Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Burkina Faso U20
 
Namibia U20
 
0 0
1 0
Tunisia U20
 
Central African Rep. U20
 
1 2
1 2
Monastir
 
Raja Casablanca
 
1 0
1 0
NAPSA Stars
 
Gor Mahia
 
1 2
2 2
Motema Pembe
 
Al Ahli Benghazi
 
1 0
1 1
Cotonsport
 
SONIDEP
 
0 0
1 0
JS Kabylie
 
Stade Malien Bamako
 
1 0
1 0
Orlando Pirates
 
Galaxy
 
0 0
1 0
Rivers United
 
Enyimba
 
1 0
1 0
1º de Agosto
 
Namungo
 
   
2 6
Jaraaf
 
Platinum
 
1 0
1 0
Pyramids FC
 
Racing d'Abidjan
 
1 0
2 0
ES Sétif
 
Asante Kotoko
 
0 0
0 0
Salitas
 
Bouenguidi
 
   
3 1
Tihad Casablanca
 
Nkana
 
2 0
2 1
Burreli
 
Vora
 
   
1 0
Elbasani
 
Tomori Berat
 
   
1 3
Korabi Peshkopi
 
Veleçiku Koplik
 
   
2 1
Pogradeci
 
Besa Kavajë
 
   
2 1
Albpetrol Patos
 
Maliqi
 
   
0 1
Këlcyra
 
Devolli
 
   
0 2
Përmeti
 
Delvina
 
   
0 0
Tërbuni Pukë
 
Ada Velipojë
 
   
4 1
Valbona
 
Iliria Fushë-Krujë
 
   
1 4
Spartaku Tiranë
 
Gramshi
 
   
   
Skënderbeu Korçë
 
Vllaznia Shkodër
 
1 0
1 1
Kukësi
 
Partizani Tirana
 
0 0
1 2
La Massana
 
Ordino
 
   
0 0
Atlètic Amèrica
 
Jenlai
 
   
1 2
Encamp
 
Engordany II
 
1 1
2 1
Carroi
 
Atlètic Club d'Escaldes
 
0 2
0 2
UE Santa Coloma
 
Inter Club d'Escaldes
 
0 2
0 3
Penya Encarnada
 
FC Santa Coloma
 
0 1
0 2
Sant Julià
 
Engordany
 
1 1
1 2
Recreativo da Caála
 
Desportivo Huíla
 
   
0 0
Santa Rita
 
Onze Bravos
 
   
   
Santa Rita
 
Recreativo do Libolo
 
   
0 1
Wiliete
 
Sagrada Esperança
 
   
0 0
Atlanta
 
Villa San Carlos
 
0 0
0 0
River Plate
 
Rosario Central
 
1 0
3 0
Argentinos Juniors
 
Platense
 
0 0
0 1
Sarmiento
 
Vélez Sarsfield
 
0 1
1 2
Patronato
 
Independiente
 
0 0
0 1
AH Zapla
 
Gimnasia y Tiro
 
0 1
0 3
Fontana
 
Deportivo Victoria
 
0 0
0 0
San Martín Mendoza
 
FADEP
 
0 0
0 1
Ararat
 
Urartu
 
1 0
2 0
Ararat-Armenia
 
Pyunik
 
1 1
2 1
Melbourne Victory
 
Newcastle Jets
 
0 0
0 1
Wellington Phoenix
 
Western Sydney Wanderers
 
1 0
2 2
New Farm United
 
Newmarket
 
   
2 1
Ripley Valley
 
Samford Rangers
 
   
2 0
North Pine
 
Western Spirit
 
4 0
5 1
The Lakes
 
Burleigh Heads Bulldogs
 
   
6 5
Woombye Snakes
 
Acacia Ridge
 
   
0 2
Nambour Yandina United
 
Brisbane Knights
 
   
4 0
Melbourne City W
 
Canberra United W
 
   
   
