Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Simba
 
ASEC Mimosas
 
1 0
1 1
ES Tunis
 
Etoile du Sahel
 
0 0
2 0
Petro de Luanda
 
Al Hilal Omdurman
 
1 0
1 0
Al Ahly
 
Medeama
 
0 0
3 0
Wydad Casablanca
 
Galaxy
 
0 1
0 1
Adriatiku
 
Murlani
 
2 0
2 1
Shënkolli
 
Iliria Fushë-Krujë
 
0 2
0 6
Sopoti Librazhd
 
Veleçiku Koplik
 
1 1
1 2
KF Tirana W
 
Vllaznia W
 
   
   
Lushnja W
 
Partizani Tirana W
 
   
0 4
Teuta W
 
Gramshi W
 
   
2 4
US Souf
 
MC Alger
 
1 3
3 4
USM Khenchela
 
Ben Aknoun
 
0 0
0 0
JS Kabylie
 
US Biskra
 
1 1
1 1
JS Saoura
 
ASO Chlef
 
1 2
3 2
ASM Oran
 
MCB Oued Sly
 
0 0
0 0
CR Méchria
 
WA Mostaganem
 
1 1
1 1
GC Mascara
 
Temouchent
 
0 1
1 2
Kouba
 
Ghir Abadla
 
0 0
1 0
Mostaganem
 
NA Hussein Dey
 
2 0
4 0
RC Arbaâ
 
Olympique Médéa
 
0 0
0 1
SKAF Khémis Mélina
 
JSM Tiaret
 
1 0
2 0
US Souf U21
 
MC Alger U21
 
0 0
1 4
Penya Encarnada
 
UE Santa Coloma
 
1 2
1 2
União de Malanje
 
CD Lunda-Sul
 
0 0
0 1
Aston Villa
 
Parham
 
3 0
5 0
Ottos Rangers
 
Hoppers
 
2 1
3 1
Banfield
 
Gimnasia La Plata
 
0 0
2 0
Platense
 
Sarmiento
 
1 0
1 0
Unión Santa Fe
 
Tigre
 
1 0
1 0
Vélez Sarsfield
 
Colón
 
2 0
3 1
San Miguel
 
Argentino Quilmes
 
1 0
1 1
Liniers
 
Midland
 
0 1
1 3
Deportivo Muñiz
 
Defensores de Cambaceres
 
0 1
1 4
Lugano
 
El Porvenir
 
0 0
0 1
Gutiérrez
 
Deportivo Rivadavia
 
0 0
0 0
El Porvenir Mendoza
 
Deportivo Malargüe
 
1 0
2 0
Los Andes Tudcum
 
San Martín Rodeo
 
   
2 1
Huracán San Luis
 
Jorge Newbery VM
 
   
1 2
Ferrocarril Pumitas
 
Deportivo Madariaga
 
   
1 0
Jorge Gibson Brown
 
El Brete Posadas
 
0 0
1 0
Eduardo Hertz VM
 
Arteaga
 
0 1
0 2
Gimnasia Vera
 
Colón San Justo
 
   
2 2
Ferrocarril del Estado
 
Libertad
 
   
2 1
Mitre de Salta
 
Villa San Antoni
 
0 1
0 1
Atlético Concepción
 
Bella Vista Tucuman
 
   
1 1
Graneros
 
Deportivo Llorens
 
   
4 0
San Agustín
 
Juventud Unida RL
 
   
0 1
Provincial Pergamino
 
Argentino Pergamino
 
0 0
1 0
Orientación Juvenil
 
Deportivo Camioneros
 
   
0 5
Argentino Lincoln
 
Colonial
 
   
4 3
Las Mandarinas
 
Estrella del Sur
 
4 1
4 2
José C. Paz
 
La Fraternidad
 
   
0 2
Rivadavia Lincoln
 
Academia Mascherano
 
0 1
1 1
Sportivo Piazza
 
Social Velense
 
   
0 2
All Boys Santa Rosa
 
General Belgrano
 
1 0
1 0
Alas Argentinas
 
