Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Adriatiku
 
Albanët
 
   
2 0
Këlcyra
 
Devolli
 
   
0 3
Maliqi
 
Labëria
 
   
0 1
Oriku
 
Butrinti Sarandë
 
   
2 1
Shkumbini Peqin
 
Delvina
 
   
2 0
Turbina Cërrik
 
Luftëtari
 
   
0 1
Apolonia W
 
KF Tirana W
 
   
3 0
Vllaznia W
 
Gramshi W
 
   
12 0
Erzeni Shijak
 
Partizani Tirana
 
0 2
0 4
Tirana
 
Egnatia Rrogozhinë
 
0 0
1 1
La Massana
 
Sant Julià
 
   
   
FC Santa Coloma
 
Atlètic Amèrica
 
2 0
4 2
UE Santa Coloma
 
Esperança d'Andorra
 
1 0
2 0
Ordino
 
Inter Club d'Escaldes
 
0 1
0 1
Atlètic Club d'Escaldes
 
Carroi
 
2 1
2 1
Pas de la Casa
 
Penya Encarnada
 
0 1
2 2
São Salvador
 
Académica do Lobito
 
0 0
0 0
Wiliete
 
Petro de Luanda
 
0 2
0 2
John Hughes
 
Hoppers
 
   
0 3
All Saints United
 
Willikies
 
   
3 2
Green City
 
Swetes
 
   
1 0
Deportivo Merlo
 
Villa San Carlos
 
0 1
1 1
Los Andes
 
Liniers
 
0 0
1 0
San Martín Burzaco
 
UAI Urquiza
 
0 0
1 0
Chaco For Ever
 
Brown de Adrogué
 
2 0
3 0
Quilmes
 
Arsenal de Sarandi
 
0 0
0 0
Almirante Brown
 
Atletico Mitre
 
1 0
2 0
Club Atlético Güemes
 
Tristán Suárez
 
1 1
2 2
Defensores Unidos
 
Gimnasia Mendoza
 
0 1
3 1
Gimnasia Jujuy
 
All Boys
 
0 0
0 1
Deportivo Maipú
 
Agropecuario
 
0 1
1 2
Alvarado
 
Patronato
 
2 0
2 0
Colón
 
Aldosivi
 
0 0
1 1
Talleres Remedios
 
San Martín Tucumán
 
1 1
1 3
Estudiantes Río Cuarto
 
Racing Córdoba
 
0 0
0 0
Platense
 
San Lorenzo
 
0 0
0 0
Rosario Central
 
Instituto
 
0 0
1 0
Godoy Cruz
 
Newell's Old Boys
 
1 1
1 1
Huracán
 
Argentinos Juniors
 
1 1
1 1
Defensa y Justicia
 
Unión Santa Fe
 
1 1
2 1
Talleres Córdoba
 
Atlético Tucumán
 
2 1
4 1
Cilicia
 
Shirak
 
0 1
0 1
Ararat II
 
Syunik
 
0 2
1 3
Onor
 
Mika Yerevan
 
0 3
1 4
Britannia
 
Dakota
 
0 1
1 1
Macarthur
 
Central Coast Mariners
 
0 2
0 3
Sydney
 
Brisbane Roar
 
0 0
1 1
Melbourne City W
 
Newcastle Jets W
 
0 0
2 0
Adelaide United W
 
Melbourne Victory W
 
0 2
1 4
Newmarket
 
Redcliffe PCYC
 
   
2 1
Newmarket U23
 
Redcliffe Dolphins U23
 
   
11 2
Blacktown City
 
Wollongong Wolves
 
0 0
0 1
Sydney United
 
Hills Brumbies
 
2 0
3 0
St George City FA
 
St. George Saints
 
0 0
1 1
Charlestown City Blues
 
Lake Macquarie
 
3 0
4 1
Weston Bears
 
Hamilton Olympic
 
