Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Juban Danja W
 
Tirana AS W
 
   
4 4
West Armenia
 
Junior Sevan
 
1 1
1 2
Banants II
 
Noravank
 
   
0 1
Shirak
 
Pyunik
 
0 3
1 5
Nasaf
 
Altyn Asyr
 
2 0
2 0
Ravshan
 
Dordoi Bishkek
 
0 2
0 3
Khujand
 
Alay
 
1 0
2 0
Adelaide Blue Eagles
 
Adelaide Olympic
 
1 1
1 3
Capalaba W
 
Western Pride W
 
2 0
5 1
Slavia Res.
 
Gomel Res.
 
0 1
1 1
BATE Res.
 
Sputnik Res.
 
5 0
10 0
Shakhtyor Res.
 
Dinamo Minsk Res.
 
1 0
3 3
Gomel W
 
ABFF U19 W
 
   
0 4
Dinamo Brest W
 
Dinamo-BGU W
 
   
0 16
Zorka-BDU W
 
Bobruichanka W
 
1 0
3 1
Genk
 
Antwerp
 
1 0
4 0
Anderlecht
 
Club Brugge
 
1 1
3 3
Real Noroeste
 
Rio Branco-VN
 
0 0
0 0
Fortaleza
 
Uniclinic
 
1 0
6 0
Atlético Cajazeirense
 
Campinense
 
0 1
1 1
São Paulo Crystal
 
Sousa
 
0 1
0 2
Cascavel
 
Maringá
 
0 0
1 1
Cianorte
 
Londrina
 
0 3
0 3
Operário PR
 
Azuriz
 
1 0
1 0
Novorizontino
 
Ponte Preta
 
1 0
2 0
Capivariano
 
Rio Preto
 
0 0
2 1
Nacional SP
 
São José EC
 
0 1
1 2
Primavera SP
 
Desportivo Brasil
 
1 0
1 0
Votuporanguense
 
Olímpia
 
1 0
1 0
Batatais
 
Noroeste
 
0 0
1 2
CA Linense
 
Barretos
 
0 1
0 2
Marília
 
Comercial
 
0 0
0 0
Penapolense
 
Bandeirante SP
 
1 0
1 1
GAS
 
São Raimundo RR
 
   
1 0
Rio Negro RR
 
Atlético Roraima
 
1 1
1 6
Comercial MS
 
Costa Rica - MS
 
1 1
1 4
Dourados Atlético
 
União ABC
 
   
2 1
Operário MS
 
Aquidauanense
 
2 1
3 2
Yantra Polski Trambesh
 
Botev Vratsa II
 
   
1 0
Tsarsko selo
 
Cherno More
 
0 0
0 1
Levski Sofia
 
Botev Plovdiv
 
1 0
1 2
Flambeau du Centre
 
Rukinzo
 
   
2 0
Kayanza United
 
Royal de Muramvya
 
   
0 2
Le Messager Ngozi
 
Aigle Noir
 
0 0
0 0
Vital'O
 
Inter Star
 
2 1
4 2
Chengdu Qianbao
 
Jiangxi Liansheng
 
0 1
0 2
Beijing BG
 
Zhenjiang Huasa
 
1 1
1 2
Guizhou Zhicheng
 
Shenyang Urban
 
0 0
0 2
Hangzhou
 
Zibo Sunday
 
1 1
2 1
Cheminots
 
Racing Club Brazzavile
 
4 0
7 0
V.Club Mokanda
 
Otôho d'Oyo
 
0 2
1 2
Dauphins Noirs
 
TP Mazembe
 
   
2 0
Alajuelense
 
Deportivo Saprissa
 
0 1
2 2
ASEC Mimosas
 
Tanda
 
0 0
0 1
SOL
 
Stella
 
1 0
2 0
Paphos
 
Enosis
 
2 0
2 0
APOEL
 
Nea Salamis
 
0 0
0 0
Viktoria Plzeň
 
Slavia Praha
 
0 0
0 1
Horsens
 
SønderjyskE
 
1 0
1 2
Lyngby
 
OB
 
0 1
1 2
AGF
 
Brøndby
 
1 1
1 2
Puerto Quito
 
LDU Portoviejo
 
