Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Egypt U20
 
Mozambique U20
 
0 0
0 0
Senegal U20
 
Nigeria U20
 
1 0
1 0
Saint Eloi Lupopo
 
Marumo Gallants FC
 
0 2
1 2
Al-Akhdar
 
USM Alger
 
0 0
1 1
Future FC
 
Pyramids FC
 
0 1
1 1
Réal Bamako
 
Monastir
 
0 0
1 1
Rivers United
 
ASEC Mimosas
 
2 0
3 0
Young Africans
 
TP Mazembe
 
2 0
3 1
FAR Rabat
 
ASKO de Kara
 
1 1
5 1
Motema Pembe
 
Diables Noirs
 
0 0
0 0
Apolonia Fier
 
Besa Kavajë
 
0 0
0 0
Burreli
 
Dinamo Tirana
 
0 0
1 0
Luzi 2008
 
Korabi Peshkopi
 
1 0
1 0
Skënderbeu Korçë
 
Oriku
 
2 0
4 1
Albpetrol Patos
 
Memaliaj
 
1 1
2 1
Devolli
 
Pogradeci
 
0 2
1 2
Labëria
 
Delvina
 
1 0
1 0
Luftëtari
 
AF Elbasani
 
0 1
0 3
Shkumbini Peqin
 
Butrinti Sarandë
 
0 0
0 2
Tepelena
 
Maliqi
 
2 5
2 6
Egnatia Rrogozhinë
 
Vllaznia Shkodër
 
0 0
0 0
Kastrioti Krujë
 
Tirana
 
0 0
0 1
NC Magra
 
MC Oran
 
1 0
2 0
RC Arbaâ
 
ES Sétif
 
1 0
3 1
JS Saoura
 
El Bayadh
 
1 0
2 0
US Biskra
 
MC Alger
 
0 0
0 0
Ordino II
 
Encamp
 
   
   
FC Santa Coloma II
 
Pas de la Casa
 
0 2
0 3
Engordany II
 
Esperança d'Andorra
 
0 3
0 7
Engordany
 
Penya Encarnada
 
1 0
1 0
Sant Julià
 
Ordino
 
1 0
3 2
Inter Club d'Escaldes
 
UE Santa Coloma
 
1 0
1 0
FC Santa Coloma
 
Atlètic Club d'Escaldes
 
0 0
0 3
Santa Rita
 
Académica do Lobito
 
1 1
1 1
Sporting de Benguela
 
Desportivo Huíla
 
1 1
2 1
Sporting de Cabinda
 
Recreativo do Libolo
 
0 0
1 1
1º de Agosto
 
CD Lunda-Sul
 
0 0
0 0
Cubango
 
Interclube
 
   
   
Liberta
 
Hoppers
 
   
0 3
SAP
 
Aston Villa
 
1 1
2 4
Willikies
 
Empire
 
0 0
0 0
Colegiales
 
Acassuso
 
0 0
   
Defensores de Belgrano
 
Almagro
 
1 0
1 0
Atletico Mitre
 
Deportivo Maipú
 
0 0
1 0
Chaco For Ever
 
Independiente Rivadavia
 
0 0
2 1
Club Atlético Güemes
 
Defensores Unidos
 
0 0
1 1
Excursionistas
 
Berazategui
 
0 0
0 3
Deportivo Laferrere
 
Sportivo Italiano
 
2 0
4 0
Banfield Res.
 
Newell's Old Boys Res.
 
0 2
0 3
Estudiantes La Plata Res
 
Godoy Cruz Res.
 
2 0
2 0
River Plate Res.
 
Tigre Res.
 
