC
 
GVVV
 
2 0
2 1
Belper Town
 
Burton Albion
 
1 2
2 2
Bideford
 
Bodmin Town
 
   
3 1
Brighouse Town
 
Farsley Celtic
 
1 1
2 2
Chippenham Town
 
Eastleigh
 
1 1
2 2
Dundela
 
Glentoran
 
1 2
1 3
East Grinstead Town
 
Horsham
 
1 1
1 2
Hitchin Town
 
Bedford Town
 
0 0
1 1
Institute
 
Cliftonville
 
0 1
0 3
King's Lynn Town
 
Peterborough United
 
0 0
1 0
Queen's University
 
Carrick Rangers
 
   
   
Stalybridge Celtic
 
Rochdale
 
   
   
Taunton Town
 
Yeovil Town
 
0 0
0 1
Truro City
 
Exeter City
 
1 0
1 0
Warrington Town
 
Southport
 
0 1
1 2
Whitstable Town
 
Dover Athletic
 
   
1 3
AFC Telford United
 
Stafford Rangers
 
0 1
1 1
Alfreton Town
 
Grimsby Town
 
0 1
0 1
Alvechurch
 
Sutton Coldfield Town
 
1 1
3 1
Aveley
 
Lewes
 
0 2
2 4
Bishop's Stortford
 
Peterborough Sports
 
2 2
2 5
Bradford Park Avenue
 
Altrincham
 
1 0
1 2
Cray Valley (PM)
 
Leatherhead
 
2 1
3 2
Dulwich Hamlet
 
Bromley
 
1 0
2 2
Farnborough
 
Woking
 
0 1
2 1
Faversham Town
 
Margate
 
0 0
2 1
Guiseley
 
Halifax Town
 
0 0
1 2
Hungerford Town
 
Swindon Supermarine
 
1 2
3 2
Hyde United
 
Curzon Ashton
 
1 0
2 0
Lincoln United
 
Spalding United
 
1 2
2 2
Metropolitan Police FC
 
Winchester City
 
0 0
1 1
Slimbridge
 
Weston-super-Mare
 
0 2
0 4
Stourbridge
 
Halesowen Town
 
0 1
1 3
Tiverton Town
 
Torquay United
 
1 2
1 3
Trafford
 
Ashton United
 
3 0
4 2
Wingate & Finchley
 
Uxbridge
 
1 1
1 4
Witton Albion
 
Marine
 
1 1
1 2
Armagh City
 
Dungannon Swifts
 
   
0 4
Norwich City
 
Gillingham
 
2 0
5 0
Romania U19
 
Israel U19
 
2 0
2 0
Mexico U23
 
Brazil U23
 
0 0
0 0
Japan U23
 
Spain U23
 
0 0
0 0
Soccer Fixtures Calendar

Choose a date to view the past soccer results or upcoming match fixtures.

SELECT MATCH DATE

Yesterday Soccer Results
Today Match Fixtures
Tomorrow Match Fixtures
Top Soccer Tipsters
Superior H2H Statistics
H2H Home Team Advantage
H2H Away Team Advantage

Top Football Clubs
Worst Football Clubs
Top Draw Teams
Teams Home Win 100%
Good Home Teams
Poor Away Teams
Platinum Membership Testimonial

Pick a Country or Region