Deportivo Rincón
 
   
0 3
Alashkert
 
Noah
 
0 0
0 0
River Plate
 
RCA
 
0 1
1 1
Caiquetio
 
Nacional
 
1 2
1 3
Wellington Phoenix
 
Melbourne City
 
0 0
1 0
Central Coast Mariners
 
Newcastle Jets
 
1 0
3 1
Sydney
 
Western Sydney Wanderers
 
0 0
0 1
Western United W
 
Western Sydney Wanderers W
 
0 0
0 2
Wellington Phoenix W
 
Perth Glory W
 
0 1
2 1
LASK Linz
 
WSG Tirol
 
1 0
1 0
Salzburg
 
Hartberg
 
1 1
3 2
Sturm Graz
 
Austria Lustenau
 
0 0
2 0
Admira
 
Schwarz-Weiß Bregenz
 
1 1
1 3
Dornbirn
 
Ried
 
0 1
0 2
Lafnitz
 
Liefering
 
0 4
1 6
Vorarlberg U18
 
Ried U18
 
1 1
3 1
Admira U18
 
Tirol U18
 
1 2
2 5
Wolfsberger AC U18
 
Sturm Graz U18
 
1 1
1 2
Austria Klagenfurt U18
 
St. Pölten U18
 
0 1
1 3
Red Bull Akademie U18
 
Burgenland U18
 
0 0
2 0
FC 1980 Wien
 
Wienerberg
 
2 0
4 1
Hellas Kagran
 
Stadlau
 
0 1
0 1
Simmeringer SC
 
Mannswörth
 
0 2
1 2
Sebail
 
Kapaz
 
0 0
0 0
Qabala
 
Turan
 
1 0
4 0
Al Ahli
 
Al-Najma
 
2 0
2 0
Busaiteen
 
Manama Club
 
0 2
1 3
East Riffa
 
Al Shabbab
 
0 1
1 1
Arsenal
 
Molodechno-DYuSSh 4
 
3 0
6 0
Baranovichi
 
MKK-Dnepr
 
0 3
2 3
Dnepr Mogilev
 
Osipovichy
 
0 0
1 0
Gomelzheldortrans
 
FC Ostrovets
 
1 0
2 1
Lida
 
Shakhtyor Petrikov
 
1 1
3 1
Niva
 
Orsha
 
2 0
3 1
Vitebsk
 
Volna
 
3 0
3 0
Zhodino Yuzhnoe
 
Bumprom
 
1 1
2 3
Isloch
 
Ynergetyk-BDU
 
1 2
3 2
Slutsk
 
Shakhtyor
 
1 1
3 2
Torpedo BelAZ
 
Minsk
 
0 0
1 0
Slavia
 
Gomel
 
0 0
0 0
Westerlo W
 
Chastre W
 
9 0
17 0
Anderlecht II W
 
Standard Liège II W
 
0 0
0 0
Eendracht Aalst W
 
Tienen W
 
   
5 1
Gent II W
 
Renaissance Mons 44 W
 
   
1 0
Moldavo W
 
RFC de Liege W
 
   
2 0
Zulte-Waregem II W
 
Genk II W
 
0 0
1 1
Famkes Merkem W
 
Club Brugge II W
 
   
3 2
Club Brugge II
 
KV Oostende
 
1 1
3 3
Francs Borains
 
Deinze
 
0 0
0 1
Zulte-Waregem
 
RSC Anderlecht II
 
2 2
2 5
Dessel Sport
 
Royal Antwerp II
 
0 0
1 0
KAA Gent II
 
La Louvière
 
1 1
1 1
Thes Sport
 
Knokke
 
2 2
4 2
Excelsior Virton
 
Lokeren-Temse
 
0 1
0 1
Cercle Brugge
 
AS Eupen
 
0 0
2 0
Sporting Charleroi
 
Westerlo
 
0 1
3 2
Standard Liège
 
Genk
 
0 0
1 0
Antonia
 
Bevel FC
 
   
2 2
De Kempen
 
Ternesse
 
   
6 0
Stade Bierbeek
 
Kraainem
 
   
0 2
Stade Everois
 
Ixelles
 
   
2 0
Rotselaar
 
Herent
 
   
4 0
Gosselies Sports
 