0 0
0 1
Alstonville
 
Northern Storm Thunder
 
   
3 2
Olympic
 
Queensland Lions
 
0 0
0 2
Melbourne Knights
 
Dandenong City
 
1 0
2 2
St. Albans Saints
 
Moreland City
 
2 0
4 0
Brisbane Olympic W
 
Souths United W
 
0 2
0 5
Sunshine Coast Wanderers W
 
Eastern Suburbs NPL
 
0 0
0 0
Southside Eagles
 
Broadbeach United
 
2 0
3 2
Bentleigh United Cobras
 
Brunswick Zebras
 
   
3 0
West Point
 
Sunbury United
 
   
0 1
St. Albans Saints U23
 
Moreland City U23
 
0 1
1 3
Melbourne Victory II
 
North Geelong Warriors
 
0 0
4 0
Melbourne City II
 
Langwarrin
 
1 2
1 3
Austria Klagenfurt
 
Rapid Vienna
 
0 1
1 1
Austria Lustenau
 
Blau-Weiß Linz
 
0 0
2 0
Austria Wien
 
WSG Tirol
 
1 0
2 0
Hartberg
 
Sturm Graz
 
0 1
1 1
Wolfsberger AC
 
Rheindorf Altach
 
1 1
1 1
Sturm Graz II
 
Grazer AK
 
0 0
0 1
Slovan HAC
 
ASV 13
 
1 2
3 2
Vorwärts Brigittenau
 
Gerasdorf Stammersdorf
 
1 1
1 1
Turan
 
Araz
 
0 0
2 0
Qarabağ
 
Zira
 
1 0
3 1
UWI Blackbirds
 
Ellerton
 
4 0
5 2
Shakhtyor
 
Torpedo BelAZ
 
0 0
1 0
Dinamo Minsk
 
BATE
 
0 1
2 3
RSC Anderlecht II
 
Zulte-Waregem
 
0 1
0 1
Francs Borains
 
Lommel United
 
0 1
1 2
Liège
 
Deinze
 
1 0
1 0
Royal Antwerp II
 
Olympic Charleroi
 
1 0
1 1
Union Namur
 
Excelsior Virton
 
0 0
0 1
Cappellen
 
La Louvière
 
0 0
0 1
Knokke
 
URSL Visé
 
1 0
2 0
Oud-Heverlee Leuven II
 
Dessel Sport
 
1 0
1 1
Genk
 
Standard Liège
 
0 0
1 0
Club Brugge
 
OH Leuven
 
1 1
3 1
Union Saint-Gilloise
 
Gent
 
0 0
1 1
AS Eupen
 
Sint-Truiden
 
1 0
1 0
's Gravenwezel-Schilde
 
Vosselaar
 
   
3 0
Bevel FC
 
Antonia
 
   
2 3
Mariekerke
 
WS Schorvoort
 
   
5 1
Ranst
 
KBSK Retie
 
   
2 2
Sporting Tisselt
 
De Kempen
 
   
1 1
BX Brussels
 
Union Lasne-Ohain
 
   
1 0
Elewijt
 
Huldenberg
 
   
3 1
Eppegem
 
Fenixx BeigHum
 
   
3 1
Genappe
 
Waterloo
 
   
3 1
Grez-Doiceau
 
Amicii Bruxelles
 
   
1 2
Hoegaarden-Outgaarden
 
Olympia Wijgmaal
 
   
1 1
Liedekerke
 
Herent
 
   
3 1
Linden
 
Rotselaar
 
   
0 2
Saint-Josse
 
Stade Everois
 
   
0 1
Saint-Michel
 
NSeth Berchem
 
   
3 0
Tubize II
 
Léopold
 
   
1 2
KV Tervuren-Duisburg
 
Sporting Kampenhout
 
   
5 1
Courcelles
 
Gilly
 
   
4 1
Hornu
 
Neufvilles
 
   
2 2
Molenbaix
 
Ransart
 
   
4 0
SG-Tertre-Hautrage
 
Nechin
 
   
