Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Cameroon U20
 
Mozambique U20
 
2 0
4 1
Mauritania U20
 
Uganda U20
 
1 0
1 2
Besëlidhja Lezhë
 
Partizani Tirana II
 
   
0 0
Lushnja
 
Egnatia Rrogozhinë
 
   
0 3
Butrinti Sarandë
 
Skrapari
 
   
4 0
Labëria
 
Gramozi Ersekë
 
   
2 0
Memaliaj
 
Tepelena
 
   
2 1
Mirdita
 
Sopoti Librazhd
 
   
0 2
Apolonia Fier
 
Bylis Ballsh
 
0 0
0 1
Laçi
 
Kastrioti Krujë
 
1 0
1 0
Tirana
 
Teuta Durrës
 
0 1
0 1
ASO Chlef U21
 
JS Saoura U21
 
1 2
1 3
Paradou AC U21
 
Olympique Médéa U21
 
1 0
2 0
WA Tlemcen U21
 
Bordj Bou Arreridj U21
 
0 0
3 0
Paradou AC
 
Olympique Médéa
 
0 1
2 1
ASO Chlef
 
JS Saoura
 
0 3
0 6
Tlemcen
 
CA Bordj Bou Arreridj
 
0 0
3 1
Arzew
 
Remchi
 
0 0
1 0
CRB Ouled Djellal
 
HB Chelghoum Laïd
 
   
2 1
DRB Tadjenanet
 
CA Batna
 
1 1
1 1
IRB El Kerma
 
Temouchent
 
1 1
1 2
JSM Tiaret
 
ASM Oran
 
   
1 2
MC Saïda
 
MCB Oued Sly
 
   
1 1
MO Constantine
 
Annaba
 
0 0
0 0
MSP Batna
 
US Chaouia
 
0 0
0 1
RC Oued Rhiou
 
SC Aïn Defla
 
0 0
0 1
SKAF Khémis Mélina
 
CRB Ain Ouessara
 
   
1 0
Teleghma
 
MC El Eulma
 
1 0
2 0
USM Khenchela
 
AS Khroub
 
   
0 0
UE Santa Coloma II
 
Ranger's
 
1 2
4 2
Académica do Lobito
 
Sporting de Cabinda
 
   
   
Baixa de Kassange
 
1º de Agosto
 
   
   
Interclube
 
Onze Bravos
 
   
3 1
Petro de Luanda
 
Ferroviário do Huambo
 
   
3 0
Progresso
 
Cubango
 
   
0 0
Defensores de Belgrano
 
Almirante Brown
 
1 1
4 2
Tigre
 
Alvarado
 
0 0
1 1
Arsenal de Sarandi
 
Banfield
 
0 0
0 2
Godoy Cruz
 
Estudiantes
 
0 0
0 2
Lanús
 
Defensa y Justicia
 
2 1
2 1
Racing Club
 
Aldosivi
 
0 1
2 2
West Armenia
 
Lernayin Artsakh
 
   
5 1
Shirak
 
Lori
 
0 0
0 1
Sydney
 
Perth Glory
 
   
   
Western United
 
Macarthur
 
2 0
4 1
Sydney
 
Brisbane Roar
 
0 0
0 0
Perth Glory
 
Melbourne City
 
   
   
Caloundra
 
Rockville Rovers
 
   
2 1
Brighton Bulldogs
 
Pine Hills
 
   
1 5
Kingscliff Wolves
 
Annerley
 
   
6 0
Surfers Paradise Apollo
 
The Gap
 
4 0
10 0
West Wanderers United
 
St George Willawong
 
   
0 7
AC Carina
 
Brisbane Athletic
 
   
3 1
Bayside United
 
Virginia United
 
   
4 1
Buderim Wanderers
 
Ipswich City
 
   
12 1
Gympie United
 
Mt Gravatt Hawks
 
   
0 2
Tarragindi Tigers
 
Ormeau
 
   
4 3
Toowong
 
Grange Thistle
 
0 1
2 1
Willowburn
 
Southport Warriors
 
   
0 5
City Brothers
 
Mackay Wanderers
 
   
4 5
Moggill
 
Caboolture
 
   
1 0
North Star
 
Albany Creek Excelsior
 
   
2 3
Alloway
 
Tinana
 
   
   
