Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Tigre
 
Independiente
 
1 0
2 1
Boca Juniors
 
River Plate
 
0 0
0 0
Fussach
 
Höchst
 
   
6 0
FC Egg
 
Admira Dornbirn
 
0 1
1 2
Arambagh
 
Sheikh Russel
 
0 1
0 3
Muktijoddha SKC
 
Bashundhara Kings
 
0 1
0 3
Naftan
 
Belshina
 
0 0
0 0
Kobrin
 
Euroexport
 
   
5 1
Nivellois
 
Harchies-Bernissart
 
   
2 0
Tensung
 
High Quality United
 
0 0
0 2
Independiente Petrolero
 
Real Potosí
 
1 1
2 1
Always Ready
 
Blooming
 
2 1
5 1
Nacional Potosí
 
Santa Cruz
 
2 1
2 2
Oriente Petrolero
 
San José
 
2 0
4 0
The Strongest
 
Real Tomayapo
 
1 0
2 0
Rio Branco
 
Andirá
 
   
1 0
Independente AP
 
Ypiranga AP
 
1 0
1 0
Bangu U20
 
Botafogo U20
 
0 2
0 3
Macaé U20
 
Madureira U20
 
   
1 1
Portuguesa RJ U20
 
Vasco U20
 
0 1
0 3
Flamengo RJ U20
 
Volta Redonda U20
 
0 0
0 0
CRB
 
Fortaleza
 
0 1
0 1
Atlético GO
 
Athletico PR
 
0 1
2 2
7 de Abril
 
América RJ
 
   
0 4
Audax Rio
 
Sampaio Corrêa RJ
 
0 0
0 0
Barra da Tijuca
 
Duque de Caxias
 
1 1
1 2
Campo Grande AC
 
Angra dos Reis
 
   
3 1
Carapebus
 
Americano
 
   
0 5
CFRJ / Marica
 
Gonçalense
 
0 0
2 2
Nova Iguaçu
 
Artsul
 
0 0
1 0
Sao Paulo U20
 
Osasco Audax U20
 
0 1
4 1
Ituano
 
Criciúma
 
1 0
3 0
Bansko
 
Belasitsa
 
   
3 1
Sayana Haskovo
 
Lyubimets
 
   
7 1
Starsko Haskovo
 
Dimitrovgrad
 
   
2 2
Levski Chepintsi
 
Nadezhda Dobroslavtsi
 
   
1 2
Apriltsi
 
Peshtera Galata
 
   
0 5
Septemvri Sofia
 
Spartak Varna
 
1 0
4 2
Sportist Svoge
 
Dobrudzha 1919
 
0 0
0 1
Strumska slava
 
CSKA 1948 Sofia II
 
0 0
1 0
Yantra 1919
 
Marek
 
   
0 0
Etar
 
Hebar 1918
 
0 2
2 4
Sozopol
 
Ludogorets II
 
0 1
1 1
Botev Plovdiv II
 
Levski Lom
 
0 0
3 0
Montana
 
Lovech
 
0 1
1 1
Colombe
 
Les Astres
 
0 0
0 0
Fovu Club
 
Eding Sport
 
0 0
1 2
Stade Renard
 
Avion Academy
 
0 0
2 0
Dragon de Yaounde
 
Fortuna Mfou
 
1 1
1 2
Cavalry
 
Edmonton
 
0 1
2 1
Forge
 
York9
 
0 0
0 1
Everton
 
Cobresal
 
1 0
3 0
General Velásquez
 
Lautaro de Buin
 
1 0
1 0
China PR U20
 
Wuxi Wugou
 
0 0
2 0
Guangxi Baoyun
 
Dantong Hantong
 
1 0
1 1
Qingdao Youth Island
 
Xiamen Egret Island
 
   
3 0
Real San Andres
 
Patriotas Boyacá
 
2 1
3 2
Once Caldas
 
Independiente Medellín
 
1 1
1 3
Santa Fe
 
Atlético Nacional
 
0 0
0 1
