Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Mamelodi Sundowns
 
Al Ahly
 
1 1
1 1
Simba
 
Kaizer Chiefs
 
1 0
3 0
ES Tunis
 
CR Belouizdad
 
0 0
2 0
Wydad Casablanca
 
MC Alger
 
0 0
1 0
Elbasani
 
Flamurtari
 
1 0
2 0
Erzeni Shijak
 
Veleçiku Koplik
 
0 0
2 2
Oriku
 
Partizani Tirana II
 
0 1
2 3
Dinamo Tirana
 
Egnatia Rrogozhinë
 
0 0
0 1
Klosi
 
Bulqiza
 
   
0 3
Luzi 2008
 
Ada Velipojë
 
   
5 0
Mirdita
 
Gramshi
 
   
1 6
Tërbuni Pukë
 
Iliria Fushë-Krujë
 
   
1 0
Valbona
 
Sopoti Librazhd
 
   
2 1
Bilisht Sporti W
 
Skënderbeu W
 
   
1 5
Lushnja W
 
Kinostudio W
 
   
0 5
Tirana AS W
 
Teuta W
 
   
5 2
Aïn M'lila U21
 
NA Hussein Dey U21
 
2 0
3 0
ASO Chlef U21
 
CS Constantine U21
 
0 0
1 0
Bordj Bou Arreridj U21
 
JSM Skikda U21
 
0 0
3 0
ES Sétif U21
 
USM Bel Abbès U21
 
0 1
1 2
JS Saoura U21
 
RC Relizane U21
 
   
5 1
MC Oran U21
 
Olympique Médéa U21
 
1 0
2 1
US Biskra U21
 
NC Magra U21
 
1 1
1 2
USM Alger U21
 
WA Tlemcen U21
 
1 0
1 0
Aïn M'lila
 
NA Hussein Dey
 
0 0
1 0
CA Bordj Bou Arreridj
 
JSM Skikda
 
1 0
1 0
ES Sétif
 
USM Bel Abbès
 
4 0
8 0
MC Oran
 
Olympique Médéa
 
0 0
0 0
USM Alger
 
Tlemcen
 
1 0
1 0
ASO Chlef
 
CS Constantine
 
0 0
1 1
JS Saoura
 
RC Relizane
 
1 1
5 1
US Biskra
 
NC Magra
 
1 0
1 0
Amal Bou Saâda
 
JSM Béjaïa
 
   
1 0
Annaba
 
CA Batna
 
1 0
2 0
AS Khroub
 
Teleghma
 
0 0
2 1
CRB Ain Ouessara
 
ASM Oran
 
1 0
1 0
CRB Ouled Djellal
 
USM Khenchela
 
   
2 1
HB Chelghoum Laïd
 
DRB Tadjenanet
 
3 0
6 1
IRB El Kerma
 
SKAF Khémis Mélina
 
0 0
0 0
Lakhdaria
 
WA Boufarik
 
   
1 1
MC Saïda
 
RC Oued Rhiou
 
   
3 1
MO Béjaïa
 
CR Béni Thour
 
1 0
2 1
MSP Batna
 
MO Constantine
 
0 1
1 2
RC Arbaâ
 
Kouba
 
1 1
2 1
SC Aïn Defla
 
Arzew
 
   
5 3
Temouchent
 
Remchi
 
1 1
1 1
US Chaouia
 
MC El Eulma
 
0 1
1 1
USM Blida
 
Msila
 
0 0
1 0
USM El Harrach
 
Ben Aknoun
 
0 0
1 0
UE Santa Coloma
 
Engordany
 
2 5
4 6
Sporting de Cabinda
 
Santa Rita
 
   
1 0
Petro de Luanda
 
Wiliete
 
0 0
2 0
Shirak II
 
BKMA
 
   
0 3
Ararat-Armenia
 
Alashkert
 
1 1
1 2
Urartu
 
Ararat
 
1 0
2 0
Wellington Phoenix
 
Western United
 
1 0
3 0
Melbourne City
 
Central Coast Mariners
 
0 0
1 0
The Gap
 
Bayside United
 
0 0
0 1
Western Spirit
 
St George Willawong
 
0 1
0 4
The Lakes
 
Brisbane Knights
 
2 0
3 1
Univ. Queensland
 
Toowong
 
0 0
1 1
The Gap Res.
 
