Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Shënkolli
 
Tërbuni Pukë
 
   
2 4
Arzew
 
IRB El Kerma
 
0 0
2 2
ASM Oran
 
SC Aïn Defla
 
1 0
2 0
Ben Aknoun
 
USM Blida
 
1 0
2 0
CA Batna
 
AS Khroub
 
0 0
1 0
CR Béni Thour
 
Amal Bou Saâda
 
   
1 2
DRB Tadjenanet
 
US Chaouia
 
0 3
1 7
JSM Béjaïa
 
RC Arbaâ
 
1 0
1 0
JSM Tiaret
 
Temouchent
 
   
1 0
Kouba
 
Lakhdaria
 
1 0
2 1
MC El Eulma
 
Annaba
 
0 0
0 0
MO Constantine
 
CRB Ouled Djellal
 
0 0
1 1
Msila
 
MO Béjaïa
 
0 0
2 1
RC Oued Rhiou
 
MCB Oued Sly
 
0 1
0 1
Remchi
 
CRB Ain Ouessara
 
0 0
2 0
SKAF Khémis Mélina
 
MC Saïda
 
   
1 0
Teleghma
 
MSP Batna
 
2 1
4 1
USM Khenchela
 
HB Chelghoum Laïd
 
0 1
1 1
WA Boufarik
 
USM El Harrach
 
2 0
4 3
Alvarado
 
Tigre
 
0 1
1 1
Nueva Chicago
 
Estudiantes Río Cuarto
 
0 2
1 2
Deportivo Muñiz
 
Sportivo Barracas
 
0 0
1 0
Boca Unidos
 
Sportivo Las Parejas
 
0 0
1 1
BKMA
 
Lernayin Artsakh
 
   
1 0
Lori
 
Alashkert
 
   
0 3
Northern Storm Thunder
 
Coffs City United
 
   
0 2
Coffs Coast Tigers
 
Kempsey Saints
 
   
5 0
MPH Vikings
 
Verdi
 
   
1 3
Frauental
 
Union RB Weinland Gamlit
 
   
   
Fürstenfeld
 
SC Bruck an der Mur
 
   
   
Gnas
 
TuS Heiligenkreuz
 
   
   
Ilz
 
Leoben
 
   
   
Lebring
 
Hitthaller St. Michael
 
   
   
Liezen
 
Wildon
 
   
   
Rottenmann
 
Mettersdorf
 
   
   
Voitsberg
 
Lafnitz II
 
   
   
Al Hala
 
Khalidiya
 
2 1
2 1
Al Ittifaq Maqaba
 
Al Shabbab Manama
 
   
0 0
Isloch Res.
 
Vitebsk Res.
 
0 1
1 3
Charleroi
 
Eendracht Aalst W
 
0 0
0 2
St. Liege W
 
RSC Anderlecht W
 
2 1
2 7
Genk W
 
White Star Woluwé W
 
1 0
2 0
Blooming
 
Nacional Potosí
 
   
   