NB Bornholm
 
Allerod
 
0 2
0 5
AB Tårnby
 
Tarnby FF
 
1 2
2 2
B 1908
 
Nykøbing
 
1 2
1 4
DMI
 
Frederikssund
 
0 6
1 8
Fremad Valby
 
Brønshøj
 
2 1
2 1
Kvik/Aalestrup
 
Kjellerup
 
   
1 2
Nyhavn
 
Skjold
 
   
0 4
Østerbro
 
Lyngby
 
   
0 9
Svebolle
 
Greve
 
0 0
1 0
Varde IF Elite
 
B 1909
 
1 0
3 0
Viby
 
VSK Århus
 
0 1
1 2
América de Quito
 
Guayaquil
 
0 0
2 0
Duros del Balón
 
Independiente Juniors
 
2 1
2 1
LDU Portoviejo
 
Gualaceo
 
0 1
1 1
Pyramids FC
 
Ismaily
 
1 0
2 2
Wadi Degla
 
Al Ahly
 
0 0
1 2
FAS
 
Jocoro
 
4 0
4 1
Tulevik
 
Tulevik II
 
5 0
10 0
Paide III
 
Kristiine JK
 
3 0
5 0
Tallinna FC Zapoos
 
Flora U19
 
   
6 2
Spartak Moskva
 
Benfica
 
0 0
0 2
Dinamo Zagreb
 
Legia Warszawa
 
0 0
1 1
Ferencváros
 
Slavia Praha
 
1 0
2 0
HB II
 
AB Argir
 
0 3
1 5
Jazz
 
EPS
 
1 0
4 0
MiPK
 
PeKa
 
0 0
0 2
TPS II
 
MaPS
 
1 0
1 1
HaPK
 
KJP
 
   
1 0
IPS Edustus
 
Kultsu
 
1 2
1 6
LaPa
 
Liry
 
0 0
2 0
SavU
 
STPS
 
   
3 1
VPS II
 
Korsnas
 
0 1
1 1
JPS
 
JJK Jyväskylä II
 
0 0
0 0
SIF
 
KPV Akatemia
 
   
3 2
TP-47
 
HauPa
 
0 0
2 0
Kings
 
Warkaus
 
   
   
Ammerthal
 
Gebenbach
 
1 1
5 3
Cham
 
Vilzing
 
   
0 4
Karlburg
 
Würzburger FV
 
   
2 2
Sand
 
Bayern Hof
 
1 0
1 1
Vatan Spor
 
Ansbach
 
1 1
1 2
Deisenhofen
 
1860 München II
 
0 1
0 1
Donaustauf
 
Gundelfingen
 
2 1
5 1
Ingolstadt II
 
Landsberg
 
0 0
0 0
Schwaben Augsburg
 
Kirchanschöring
 
0 1
1 1
Schwabmünchen
 
Pullach
 
1 0
3 0
Türkspor Augsburg
 
Kottern
 
2 1
3 1
1880 Wasserburg
 
Hankofen-Hailing
 
   
3 2
Hallbergmoos-Goldach
 
Dachau
 
2 3
2 5
Berserkir
 
Árborg
 
0 1
0 7
FH
 
HK
 
2 3
2 4
Stjarnan
 
ÍA
 
3 0
4 0
Valur
 
KR
 
0 0
1 0
Fjölnir / Vængir U19
 
Fylkir / Ellidi U19
 
1 0
2 1
Esteghlal
 
Gol Gohar
 
0 1
2 1
Foolad
 
Malavan
 
2 0
2 0
Maccabi Netanya
 
Hapoel Katamon
 
0 1
0 2
Beitar Jerusalem
 
Maccabi Petah Tikva
 
0 1
0 2
Cerezo Osaka
 
Albirex Niigata
 
2 0
3 2
Al Salt
 
Shabab Al Ordon
 
1 1
2 1
Al Jalil
 
Al Jazeera
 
1 0
3 0
Kariobangi Sharks
 
Mathare United
 
1 1
2 3
Bandari
 
Tusker
 
0 1
2 1
Western Stima
 
KCB
 
0 1
0 2
Gor Mahia
 
Homeboyz
 
1 0
1 0
Sofapaka
 
Nzoia United
 
0 0
1 0
APS Bomet
 
Migori Youth
 
1 0
1 0
Vihiga Bullets
 
Modern Coast Rangers
 
1 1
4 1
Coast Stima
 
Kisumu Hot Stars
 
   
   