Bayside United Res.
 
0 1
0 1
Western Spirit Res.
 
St. George Willawong Res
 
1 1
4 1
The Lakes Res.
 
Brisbane Knights Res.
 
1 0
7 0
Univ. Queensland Res.
 
Toowong Res.
 
   
2 2
Woden Weston
 
Belconnen United
 
2 0
2 0
Canberra Olympic
 
Tuggeranong United
 
1 0
1 1
Belconnen United W
 
Woden Weston W
 
   
1 1
APIA Leichhardt Tigers
 
Mt Druitt Town
 
3 0
4 1
Marconi Stallions
 
Sutherland Sharks
 
1 1
1 1
Manly United
 
Wollongong Wolves
 
0 1
1 2
Hamilton Olympic
 
Weston Bears
 
0 2
2 2
Lake Macquarie
 
Valentine
 
0 1
1 1
Uni Azzurri
 
Port Darwin
 
2 1
3 1
Casuarina
 
Darwin Olympic
 
1 0
1 1
Moreton Bay United
 
Gold Coast Knights
 
0 2
0 3
Olympic
 
Capalaba
 
3 0
4 0
Peninsula Power
 
Brisbane Strikers
 
4 0
7 0
Eastern Suburbs Brisbane
 
Queensland Lions
 
0 2
3 3
Redlands United
 
Logan Lightning
 
0 2
0 4
Croydon Kings
 
Adelaide Comets
 
0 0
1 1
Adelaide Raiders
 
Sturt Lions
 
0 1
0 1
South Adelaide Panthers
 
Cumberland United
 
0 2
0 3
Adelaide City
 
Adelaide United ||
 
1 2
2 3
South Hobart
 
Devonport City
 
0 0
0 2
Riverside Olympic
 
Olympia Warriors
 
1 1
1 2
Clarence Zebras
 
Glenorchy Knights
 
1 3
2 9
Kingborough Lions
 
Launceston City
 
2 1
3 1
Altona Magic
 
St. Albans Saints
 
1 1
1 1
South Melbourne
 
Bentleigh Greens
 
0 1
1 1
Armadale
 
Bayswater City
 
1 0
2 0
ECU Joondalup
 
Floreat Athena
 
1 2
1 2
Gwelup Croatia SC
 
Cockburn City
 
3 0
5 1
Inglewood United
 
Balcatta
 
2 2
2 2
Rockingham City
 
Perth Glory II
 
2 3
2 3
Sorrento
 
Perth
 
0 0
1 1
Peninsula Power W
 
Souths United W
 
0 4
0 5
Eastern Suburbs NPL
 
Brisbane Olympic W
 
0 2
2 4
Gold Coast United W
 
Lions W
 
0 2
0 5
Mitchelton W
 
SWQ Thunder W
 
2 0
5 0
Rochedale Rovers
 
Holland Park Hawks
 
1 0
3 0
Southside Eagles
 
Souths United
 
0 1
1 2
Blue Eagles Res.
 
Adelaide Olympic Res.
 
   
4 4
Croydon Kings Res.
 
Adelaide Comets Res.
 
   
1 5
Adelaide City Res.
 
Adelaide United Res.
 
   
1 3
Adelaide Raiders Res.
 
Sturt Lions Res.
 
2 0
5 2
Campbelltown City Res.
 
MetroStars Res.
 
   
2 1
South Adelaide Res.
 
Cumberland United Res.
 
