Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Turbina Cërrik
 
Luftëtari Gjirokastër
 
   
   
KF Tirana W
 
Apolonia W
 
   
2 2
AAS W
 
Partizani Tirana W
 
   
0 4
Apolonia Fier
 
Tirana
 
0 1
1 1
Kastrioti Krujë
 
Bylis Ballsh
 
0 1
1 1
Laçi
 
Teuta Durrës
 
0 0
0 0
Partizani Tirana
 
Vllaznia Shkodër
 
0 0
0 1
Skënderbeu Korçë
 
Kukësi
 
2 0
2 1
Carroi
 
Penya Encarnada
 
2 0
3 0
Quilmes
 
Atletico Mitre
 
1 0
2 1
Claypole
 
El Porvenir
 
0 1
0 1
Dock Sud
 
San Martín Burzaco
 
1 0
1 0
Leandro Nicéforo Alem
 
Berazategui
 
0 1
2 1
Victoriano Arenas
 
Midland
 
1 1
1 1
Boca Juniors Res.
 
Newell's Old Boys Res.
 
1 0
2 1
River Plate Res.
 
Sarmiento Res.
 
   
0 2
Lernayin Artsakh
 
Ararat II
 
   
2 0
Ararat-Armenia II
 
Pyunik II
 
0 1
3 1
Al Ahed
 
Al Nasr
 
   
   
Al Salt
 
Muharraq
 
0 1
0 1
Teshrin
 
Al Kuwait
 
1 1
3 3
Markez Balata
 
Al Ansar
 
0 0
0 2
Shabab Al Am'ari
 
Al Faysali
 
0 1
0 2
Wahda
 
Al Ahed
 
0 0
0 0
Newcastle Jets
 
Brisbane Roar
 
0 1
1 2
Centenary Stormers
 
Acacia Ridge
 
0 2
0 3
Centenary Stormers II
 
Acacia Ridge Res.
 
1 2
4 2
Maitland
 
Broadmeadow Magic
 
0 0
1 1
Darwin Hearts
 
Mindil Aces
 
1 0
1 1
Campbelltown City
 
NE MetroStars
 
3 2
4 2
Melbourne Knights
 
Eastern Lions
 
0 1
1 2
Green Gully
 
Dandenong Thunder
 
0 0
2 2
Dandenong City
 
Port Melbourne
 
0 1
0 2
Oakleigh Cannons
 
Hume City
 
0 1
0 2
Brisbane City W
 
Moreton Bay United W
 
0 2
0 3
Western Pride
 
Brisbane City
 
1 2
1 2
Modbury Jets
 
White City Woodville
 
0 2
1 2
Oakleigh Cannons U21
 
Hume City U21
 
   
1 2
Dandenong City U21
 
Port Melbourne U21
 
   
0 2
Fremantle City W
 
Balcatta W
 
1 0
1 1
Murdoch Uni Melville W
 
Northern Redbacks W
 
1 0
1 3
Red Bull Akademie U18
 
Burgenland U18
 
   
7 0
Parndorf
 
Horitschon
 
   
   
Adnet
 
Hallwang
 
   
   
Bürmoos
 
ÖTSU Hallein
 
   
   
Eugendorf
 
Altenmarkt
 
   
   
Golling
 
Bramberg
 
   
   
Neumarkt
 
Bergheim
 
   
   
Straßwalchen
 
Puch
 
   
   
Thalgau
 
Siezenheim
 
   
   
Mettersdorf
 
Union RB Weinland Gamlit
 
   
   
SC Bruck an der Mur
 
Leoben
 
   
   
TuS Heiligenkreuz
 
Fürstenfeld
 
   
   
Voitsberg
 
Ilz
 
   
   
Wildon
 
Gnas
 
   
   
Fügen
 
St. Johann in Tirol
 
   
   
Natters
 
Kundl
 
   
   
Silz / Mötz
 
Söll
 
   
   
SV Innsbruck
 
Kirchbichl
 
   
   
Volders
 
Kematen
 
   
   
Völs
 
Mils
 
   
   
Zams
 
Ebbs
 
   
   
Zirl
 
Union Innsbruck
 
   
   
Admira Dornbirn
 
Alberschwende
 
   
   
Andelsbuch
 
Ludesch
 
   
   
Bizau
 
Göfis
 
   
   
Blau-Weiß Feldkirch
 
Lustenau
 
   
   
Fussach
 
FC Egg
 
   
   
Höchst
 
Bezau
 
   
   
Lochau
 
Hard
 
   
   
Schruns
 
Nenzing
 
   
   
Schwechat
 
Union Mauer
 
   
   
Gleisdorf 09
 
Union Vöcklamarkt
 
   
   
Weiz
 
Gurten
 
   
   
Wels
 
Deutschlandsberger SC
 
   
   
Traiskirchen
 
Neusiedl
 
   
   
Wiener Neustadt
 
Mauerwerk
 
   
   
Wiener SC
 
Draßburg
 
   
   
Admira
 
Rheindorf Altach
 
0 0
1 1
Ried
 
Austria Wien
 
0 1
3 2
St. Pölten
 
Hartberg
 
0 1
0 1
Slonim
 
Volna
 
0 0
0 1
Gomelzheldortrans
 
Baranovichi
 
1 0
1 1
Krumkachy
 
Dnepr Mogilev
 
0 0
1 0
Shakhtyor
 
Dinamo Minsk
 
0 0
1 0
Slavia
 
Gomel
 
2 2
2 4
Energetyk-BGU Res.
 