Fortune Sacco
 
Shabana
 
2 0
3 1
Murang'a SEAL
 
MCF
 
2 0
3 1
Mwatate United
 
Kisumu All Stars
 
   
0 0
Soy United
 
Police
 
0 1
0 4
Silibwet
 
Nakumatt
 
0 0
0 0
Ulsan
 
Daegu
 
1 1
2 1
Pohang Steelers
 
Seongnam
 
0 0
1 0
Suwon
 
Jeonbuk Motors
 
0 0
1 0
JDFS Alberts
 
Rēzekne / BJSS
 
3 0
4 1
Albatroz
 
Smiltene
 
1 0
5 2
Auda
 
Super Nova
 
3 0
5 0
Dinamo Riga
 
Saldus SS/Leevon
 
0 0
0 1
Tukums
 
Grobiņa
 
1 0
6 0
Liepāja
 
Valmiera / BSS
 
1 1
2 1
Šilas
 
Panevėžys II
 
1 1
1 3
Banga II
 
FA Šiauliai
 
0 3
0 3
Neptūną Klaipėda
 
Jonava
 
0 0
0 2
Kelantan United
 
PKNS
 
1 0
2 2
PKNP
 
Johor Darul Ta'zim II
 
0 0
0 2
Skuad Projek
 
Negeri Sembilan
 
0 1
1 2
Sabah
 
Kuala Lumpur
 
0 1
1 1
MISC
 
Terengganu
 
0 1
0 3
Alebrijes
 
Cimarrones de Sonora
 
0 1
0 1
Dorados
 
Morelia
 
2 0
3 1
Mineros de Zacatecas
 
Universidad Guadalajara
 
1 0
2 1
SP Falcons
 
Ulaanbaatar City
 
   
1 2
Erchim
 
UB Mazaalaynuud
 
2 0
3 0
Khangarid
 
BCH Lions
 
   
5 3
Cotzumalguapa
 
Metropolitan
 
2 0
3 0
Diriangén
 
Marathón
 
0 0
0 1
Ballymena Allstars W
 
Belfast Celtic W
 
   
12 0
Comber Rec. W
 
Mid-Ulster W
 
1 0
1 2
East Belfast W
 
Killen Rangers W
 
   
1 6
St. James' Swifts W
 
Lisburn W
 
   
1 5
Cliftonville W
 
Glentoran BU W
 
0 1
0 4
Derry City W
 
Linfield W
 
   
1 6
Sion Swifts W
 
Crusaders Strikers W
 
0 0
0 2
Brattvåg
 
Kvik Halden
 
2 0
3 1
Tromsdalen
 
Moss
 
2 0
3 0
Levanger
 
Odd II
 
1 0
3 0
Nardo
 
Fram
 
2 0
2 0
Sotra
 
Arendal
 
1 0
4 1
Bærum
 
Asker
 
1 1
1 2
Kongsvinger
 
Hødd
 
0 0
1 0
Eidsvold
 
Alta
 
2 0
4 0
Fløya
 
Senja
 
1 0
1 1
Øygarden
 
Vard
 
2 0
3 1
Bryne W
 
Staal Jørpeland W
 
   
3 1
Eik Tønsberg W
 
Fart W
 
   
1 6
Frigg W
 
Grei W
 
   
1 0
Fyllingsdalen W
 
Stord W
 
   
6 0
Hallingdal W
 
Hønefoss W
 
   
2 6
Hødd W
 
Fortuna Ålesund W
 
   
1 5
Høybråten / Stovner W
 
Røa W
 
   
0 7
Innstranden W
 
Øvrevoll Hosle W
 
   
0 3
Kaupanger W
 
Åsane W
 
   
1 4
Raufoss W
 
Kongsvinger W
 
   
2 3
Stathelle W
 
Snøgg W
 
   
1 2
Viking FK W
 
Haugar W
 
   
2 0
Gimletroll W
 
Amazon Grimstad W
 
   