Vasco U20
 
Boavista U20
 
2 0
6 0
Floresta CE U20
 
Botafogo U20
 
1 2
1 2
Araguari U20
 
Atletico-MG U20
 
   
0 1
Treze
 
Perilima
 
1 0
1 1
RB Brasil
 
Rio Claro
 
1 1
1 2
São Bernardo
 
Atibaia
 
0 0
1 0
Portuguesa
 
Água Santa
 
0 1
0 2
Atlético Roraima
 
Náutico RR
 
   
2 1
GAS
 
Rio Negro RR
 
1 0
2 0
Etar
 
Montana
 
1 1
1 2
Botev Vratsa
 
Slavia Sofia
 
1 1
1 1
Barnechea
 
Puerto Montt
 
0 0
0 1
Cobreloa
 
Santiago Morning
 
1 1
2 2
Copiapó
 
Deportes Iquique
 
0 1
0 2
San Marcos
 
Deportes Temuco
 
0 2
1 2
Magallanes
 
Rangers
 
0 1
0 1
Univ. Concepción
 
Unión San Felipe
 
0 0
0 0
Renaissance
 
JSK
 
   
0 0
Herediano
 
Santos de Guápiles
 
1 0
2 1
Técnico Universitario
 
Orense
 
0 0
1 2
Asyut Petrol
 
Markaz Shabab Samosta
 
   
1 1
Dayrout
 
El Minya
 
   
1 3
Ilameen
 
Asmant Asyut
 
0 0
1 0
Kima Aswan
 
Shoban Moslemen Qena
 
   
1 0
Qena
 
Beni Suef
 
0 1
0 2
Sohag
 
El Sharqia Dokhan
 
1 1
1 2
Telephonaat Beni Suef
 
Aluminium Nag Hammadi
 
0 0
1 2
Oxford United
 
Blackpool
 
0 2
0 3
Newport County
 
Forest Green Rovers
 
1 0
2 0
Wrexham
 
Notts County
 
0 1
0 1
Aldershot Town
 
Eastleigh
 
0 1
1 3
Weymouth
 
Boreham Wood
 
0 2
1 3
Yeovil Town
 
Maidenhead United
 
0 0
0 0
Basildon United
 
Heybridge Swifts
 
   
   
Brentwood Town
 
AFC Sudbury
 
   
   
Bury Town
 
Tilbury
 
   
   
Coggeshall Town
 
Dereham Town
 
   
   
Histon
 
Great Wakering Rovers
 
   
   
Hullbridge Sports
 
Felixstowe & Walton United
 
   
   
Maldon & Tiptree
 
Romford
 
   
   
Soham Town Rangers
 
Canvey Island
 
   
   
Witham Town
 
Aveley
 
   
   
Ashford Town (Middlesex)
 
Harlow Town
 
   
   
Barking
 
Westfield
 
   
   
Chipstead
 
Uxbridge
 
   
   
Hanwell Town
 
Chalfont St Peter
 
   
   
Hertford Town
 
Chertsey Town
 
   
   
Marlow
 
Bedfont Sports
 
   
   
Northwood
 
Waltham Abbey
 
   
   
Tooting & Mitcham United
 
Staines Town
 
   
   
Ware
 
South Park
 
   
   
Ashford United
 
Cray Valley (PM)
 
   
   
Chichester City
 
Herne Bay
 
   
   
Faversham Town
 
Whitehawk
 
   
   
Hastings United
 
Sevenoaks Town
 
   
   
Hythe Town
 
Haywards Heath Town
 
   
   
Phoenix Sports
 
Three Bridges
 
   
   
Ramsgate
 
Burgess Hill Town
 
   
   
Whitstable Town
 
East Grinstead Town
 
   
   
Whyteleafe
 
Sittingbourne
 
   
   
AFC Hornchurch
 
Folkestone Invicta
 
   
   
Bishop's Stortford
 
Potters Bar Town
 
   
   
Bognor Regis Town
 
Leatherhead
 
   
   
Brightlingsea Regent
 
Enfield Town
 
   
   
Cheshunt
 
Wingate & Finchley
 
   
   
Corinthian-Casuals
 
Horsham
 
   
   
East Thurrock United
 
Margate
 
   
   
Haringey Borough
 
Kingstonian
 
   
   
Merstham
 
Worthing
 
   
   
Manchester United
 
Fulham
 
1 0
1 1
Southampton
 
Leeds United
 
0 0
0 2
Brighton & Hove Albion
 
Manchester City
 
0 1
3 2
Chelsea
 
Leicester City
 
0 0
2 1
Boston United
 
Hereford
 
   
   
Chester
 
Darlington
 
   
   
Chorley
 
Blyth Spartans
 
   
   
Farsley Celtic
 
Brackley Town
 
   
   
Gateshead
 
Alfreton Town
 
   
   
Gloucester City
 
Southport
 
   
   