1 0
1 0
Newell's Old Boys
 
Banfield
 
0 0
1 0
Unión Santa Fe
 
Colón
 
1 0
1 1
Boca Juniors
 
Platense
 
2 1
3 1
Al Duhail
 
Al Rayyan
 
0 0
1 1
Al Shabab
 
Nasaf
 
1 0
2 0
Adelaide United
 
Western Sydney Wanderers
 
2 1
4 4
Central Coast II
 
Sutherland Sharks
 
1 0
2 2
Rockdale City Suns
 
Manly United
 
1 0
2 0
Sydney II
 
Sydney Olympic
 
1 1
2 3
Blacktown City
 
NWS Spirit
 
1 1
1 2
Sydney United
 
APIA Leichhardt Tigers
 
0 3
1 3
South Armidale United
 
Narrabri
 
   
4 2
Bellingen
 
Oxley Vale Attunga
 
   
1 5
Alstonville
 
Urunga
 
   
9 0
Westlawn Tigers
 
Northern Storm Thunder
 
   
1 1
St. Albans Saints
 
Melbourne Knights
 
1 0
1 1
Legends
 
Magic United
 
   
   
Narangba United
 
Bardon Latrobe
 
   
   
Bethania Rams
 
Souths United
 
   
   
St George Willawong
 
Pine Hills
 
   
   
Moggill
 
Caloundra
 
   
   
Capalaba W
 
FQ QAS W
 
1 1
2 1
Gold Coast United W
 
Brisbane Olympic W
 
4 1
7 2
Keysborough
 
White Star Dandenong
 
   
1 4
St. Kilda Celts
 
Laverton
 
   
1 1
Shepparton South
 
Elwood City
 
   
3 0
Border Raiders
 
Casey Panthers
 
   
0 3
North Melbourne Athletic
 
Mount Martha
 
   
3 0
Melbourne City FC Inc.
 
