Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Besëlidhja Lezhë
 
Turbina Cërrik
 
1 0
1 0
Burreli
 
Lushnja
 
0 0
1 1
Tomori Berat
 
Besa Kavajë
 
2 1
3 3
AF Elbasani
 
Labëria
 
   
1 0
Butrinti Sarandë
 
Memaliaj
 
   
1 0
Delvina
 
Albpetrol Patos
 
   
2 0
Devolli
 
Luftëtari
 
   
4 1
Maliqi
 
Shkumbini Peqin
 
   
2 3
Pogradeci
 
Tepelena
 
   
9 0
Valbona
 
Ada Velipojë
 
   
5 0
Atlètic Amèrica
 
Pas de la Casa
 
   
0 3
Ordino II
 
La Massana
 
   
   
UE Santa Coloma II
 
Encamp
 
   
3 5
Inter Club d'Escaldes
 
Ordino
 
0 1
0 1
UE Santa Coloma
 
Atlètic Club d'Escaldes
 
1 0
2 0
FC Santa Coloma
 
Penya Encarnada
 
1 0
3 2
Engordany
 
Sant Julià
 
1 0
2 0
Cubango
 
1º de Agosto
 
   
   
Cubango
 
Sagrada Esperança
 
   
   
Onze Bravos
 
Petro de Luanda
 
   
1 1
Santa Rita
 
Sporting de Benguela
 
   
1 0
Wiliete
 
Sagrada Esperança
 
   
1 1
Liberta
 
Five Islands
 
1 1
3 3
All Saints United
 
Swetes
 
1 0
3 1
SAP
 
Ottos Rangers
 
0 2
1 2
Defensores de Belgrano
 
Temperley
 
0 0
1 1
Almirante Brown
 
San Telmo
 
1 0
1 0
Gimnasia Mendoza
 
Defensores Unidos
 
1 0
1 1
Club Atlético Güemes
 
Agropecuario
 
0 0
0 1
Banfield Res.
 
Huracán Res.
 
0 0
1 0
Defensa y Justicia Res.
 
Gimnasia Esgrima Res.
 
1 0
3 1
San Lorenzo Res.
 
Lanús Res.
 