Sydney W
 
Adelaide United W
 
1 0
2 1
Brisbane Roar W
 
Perth Glory W
 
2 0
4 0
Bayswater City
 
Sorrento
 
1 0
3 1
Gwelup Croatia SC
 
Perth Glory II
 
1 0
1 2
Rockingham City
 
Cockburn City
 
1 0
2 0
Armadale
 
Perth
 
0 1
1 1
ECU Joondalup
 
Inglewood United
 
2 0
2 2
Floreat Athena
 
Balcatta
 
0 0
0 1
Austria Klagenfurt
 
Rapid Wien II
 
2 1
2 3
Admira
 
LASK Linz
 
0 1
1 2
Sturm Graz
 
Wolfsberger AC
 
1 1
1 2
Salzburg
 
Rapid Vienna
 
1 0
4 2
Francs Borains
 
Sint-Eloois-Winkel
 
   
   
Liège
 
Rupel Boom
 
   
   
Deinze
 
Club Brugge II
 
2 0
4 0
Lommel United
 
Lierse Kempenzonen
 
1 1
2 1
Anderlecht
 
Kortrijk
 
0 1
0 2
Zulte-Waregem
 
Standard Liège
 
1 1
3 2
Genk
 
Beerschot-Wilrijk
 
0 0
1 2
Antwerp
 
Sint-Truiden
 
0 0
0 0
Berg en Dal
 
Oppuurs
 
   
   
Bevel FC
 
Ranst
 
   
   
Eendracht Zoersel
 
Bornem
 
   
   
Rapid Leest
 
Vorselaar
 
   
   
Retie
 
Kalmthout
 
   
   
Vosselaar
 
Antonia
 
   
   
KV Tervuren-Duisburg
 
Veltem
 
   
   
Bodegem Kapelle United
 
Borght-Humbeek
 
   
   
Bodegem Kapelle United
 
Wambeek
 
   
   
Grimbergen
 
Linden
 
   
   
Grimbergen
 
Bertem-Leefdaal
 
   
   
Hoegaarden-Outgaarden
 
Liedekerke
 
   
   
Hoegaarden-Outgaarden
 
Sporting Kampenhout
 
   
   
Huldenberg
 
Wambeek
 
   
   
KV Tervuren-Duisburg
 
Liedekerke
 
   
   
SC Aarschot
 
Veltem
 
   
   
SC Aarschot
 
Borght-Humbeek
 
   
   
Houdeng
 
Belœil
 
   
   
Molenbaix
 
Montignies
 
   
   
Ransart
 
Hornu
 
   
   
RAS Monceau
 
Excelsior Biévène
 
   
   
Soignies Sports
 
Snef-Tyber
 
   
   
Solre-sur-Sambre
 
Antoing
 
   
   
Herk
 
Bilzerse Waltwilder
 
   
   
Herkol
 
Verbroedering Maasmechelen
 
   
   
Schoonbeek-Beverst
 
Torpedo Hasselt
 
   
   
Zepperen-Brustem
 
Zonhoven United
 
   
   
Aubange
 
Ethe Belmont
 
   
   
Lorraine Arlon
 
Sartoise
 
   
   
RAC Saint-Mard
 
Saint-Hubert
 
   
   
Meix-Devant-Virton
 
Longlier
 
   
   
Andennais
 
Ciney
 
   
   
Biesme
 
Chevetogne
 
   
   
Condruzien
 
ES de la Molignée
 
   
   
Fernelmont-Hemptinne
 
US Dinantaise
 
   
   
Flavion-Morialmé
 
Beauraing
 
   
   
Malonne
 
Loyers
 
   
   
Nismes
 
Grand-Leez
 
   
   
Spy
 
Meux II
 
   
   
Ardennen
 
Berlare
 
   
   
Eendracht Zele
 
Drongen
 
   
   
Elene-Grotenberge
 
Eendracht Aalter
 
   
   
Grembergen
 
Jong Zulte
 
   
   
