Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Mamelodi Sundowns
 
CR Belouizdad
 
1 1
2 1
ES Tunis
 
JS Kabylie
 
0 0
1 1
Raja Casablanca
 
Al Ahly
 
0 0
0 0
Ada Velipojë
 
Valbona
 
1 2
0 2
Bulqiza
 
Gramshi
 
0 0
1 2
Murlani
 
Naftëtari Kuçovë
 
0 0
2 0
Shënkolli
 
Iliria Fushë-Krujë
 
1 0
2 1
Veleçiku Koplik
 
Vora
 
2 1
0 0
Apolonia W
 
Lushnja W
 
   
11 0
KF Tirana W
 
Teuta W
 
   
15 0
Kinostudio W
 
Skënderbeu W
 
   
11 1
Laçi W
 
Partizani Tirana W
 
   
1 2
Bylis Ballsh
 
Laçi
 
0 1
0 2
Erzeni Shijak
 
Partizani Tirana
 
0 0
1 2
JS Saoura
 
JS Jijel
 
1 0
2 0
Carroi
 
La Massana
 
1 0
3 0
CD Lunda-Sul
 
Isaac de Benguela
 
1 0
1 0
Académica do Lobito
 
1º de Agosto
 
1 0
1 0
Interclube
 
Sporting de Cabinda
 
2 0
5 1
Onze Bravos
 
Desportivo Huíla
 
1 0
2 0
Sagrada Esperança
 
Petro de Luanda
 
0 2
1 2
Acassuso
 
Cañuelas
 
0 0
0 0
Argentino Merlo
 
Comunicaciones
 
0 1
1 2
San Miguel
 
Deportivo Armenio
 
0 0
0 0
Gimnasia Jujuy
 
Atletico Mitre
 
1 0
2 0
Brown de Adrogué
 
Independiente Rivadavia
 
0 0
0 0
Defensores Unidos
 
Agropecuario
 
1 0
2 0
Deportivo Madryn
 
Aldosivi
 
1 1
2 1
Estudiantes Caseros
 
Deportivo Maipú
 
0 0
0 0
Quilmes
 
Chaco For Ever
 
1 0
1 0
Victoriano Arenas
 
General Lamadrid
 
1 1
1 1
Deportivo Laferrere
 
San Martín Burzaco
 
0 1
1 3
El Porvenir
 
Mercedes
 
1 0
2 1
Lugano
 
Central Ballester
 
1 0
2 0
Central Córdoba SdE Res.
 
Instituto Res.
 
1 0
3 1
Racing Club Res.
 
Boca Juniors Res.
 
0 0
0 0
Atlético Tucumán
 
River Plate
 
1 0
1 1
Vélez Sarsfield
 
San Lorenzo
 
0 0
0 0
Gimnasia La Plata
 
Tigre
 
1 0
1 1
Banfield
 
Barracas Central
 
0 0
0 0
Instituto
 
Central Cordoba SdE
 
0 0
0 2
San Martín Mendoza
 
Juventud Unida Univ.
 