Newcastle Jets W
 
Melbourne Victory W
 
0 2
0 2
Floridsdorfer AC
 
Dornbirn
 
0 1
0 1
Kapfenberger SV
 
Grazer AK
 
2 1
3 1
Gerasdorf Stammersdorf
 
Union Mauer
 
   
   
Post
 
Donau
 
   
   
Wienerberg
 
Austria XIII
 
   
   
Mannswörth
 
Slovan HAC
 
   
   
ASV 13
 
Vorwärts Brigittenau
 
   
   
Donaufeld
 
Favoritner AC
 
   
   
Elektra
 
Stadlau
 
   
   
Admira II
 
Leobendorf
 
   
   
Stripfing
 
Wiener Neustadt
 
   
   
Bruck/Leitha
 
Team Wiener Linien
 
   
   
Draßburg
 
Wiener SC
 
   
   
Schwaz
 
Hall
 
   
   
Austria Wien
 
Rheindorf Altach
 
0 1
5 1
Hartberg
 
Ried
 
1 1
1 1
Wattens
 
St. Pölten
 
0 0
0 1
Keşlə FK
 
Zira
 
2 1
2 2
Neftçi
 
Qabala
 
0 0
1 0
Al-Hidd
 
Budaiya
 
0 0
3 0
Baridhara
 
Arambagh
 
   
4 4
Saif
 
Bashundhara Kings
 
1 2
1 2
Sheikh Russel
 
Abahani
 
0 1
1 1
SG-Tertre-Hautrage W
 
OH Leuven II
 
   
   
Eva's Tienen W
 
Kontich W
 
   
   
Wuustwezel W
 
Voorwaarts Zwevezele W
 
   
   
Massenhoven W
 
Anderlecht II W
 
   
   
Famkes Merkem W
 
Genk II W
 
   
   
Chastre W
 
Mechelen W
 
   
   
Gent II W
 
Standard Liège II W
 
   
   
RFC de Liege W
 
Moldavo W
 
   
   
La Louvière
 
Tubize
 
   
   
Meux
 
Acren
 
   
   
Rebecq
 
Stockay-Warfusée
 
   
   
Ninove
 
Dikkelvenne
 
   
   
Ninove
 
Gent-Zeehaven
 
   
   
Oudenaarde
 
RFC Wetteren
 
   
   
Oudenaarde
 
Dikkelvenne
 
   
   
Lokeren-Temse
 
RFC Wetteren
 
   
   
Lokeren-Temse
 
Westhoek
 
   
   
Hades
 
Olympia Wijgmaal
 
   
   
Heur Tongeren
 
Houtvenne
 
   
   
Hoogstraten
 
Cappellen
 
   
   
Dessel Sport
 
Thes Sport
 
   
   
Dender
 
Patro Eisden
 
   
   
Heist
 
Knokke
 
   
   
Mandel United
 
Tienen
 
   
   
Olympic Charleroi
 
La Louvière Centre
 
   
   
SV Roeselare
 
URSL Visé
 
   
   
RWDM
 
Westerlo
 
0 1
2 1
AS Eupen
 
KV Oostende
 
0 0
1 1
Royal Excel Mouscron
 
Cercle Brugge
 
0 1
1 2
Waasland-Beveren
 
Sporting Charleroi
 
0 0
1 1
Geel
 
Ternesse
 
   
   
K. Kontich
 
Wezel
 
   
   
Houtem-Oplinter
 
Melsbroek
 
   
   
