Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Talleres Remedios
 
Temperley
 
0 1
0 4
Ararat-Armenia
 
Ararat
 
0 1
1 1
Van
 
Alashkert
 
0 0
3 1
Urartu
 
Noah
 
1 0
1 0
Sydney
 
Melbourne Victory
 
1 0
2 0
Perth Glory
 
Adelaide United
 
0 1
2 1
Port Saints
 
Port United
 
   
1 2
North Perth United
 
Armadale
 
   
2 4
Austria Wien U18
 
Admira U18
 
   
1 1
Keşlə FK
 
Qabala
 
2 1
3 1
Sabah
 
Zira
 
1 0
2 1
Sebail
 
Sumqayıt
 
0 1
0 1
Neftçi
 
Qarabağ
 
0 0
1 0
Isloch
 
Vitebsk
 
0 0
0 1
BATE
 
Sputnik
 
2 1
2 1
Minsk FK W
 
Neman W
 
3 0
6 0
Vitebsk W
 
Dnepr Mogilev W
 
1 2
1 3
KV Oostende
 
Mechelen
 
2 0
2 2
Gent
 
Standard Liège
 
1 0
2 0
Club Brugge W
 
Gent W
 
0 1
2 3
AS Cotonou
 
Dynamo Unacob
 
0 0
2 1
Ayema
 
Esae
 
   
0 0
Béké Bembèrèkè
 
Requins
 
   
1 0
Buffles
 
Eternel
 
1 0
1 0
Dragons
 
Damissa
 
   
2 3
Hodio
 
ASOS
 
   
2 3
Capljina
 
Buducnost Banovici
 
   
2 1
Gorazde
 
GOSK Gabela
 
   
4 1
Igman Konjic
 
Zvijezda Gradačac
 
   
3 1
Posusje
 
Jedinstvo Bihac
 
   
4 1
Radnik Hadžići
 
Bratstvo Gracanica
 
   
0 0
Rudar Kakanj
 
TOSK Tesanj
 
   
2 1
Travnik
 
Slaven Zivinice
 
   
2 2
Vis Kosova
 
Orasje
 
   
2 0
CSE
 
Aliança AL
 
2 1
2 1
Chapecoense
 
Marcílio Dias
 
0 1
1 1
Brusque
 
Avaí
 
0 0
0 1
Ferroviário
 
Ceará
 
0 0
0 3
Nacional de Patos
 
Botafogo PB
 
0 1
1 1
XV de Piracicaba
 
Oeste
 
0 0
0 0
Fluminense PI
 
Altos
 
0 2
1 2
América RN
 
Palmeira
 
0 0
0 0
ASSU
 
Globo
 
0 0
1 1
Forca e Luz
 
Potiguar Mossoró
 
1 3
3 4
Santa Cruz de Natal RN
 
ABC
 
1 1
1 2
Real Ariquemes
 
Guaporé
 
   
1 0
Sevlievo
 
Akademik Svishtov
 
1 0
2 0
Bdin
 
Peshtera Galata
 
   
3 2
Etar VT II
 
Levski Lom
 
   
2 3
Lokomotiv Dryanovo
 
Pavlikeni
 
   
2 1
Lokomotiv Mezdra
 
Drenovets
 
   
1 3
Spartak Pleven
 
Parva atomna
 
   
8 1
Tryavna
 
OFK Levski
 
   
0 2
Vihar Slavyanovo
 
Partizan
 
   
3 0
Bansko
 
Marek
 
   
1 3
Arda
 
CSKA Sofia
 
0 0
0 1
Lokomotiv Plovdiv
 
CSKA 1948 Sofia
 
0 0
0 0
Salitas
 
Ouagadougou
 
   
2 2
Athlético Olympic
 
Les Eléphants
 
1 0
3 0
Bumamuru
 
Muzinga
 
   
1 0
Musongati
 
Dynamik
 
   
0 1
Bujumbura City
 
Olympic Star
 
0 0
0 3
New Star
 
UMS de Loum
 
0 0
0 1
Deportes Santa Cruz
 
Coquimbo Unido
 