2 2
3 2
El Nacional
 
Duros del Balón
 
0 0
0 0
El Gounah
 
Ghazl El Mehalla
 
0 0
0 0
Al Masry
 
Al Ittihad
 
0 0
1 0
Zamalek
 
El Geish
 
0 1
2 1
Baladiyyat Al Mehalla
 
Kafr El Sheikh
 
0 0
0 0
Beni Ebeid
 
Al Jazeera
 
   
0 0
Biyala
 
Haras El Hodood
 
   
0 1
El Hamam
 
Abu Qir Semad
 
1 1
1 2
El Mansura
 
El Olympi
 
0 0
0 0
El Raja
 
Alaab Damanhour
 
0 1
2 1
Sporting Alexandria
 
Maleyet Kafr El Zayiat
 
0 0
2 1
Chelsea W
 
Everton W
 
1 0
3 0
Tranmere Rovers
 
Morecambe
 
1 2
1 2
Basildon United
 
Aveley
 
   
   
Brentwood Town
 
Great Wakering Rovers
 
   
   
Canvey Island
 
Cambridge City
 
   
   
Coggeshall Town
 
Maldon & Tiptree
 
   
   
Grays Athletic
 
Dereham Town
 
   
   
Heybridge Swifts
 
AFC Sudbury
 
   
   
Histon
 
Hullbridge Sports
 
   
   
Romford
 
Bury Town
 
   
   
Soham Town Rangers
 
Tilbury
 
   
   
Witham Town
 
Felixstowe & Walton United
 
   
   
Ashford Town (Middlesex)
 
Bedfont Sports
 
   
   
Chertsey Town
 
FC Romania
 
   
   
Chipstead
 
Hertford Town
 
   
   
Harlow Town
 
Westfield
 
   
   
South Park
 
Marlow
 
   
   
Staines Town
 
Bracknell Town
 
   
   
Tooting & Mitcham United
 
Barking
 
   
   
Uxbridge
 
Chalfont St Peter
 
   
   
Waltham Abbey
 
Hanwell Town
 
   
   
Ware
 
Northwood
 
   
   
Chichester City
 
Ashford United
 
   
   
Cray Valley (PM)
 
Three Bridges
 
   
   
Faversham Town
 
Ramsgate
 
   
   
Hastings United
 
Hythe Town
 
   
   
Haywards Heath Town
 
Sittingbourne
 
   
   
Herne Bay
 
East Grinstead Town
 
   
   
VCD Athletic
 
Sevenoaks Town
 
   
   
Whitehawk
 
Burgess Hill Town
 
   
   
Whyteleafe
 
Phoenix Sports
 
   
   
AFC Hornchurch
 
Bishop's Stortford
 
   
   
Bognor Regis Town
 
Haringey Borough
 
   
   
Brightlingsea Regent
 
Lewes
 
   
   
Carshalton Athletic
 
Margate
 
   
   
Cheshunt
 
Horsham
 
   
   
Corinthian-Casuals
 
Potters Bar Town
 
   
   
Cray Wanderers
 
East Thurrock United
 
   
   
Enfield Town
 
Merstham
 
   
   
Leatherhead
 
Bowers & Pitsea
 
   
   
Wingate & Finchley
 
Folkestone Invicta
 
   
   
Worthing
 
Kingstonian
 
   
   
Elva
 
Nõmme United
 
2 1
5 2
Kultsu
 
Ri-Pa
 
   
   
Barca
 
PAVE
 
   
   
IK Myran
 
Korsnas
 
   
   
JyTy Turku
 
Toejoen Veikot
 
   
   
Nykarleby IK
 
Virkiä
 
   
   