Houtem-Oplinter
 
Bertem-Leefdaal
 
   
   
Stade Bierbeek
 
Melsbroek
 
   
   
Huldenberg
 
Linden
 
   
   
Stade Bierbeek
 
Sporting Kampenhout
 
   
   
Péruwelz
 
Morlanwelz
 
   
   
Groen Star Beek
 
Bregel Sport
 
   
   
Helson Helchteren
 
KFC Eksel
 
   
   
Alken
 
Achel
 
   
   
Juve Hasselt
 
Herderen-Millen
 
   
   
Bastogne
 
Jeunesse Freylangeoise
 
   
   
La Roche
 
Florenville
 
   
   
Libramont
 
Vaux-Noville
 
   
   
St-Joris Sleidinge
 
SK Denderhoutem
 
   
   
SC Zonnebeke
 
Diksmuide
 
   
   
RC Lauwe
 
Blankenberge
 
   
   
Dadizele
 
Wielsbeke
 
   
   
Meulebeke
 
Eendracht Wervik
 
   
   
Dadizele
 
Rumbeke
 
   
   
Excelsior Zedelgem
 
Sassport Boezinge
 
   
   
Meulebeke
 
Diksmuide
 
   
   
Oostduinkerke
 
Oostnieuwkerke
 
   
   
Oostduinkerke
 
Sassport Boezinge
 
   
   
Gent III W
 
Eendracht Mazenzele W
 
   
   
SG-Tertre-Hautrage II W
 
Bredene W
 
   
   
Sibret W
 
Westerlo W
 
   
   
Vosselaar W
 
White Star Woluwe II W
 
   
   
Alken W
 
Loyers W
 
   
   
Aywaille W
 
VVC Brasschaat W
 
   
   
Svelta Melsele W
 
Club Brugge II W
 
   
   
Mechelen II W
 
Heist W
 
   
   
Bosdam Beveren W
 
Havinnes W
 
   
   
Irlande-Auderghem W
 
Standard Liège III W
 
   
   
Sottegem W
 
Olsa Brakel W
 
   
   
Zulte-Waregem II W
 
Egem Pittem W
 
   
   
Wolvertem Merchtem W
 
Eendracht Aalst II W
 
   
   
PAC Buzet
 
Rapid Symphorinois
 
   
   
Albert Quévy-Mons
 
Stockel
 
   
   
Tournai
 
Schaerbeek-Evere
 
   
   
Union Namur
 
Jeunesse Tamines
 
   
   
Sprimont-Comblain
 
Gouvy
 
   
   
Oppagne-Wéris
 
Wanze / Bas-Oha
 
   
   
Oostkamp
 
VW Hamme
 
   
   
Oostkamp
 
Jong Lede
 
   
   
Torhout
 
Voorde Appelterre
 
   
   
Torhout
 
Lochristi
 
   
   
Svelta Melsele
 
Voorde Appelterre
 
   
   
Svelta Melsele
 
Wolvertem Merchtem
 
   
   
Tempo Overijse
 
FC Lebbeke
 
   
   
Tempo Overijse
 
Lochristi
 
   
   
Diest
 
Lille
 
   
   
Diest
 
Witgoor Sport
 
   
   
Turnhout
 
Nijlen
 
   
   
Turnhout
 
Berlaar-Heikant
 
   
   
Beringen
 
Zwarte Leeuw
 
   
   
Beringen
 
Sint-Lenaarts
 
   
   
Betekom
 
Lille
 
   
   
Betekom
 
Weerstand Koersel
 
   
   
Esperanza Pelt
 
Witgoor Sport
 
   
   
Esperanza Pelt
 
De Kempen
 
   
   
Racing Mechelen
 
Sint-Lenaarts
 
   
   
Racing Mechelen
 
Berlaar-Heikant
 
   
   
Wellen
 
Nijlen
 
   
   
Wellen
 
Weerstand Koersel
 
   
   