0 2
1 7
Shaanxi Chang'an
 
Sichuan
 
0 0
1 0
Xinjiang Tianshan
 
Meizhou Hakka
 
0 1
0 2
Don Bosco
 
Motema Pembe
 
0 0
0 1
Simba
 
Vita Club
 
   
2 3
Limón
 
Sporting San José
 
0 0
0 1
Africa Sports
 
Bassam
 
1 1
1 3
AFAD
 
Sporting Gagnoa
 
1 0
1 0
Abengourou
 
ES Bafing
 
0 0
0 1
Hajduk Split II
 
Dugopolje
 
1 1
1 2
GOSK Dubrovnik
 
Zagora
 
   
4 0
Hrvace
 
Jadran LP
 
   
3 1
Neretva Metković
 
Zmaj Makarska
 
   
2 2
Otok
 
Kamen Ivanbegovina
 
   
5 1
Urania Baška Voda
 
Neretvanac Opuzen
 
   
3 1
Vodice
 
Sloga Mravince
 
   
2 1
Zmaj Blato
 
Hrvatski vitez
 
   
1 0
Uskok Klis
 
Primorac Biograd
 
0 0
1 0
Dinamo Zagreb
 
Istra 1961
 
3 0
6 3
Varaždin U19
 
Dugopolje U19
 
0 1
2 2
Lokomotiva Zagreb U19
 
Rijeka U19
 
2 0
2 1
Elia Lythrodonta
 
Elpida Astromeritis
 
   
1 0
ENAD
 
Ethnikos Assias
 
   
2 1
MEAP Nisou
 
APONA Anagias
 
   
1 1
Olympiada Lympion
 
O Kormakitis
 
   
10 0
Omonia 29is Maiou
 
APEP
 
   
2 1
Ormideia
 
Amathous
 
   
2 3
Oroklini / Troulloi
 
Halkanoras
 
   
0 2
Peyia
 
Iraklis Yerolakkou
 
   
3 1
Bohemians 1905 II
 
Hradec Kralove II
 
   
   
Allerod
 
B 1908
 
   
0 3
Greve
 
Vordingborg
 
0 2
0 4
Herlev
 
RB 1906
 
1 0
3 0
LSF
 
GVI
 
0 0
1 1
Skjold Birkerod
 
Taastrup
 
2 0
4 5
Kolding B
 
Varde IF Elite
 
0 2
0 5
Odder
 
OKS
 
4 2
4 2
Tarup-Paarup
 
Viby
 
   
2 2
AaB
 
Vejle
 
0 1
2 1
Nordsjælland
 
Randers
 
2 1
2 1
København
 
Midtjylland
 
2 2
4 2
AaB U19
 
AGF U19
 
1 0
2 0
Gualaceo
 
América de Quito
 
1 1
1 1
Independiente Juniors
 
Cumbaya
 
0 0
0 0
Guayaquil
 
Chacaritas
 
0 0
0 0
Al Mokawloon
 
Ismaily
 
0 0
1 0
Aswan
 
Misr Lel Makasa
 
0 1
2 4
Pharco
 
Dekernes
 
0 0
0 0
Lincoln City
 
Sunderland
 
0 0
2 0
Solihull Moors
 
Barnet
 
0 0
1 0
Grays Athletic
 
Cambridge City
 
   
   
Bracknell Town
 
FC Romania
 
   
   
Cray Wanderers
 
Bowers & Pitsea
 
   
   
Everton
 
Wolverhampton Wanderers
 
0 0
1 0
Newcastle United
 
Sheffield United
 
1 0
1 0
Tottenham Hotspur
 
Aston Villa
 
1 2
1 2
Crystal Palace
 
Arsenal
 
0 1
1 3
Burnley
 
Liverpool
 
0 1
0 3
West Bromwich Albion
 
West Ham United
 
1 1
1 3
Paide
 
Tulevik
 
0 0
0 1
Vaprus
 
Nõmme Kalju
 
0 5
1 7
Levadia
 
Flora
 
0 3
2 4
TPS II
 
TPK
 
   
   