1 1
1 2
Argentinos Juniors
 
Racing Club
 
0 0
1 0
Lanús
 
San Lorenzo
 
2 0
2 1
Independiente
 
Platense
 
0 1
1 2
Boca Juniors
 
Central Cordoba SdE
 
0 0
0 0
Western Sydney Wanderers
 
Western United
 
1 0
1 0
Adelaide United W
 
Brisbane Roar W
 
0 0
0 1
Newcastle Jets W
 
Canberra United W
 
0 0
0 3
Central Coast II
 
Western Sydney W. II
 
1 3
1 3
Sydney Olympic
 
Sutherland Sharks
 
1 0
3 0
Blacktown City
 
Manly United
 
1 0
1 1
Sydney United
 
Marconi Stallions
 
0 0
3 1
Sydney II
 
Mt Druitt Town
 
3 1
4 2
Olympic Kingsway
 
Perth Glory II
 
1 0
3 0
Inglewood United
 
Sorrento
 
1 1
3 1
LASK Linz
 
Austria Klagenfurt
 
0 0
1 0
Zira
 
Qabala
 
1 1
2 2
Neftçi
 
Sumqayıt
 
0 0
2 0
Empire Club
 
Wotton
 
2 0
3 1
St. Andrew Lions
 
BDF
 
0 0
0 1
Brittons Hill
 
UWI Blackbirds
 
0 0
2 0
Club Brugge II
 
Excelsior Virton
 
0 0
1 0
Dender
 
Deinze
 
0 0
0 1
Liège
 
Sporting Charleroi II
 
1 1
2 1
Ninove
 
Patro Eisden
 
0 1
0 2
Sint-Eloois-Winkel
 
URSL Visé
 
1 1
1 3
Antwerp
 
Club Brugge
 
0 0
0 0
Mechelen
 
Sporting Charleroi
 
2 0
2 2
Gent
 
Genk
 
1 1
2 3
Union Saint-Gilloise
 
Zulte-Waregem
 
1 0
4 0
's Gravenwezel-Schilde
 
Berlaar-Heikant
 
   
3 2
Berg en Dal
 
Mariekerke
 
   
4 1
KBSK Retie
 
Loenhout
 
   
2 0
Ternesse
 
Herselt
 
   
0 0
Vosselaar
 
Ranst
 
   
1 1
Union Lasne-Ohain
 
BX Brussels
 
   
3 2
AFC Evere
 
NSeth Berchem
 
   
3 0
Bodegem Kapelle United
 
Wambeek-Ternat
 
   
2 3
Eendracht Mazenzele
 
Veltem
 
   
3 1
Elewijt
 
Linden
 
   
1 1
Etterbeek
 
Saint-Josse
 
   
1 2
Genappe
 
Ixelles
 
   
1 1
Grez-Doiceau
 
Stockel
 
   
3 0
Grimbergen
 
Huldenberg
 
   
1 1
Hoegaarden-Outgaarden
 
Stade Bierbeek
 
   
0 1
Kosova Schaerbeek
 
Saint-Michel
 
   
0 1
Liedekerke
 
Herent
 
   
1 1
Melsbroek
 
Rhodienne-De Hoek
 
   
1 2
Sporting Bruxelles
 
Perwez
 
   
1 2
Antoing
 
Péruwelz
 
   
1 3
Belœil
 
Luingnois
 
   
4 1
Courcelles
 
Soignies Sports
 
   
1 0
Flenu
 
Montignies
 
   
2 1
Gilly
 
Molenbaix
 
   
1 3
Hornu
 
Ransart
 
   
0 0
Le Roeulx
 
Solre-sur-Sambre
 
   
3 0
PAC Buzet
 
Albert Quevy-Mons II
 
   
1 0
Elsautoise
 
Wanze / Bas-Oha
 
   
1 1
Etoile de Faimes
 
Aubel
 
   
1 2
FC Du Geer
 
Ougrée
 
   
1 1
Hombourg
 
Mélen-Micheroux
 
   
1 2
JS Fizoise
 
Malmundaria
 
   
0 3
Sprimont-Comblain II
 
Hannut
 
   
1 1
Ster-Francorchamps
 
FC Eupen
 
   
0 0
Herk
 
Zonhoven United
 
   
4 1
Torpedo Hasselt
 
Meeuwen
 
   
3 0
Zepperen-Brustem
 
Groen Star Beek
 
   
3 0
Jeunesse Freylangeoise
 
RUS Assenois
 
   
2 0
Longlier
 
Ethe Belmont
 
   
0 1
Vaux-Noville
 
Sartoise
 
   
2 0
Andennais
 
St-Hadelin-Haversin
 
   
3 1
Biesme
 
Flavion-Morialmé
 
   
2 0
Condruzien
 
Loyers
 
   
1 1
Evelette-Jallet
 
Grand-Leez
 
   
0 1
Fernelmont-Hemptinne
 
Arquet
 
   
0 2
Nismes
 
Meux II
 
   
5 2
Spy
 
Beauraing
 
   
3 4
US Dinantaise
 
Chevetogne
 
   
1 1
Kleit Maldegem
 
DT Borsbeke
 
   
0 4
SK Denderhoutem
 
Sint-Denijs Sport
 
   
0 1
Blankenberge
 
Diksmuide
 
   