1 4
Mjølner W
 
Medkila W
 
   
1 7
Molde W
 
Herd W
 
   
6 2
Nanset W
 
Sandefjord W
 
   
5 2
Porsanger W
 
Bossekop W
 
   
1 3
Sarpsborg 08
 
Ullensaker / Kisa IL W
 
   
0 2
Tromsdalen W
 
Fløya W
 
   
0 3
Molde U19
 
Rosenborg U19
 
1 1
2 2
Ytororo
 
Sportivo Luqueño
 
   
0 3
29 de Setiembre
 
Libertad
 
   
0 5
Sporting Cristal
 
Universitario
 
2 0
2 2
Alianza Atlético
 
Deportivo Binacional
 
0 1
0 3
Melgar
 
Real Garcilaso
 
1 2
2 2
Alianza Universidad
 
Sport Boys
 
2 0
2 0
Hutnik Krakow
 
Olimpia Grudziądz
 
0 1
0 1
Lech Poznań II
 
Znicz Pruszków
 
0 0
0 0
Pogoń Siedlce
 
Olimpia Elbląg
 
0 1
0 3
Sokół Ostróda
 
Stargard Szczeciński
 
0 1
2 2
Stal Rzeszów
 
Bytovia Bytów
 
4 0
4 1
Treaty United W
 
Cork City W
 
1 1
1 2
CSA Steaua Bucureşti
 
Csikszereda
 
0 0
1 0
Nosta
 
Irtysh
 
0 0
1 4
Orenburg II
 
Dinamo Barnaul
 
0 1
1 2
Ryazan
 
Sakhalin
 
0 0
2 0
Yenisey
 
Akron
 
1 0
2 1
Metallurg Lipetsk
 
Tekstilshchik
 
0 0
1 0
KAMAZ
 
Neftekhimik
 
1 0
1 0
Veles
 
Tom' Tomsk
 
0 0
0 0
Volgar Astrakhan
 
Urozhay
 
0 1
1 1
Fakel
 
Dolgie Prudy
 
   
2 1
Torpedo Moskva
 
SKA Khabarovsk
 
0 0
0 0
Celtic II
 
Rangers U21
 
   
   
Celtic II
 
Berwick Rangers
 
   
2 0
Pokrok Krompachy
 
Slávia TU Košice
 
0 3
1 3
Raslavice
 
Lipany
 
0 0
2 2
Rudňany
 
Poprad
 
1 1
3 1
Slovan Giraltovce
 
Mladost Kalsa
 
2 1
3 2
Snina
 
Spišská Nová Ves
 
0 1
0 1
Sobrance Sobranecko
 
Vranov nad Topľou
 
1 1
2 2
Spisske Podhradie
 
MSK Tesla Stropkov
 
0 3
0 3
Svidník
 
Tatran Prešov
 
0 5
1 8
Banska Stiavnica
 
Spartak Banovce nad B.
 
   
1 1
Brezno
 
Zavazna Poruba
 
   
1 2
Chlebnice
 
Oravske Vesele
 
   
0 5
Cierne
 
Olympia Bobrov
 
   
0 3
Družstevník Rybky
 
Družstevník Radimov
 
   
1 3
Dynamo Diviaky
 
Fomat Martin
 
   
1 4
FK Jesenske
 
Baník Veľký Krtíš
 
   
3 0
Gbeľany
 
K. Nove Mesto
 
   
1 6
Horná Krupá
 
Trebatice
 
   
2 3
Jarovce Bratislava
 
Veľký Meder
 
   
0 2
Javorník Makov
 
Tatran Krásno
 
1 0
2 2
Kotešová
 
Jednota Banova
 
   
0 3
Likavka
 
Liptovská Štiavnica
 
   
2 1
Malinec
 
Podkonice
 
   
1 1