0 0
0 0
Unión Sunchales
 
Defensores Belgrano VR
 
1 1
1 1
Alashkert II
 
Gandzasar
 
0 3
0 5
River Plate
 
Dakota
 
1 2
3 4
RCA
 
Estrella
 
1 0
3 1
Al Hilal
 
Urawa Reds
 
1 0
1 1
Indonesia U22
 
Philippines U22
 
   
3 0
Cambodia U22
 
Timor-Leste U22
 
   
4 0
Macarthur
 
Wellington Phoenix
 
0 1
0 1
Sydney
 
Newcastle Jets
 
1 0
2 0
Melbourne Victory
 
Brisbane Roar
 
0 0
0 1
Perth Glory
 
Western United
 
1 1
1 2
Pine Hills
 
North Pine
 
   
2 2
Mt Gravatt Hawks
 
Univ. Queensland
 
1 1
3 3
Virginia United
 
Newmarket
 
   
2 2
Pine Hills U23
 
North Pine U23
 
   
0 2
Mt Gravatt U23
 
Univ. Queensland U23
 
   
3 3
Virginia United U23
 
Newmarket U23
 
   
1 2
O'Connor Knights
 
Monaro Panthers
 
0 1
2 1
Riverside Olympic
 
Hobart United
 
0 0
0 1
Kingborough Lions
 
Devonport City
 
0 2
1 2
Launceston City
 
Clarence Zebras
 
1 1
1 2
NWS Spirit
 
Rockdale City Suns
 
0 0
0 1
Sutherland Sharks
 
St George City FA
 
0 2
0 2
Sydney Olympic
 
Wollongong Wolves
 
0 1
2 2
Marconi Stallions
 
Mt Druitt Town
 
0 1
0 1
Western Sydney W. II
 
Manly United
 
1 0
2 1
Adamstown Rosebuds
 
Broadmeadow Magic
 
0 4
0 5
Maitland
 
Cooks Hill United
 
0 0
0 0
Valentine
 
Edgeworth Eagles
 
0 0
1 2
Hellenic Athletic
 
Casuarina
 
1 0
2 2
Mindil Aces
 
Uni Azzurri
 
3 1
5 1
Peninsula Power
 
Gold Coast Knights
 
1 1
1 4
Brisbane Roar II
 
Eastern Suburbs Brisbane
 
2 0
5 0
Queensland Lions
 
Rochedale Rovers
 
1 3
1 3
Campbelltown City
 
Adelaide City
 
2 1
2 1
Modbury Jets
 
Adelaide Comets
 
1 0
2 3
South Adelaide Panthers
 
West Adelaide
 
1 0
1 1
Sturt Lions
 
NE MetroStars
 
0 1
0 5
White City Woodville
 
Adelaide Olympic
 
0 0
0 0
Avondale Heights
 
Oakleigh Cannons
 
2 2
4 2
North Geelong Warriors
 
St. Albans Saints
 
1 0
1 0
Port Melbourne
 
Bentleigh Greens
 
0 1
2 1
Balcatta
 
Perth RedStar
 
0 3
0 3
Floreat Athena
 
Armadale
 
0 2
0 3
Inglewood United
 
Sorrento
 
0 0
1 1
Olympic Kingsway
 
Perth
 
3 0
5 0
Perth Glory II
 
Cockburn City
 
3 1
5 4
Stirling Lions
 
Bayswater City
 
0 2
1 3
Edge Hill United
 
MA Olympic
 
   
3 2
Lions W
 
Sunshine Coast Wanderers W
 
3 0
3 0
Eastern Suburbs NPL
 
Souths United W
 
2 0
3 0
Caboolture
 
Capalaba
 
1 2
3 3
Mitchelton
 
Surfers Paradise Apollo
 
0 1
0 4
Albany Creek Excelsior
 
WDSC Wolves
 
0 1
1 2
Brisbane Strikers
 
Sunshine Coast
 
0 1
2 1
Campbelltown City Res.
 
Adelaide City Res.
 
   
1 0
Modbury Jets Res.
 
Adelaide Comets Res.
 
1 1
1 1
South Adelaide Res.
 
West Adelaide Res.
 
   
2 0
Sturt Lions Res.
 
MetroStars Res.
 
   
1 0
Beograd Res.
 
Adelaide Olympic Res.
 