PPJ
 
Espoo II
 
   
   
VPV
 
Kiisto
 
   
   
EIF II
 
NuPS
 
   
   
TKT
 
IkU
 
   
   
Marimoo
 
Sporting Real FC
 
   
1 1
Milan
 
Real de Banjul
 
   
0 1
Latrikunda Utd
 
Jarra West FC
 
0 0
0 0
SK East BI
 
Immigration FC
 
0 0
0 0
Gori
 
Aragvi Dusheti
 
1 0
2 0
Shevardeni 1906
 
Shukura
 
0 1
0 2
Sioni
 
Samgurali
 
0 1
1 1
Saburtalo
 
Dila
 
1 0
3 1
Asteras Vlachioti
 
Episkopi
 
0 1
1 1
Cotzumalguapa
 
Comunicaciones
 
3 0
4 0
Ashanti GB
 
CO Coyah
 
   
1 0
Flamme Olympique
 
Santoba
 
   
0 2
Juventus Hai
 
Rivartibonitienne
 
   
1 2
Baltimore
 
América des Cayes
 
   
3 1
Olimpia
 
Motagua
 
1 0
1 0
Höttur / Huginn
 
Einherji
 
1 1
2 1
KB
 
Léttir
 
0 2
1 3
SR
 
Skallagrímur
 
2 0
4 2
Vatnaliljur
 
Úlfarnir
 
1 2
1 2
Ýmir
 
Mídas
 
1 1
2 1
Breiða / Augna U19 II W
 
Víkingur Reykjavík U19 W
 
   
   