HO Kalken
 
Excelsior Mariakerke
 
   
   
Lokeren Doorslaar
 
Latem
 
   
   
Munkzwalm
 
Dendermonde
 
   
   
Excelsior Zedelgem
 
Wielsbeke
 
   
   
Racing Waregem
 
Blankenberge
 
   
   
Racing Waregem
 
Oostnieuwkerke
 
   
   
RC Lauwe
 
Lauwe
 
   
   
SC Zonnebeke
 
Lauwe
 
   
   
Sparta Heestert
 
Eendracht Wervik
 
   
   
Sparta Heestert
 
Rumbeke
 
   
   
Ganshoren
 
Solières Sport
 
   
   
Hamoir
 
RES Durbuy
 
   
   
Jette
 
Waremme
 
   
   
US Givry
 
Excelsior Virton
 
   
   
Warnant
 
Couvin-Mariembourg
 
   
   
Harelbeke
 
Toekomst Menen
 
   
   
Harelbeke
 
Ronse
 
   
   
Merelbeke
 
Voorwaarts Zwevezele
 
   
   
Merelbeke
 
Gullegem
 
   
   
Olsa Brakel
 
Voorwaarts Zwevezele
 
   
   
Olsa Brakel
 
Westhoek
 
   
   
Sparta Petegem
 
Gent-Zeehaven
 
   
   
Sparta Petegem
 
Ronse
 
   
   
Zelzate
 
Toekomst Menen
 
   
   
Zelzate
 
Gullegem
 
   
   
Berchem Sport
 
Spouwen-Mopertingen
 
   
   
Bocholt
 
Londerzeel
 
   
   
Diegem Sport
 
Lyra-Lierse Berlaar
 
   
   
Eendracht Aalst
 
Sporting Hasselt
 
   
   
Pepingen-Halle
 
KSC City Pirates
 
   
   
Olympic Charleroi W
 
Chastre II W
 
   
   
Binche
 
Gosselies Sports
 
   
   
Braine
 
SG-Tertre-Hautrage
 
   
   
Ostiches
 
Entité Manageoise
 
   
   
Stade Brainois
 
Aische
 
   
   
Habay-la-Neuve
 
Stade Disonais
 
   
   
Aywaille
 
Rochefort
 
   
   
Herstal
 
Jodoigne
 
   
   
Huy
 
Mormont
 
   
   
Marloie Sport
 
Raeren-Eynatten
 
   
   
Richelle United
 
Onhaye
 
   
   
Anzegem
 
Wolvertem Merchtem
 
   
   
Anzegem
 
Avanti
 
   
   
Bambrugge
 
Sint-Niklaas
 
   
   
Bambrugge
 
FC Lebbeke
 
   
   
Eppegem
 
Jong Lede
 
   
   
Eppegem
 
Avanti
 
   
   
Rhodienne-De Hoek
 
Sint-Niklaas
 
   
   
Rhodienne-De Hoek
 
VW Hamme
 
   
   
Eendracht Termien
 
Zwarte Leeuw
 
   
   
Eendracht Termien
 
De Kempen
 
   
   
Adjidja
 
Police Benin
 
   
3 3
Avrankou Omnisport
 
Ayema
 
   
1 4
Dadjè
 
Dynamo Abomey
 
   
3 0
Dynamique Djougou
 
Buffles
 
   
0 2
Espoir Savalou
 
Damissa
 
   
1 1
Hodio
 
Esae
 
   
1 0
Requins
 
Soleil
 
   
4 3
Tanéka
 
Réal Sport
 
   
0 1
PHC Zebras
 
Southampton Rangers
 
   
   
Devonshire Cougars
 
Devonshire Colts
 
   
   
North Village Rams
 
Dandy Town Hornets
 
   
   
SBRC
 
Somerset Trojans
 
   
   
X-Roads Warriors
 
St. George's Colts
 
   
   