Thornbury Athletic
 
   
2 0
Templestowe Wolves
 
Mentone
 
   
3 2
St. Albans Saints U21
 
Melbourne Knights U21
 
0 0
0 0
Western United II
 
Eastern Lions
 
0 0
1 0
Perth Glory II
 
Sorrento
 
2 2
5 3
Inglewood United
 
Perth RedStar
 
1 1
1 2
Austria Lustenau
 
Austria Wien
 
1 0
1 0
WSG Tirol
 
Salzburg
 
0 1
1 3
Rapid Vienna
 
Rheindorf Altach
 
0 0
3 0
Sabah
 
Turan
 
0 1
0 2
Zira
 
Qarabağ
 
0 0
0 1
Al Ahli
 
Al-Hidd
 
0 1
1 1
Sitra
 
Manama Club
 
2 0
2 0
Al Khalidiyah
 
Muharraq
 
0 1
2 0
Al Shabbab
 
Al Riffa
 
1 0
2 2
KRC Genk II
 
Standard Liège II
 
2 1
2 2
Liège
 
Royal Antwerp II
 
1 0
3 1
Oud-Heverlee Leuven II
 
Mandel United
 
0 0
2 1
Sint-Eloois-Winkel
 
Francs Borains
 
0 1
2 1
URSL Visé
 
Sporting Charleroi II
 
1 1
2 2
Cercle Brugge
 
Club Brugge
 
0 1
2 2
Gent
 
OH Leuven
 
0 0
2 0
Kortrijk
 
Anderlecht
 
0 1
2 2
Sint-Truiden
 
Westerlo
 
0 1
0 1
Mariekerke
 
Antonia
 
   
1 0
Etterbeek
 
AFC Evere
 
   
4 1
BX Brussels
 
Kosova Schaerbeek
 
   
0 1
NSeth Berchem
 
Ixelles
 
   
2 0
Saint-Josse
 
Genappe
 
   
1 4
Saint-Michel
 
Union Lasne-Ohain
 
   
0 2
Sporting Bruxelles
 
Stade Everois
 
   
1 1
Tubize II
 
Stockel
 
   
1 3
Albert Quevy-Mons II
 
Solre-sur-Sambre
 
   
4 1
Courcelles
 
Flenu
 
   
3 3
Hornu
 
Montignies
 
   
3 2
PAC Buzet
 
Belœil
 
   
0 2
Péruwelz
 
Molenbaix
 
   
1 0
Soignies Sports
 
Ransart
 
   
2 0
Gouvy
 
Bastogne
 
   
3 1
Vaux-Noville
 
Lorraine Arlon
 
   
1 2
Arquet
 
Andennais
 
   
5 2
Beauraing
 
Loyers
 
   
1 1
Evelette-Jallet
 
Nismes
 
   
2 4
Grand-Leez
 
US Dinantaise
 
   
2 2
Meux II
 
Spy
 
   
4 0
St-Hadelin-Haversin
 
Biesme
 
   
1 0
Hamoir
 
Stockay-Warfusée
 
0 1
1 2
Jette
 
Rebecq
 
0 1
0 2
La Louvière Centre
 
Warnant
 
1 0
2 2
Stade Disonais
 
Meux
 
0 0
0 1
Verlaine
 
Union Saint-Gilloise II
 
0 0
0 0
Erpe-Mere United
 
Merelbeke
 
   
0 3
Olsa Brakel
 
Gullegem
 
1 2
2 3
RFC Wetteren
 
Harelbeke
 
0 1
0 1
Sparta Petegem
 
Gent-Zeehaven
 
1 0
1 4
Torhout
 
Lokeren-Temse
 
0 1
1 2
Zelzate
 
Eendracht Aalst
 
1 0
1 1
Londerzeel
 
Mechelen II
 
1 1
1 2
Braine
 
Onhaye
 
   
3 0
Entité Manageoise
 
SG-Tertre-Hautrage
 
   
2 2
Gosselies Sports
 
Schaerbeek-Evere
 
   
2 1
Jeunesse Tamines
 
Léopold
 
   
3 1
Jodoigne
 
Aische
 
   
1 2
Ostiches
 
Rapid Symphorinois
 
   
0 0
Meix-Devant-Virton
 
Habay-la-Neuve
 
   
0 1
San Pedro Pirates
 
Port Layola
 
   
0 1
Altitude
 
Belmopan Bandits
 
   
3 0
Progresso
 
Hankook Verdes
 
   
2 2
Wagiya
 
Benque
 
   
1 2
Robin Hood
 
Boulevard Blazers
 
   
1 5
Hamilton Parish
 
Somerset Trojans
 
   
0 1
North Village Rams
 
Dandy Town Hornets
 
   
1 1
X-Roads Warriors
 
PHC Zebras
 
   
0 7
Oriente Petrolero
 
Independiente Petrolero
 
1 0
2 0
Libertad
 
Wilstermann
 
1 1
1 1
Aurora
 
Nacional Potosí
 
1 0
2 0
Zrinjski
 
Laktasi
 
2 0
4 0
Sloboda Tuzla
 
Sloga Doboj
 
1 0
1 1
Celik
 
Radnik Bijeljina
 
0 0
0 0
Siroki Brijeg
 
Tuzla City
 
2 1
2 2