Selfoss/Ham/Æg/KFR U19 W
 
Breiðablik / Augn U19 W
 
   
1 3
Fajr Sepasi
 
Esteghlal Mollasani
 
1 0
2 1
Oxin Alborz
 
Malavan
 
0 1
2 1
Shahin Bushehr
 
Baderan
 
1 1
2 1
Padideh Khorasan
 
Gol Gohar
 
0 0
1 0
Hapoel Iksal
 
Hapoel Katamon
 
1 4
1 6
Hapoel Ramat Gan
 
Sektzia Nes Tziona
 
1 2
2 4
Ashdod
 
Hapoel Be'er Sheva
 
1 1
2 2
Maccabi Netanya
 
Hapoel Haifa
 
0 0
2 0
Hapoel Kfar Saba
 
Bnei Yehuda
 
0 1
1 2
Maccabi Haifa
 
Maccabi Tel Aviv
 
0 0
0 2
Cosenza U19
 
Pescara U19
 
0 2
1 6
Lecce
 
Venezia
 
0 1
1 1
Monza
 
Cittadella
 
0 0
2 0
Sofapaka
 
Gor Mahia
 
0 1
1 2
Al Jahra
 
Yarmouk
 
   
2 1
Al Tadhamon
 
Al Sulaibikhat
 
   
4 2
Noah Jūrmala
 
Riga
 
0 3
0 7
Al Sadaqa
 
Al Ta'awon
 
   
2 1
Shabaab Al Jabal
 
Al-Nasr
 
   
0 2
Al-Ittihad
 
Asswehly
 
   
1 0
Al-Khmes
 
Olympic Azzaweya
 
   
2 2
Kauno Žalgiris
 
Sūduva
 
1 0
1 0
Banga
 
Žalgiris
 
0 1
1 3
Pachuca
 
Cruz Azul
 
0 0
0 0
Pachuca U20
 
Monterrey U20
 
0 0
0 0
Ittihad Tanger
 
FUS Rabat
 
0 0
1 2
Mouloudia Oujda
 
Raja Casablanca
 
0 1
0 2
FAR Rabat
 
CR Khemis Zemamra
 
1 0
2 1
Universidad O&M
 
Inter Moengotapoe
 
   
1 1
Cavaly
 
Hope International
 
   
2 1
Scherpenheuvel
 
Olympique Cayenne
 
   
3 1
NEC
 
Roda JC Kerkrade
 
2 0
3 0
FC Emmen
 
NAC Breda
 
0 1
1 1
Rosenborg
 
Brann
 
1 0
3 2
Fredrikstad
 
Sandnes Ulf
 
1 0
2 1
Grorud
 
Strømmen
 
0 0
1 0
Ullensaker / Kisa
 
Åsane
 
0 0
0 1
Carlos Stein
 
Deportivo Llacuabamba
 
1 2
3 2
Union Huaral
 
Santos
 
1 1
1 3
Juan Aurich
 
Molinos El Pirata
 
1 0
2 0
Estoril
 
Mafra
 
1 0
1 0
Academica Clinceni
 
Sepsi
 
1 1
2 1
Strogino
 
Khimik Novomoskovsk
 
1 1
2 2
Essentuki
 
Druzhba
 
0 0
2 3
Anzhi
 
Inter Cherkessk
 
2 1
6 1
Kolomna
 
Chita
 
2 0
2 0
Bugesera
 
Muhanga
 
   
4 0
Al Najoom
 
Ohod
 
1 1
1 3
Al-Thuqbah
 
Al Nahdha
 
0 0
1 1
Al-Kawkab
 
Al Draih
 
1 1
2 3
Al Feiha
 
Al Ta'ee
 
0 0
0 0
Al Jabalain
 
Arar
 
1 0
1 0
Abha
 
Al Ittihad
 
1 2
1 2
Al Wahda
 
Dhamk
 
0 1
1 1
Al Nassr
 
Al Raed
 
0 1
3 1
Dumbarton
 
Edinburgh City
 
0 0
0 1
Dundee
 
Kilmarnock
 
1 0
2 1
East End Tigers
 
Mighty Blackpool
 
   
0 0
Gaadiidka
 
Dekedaha
 
   
0 3
Cerro Porteño
 
Atlético Mineiro
 
0 0
0 1
Flamengo
 
LDU Quito
 
1 1
2 2
River Plate
 
Santa Fe
 
2 0
2 1
América de Cali
 
Deportivo La Guaira
 
1 1
3 1
Deportivo Táchira
 
Always Ready
 
4 0
7 2
Argentinos Juniors
 
Atlético Nacional
 
0 0
1 0
Athletico PR
 
Melgar
 
1 0
1 0
Aucas
 
Metropolitanos
 
1 0
3 0
Rosario Central
 
Huachipato
 
4 0
5 0
12 de Octubre
 
San Lorenzo
 
0 1
0 2
Ceará
 
Bolívar
 
1 0
2 0
Newell's Old Boys
 
Palestino
 
1 0
3 1
Málaga
 
Girona
 
0 0
0 1
Sporting Gijón
 
Las Palmas
 
0 0
1 0
Rayo Vallecano
 
Real Oviedo
 
3 1
4 1
Real Zaragoza
 
Castellón
 
1 0
3 0
Atlético Antoniano U19
 
Tomares U19
 
   
1 1
Castilleja
 
Arcos
 
0 0
0 0
Cacereño
 
CD Coria
 
0 1
1 1
Diocesano
 
Montijo
 
   
1 1
Malmö FF
 
Elfsborg
 
1 0
2 1
Aarau
 
Stade Lausanne-Ouchy
 
0 1
0 3
Chiasso
 
Neuchâtel Xamax
 
2 1
2 1
Grasshopper
 
Kriens
 
2 0
2 1
Wil
 
Thun
 
0 1
1 2
Winterthur
 
FC Schaffhausen
 
0 1
1 2
Ihefu
 
Dodoma Jiji
 
1 0
1 0
Azam
 
Biashara United
 
1 0
2 0
ASKO de Kara
 
Koroki Metete
 
   
3 1
Kırşehir Belediyespor
 
Sakaryaspor
 
0 0
0 0
Kocaelispor
 
Hekimoğlu Trabzon
 
0 0
0 0
UPDF
 
KCCA