HaPK
 
RPS Lions
 
   
   
OsPa
 
OPS
 
   
0 3
STPS
 
IPS Edustus
 
   
   
Kuusysi
 
Kapina
 
   
   
Monaco
 
Paris Saint Germain
 
0 1
0 2
Villefranche
 
Niort
 
0 1
3 1
Kiang West FC
 
Young Africans
 
1 0
3 1
Kiang West FC
 
Young Africans Banjul
 
   
   
Red Hawks FC
 
Jam City
 
1 0
2 1
Samger FC
 
2nd Infantry Battalion Gambia
 
0 0
1 0
Steve Biko FC
 
Gunjur United
 
0 0
0 0
Chikhura
 
Dinamo Batumi
 
0 1
0 5
Dinamo Tbilisi II
 
Gareji
 
0 1
0 1
Merani Martvili
 
Gagra
 
0 0
0 1
Lokomotivi Tbilisi
 
Telavi
 
2 0
2 0
Ingolstadt W
 
FFC 08 Niederkirchen W
 
4 0
6 0
Eintracht Frankfurt II W
 
Würzburger Kickers W
 
   
1 2
Kickers Offenbach W
 
Neu-Isenburg W
 
   
   
Nürnberg W
 
Weinberg W
 
   
   
Lippstadt 08
 
Borussia M'gladbach II
 
0 0
1 0
Glacis United
 
Lincoln Red Imps
 
0 2
0 2
Aspropyrgos Enosis
 
Niki Volos
 
2 0
3 2
Kallithea
 
Egaleo
 
0 0
1 0
Panserraikos
 
Thesprotos
 
1 0
1 0
Poseidon Nea Michaniona
 
Agrotikos Asteras
 
   
2 0
Asteras Kalirachis
 
M. Alexandros Kastorias
 
   
3 0
Panagriniakos
 
Anagennisi Artas
 
   
2 0
Pannaxiakos
 
Proodeftiki
 
   
1 2
Mikrasiatiki
 
Panelefsiniakos
 
   
1 1
PAS Giannina
 
Apollon Smirnis
 
0 1
0 2
Ionikos
 
Ergotelis
 
0 0
2 1
Kissamikos
 
Diagoras
 
1 0
2 0
Xanthi
 
Levadiakos
 
0 0
1 0
ASFAG
 
Wakirya
 
   
2 1
CI Kamsar
 
Kaloum Star
 
   
2 2
Violette AC
 
Capoise
 
   
1 0
Real du Cap
 
Mirebalais
 
   
0 1
Pegasus
 
Kitchee
 
1 0
2 1
Hamar
 
Smári
 
2 1
3 1
Álafoss
 
KM
 
1 0
3 1
Bjorninn
 
Álftanes
 
1 2
2 3
KFB
 
Stokkseyri
 
0 1
1 2
Breidablik W
 
Tindastóll W
 
0 0
1 0
ÍBV W
 
Valur W
 
1 2
2 4
Thor Akureyri W
 
Stjarnan W
 
0 0
0 1
Fylkir W
 
Keflavík W
 
0 1
1 1
Thróttur Reykjavík W
 
Selfoss W
 
2 2
3 4
FH / ÍH U19
 
Fram / Úlfarnir U19
 
   
3 0
Valur / KH U19
 
Njarðv./ Grind./GG U19
 
1 0
2 0
Haukar / KÁ U19
 
KR / KV U19
 
   
0 1
Havadar
 
Arman Gohar
 
0 0
2 0
Kheybar Khorramabad
 
Khouneh Be Khouneh Babol
 
2 0
3 1
Shahrdari Astara
 
Chooka Talesh
 
0 1
1 1
Navad Urmia
 
Khooshe Talaee Saveh
 
   
1 1
Esteghlal Khuzestan
 
Pars Jam Bushehr
 
   