Morupule Wanderers
 
Galaxy
 
0 0
0 1
Prisons XI
 
Masitaoka
 
0 1
0 2
Murici
 
Coruripe
 
2 1
2 1
Manauara
 
Parintins
 
3 1
3 1
Rio Negro AM
 
Operario AM
 
1 0
2 0
Castanhal
 
Real Ariquemes
 
1 2
2 3
União Rondonópolis
 
Real Noroeste
 
0 0
1 0
Rio Branco
 
Princesa Solimões
 
0 0
0 1
Mixto
 
Sport Sinop
 
1 0
3 2
Nova Mutum EC
 
Dom Bosco
 
2 0
3 0
Auto Esporte
 
São Paulo Crystal
 
0 0
0 0
Cascavel
 
Coritiba
 
0 0
0 0
Santos
 
Portuguesa
 
3 0
4 0
São Bernardo
 
Botafogo SP
 
0 1
2 1
Corinthians
 
Mirassol
 
2 0
3 0
Ituano
 
Santo André
 
2 0
2 0
Taubaté
 
CA Linense
 
2 0
2 0
Noroeste
 
Monte Azul
 
1 1
1 3
Velo Clube
 
Juventus
 
0 0
1 0
Botev Novi Pazar
 
Sportist General Toshevo
 
   
1 0
Dunav ot Ruse II
 
Riltsi
 
   
1 0
Lokomotiv Ruse
 
Septemvri Tervel
 
   
1 2
Svetkavitsa Targovishte
 
Ludogorets III
 
   
1 1
Ustrem Donchevo
 
Cherno more II
 
   
0 4
FK Sliven
 
Borislav 2009
 
   
5 0
Sayana Haskovo
 
Asenovets
 
   
2 1
Nadezhda Dobroslavtsi
 
Granit Vladaya
 
   
0 0
Pirin Razlog
 
CSKA Sofia II
 
   
1 1
Botev Vratsa
 
CSKA 1948 Sofia
 
1 0
1 0
OFK Pirin
 
Levski Sofia
 
1 1
1 1
Ludogorets
 
Slavia Sofia
 
1 0
2 1
Dunav 2010
 
Etar
 
0 0
0 0
Spartak Pleven
 
Sozopol
 
0 0
0 0
Sportist Svoge
 
Botev Plovdiv II
 
1 0
1 0
Vitosha Bistritsa
 
Montana
 
1 0
1 4
ASFA-Yennenga
 
Douanes
 
1 2
2 3
Rahimo
 
Majestic
 
0 0
1 0
Etoile Filante
 
Police
 
0 0
0 0
Aigle Noir
 
Le Messager Ngozi
 
2 2
2 2
Athlético Olympic
 
Flambeau du Centre
 
0 0
2 4
Bumamuru
 
Vital'O
 
2 0
4 1
Kayanza United
 
Rukinzo
 
1 0
1 0
Musongati
 
Magara Young Boys
 
0 0
1 0
Bamboutos
 
Yafoot
 
0 0
1 0
Gazelle
 
Les Astres
 
0 1
0 1
Aigle Royal
 
UMS de Loum
 
0 0
1 1
Canon
 
Avion Academy
 
1 0
2 0
Stade Renard
 
Renaissance
 
0 0
1 0
Colombe
 
PWD
 
0 0
0 1
Tonnerre
 
Racing
 
3 0
3 1
Lausanne
 
Victoria United
 
0 0
0 0
La Serena
 
Santiago Wanderers
 
1 1
3 1
O'Higgins
 
Universidad Chile
 
0 0
0 1
Colo-Colo
 
Everton
 
1 0
1 1
Deportivo Pasto
 
Junior FC
 
0 0
1 0
Deportivo Pereira
 
Once Caldas
 
2 0
3 1
La Equidad
 
Santa Fe
 
0 1
0 1
Boca Juniors de Cali
 
Real Cartagena
 
0 0
2 0
Cúcuta Deportivo
 
Tigres
 
0 0
1 0
Sporting San José
 
Santos de Guápiles
 
0 0
1 1
Pérez Zeledón
 
Deportivo Saprissa
 
1 1
1 5
Cartaginés
 
Herediano
 
1 0
1 0
Bassam
 
SOL
 
0 1
0 3
Varaždin
 
Dinamo Zagreb
 
0 0
1 3
Hajduk Split
 
Gorica
 
0 0
2 1
Dubrava Zagreb
 
Dugopolje
 
1 0
2 0
Gaj
 
Vrapče Zagreb
 
0 2
1 2
Tekstilac Ravnice
 
Karlovac 1919
 
0 2
0 2
Hrvatski vitez
 
Zagora
 
0 0
0 0
Neretva Metković
 
HNK Zadar
 
0 0
0 0
AEL
 
AEK Larnaca
 
2 1
2 1
APOEL
 
Doxa
 
1 0
1 1
AE Zakakiou
 
Omonia 29is Maiou
 
0 2
1 3
Olympiada Lympion
 
Alki Oroklini
 
   
   
Ethnikos Achna
 
Ahironas / Onisilos
 
1 0
1 1
České Budějovice
 
Bohemians 1905
 
0 0
1 0
Pardubice
 
Zlín
 
1 0
2 1
Slovácko
 
Viktoria Plzeň
 
1 0
2 0
Sparta Praha
 
Jablonec
 
1 0
3 0
Næstved
 
SønderjyskE
 
0 0
0 0
Fredericia
 
Hillerød
 
0 0