   
2 9
Fulham United
 
Adelaide Victory
 
1 1
1 4
Para Hills Knights
 
Western Strikers
 
0 0
0 2
Playford City Patriots
 
West Torrens Birkalla
 
0 2
0 3
West Adelaide
 
Eastern United
 
1 1
2 1
Adelaide Hills Hawks
 
Adelaide Cobras
 
1 0
4 0
South Melbourne U21
 
Bentleigh Greens U21
 
   
6 1
Green Gully U21
 
Dandenong Thunder U21
 
   
1 0
Altona Magic U21
 
St. Albans Saints U21
 
   
2 5
Langwarrin
 
Kingston City
 
0 0
0 0
Moreland City
 
Manningham United Blues
 
2 0
5 1
North Geelong Warriors
 
Brunswick City
 
0 0
1 1
Northcote City
 
Pascoe Vale
 
0 1
1 2
Goulburn Valley Suns
 
Moreland Zebras
 
1 2
1 3
Curtin University W
 
West NTC W
 
   
1 4
Forrestfield United
 
Subiaco
 
   
1 2
Joondalup United
 
Olympic Kingsway
 
   
3 1
Mandurah City
 
Ashfield
 
   
2 1
Stirling Lions
 
UWA Nedlands
 
1 0
2 0
Swan United
 
Quinns
 
0 1
0 4
Western Knights
 
Fremantle City
 
   
2 2
Rapid Vienna
 
LASK Linz
 
0 0
3 0
Salzburg
 
Wattens
 
3 0
4 0
Wolfsberger AC
 
Sturm Graz
 
1 0
1 3
Austria Wien II
 
Vorwärts Steyr
 
1 0
4 0
Ried U18
 
Vorarlberg U18
 
   
2 8
St. Pölten U18
 
Austria Wien U18
 
   
2 5
Rapid Wien U18
 
LASK Juniors OÖ U18
 
   
8 0
Ritzing
 
Pinkafeld
 
   
   
Klingenbach
 
Leithaprodersdorf
 
   
   
Markt Allhau
 
Kohfidisch
 
   
   
Oberpetersdorf
 
Güssing
 
   
   
Oberwart / Rotenturm
 
Deutschkreutz
 
   
   
Siegendorf
 
St. Margarethen
 
   
   
SPG Kornspitz Pregarten
 
Donau Linz
 
   
   
St. Martin i.M.
 
Oedt
 
   
   
St. Valentin
 
Mondsee
 
   
   
SV Wallern
 
Friedburg / Pöndorf
 
   
   
Union Edelweiß
 
Grün Weiß Micheldorf
 
   
   
Union Perg
 
Pöttinger Grieskirchen
 
   
   
Union St. Florian
 
Bad Schallerbach
 
   
   
Weißkirchen / Allhaming
 
Zebau Bad Ischl
 
   
   
Hitthaller St. Michael
 
Rottenmann
 
   
   
Frauental
 
Liezen
 
   
   
Lafnitz II
 
Lebring
 
   
   
St. Anna
 
Ried II
 
   
   
Admira II
 
Mannsdorf
 
   
   
Stripfing
 
Leobendorf
 
   
   
Wiener Viktoria
 
Team Wiener Linien
 
   
   