0 0
Qashqai
 
Foolad
 
1 0
1 2
Aluminium Arak
 
Tractor Sazi
 
1 0
2 0
Esteghlal
 
Zob Ahan
 
0 0
2 1
Maccabi Holon W
 
Hapoel Petach Tikva W
 
   
0 3
Beitar Jerusalem
 
Hapoel Hadera
 
0 1
0 3
Hapoel Tel Aviv
 
Beitar Tel Aviv Ramla
 
1 0
1 1
Atalanta
 
Juventus
 
1 1
1 2
Crotone U19
 
Napoli U19
 
1 0
2 1
Reggiana U19
 
Parma U19
 
0 0
0 2
Cesena
 
Matelica Calcio
 
0 1
2 3
FeralpiSalò
 
Virtus Verona
 
1 0
1 1
Juve Stabia
 
Palermo
 
0 1
0 2
Pro Vercelli
 
Juventus U23
 
0 0
1 0
Bari 1908
 
Foggia
 
2 0
3 1
AlbinoLeffe
 
Grosseto
 
0 1
2 1
Derthona
 
Gozzano
 
0 0
0 2
Saluzzo
 
Chieri
 
0 0
0 1
Villa d'Almè
 
Tritium
 
0 0
0 0
Caldiero Terme
 
Union Feltre
 
0 1
0 1
Adriese
 
Trento Calcio 1921
 
0 1
0 2
Campodarsego
 
Ambrosiana
 
1 0
4 1
Cartigliano
 
Este
 
1 0
1 1
Chions
 
Delta Calcio Rovigo
 
0 3
0 5
Cjarlins Muzane
 
Union ArzignanoChiampo
 
0 3
1 4
Luparense
 
Union S. Giorgio-Sedico
 
0 0
0 3
Manzanese
 
Clodiense
 
0 0
1 1
Montebelluna
 
Mestre
 
0 1
0 3
Virtus Bolzano
 
Belluno
 
1 1
1 1
Correggese
 
Bagnolese
 
0 0
1 0
Mezzolara
 
Sammaurese
 
1 0
1 0
Foligno
 
Sinalunghese
 
1 0
3 0
Gavorrano
 
Sangiovannese
 
0 0
0 0
Lornano Badesse
 
Grassina
 
0 0
2 0
Montespaccato
 
Cannara
 
0 0
3 0
Montevarchi Calcio
 
Ostia Mare Lidocalcio
 
0 0
2 2
San Donato Tavarnelle
 
Tiferno Lerchi
 
0 0
1 0
Scandicci
 
Pianese
 
2 0
2 0
Sporting Trestina
 
Flaminia
 
1 0
1 1
Giulianova
 
Porto Sant'Elpidio
 
1 0
2 0
Montegiorgio
 
Vastese
 
0 0
1 0
Olympia Agnonese
 
Tolentino
 
1 1
2 1
Vastogirardi
 
Pineto
 
1 0
1 2
Arzachena
 
SSC Giugliano
 
0 0
1 0
Brindisi
 
Audace Cerignola
 
1 0
2 1
Picerno
 
Puteolana Internapoli
 
1 0
3 0
Acireale
 
Paternò
 
1 0
1 1
ACR Messina
 
Rende
 
2 0
4 1
Città Di Sant’Agata
 
Troina
 
0 0
0 0
Gelbison
 
Castrovillari
 
1 2
1 3
Licata
 
FC Messina
 
0 0
0 1
Rotonda
 
Roccella
 
2 1
3 3
Blaublitz Akita
 
Renofa Yamaguchi
 
0 0
1 1
Avispa Fukuoka
 
Sagan Tosu
 
1 0
4 1
Consadole Sapporo
 
Kashima Antlers
 
0 0
0 0
Shonan Bellmare
 
Kashiwa Reysol
 
0 0
1 1
Tokushima Vortis
 
Vissel Kobe
 
0 1
0 3