1 0
Soignies Sports
 
Gerpinnes
 
   
3 0
Sporting Club Jemappes
 
PAC Buzet
 
   
3 0
Beaufays
 
Hombourg
 
   
1 0
JS Fizoise
 
Ster-Francorchamps
 
   
0 4
Sart-Lez-Spa
 
Aubel
 
   
0 2
Trooz
 
Mélen-Micheroux
 
   
4 0
UCE Liège
 
Hannut
 
   
0 0
Herk
 
Groen Star Beek
 
   
2 5
HIH Hoepertingen
 
Achel
 
   
2 2
Sporting Nevok Gruitrode
 
Herkol
 
   
2 1
Turkse Rangers
 
Zonhoven United
 
   
4 2
Harre-Manhay
 
Lorraine Arlon
 
   
3 2
Anhée
 
Evelette-Jallet
 
   
0 4
Biesme
 
Chevetogne
 
   
4 0
Flavion-Morialmé
 
Beauraing
 
   
0 3
Meux II
 
Nismes
 
   
3 2
Union Bossière Gembloux
 
Grand-Leez
 
   
3 4
Drongen
 
DT Borsbeke
 
   
0 2
Lembeke
 
Kleit Maldegem
 
   
0 4
Lokeren Doorslaar
 
Sottegem
 
   
0 0
Standard Denderleeuw
 
Svelta Melsele
 
   
4 1
Zeveren Sportief
 
SK Denderhoutem
 
   
0 4
Dottignies
 
Sassport Boezinge
 
   
0 3
Lauwe
 
Ardooie
 
   
2 0
Sparta Heestert
 
Bredene
 
   
3 2
Westrozebeke
 
Diksmuide
 
   
0 3
Hamoir
 
Ganshoren
 
0 1
0 3
Rebecq
 
Albert Quévy-Mons
 
1 1
1 1
Rus Binche
 
Acren
 
0 0
0 2
Stockay-Warfusée
 
Union Saint-Gilloise II
 
0 0
3 0
Eendracht Aalst
 
Cercle Brugge II
 
0 2
2 3
Gullegem
 
Oudenaarde
 
0 0
1 0
RFC Wetteren
 
Zulte Waregem II
 
0 0
1 2
Sparta Petegem
 
Olsa Brakel
 
0 0
0 1
Voorde Appelterre
 
Torhout
 
1 0
1 1
Londerzeel
 
Houtvenne
 
1 2
1 2
Rupel Boom
 
Spouwen-Mopertingen
 
0 3
1 5
Sint-Truiden W
 
Kontich W
 
   
0 2
Famkes Merkem II W
 
Staden W
 
   
4 1
Belœil
 
Entité Manageoise
 
   
1 0
Couvin-Mariembourg
 
Jodoigne
 
   
1 5
Flenu
 
Jeunesse Tamines
 
   
2 0
RAS Monceau
 
Rapid Symphorinois
 
   
1 3
Elsautoise
 
Marloie Sport
 
   
1 2
Herstal
 
Seraing II
 
   
0 4
Meix-Devant-Virton
 
Huy
 
   
1 2
Mormont
 
Gouvy
 
   
4 2
Raeren-Eynatten
 
Aywaille
 
   
2 1
Richelle United
 
Sprimont-Comblain
 
   
1 1
Waremme
 
Wanze / Bas-Oha
 
   
2 0
Avanti
 
Blankenberge
 
   
2 0
Elene-Grotenberge
 
Erpe-Mere United
 
   
0 3
HO Kalken
 
Wolvertem Merchtem
 
   
1 1
Roeselare Daisel
 
Westhoek
 
   
2 0
Wielsbeke
 
Jong Lede
 
   
1 2
Eendracht Termien
 
Schoonbeek-Beverst
 
   
3 0
Insee Police
 
Benque
 
   
1 2
Progresso
 
Belmopan Bandits
 
   
1 0
Hankook Verdes
 
Altitude
 
   
1 2
Wagiya
 
Port Layola
 
   
0 6
ASPAC
 