Slutsk Res.
 
1 0
1 1
FK Ruh Brest Res.
 
Neman Grodno Res.
 
1 0
1 2
Minsk Res.
 
Dinamo Brest Res.
 
0 0
1 1
Smorgon Res.
 
Torpedo Zhodino Res.
 
0 2
0 4
Cruzeiro U20
 
Três Corações U20
 
   
5 0
Palmeiras
 
São Paulo
 
0 0
0 0
Rio Claro
 
RB Brasil
 
0 0
0 0
Atibaia
 
São Bernardo
 
1 0
1 1
Água Santa
 
Portuguesa
 
1 1
1 2
Montana
 
Botev Vratsa
 
1 1
1 1
Slavia Sofia
 
Etar
 
0 1
0 2
Hebar 1918
 
Kariana Erden
 
   
3 0
Ludogorets II
 
Lokomotiv Sofia 1929
 
1 1
1 4
Septemvri Simitli
 
Dobrudzha 1919
 
2 0
3 0
Septemvri Sofia
 
Lokomotiv G. Oryahovitsa
 
1 0
3 0
Sozopol
 
FK Minyor Pernik
 
1 0
1 1
Sportist Svoge
 
Neftohimik
 
1 0
1 1
Strumska slava
 
Vitosha Bistritsa
 
   
   
Yantra 1919
 
Lovech
 
0 1
0 3
BIT
 
Wuhan Three Towns
 
0 2
1 3
Heilongjiang Lava Spring
 
Suzhou Dongwu
 
1 0
1 0
Nantong Zhiyun
 
Nanjing City
 
0 0
3 1
Sanga Balende
 
Blessing
 
   
2 1
Santos de Guápiles
 
Herediano
 
0 0
0 0
Bouake
 
Racing d'Abidjan
 
   
2 1
Sesvete
 
Medimurje Cakovec
 
0 0
0 1
Karmiotissa
 
Doxa
 
0 4
0 5
Ethnikos Achna
 
Ermis
 
0 0
2 0
FC Helsingør
 
Silkeborg
 
2 2
3 3
Fredericia
 
Viborg
 
0 1
0 3
HB Køge
 
Esbjerg
 
0 2
1 2
Deportivo Pantoja
 
Vega Real
 
1 0
1 1
Smouha
 
El Entag El Harby
 
1 0
4 2
ENPPI
 
Wadi Degla
 
0 0
0 0
El Daklyeh
 
Petrojet
 
   
0 0
El Zarqa
 
El Seka El Hadid
 
   
2 2
Gomhoreyat Shepin
 
Tersana
 
1 0
2 1
Masr
 
Al Merreikh
 
0 0
2 0
Nasr
 
Nojom El Mostabel
 
1 0
2 0
Olympic El Qanah
 
Porto Suez
 
   
0 0
Sers Elyan
 
Coca-Cola
 
   
0 3
Suez
 
Tanta
 
   
1 1
Blackpool
 
Oxford United
 
2 1
3 3
Braintree Town
 
Hampton & Richmond
 
   
   
Chippenham Town
 
Billericay Town
 
   
   
Concord Rangers
 
Dartford
 
   
   
Eastbourne Borough
 
Bath City
 
   
   
Ebbsfleet United
 
Hemel Hempstead Town
 
   
   
Hungerford Town
 
Chelmsford City
 
   
   
Oxford City
 
Maidstone United
 
   
   
St Albans City
 
Havant & Waterlooville
 
   
   
Tonbridge Angels
 
Slough Town
 
   
   
Flora II
 
Maardu
 
0 2
0 3
Levadia II
 
Tallinna Kalev
 
1 4
3 4
Bahardar
 
Welayta Dicha
 
0 0
0 2
Wolkite Ketema
 
Sebeta Kenema
 
0 0
0 1
KÍ II
 
Víkingur II
 
0 0
0 2
NSÍ II
 
HB II
 
0 0
1 2
HPS
 
HIFK 2
 
   
   
SaPa Pieksämäki
 
Warkaus
 
   
   
Sporting Kristina
 
KPV Akatemia
 
   
   
PKKU II
 
TuPS
 
   
   
Ponnistajat
 
Valtti
 
   
   
PK-35
 
EIF
 
1 0
2 3
Bordeaux W
 
Lyon W
 
0 1
0 1
Dijon W
 
Guingamp W
 
2 1
2 1
Fleury 91 W
 
Issy W
 
1 0
3 1
Le Havre W
 
Paris W
 
1 0
1 0
Montpellier W
 
Soyaux W
 
0 0
2 1
Stade de Reims W
 
Paris SG W
 
0 3
0 4
Toulouse
 
Grenoble Foot 38
 
2 0
3 0
Hawks
 
Wallidan
 
   
1 2
GAMTEL
 
Waa Banjul Football
 
   
0 1
Aumund-Vegesack
 
OSC Bremerhaven
 
   
   