   
1 2
Fulham United
 
Playford City Patriots
 
0 0
2 0
West Torrens Birkalla
 
Port Adelaide Lion
 
0 2
3 2
Adelaide Blue Eagles
 
Eastern United
 
1 1
4 2
Adelaide Raiders
 
Vipers
 
   
5 0
Adelaide Victory
 
Para Hills Knights
 
0 0
0 3
Avondale Heights U21
 
Oakleigh Cannons U21
 
0 1
1 1
South Melbourne U21
 
Altona Magic U21
 
3 0
5 1
North Geelong U21
 
St. Albans Saints U21
 
0 2
1 2
Green Gully U21
 
Dandenong Thunder U21
 
2 1
2 1
Port Melbourne U21
 
Bentleigh Greens U21
 
1 1
2 1
Eastern Lions
 
Pascoe Vale
 
1 0
2 0
Langwarrin
 
Melbourne City II
 
1 3
1 5
Kingston City
 
Western United II
 
1 0
1 0
Forrestfield United
 
Murdoch Uni Melville
 
1 4
2 5
Gosnells City
 
Western Knights
 
   
1 1
Gwelup Croatia SC
 
Fremantle City
 
3 1
4 3
Joondalup United
 
UWA Nedlands
 
2 0
3 0
Mandurah City
 
Subiaco
 
0 0
2 1
Dianella White Eagles
 
Rockingham City
 
0 0
0 1
Ried
 
Austria Lustenau
 
1 3
4 4
WSG Tirol
 
Hartberg
 
1 0
1 1
Dornbirn
 
St. Pölten
 
0 1
0 3
St. Pölten U18
 
Vorarlberg U18
 
0 0
3 1
Sturm Graz U18
 
Wolfsberger AC U18
 
3 0
4 0
Austria Klagenfurt U18
 
Red Bull Akademie U18
 
0 2
0 3
LASK Juniors OÖ U18
 
Rapid Wien U18
 
2 0
2 1
Ried U18
 
Tirol U18
 
0 1
1 3
Güssing
 
Pinkafeld
 
0 2
0 3
Deutschkreutz
 
Horitschon
 
   
3 3
Rudersdorf
 
Klingenbach
 
1 0
2 0
St. Margarethen
 
Parndorf
 
   
1 3
Kohfidisch
 
Leithaprodersdorf
 
2 0
2 3
Ferlach
 
Gmünd
 
   
3 0
Maria Saal
 
Landskron
 
0 1
0 4
Ortmann
 
Zwettl
 
   
1 1
Weißkirchen / Allhaming
 
Stadl-Paura
 
   
   
Bad Ischl
 
St. Martin i.M.
 
   
2 2
St. Valentin
 
Grün Weiß Micheldorf
 
0 1
0 2
Adnet
 
Bramberg
 
   
1 2
Bergheim
 
Thalgau
 
   
1 4
Siezenheim
 
Neumarkt
 
   
2 0
Bürmoos
 
Straßwalchen
 
   
1 0
Lafnitz II
 
Koflach
 
   
3 2
Innsbrucker AC
 
Völs
 
0 0
2 0
Ebbs
 
Kematen
 
   
0 4
Mils
 
Kirchbichl
 
   
2 3
Prutz / Serfaus
 
Wacker Innsbruck
 
   
0 1
Natters
 
SV Innsbruck
 
   
0 1
Alberschwende
 
Höchst
 
   
2 1
Lochau
 
Hard
 
   
2 2
Lustenau
 
Fussach
 
   
2 1
Ludesch
 
Bezau
 
1 0
3 0
Union Mauer
 
ASV 13
 
   
3 0
Donau
 
Gerasdorf Stammersdorf
 
0 0
3 1
Stadlau
 
FC 1980 Wien
 
0 0
0 1
Wienerberg
 
Schwechat
 
   
1 0
Simmeringer SC
 
Mannswörth
 
   
1 1
Austria XIII
 
Favoritner AC
 
   
1 4
Post
 
Dinamo Helfort
 
0 3
0 5
Wolfsberger AC II
 
Weiz
 
1 1
3 1
Gurten
 
Treibach
 
2 0
4 0
Stripfing
 
Siegendorf
 
1 0
3 1
Wiener Neustadt
 
Mauerwerk
 
2 2
2 2
Golling
 
UFC Hallein
 
1 2
1 2
Anif
 
Grödig
 
1 1
3 1
Hall
 
Wörgl
 
0 1
0 1
Rheindorf Altach II
 
Wolfurt
 
1 0
1 1
Admira Dornbirn
 
Lauterach
 
1 1
2 2
Pinzgau Saalfelden
 
SVG Reichenau
 
0 0
1 1
Bischofshofen
 
Schwarz-Weiß Bregenz
 
0 0
2 0
Kufstein
 
Hohenems
 
1 0
3 1
Kapaz
 
Sumqayıt
 
0 0
0 1
Sabah
 
Keşlə FK
 
1 0
1 0
Al Reef
 
Alhassam
 
0 0
0 2
Al Tadamun Buri
 
Qalali
 
0 1
0 3
Busaiteen
 
Al Ittifaq Maqaba
 
0 0
2 0
Abahani Chittagong
 
Mohammedan Dhaka
 
0 0
1 2
Fortis
 
AFC Uttara
 
1 0
4 0
FC Ostrovets
 
Molodechno-DYuSSh 4
 
0 1
1 1
Lida
 
Vitebsk
 
0 0
1 2
Baranovichi
 
Orsha
 
2 1
3 2
Neman Grodno
 
Dinamo Minsk
 
0 0
1 0
Slavia
 
Torpedo BelAZ
 
0 1
0 1
BATE
 
Smorgon
 
2 0
2 0
Slutsk Res.
 