Guiseley
 
Bradford Park Avenue
 
   
   
Kidderminster Harriers
 
Fylde
 
   
   
Leamington
 
AFC Telford United
 
   
   
Spennymoor Town
 
Kettering Town
 
   
   
York City
 
Curzon Ashton
 
   
   
Chelmsford City
 
Hemel Hempstead Town
 
   
   
Chippenham Town
 
Eastbourne Borough
 
   
   
Concord Rangers
 
Slough Town
 
   
   
Dulwich Hamlet
 
Tonbridge Angels
 
   
   
Ebbsfleet United
 
Oxford City
 
   
   
Havant & Waterlooville
 
Braintree Town
 
   
   
Hungerford Town
 
Billericay Town
 
   
   
Maidstone United
 
Bath City
 
   
   
St Albans City
 
Dorking Wanderers
 
   
   
Welling United
 
Hampton & Richmond
 
   
   
Kuressaare
 
Trans
 
0 0
1 2
Kedus Giorgis
 
Hadiya Hosaena
 
0 1
0 1
Sebeta Kenema
 
Adama Kenema
 
1 0
1 0
VPS II
 
KaIK
 
   
   
Klubi-04
 
MP
 
2 1
3 1
Grenoble Foot 38
 
Paris
 
1 0
2 0
Bombada FC
 
PSV Wellingara
 
1 1
1 1
Team Rhino FC
 
Falcons FC
 
0 0
0 0
Kolkheti Khobi
 
Varketili
 
   
1 3
Spaeri
 
Didube 2014
 
   
7 1
Ulm
 
TSV Steinbach
 
0 1
2 1
Karaiskakis
 
OF Ierapetra
 
0 2
0 3
Panachaiki
 
Doxa Dramas
 
1 1
1 2
Trikala
 
Apollon Larissa
 
2 1
3 1
Horoya
 
Hafia
 
   
2 0
Warriors
 
Eastern
 
1 0
2 1
GG
 
Ísbjörninn
 
1 0
1 1
KH
 
Gullfálkinn
 
   
13 0
Kría
 
KFR
 
2 0
4 2
Fylkir / Ellidi U19
 
Fjölnir / Vængir U19
 
0 0
1 2
HK / Ýmir U19
 
Stjarnan / KFG / Álf U19
 
   
1 2
ÍA / Kari / Skall U19
 
Breið / Augn / Smári U19
 
4 1
7 2
Víkingur U19
 
Keflavík/Reynir/Víð U19
 
1 0
1 0
Thróttur / SR U19 II
 
ÍR / Léttir U19
 
   
2 5
Shahin Bandar Ameri
 
Persepolis
 
1 1
1 4
Kian Babol U23
 
Tractor Sazi Tabriz U23
 
   
   
Naft Omidiyeh U23
 
Aluminium Arak U23
 
   
   
Navad Urmia U23
 
Pars Jonoubi Jam U23
 
   
   
Shahr Khodro U23
 
Nassaji Mazandaran U23
 
   
   