Al-Najma
 
Al Ittifaq Maqaba
 
   
1 0
Falko
 
Molodechno-DYuSSh 4
 
   
2 7
Kobrin
 
Krechet
 
   
3 2
Osipovichy
 
Gorki
 
   
2 1
Postavy
 
Gazovik
 
   
0 1
Svetlogorsk
 
BC Maxline
 
   
1 3
DYuSSh-3 Pinsk
 
Luninets
 
   
5 0
Lepel
 
Niva Tolochin
 
   
3 1
SMI Autotrans
 
Smolevichy-STI
 
   
1 3
Dinamo Malorita
 
Brestzhilstroy
 
   
4 2
Stroitel Kapyl
 
BGU Minsk
 
   
2 1
Kletsk
 
Kronon
 
   
0 3
Orsha
 
Lida
 
1 1
1 1
Arsenal
 
Naftan
 
0 0
2 0
Shakhtyor Petrikov
 
Belshina
 
1 1
2 1
FK Viliya
 
Berezino
 
   
11 1
Vertykal
 
Bumprom
 
   
0 6
Smorgon
 
Torpedo BelAZ
 
1 0
1 3
Minsk
 
Dinamo Brest
 
0 0
1 0
Ruh Brest
 
Neman Grodno
 
0 0
2 0
Ynergetyk-BDU
 
Slutsk
 
0 0
1 0
Mechelen
 
Gent
 
0 0
1 2
Standard Liège
 
KV Oostende
 
1 1
1 3
Zulte-Waregem W
 
Eendracht Aalst W
 
2 0
3 2
Genk W
 
Charleroi
 
1 0
2 1
JAC
 
Djeffa
 
0 0
0 0
ASVO
 
Adjidja
 
   
0 0
Dynamique Djougou
 
Dynamo Abomey
 
   
1 3
Energie
 
Cavaliers
 
   
0 0
JSP
 
ASPAC
 
   
1 2
UPI-ONM
 
Avrankou Omnisport
 
   
3 0
USSK
 
Police Benin
 
   
1 0
Thimphu City
 
GOMO
 
2 1
7 1
Bratstvo Gracanica
 
Igman Konjic
 
   
3 0
Buducnost Banovici
 
Radnik Hadžići
 
   
3 0
GOSK Gabela
 
Travnik
 
   
6 1
Jedinstvo Bihac
 
Vis Kosova
 
   
1 0
Orasje
 
Gorazde
 
   
1 0
Slaven Zivinice
 
Rudar Kakanj
 
   
0 1
TOSK Tesanj
 
Capljina
 
   
3 3
Zvijezda Gradačac
 
Posusje
 
   
1 0
Borac Kozarska Dubica
 
Drina Zvornik
 
   
3 0
FK Jedinstvo Brcko
 
Modrica
 
   
1 4
Kozara Gradiska
 
Zeljeznicar Banja Luka
 
0 0
0 0
Leotar
 
Tekstilac Derventa
 
   
2 0
Ljubic Prnjavor
 
Zvijezda '09 Brgule
 
   
3 0
Podrinje Janja
 
Sutjeska Foca
 
   
1 4
Rudar Prijedor
 
Slavija
 
   
4 3
Sloga Doboj
 
Sloboda Novi Grad
 
   
2 0
CRB
 
CSA
 
0 1
1 1
Manaus
 
São Raimundo AM
 
1 2
3 2
Grêmio W
 
Flamengo W
 
0 1
1 1
Internacional RS W
 
Minas ICESP W
 
0 0
0 0
Kindermann-Avaí W
 
Botafogo W
 
1 0
3 2
Santos W
 
São José W
 
2 0
2 0
São Paulo W
 
Napoli CA W
 
2 0
7 1
Ferroviária W
 
Cruzeiro W
 
0 1
3 1
Vasco da Gama
 
Botafogo
 
0 0
0 1
Boavista U20
 
Bangu U20
 
1 0
1 0
Fluminense U20
 
Flamengo RJ U20
 
0 1
2 1
Nova Iguaçu U20
 
Macaé U20
 
1 0
2 1
Madureira U20
 
Resende U20
 
0 1
0 1
Atletico-MG U20
 
Coritiba U20
 
0 1
0 2
Palmeiras U20
 
Avaí U20
 
1 1
1 1
Internacional U20
 
Vasco U20
 
1 1
3 2
Atlético Mineiro
 
América Mineiro
 
0 0
0 0
Betim U20
 
Serranense U20
 
   
0 1
Inter de Minas U20
 
Coimbra U20
 
   
0 2
Minas Boca U20
 
Santarritense U20
 
   
0 1
Nacional AC MG U20
 
Figueirense MG U20
 
   
0 1
Oeste
 
XV de Piracicaba
 
0 1
2 1
Bandeirante SP
 
Comercial
 
0 0
0 0
Desportivo Brasil
 
Capivariano
 
0 0
1 0
Primavera SP
 
Nacional SP
 
1 1
2 1
Rio Preto
 
Batatais
 
0 0
4 1
Barretos
 
Votuporanguense
 
0 0
1 0
Marília
 
Noroeste
 
1 1
1 1
Olímpia
 
CA Linense
 
0 1
0 4
São José EC
 
Penapolense
 
1 0
2 1
Altos
 
Fluminense PI
 
1 0
3 0
Palmeira
 
Potiguar Mossoró
 
1 2
3 4
São Raimundo RR
 
Náutico RR
 
   
3 2
Atlético Roraima
 
GAS
 
   
2 1
Lagarto
 
Sergipe
 
0 0
1 0
Levski Lom
 
Lokomotiv Dryanovo
 
   
2 0
OFK Levski
 
Spartak Pleven