AS Cotonou
 
ASPAC
 
   
3 1
ASVO
 
ASOS
 
   
1 3
Djeffa
 
JSP
 
   
1 0
Energie
 
Tonnerre
 
   
   
Panthères
 
Béké Bembèrèkè
 
   
1 1
Tukunnin
 
Cavaliers
 
   
3 1
UPI-ONM
 
Eternel
 
   
0 1
USSK
 
Dragons
 
   
0 2
CSA
 
Murici
 
0 0
0 0
Coruripe
 
CRB
 
   
0 3
Vitória
 
Vitória da Conquista
 
   
   
Gama
 
Capital
 
0 1
0 1
Real FC
 
Ceilândia
 
1 2
1 2
América RJ
 
Americano
 
1 1
3 1
Nova Iguaçu
 
Cabofriense
 
0 1
1 1
Sampaio Corrêa RJ
 
Friburguense
 
1 0
1 0
Uniclinic
 
Ferroviário
 
0 0
1 1
Crato
 
Icasa
 
1 1
1 1
Bacabal
 
Sampaio Corrêa
 
0 3
0 4
Pinheiro
 
São José MA
 
1 0
1 0
Parnahyba
 
Picos
 
1 0
1 0
Confiança
 
Atlético Gloriense
 
1 0
2 1
Lagarto
 
América de Pedrinhas
 
2 0
3 0
São Paulo
 
Palmeiras
 
0 0
1 1
Coritiba
 
Ceará
 
0 0
0 2
Nova Conquista
 
Capital
 
   
2 0
Chernomorets Balchik
 
Ludogorets III
 
   
1 1
OFK Levski
 
Etar VT II
 
   
4 0
Atletik Kuklen
 
Rozova dolina
 
   
0 0
Borislav 2009
 
Vereya
 
   
0 0
Chernomorets 1919 Burgas
 
Rodopa Smolyan
 
   
0 0
Gigant Saedinenie
 
Spartak Plovdiv
 
   
0 0
Haskovo
 
Nesebar
 
   
0 0
Sokol Markovo
 
Dimitrovgrad
 
   
0 0
Yambol 1915
 
Maritsa Plovdiv
 
   
0 0
Arda
 
Botev Vratsa
 
2 0
3 2
Lokomotiv Plovdiv
 
Ludogorets
 
2 1
3 2
CSKA Sofia
 
Cherno More
 
0 0
1 0
Neftohimik
 
Septemvri Sofia
 
0 3
0 6
Septemvri Simitli
 
Kariana Erden
 
   
   
Sozopol
 
Lovech
 
0 0
1 0
Sportist Svoge
 
FK Minyor Pernik
 
3 1
5 1
ASEC Koudougou
 
Douanes
 
   
   
Léopards
 
Ouagadougou
 
   
   
Police
 
RCK
 
   
   
Royal
 
RC Bobo-Dioulasso
 
   
   
Salitas
 
USFA
 
   
   
Aigle Noir
 
Dynamik
 
   
0 0
Kayanza United
 
Olympic Star
 
   
0 0
Les Eléphants
 
Royal de Muramvya
 
1 1
1 2
Muzinga
 
Inter Star
 
1 1
1 2
Deportes Tolima
 
Patriotas Boyacá
 
2 1
3 1
Envigado
 
Atlético Bucaramanga
 
1 0
1 0
Deportivo Pereira
 
Rionegro Águilas
 
0 0
0 0
Boca Juniors de Cali
 
Orsomarso
 
0 0
0 0
Cortuluá
 
Tigres
 
0 0
0 0
Real San Andres
 
Unión Magdalena
 
0 1
0 1
V.Club Mokanda
 
CARA Brazzaville
 
   
0 2
CS Uruguay de Coronado
 
Turrialba
 
0 1
0 2
Santa Ana
 
Cariari Pococí
 
1 1
1 3