Pordenone U19
 
Vicenza Virtus U19
 
1 0
3 0
Lazio
 
Torino
 
0 0
0 0
Al Buqa'a
 
Al Wihdat
 
0 2
0 3
Arys
 
Akzhayik
 
0 0
0 2
Kairat
 
Aktobe
 
2 1
4 2
Kaisar
 
Astana
 
1 3
2 5
Suwon
 
Pohang Steelers
 
1 3
3 4
Rīgas FS
 
Spartaks Jūrmala
 
0 0
1 0
Bougouni
 
Police
 
   
2 1
ASOM
 
Stade Malien Bamako
 
1 2
1 3
Nouakchott King's
 
Sahel
 
1 2
1 2
Police
 
Garde Nationale
 
0 0
1 0
Tigres UANL W
 
Monterrey W
 
2 1
4 1
Guadalajara W
 
Atlas W
 
1 0
2 1
Zimbru
 
Dinamo-Auto
 
0 1
1 1
Codru Lozova
 
Milsami
 
0 2
2 4
Kawkab Marrakech
 
Ittihad Khemisset
 
   
2 0
Difaâ El Jadida
 
Moghreb Tétouan
 
1 0
2 2
Wydad Casablanca
 
Olympic Safi
 
2 1
3 1
Flames United
 
Inter Moengotapoe
 
   
0 12
Samaritaine
 
AS Gosier
 
   
3 1
SC Heerenveen W
 
Excelsior Barendrecht W
 
0 0
1 1
Tondela
 
Paços de Ferreira
 
2 2
2 3
Botoşani
 
CFR Cluj
 
0 0
0 1
Kazanka
 
Dinamo Moskva II
 
1 0
1 2
Lada Tolyatti
 
Zenit Izhevsk
 
1 2
1 5
Zenit II
 
Torpedo Vladimir
 
0 0
3 0
Zvezda Sint Petersburg
 
Rodina Moskva
 
1 1
3 3
Tver
 
Luki-Energiya
 
1 0
3 0
Dolgie Prudy
 
Smolensk
 
2 0
2 0
Lada SOK
 
KAMAZ
 
0 3
0 3
Nosta
 
Chelyabinsk
 
0 3
0 3
Volna Kovernino
 
Krylya Sovetov Samara II
 
1 0
1 0
Orenburg II
 
Ural 2
 
0 5
0 6
Murom
 
Leningradets
 
0 1
0 1
Airdrieonians
 
Greenock Morton
 
0 0
0 1
Bačka Topola
 
Inđija
 
1 1
2 1
Čukarički
 
Radnik Surdulica
 
2 0
2 1
Mačva Šabac
 
Zlatibor Čajetina
 
0 0
1 0
Mladost Lučani
 
Partizan
 
1 0
1 0
Old Edwardians
 
Ports Authority
 
   
1 0
Aluminij
 
Bravo
 
2 0
3 0
Horseed
 
Raadsan
 
   
0 0
Baroka
 
Tshakhuma
 
0 0
0 0
Moroka Swallows
 
Stellenbosch
 
0 0
0 0
Chippa United
 
Bloemfontein Celtic
 
1 0
1 2
Nacional
 
Universidad Católica
 
1 0
1 0
Palmeiras
 
Defensa y Justicia
 
2 2
3 4
The Strongest
 
Santos
 
2 0
2 1
Independiente
 
Bahia
 
0 0
1 0
River Plate
 
Peñarol
 
1 0
2 1
FC Cartagena
 
Almería
 
1 1
3 2
Albacete
 
Lugo
 
1 1
1 1
Ponferradina
 
Espanyol
 
0 2
1 4
Degerfors
 
Örebro
 
2 0
3 0
Linkoping W
 
Kristianstads W
 
1 0
1 1
GAIS
 
Trelleborg
 
2 3
2 3
Landskrona
 
Falkenberg
 
0 0
2 1
Mwadui
 
Tanzania Prisons
 
0 0
0 1
Mtibwa Sugar
 
Mbeya City
 
1 0
2 0
Altınordu
 
Samsunspor
 
0 0
1 0
Antalyaspor
 
Beşiktaş
 
0 2
0 2
Konyaspor U19
 
Antalyaspor U19
 
   
1 1
Jinja SSS
 
Express FC
 
0 2
0 4
Kitara
 
MYDA
 
3 0
3 1
Onduparaka
 
Bright Stars
 
0 0
0 0
Vipers
 
Mbarara City
 
2 0
2 3
Wakiso Giants
 
BUL
 
1 0
2 1
Loudoun United
 
New York RB II
 
1 1
1 2
Carolina Dynamo
 
Tri-Cities
 
1 0
3 1
Charlotte Eagles
 
Southern Soccer Academy
 
0 0
0 2
Virginia Beach United
 
Wake