Brinkumer SV
 
Vatan Sport
 
   
   
BTS Neustadt
 
Hemelingen
 
   
   
Geestemünde
 
Hastedt
 
   
   
Habenhauser FV
 
Borgfeld
 
   
   
Leher TS
 
Komet Arsten
 
   
   
SFL Bremerhaven
 
Bremer SV
 
   
   
Union Bremen
 
Schwachhausen
 
   
   
Werder Bremen III
 
Blumenthaler SV
 
   
   
Eintracht Stadtallendorf
 
Bayern Alzenau
 
1 1
3 3
Elversberg
 
Balingen
 
1 0
1 0
Eleven Wonders
 
Hearts of Oak
 
0 1
0 1
Grótta W
 
Grindavík W
 
2 1
3 1
KR W
 
IA Akranes W
 
   
4 1
Fjardabyggd
 
Magni
 
0 2
0 4
ÍR
 
Thróttur Vogar
 
0 2
1 5
Njardvík
 
KV
 
0 0
1 1
Reynir
 
Kári
 
1 1
2 1
Haukar
 
Völsungur
 
0 2
3 3
KFG
 
KFS
 
   
2 0
ÍH
 
Vídir
 
0 1
1 1
Snæfell
 
Berserkir
 
   
   
Afturelding
 
ÍBV
 
0 3
0 5
Fram
 
Thór
 
3 0
4 1
Grindavík
 
Fjölnir
 
0 0
0 2
Thróttur Reykjavík
 
Selfoss
 
1 0
3 1
Víkingur Ólafsvík
 
Kórdrengir
 
0 3
1 3
HK
 
ÍA
 
1 1
1 3
KA
 
Víkingur Reykjavík
 
0 0
0 1
Breidablik
 
Stjarnan
 
1 0
4 0
Fylkir
 
Keflavík
 
2 1
4 2
Valur
 
Leiknir Reykjavík
 
0 0
1 0
Sassuolo U19
 
Ascoli U19
 
1 1
2 1
Fiorentina U19
 
Spal U19
 
0 1
1 2
Maruyasu Okazaki
 
Tokyo Musashino City
 
2 1
3 1
Wazito
 
Tusker
 
1 1
1 1
Suwon
 
Incheon United
 
2 1
2 2
Gimhae City
 
Busan Transportation
 
0 0
1 1
Al Hilal
 
Al-Tahaddi
 
   
1 0
Khaleej Sart
 
Al Ahli Benghazi
 
   
0 1
Ngom Egdabya
 
Al-Anwar
 
   
0 0
Al-Wehda
 
Almahalla
 
   
0 1
Rafeeq
 
Al Ahli Tripoli
 
   
0 1
Banga II
 
Žalgiris II
 
1 0
1 0
Tak Chun Ka I
 
Benfica
 
1 1
1 3
Nianan
 
Djoliba
 
   
1 1
Réal Bamako
 
Duguwolofila
 
   
1 0
Police
 
USC Kita
 
   
1 0
Santos Laguna
 
Puebla
 
2 0
3 0
Cahul
 
Grănicerul
 
   
1 0
CSF Bălți
 
Speranța Drochia
 
   
3 0
Făleşti
 
Tighina
 
   
4 1
Iskra Moldova
 
Victoria Bardar
 
   
1 1
Real Succes
 
Sireți
 
   
9 0
Spartanii Selemet
 
Olimp Comrat
 
   
0 1
Sucleia
 
Sheriff II
 
   
1 0
Khouribga
 
UTS Rabat
 
0 0
0 0
Wydad Fès
 
Kawkab Marrakech
 
0 0
0 0
Ferroviário Maputo
 
Ferroviário de Lichinga
 
   
1 0
Don Bosco
 
AS Gosier
 
0 0
1 0
Alkmaar W
 
Excelsior Barendrecht W
 
0 0
0 0
SC Heerenveen W
 
PEC Zwolle W
 
0 0
1 0
Christchurch United
 
Selwyn United
 
3 2
3 3
Atlético Chiriquí II
 
Atlético Nacional
 
   
0 4
Guaireña
 
Guaraní
 
0 0
0 0
Rubio Ñú
 
Sportivo San Lorenzo
 
2 1
3 2
Sportivo Iteño
 
General Díaz
 
0 0
0 0
Real Garcilaso
 
Deportivo Binacional
 
2 1
3 1
Alianza Lima
 
Alianza Universidad
 
0 0
2 0
Bełchatów
 
Radomiak Radom
 
0 0
0 1
Feirense
 
Penafiel
 
0 1
0 1
Athlone Town
 
Cobh Ramblers
 
0 1
2 1
Cabinteely
 
Treaty United
 
1 0
2 1
Cork City
 
Galway United
 
0 0
1 1
Shelbourne
 
UCD
 
3 1
3 1
Wexford Youths
 
Bray Wanderers
 
0 1
0 1
St Patrick's
 
Bohemians
 
0 0
2 1
Waterford United
 
Derry City