Sporting Club Jemappes
 
   
2 4
Antoing
 
Hornu
 
   
4 0
Beringen
 
Torpedo Hasselt
 
   
2 1
Groen Star Beek
 
Achel
 
   
1 3
Meeuwen
 
Helson Helchteren
 
   
1 3
Chevetogne
 
US Dinantaise
 
   
3 1
Loyers
 
Anhée
 
   
1 1
Ardennen
 
Berlare
 
   
1 2
Sottegem
 
Lokeren Doorslaar
 
   
1 1
Haasdonk
 
Beveren
 
   
2 0
Wevelgem City
 
Varsenare
 
   
1 2
Diksmuide
 
Sassport Boezinge
 
   
0 0
Excelsior Zedelgem
 
Dottignies
 
   
3 0
Rumbeke
 
Meulebeke
 
   
4 2
Racing Waregem
 
Moen
 
   
4 0
Waasland-Beveren U21
 
Lommel U21
 
2 2
2 4
La Calamine
 
Union Saint-Gilloise II
 
0 0
0 0
Meux
 
Albert Quévy-Mons
 
1 1
2 1
Verlaine
 
Tournai
 
2 1
3 1
Zulte Waregem II
 
Oudenaarde
 
2 1
3 5
Oostkamp
 
Dikkelvenne
 
0 1
2 1
Mandel United
 
RFC Wetteren
 
1 0
1 0
Berchem Sport
 
Houtvenne
 
0 0
2 3
FC Lebbeke
 
Wezel
 
1 0
3 2
Mechelen II
 
KSC City Pirates
 
1 2
4 2
Sporting Hasselt
 
Spouwen-Mopertingen
 
1 0
2 1
Tempo Overijse
 
Londerzeel
 
0 0
0 0
Tongeren
 
Bocholt
 
0 2
0 3
Bredene W
 
Kester-Gooik W
 
   
5 1
Lierse Kempenzonen W
 
VVC Brasschaat W
 
   
0 6
Staden W
 
DT Borsbeke W
 
   
3 6
Vosselaar W
 
Sint-Truiden W
 
   
6 1
Kontich W
 
Bosdam Beveren W
 
   
3 1
White Star Woluwe II W
 
Pays Vert Ostiches W
 
   
5 1
Mechelen II W
 
Noorse W
 
   
12 1
Molenbeek W
 
Famkes Merkem II W
 
   
4 0
Sibret W
 
Loyers W
 
   
5 2
Drongen W
 
Herent W
 
   
1 2
Ladies Genk III W
 
Svelta Melsele W
 
   
1 0
Wolvertem Merchtem W
 
Eendracht Mazenzele W
 
   
2 0
RFC de Liege II W
 
Renaissance Mons 44 II W
 
   
3 2
Genk W
 
St. Liege W
 
0 1
0 1
Mechelen W
 
Club Brugge W
 
0 0
0 1
OH Leuven W
 
Zulte-Waregem W
 
2 0
3 0
RSC Anderlecht W
 
Gent W
 
2 0
2 0
Ciney
 
Couvin-Mariembourg
 
   
10 0
Onhaye
 
Entité Manageoise
 
   
0 1
Huy
 
Meix-Devant-Virton
 
   
3 0
Longlier
 
Seraing II
 
   
1 3
Sprimont-Comblain
 
Marloie Sport
 
   
3 2
Eendracht Aalter
 
VW Hamme
 
   
0 2
Diest
 
Schoonbeek-Beverst
 
   
0 3
Sint-Lenaarts
 
Eendracht Termien
 
   
1 2
Zwarte Leeuw
 
Turnhout
 
   
1 1
Betekom
 
Geel
 
   
1 3
Esperanza Pelt
 
KFC Eksel
 
   
2 0
Wellen
 
Witgoor Sport
 
   
1 1
Abeilles
 
Hodio
 
   
0 0
Buffles
 
Tukunnin
 
   
0 0
Dragons
 
Djeffa
 
   
5 0
JSO
 
USSK
 
   
0 1
Panthères
 
Dynamo Unacob
 
   
0 0
Requins
 
Aïnonvi
 
   