Belshina Res.
 
0 0
4 0
Eva's Tienen W
 
Zulte-Waregem II W
 
1 0
3 2
Genk II W
 
RFC de Liege W
 
1 0
1 1
Gent II W
 
Wuustwezel W
 
   
0 0
Kontich W
 
Moldavo W
 
3 0
4 0
OH Leuven II
 
Famkes Merkem W
 
5 1
6 3
Voorwaarts Zwevezele W
 
Chastre W
 
   
11 0
Westerlo W
 
Renaissance Mons 44 W
 
2 1
4 2
Anderlecht II W
 
Standard Liège II W
 
   
1 3
Dessel Sport
 
Hoogstraten
 
0 0
1 2
Francs Borains
 
Rupel Boom
 
3 0
5 0
Thes Sport
 
Mandel United
 
3 0
6 0
Heist
 
Ninove
 
0 2
3 2
La Louvière
 
Royal Antwerp II
 
0 0
2 0
Olympic Charleroi
 
Sporting Charleroi II
 
1 0
1 1
Sint-Eloois-Winkel
 
Patro Eisden
 
0 0
2 1
Cercle Brugge
 
Standard Liège
 
0 0
0 0
K. Kontich
 
's Gravenwezel-Schilde
 
   
3 1
Loenhout
 
Sporting Tisselt
 
   
1 3
Vorselaar
 
Mariekerke
 
   
0 1
Albert Quevy-Mons II
 
Courcelles
 
   
5 1
Herkol
 
Weerstand Koersel
 
   
2 3
Juve Hasselt
 
Achel
 
   
1 0
Zonhoven United
 
Groen Star Beek
 
   
3 1
Bastogne
 
Ethe Belmont
 
   
1 4
Jeunesse Freylangeoise
 
Gouvy
 
   
0 5
Messancy
 
Vaux-Noville
 
   
4 1
Oppagne-Wéris
 
La Roche
 
   
1 3
RESC Houffaloise
 
Lorraine Arlon
 
   
1 1
RUS Assenois
 
Chaumont
 
   
1 3
Sartoise
 
Longlier
 
   
1 2
Tubize
 
Rebecq
 
   
4 0
Union Namur
 
Verlaine
 
   
4 0
Zulte Waregem II
 
Harelbeke
 
   
0 1
Oostkamp
 
Torhout
 
   
2 1
Gent-Zeehaven
 
Oudenaarde
 
   
1 4
Diegem Sport
 
FC Lebbeke
 
1 1
4 2
Londerzeel
 
Tongeren
 
1 0
2 3
Turnhout
 
Pepingen-Halle
 
   
4 0
Bocholt
 
Mechelen II
 
   
1 2
Cappellen
 
Beerschot VA II
 
   
3 0
KSC City Pirates
 
Lille
 
   
4 3
Racing Mechelen
 
Lyra-Lierse Berlaar
 
   
2 0
Sporting Hasselt
 
Berchem Sport
 
   
2 0
Alken W
 
BX Brussels W
 
   
9 2
Charleroi II W
 
Manhay W
 
   
5 1
Club Brugge II W
 
VVC Brasschaat W
 
   
5 0
Famkes Merkem II W
 
Bredene W
 
   
0 3
Havinnes W
 
Drongen W
 
   
0 13
Loyers W
 
Sibret W
 
   
4 1
Molenbeek W
 
Sint-Truiden W
 
   
6 1
Noorse W
 
Svelta Melsele W
 
   
2 1
Olsa Brakel W
 
Eendracht Mazenzele W
 
   
1 3
Renaissance Mons 44 II W
 
Standard Liège III W
 
   
1 3