ASA
 
Jacyobá
 
0 0
0 0
CEO
 
Aliança AL
 
0 0
0 2
Bahia
 
Juazeirense
 
1 1
1 2
Bahia de Feira
 
Jacuipense
 
0 0
0 0
Fluminense de Feira
 
Atlético Alagoinhas
 
0 0
0 1
Paracatu
 
Formosa
 
   
4 3
Samambaia
 
Sobradinho
 
   
2 2
Brasiliense
 
Remo
 
1 1
2 1
Juventude MA
 
Iape
 
1 0
3 0
Moto Club MA
 
Imperatriz
 
1 0
2 0
4 de Julho
 
Fluminense PI
 
0 2
1 2
Altos
 
Flamengo PI
 
   
1 1
Fortaleza
 
Bahia
 
0 1
0 4
Corinthians
 
Vasco da Gama
 
0 0
0 0
Flamengo
 
Internacional
 
1 1
2 1
Sport Recife
 
Atlético Mineiro
 
1 1
2 3
Grêmio
 
Athletico PR
 
0 0
1 0
Santos
 
Fluminense
 
0 1
1 1
Goiás
 
Bragantino
 
0 0
0 0
Araguacema
 
Gurupi
 
   
5 0
Palmas
 
Interporto
 
0 2
1 2
Tocantinópolis
 
Tocantins Miracema
 
   
4 1
Akademik Svishtov
 
Vihar Slavyanovo
 
   
2 2
Bdin
 
Spartak Pleven
 
   
1 1
Botev Vratsa II
 
Drenovets
 
   
5 1
Levski Lom
 
Yantra Polski Trambesh
 
   
2 1
Partizan
 
Peshtera Galata
 
   
4 1
Parva atomna
 
Lokomotiv Dryanovo
 
   
1 3
Pavlikeni
 
Lokomotiv Mezdra
 
   
0 0
Tryavna
 
Sevlievo
 
   
0 2
Levski Karlovo
 
Karnobat
 
   
2 0
Beroe
 
Slavia Sofia
 
1 0
1 1
Etar
 
Levski Sofia
 
0 0
0 0
Yantra 1919
 
OFK Pirin
 
0 1
0 2
Ludogorets II
 
Dobrudzha 1919
 
0 1
2 2
Bumamuru
 
Le Messager Ngozi
 
0 1
1 1
Flambeau du Centre
 
Bujumbura City
 
   
1 0
Rukinzo
 
Musongati
 
1 0
2 0
Boyacá Chicó
 
Junior
 
2 0
2 1
La Equidad
 
Once Caldas
 
0 0
0 0
Deportivo Pasto
 
Jaguares de Córdoba
 
1 1
2 2
Santa Fe
 
Independiente Medellín
 
0 0
0 0
Kondzo
 
Diables Noirs
 
   
1 0
Nico-Nicoye
 
JS Talangaï
 
   
1 0
Inter Club
 
Leopards de Dolisie
 
   
0 0
Nathaly's
 
Racing Club Brazzavile
 
   
2 1
Otôho d'Oyo
 
Patronage Sainte-Anne
 
   
2 1
Groupe Bazano
 
Simba
 
   
0 0
Puntarenas
 
Municipal Liberia
 
   
1 1
Ramonense PO
 
Carmelita
 
0 1
0 1
Marineros de Puntarenas
 
Puma Generaleña
 
1 0
4 1
Pérez Zeledón
 
San Carlos
 
1 1
1 1
Cartaginés
 
Alajuelense
 
0 1
1 1
Guadalupe
 
Grecia
 
0 0
1 1
Osijek
 
Rijeka
 
1 0
2 0
Dinamo Zagreb II
 
Hajduk Split II
 
0 2
2 3
Dugopolje U19
 
Orijent 1919 U19
 
0 0
0 1
Dinamo Zagreb U19
 
Rijeka U19
 
   
3 3
Ethnikos Achna
 
AEL
 
0 1
1 2
Apollon
 
Enosis