2 1
Soleil
 
Tonnerre
 
   
0 2
St. George's Colts
 
North Village Rams
 
   
1 2
Thimphu Raven
 
Paro FC
 
0 3
0 7
Santa Cruz
 
Universitario de Vinto
 
0 0
0 0
Guabirá
 
Nacional Potosí
 
4 1
6 1
Atlético Palmaflor
 
Bolívar
 
0 3
1 7
Real Potosí
 
Ciudad Nueva Santa Cruz
 
   
2 0
Borac Kozarska Dubica
 
Famos Vojkovici
 
0 1
1 2
Drina Zvornik
 
BSK Banja Luka
 
1 0
1 0
Kozara Gradiska
 
Omarska
 
0 0
2 0
Leotar
 
Laktasi
 
0 0
0 0
Rudar Prijedor
 
Radnik Bijeljina
 
0 1
1 1
Slavija
 
Zeljeznicar Banja Luka
 
0 0
1 1
Velež Nevesinje
 
Sloboda Mrkonjic Grad
 
1 0
2 0
Igman Konjic
 
Borac Banja Luka
 
0 1
0 1
BDF XI
 
Nico United
 
0 1
1 1
Holy Ghost
 
Security Systems
 
0 1
0 1
Sua Flamingoes
 
TAFIC
 
0 1
1 2
VTM
 
Morupule Wanderers
 
1 0
2 1
Gaborone United
 
Eleven Angels
 
2 0
3 0
Serrano RJ
 
Duque de Caxias
 
0 0
0 0
Palmeiras U20
 
Sao Paulo U20
 
1 0
1 0
Corinthians
 
Bahia
 
0 3
1 5
Athletico PR
 
Vasco da Gama
 
0 0
0 0
ABC
 
Vila Nova
 
2 0
3 2
Atlético GO
 
Guarani
 
0 0
3 0
Avaí
 
Ituano
 
0 0
0 0
Botafogo SP
 
Londrina
 
0 0
0 1
Ceará
 
Juventude
 
1 1
1 3
Chapecoense
 
Vitória
 
1 1
3 1
Novorizontino
 
Criciúma
 
1 0
2 0
Ponte Preta
 
CRB
 
1 0
3 0
Sport Recife
 
Sampaio Corrêa
 
3 0
4 1
Tombense
 
Mirassol
 
0 0
0 1
BSRC
 
Wijaya
 
   
   
Indera
 
Setia Perdana
 
   
   
Septemvri Tervel
 
Cherno more II
 
   
1 2
Lokomotiv G. Oryahovitsa
 
Yantra Polski Trambesh
 
   
2 1
Sokol Markovo
 
Levski Karlovo
 
   
2 1
Botev Plovdiv II
 
Sayana Haskovo
 
   
3 4
Dimitrovgrad
 
Gigant Saedinenie
 
0 0
0 0
FK Sliven
 
Sekirovo
 
   
2 3
Lokomotiv Plovdiv II
 
Asenovets
 
   
0 1
Rodopa Smolyan
 
Nesebar
 
   
2 4
Rozova dolina
 
Yambol 1915
 
   
3 4
Zagorets
 
Spartak Plovdiv
 
0 0
0 0
Balkan Botevgrad
 
Septemvri Simitli
 
   
3 2
Kostinbrod
 
Bansko
 
   
1 3
Levski Sofia II
 
Kyustendil
 
   
3 2
Oborishte
 
Hebar II
 
   
0 3
Pirin Razlog
 
Vihren
 
   
1 3
Slavia Sofia II
 
Chavdar Etropole
 
   
0 7
Vitosha Bistritsa
 
Botev Ihtiman
 
   
3 0
CSKA Sofia II
 
Rilski Sportist
 
   
4 2
Botev Vratsa
 
Lokomotiv Plovdiv
 
1 0
2 0
Botev Plovdiv
 
OFK Pirin
 
1 1
3 1
Chernomorets Balchik
 
Dobrudzha 1919
 
1 0
1 3
Montana
 
Strumska slava
 
0 0
0 1
Spartak Pleven
 
Maritsa Plovdiv
 
2 0
2 0
Sportist Svoge
 
Belasitsa
 
0 0
1