Cavaliers
 
0 0
1 1
ASVO
 
Police Benin
 
   
1 1
Béké Bembèrèkè
 
Tonnerre
 
   
1 0
Loto Popo
 
Dragons
 
   
0 0
Panthères
 
Réal Sport
 
0 0
0 1
Tukunnin
 
Coton Sport Ouidah
 
   
1 0
UPI-ONM
 
JAK
 
   
1 2
USSK
 
Dadjè
 
   
0 1
Dandy Town Hornets
 
X-Roads Warriors
 
   
1 1
Hamilton Parish
 
Somerset Trojans
 
   
3 3
YMSC
 
North Village Rams
 
   
0 5
Devonshire Cougars
 
St. George's Colts
 
   
5 2
Nacional Potosí
 
Independiente Petrolero
 
2 0
3 1
Wilstermann
 
Aurora
 
1 1
1 1
The Strongest
 
Bolívar
 
1 1
2 1
Oriente Petrolero
 
Blooming
 
0 0
0 0
Gornji Rahić
 
Radnik Hadžići
 
2 0
4 0
Rudar Kakanj
 
Sloboda Tuzla
 
1 1
2 2
TOSK Tesanj
 
Buducnost Banovici
 
0 0
2 0
Omarska
 
Drina Zvornik
 
0 0
0 0
Zvijezda '09 Brgule
 
Zeljeznicar
 
1 1
2 1
Zrinjski
 
Borac Banja Luka
 
0 1
0 1
Rio Branco
 
Vasco da Gama AC
 
0 0
2 0
ADESG
 
Independencia
 
0 0
0 0
CSE
 
ASA
 
0 1
1 1
Rio Negro AM
 
São Raimundo AM
 
0 1
2 4
Barcelona BA
 
Vitória
 
0 0
0 2
Brasiliense
 
Samambaia
 
0 1
3 1
Capital Brasilia
 
Santa Maria
 
3 0
7 1
Ceilândia
 
Ceilandense
 
1 0
2 0
Paranoá
 
Planaltina DF
 
1 0
3 0
Real FC
 
Gama
 
0 2
2 2
Rio Branco-VN
 
Desportiva ES
 
0 0
0 0
Fluminense
 
Flamengo
 
0 1
0 2
Sampaio Corrêa RJ
 
Botafogo
 
0 0
1 2
Vasco da Gama
 
Nova Iguaçu
 
0 0
1 1
Barra FC
 
Figueirense
 
0 1
1 3
Maracanã
 
Fortaleza
 
1 0
1 1
Itapipoca
 
Icasa
 
1 0
1 1
Pacajus
 
Maranguape
 
0 1
1 1
Pague Menos
 
Cariri
 
1 0
2 1
Grêmio
 
Brasil de Pelotas
 
1 0
2 0
Anápolis
 
Aparecidense
 
1 0
1 0
Goiás
 
Goiânia
 
1 0
1 1
Maranhão
 
Cordino
 
1 0
2 0
Moto Club MA
 
Tuntum
 
0 0
1 1
Operário Ltda
 
Mixto
 
0 2
2 3
Itabirito
 
Pouso Alegre
 
2 1
4 1
Tombense
 
Cruzeiro
 
0 0
0 0
Santa Rosa
 
Remo
 
0 2
0 3
Botafogo PB
 
Sousa
 
0 0
0 0
Campinense
 
Atlético Cajazeirense
 
1 0
1 0
Nacional de Patos
 
Pombal
 
0 0
0 1
Athletico PR
 
Londrina
 
2 0
6 0
Água Santa
 
Corinthians
 
0 0
0 0
Guarani
 
Bragantino
 
1 0
1 0
Ituano
 
São Paulo
 
1 2
2 3
Mirassol
 
São Bernardo
 
0 1
0 2
Novorizontino
 
Portuguesa
 
1 0
2 0
Santo André
 
Ponte Preta
 
0 0
1 0
Juventus
 
Noroeste
 
0 0
1 1
Monte Azul
 
XV de Piracicaba
 
2 1
4 2
Primavera SP
 
Velo Clube
 
1 0
2 0
Taubaté
 
Comercial
 
2 1
2 1
Matonense
 
EC Lemense
 
0 0