0 2
Deerlijk Sport
 
Excelsior Zedelgem
 
   
3 1
Meulebeke
 
Varsenare
 
   
2 2
Racing Waregem
 
Jabbeke
 
   
1 1
Sassport Boezinge
 
Lauwe
 
   
0 1
Hamoir
 
Seraing II
 
   
3 3
Stockay-Warfusée
 
Ganshoren
 
   
2 2
Warnant
 
Acren
 
   
2 0
La Louvière Centre
 
Stade Disonais
 
   
4 2
Union Saint-Gilloise II
 
Waremme
 
   
1 1
Erpe-Mere United
 
Lokeren-Temse
 
   
0 3
Olsa Brakel
 
Zelzate
 
   
0 3
Sparta Petegem
 
Eendracht Aalst
 
   
3 3
Westhoek
 
Merelbeke
 
   
0 0
Londerzeel
 
FC Lebbeke
 
   
2 3
Lyra-Lierse Berlaar
 
Mechelen II
 
   
2 2
Spouwen-Mopertingen
 
Cappellen
 
   
0 1
BX Brussels W
 
Standard Liège III W
 
   
0 0
Aische
 
Rapid Symphorinois
 
   
1 2
Braine
 
Albert Quévy-Mons
 
   
0 2
Entité Manageoise
 
Tournai
 
   
1 0
Onhaye
 
Jodoigne
 
   
1 1
Aywaille
 
Raeren-Eynatten
 
   
2 2
Meix-Devant-Virton
 
La Calamine
 
   
1 3
Libramont
 
Sprimont-Comblain
 
   
2 2
Richelle United
 
Mormont
 
   
4 2
US Givry
 
RES Durbuy
 
   
3 2
Habay-la-Neuve
 
Huy
 
   
0 0
Anzegem
 
Wolvertem Merchtem
 
   
2 2
Drongen
 
VW Hamme
 
   
3 2
Elene-Grotenberge
 
Roeselare Daisel
 
   
2 2
Eppegem
 
Jong Lede
 
   
2 0
Olympia Wijgmaal
 
Eendracht Termien
 
   
1 1
Wellen
 
Schoonbeek-Beverst
 
   
1 0
Altitude
 
San Pedro Pirates
 
   
2 2
Belmopan Bandits
 
Progresso
 
   
0 0
Benque
 
Port Layola
 
   
1 1
Wagiya
 
Hankook Verdes
 
   
1 3
Robin Hood
 
St. George's Colts
 
   
0 6
Somerset Trojans
 
North Village Rams
 
   
0 2
X-Roads Warriors
 
Boulevard Blazers
 
   
2 1
Oriente Petrolero
 
Nacional Potosí
 
0 0
3 0
Guabirá
 
Bolívar
 
0 1
1 2
Aurora
 
Always Ready
 
0 0
0 0
Blooming
 
Wilstermann
 
0 1
1 1
Extension Gunners
 
Sua Flamingoes
 
   
0 0
Gaborone United
 
Security Systems
 
2 0
3 0
Masitaoka
 
Prisons XI
 
   
3 0
Operario AM
 
Manaus
 
0 0
0 1
Bahia de Feira
 
Jacuipense
 
1 0
3 2
Samambaia
 
Santa Maria
 
1 0
2 3
Taguatinga
 
Capital Brasilia
 
0 0
0 1
Nova Venécia
 
Real Noroeste
 
0 0
0 1
Bangu
 
Madureira
 
0 0
1 0
Boavista
 
Botafogo
 
0 3
0 4
Fluminense
 
Audax Rio
 
2 0
3 0
Marcílio Dias
 
Camboriú
 
0 0
1 0
Joinville
 
Barra FC
 
0 0
0 0
Atlético Catarinense
 
Hercílio Luz
 
0 0
0 1
Brusque
 
Criciúma
 
0 1
1 1
Horizonte
 
Pacatuba
 
0 0
1 0
Crato
 
Icasa
 
0 1
0 1
CSA
 
Vitória
 
2 1
3 1
Sergipe
 
Atlético Alagoinhas
 
3 0
4 0
Campinense
 
Sport Recife
 
0 1
0 2
Caxias
 
Esportivo
 
2 0
3 1
Ypiranga Erechim
 
Juventude
 
1 2
3 2
Avenida
 
São Luiz
 
1 0
1 0
EC São José
 
Brasil de Pelotas
 
0 0
0 0
Novo Hamburgo
 
Internacional
 
0 0
0 0
Goiânia
 
Atlético GO
 
1 1
4 2
Aparecidense
 
CRAC
 
0 0
1 0
Goiás
 
Grêmio Anápolis
 
2 0
3 0
Morrinhos
 
Anápolis
 
0 0
1 1
Moto Club MA
 
Chapadinha
 
1 0
2 0
São José MA
 
Iape
 
0 1
0 4
Cacerense
 
Operário Ltda
 
1 1
2 2
União Rondonópolis
 
Mixto
 
1 0
1 0
Nova Mutum EC
 
Academia
 
0 0
0 0
Itupiranga
 
Tuna Luso
 
0 1
1 1
Castanhal
 
Águia de Marabá
 
1 1
1 1
São Francisco PA
 
Caeté
 
0 0
1 0
Tapajós
 
Cametá
 
0 0
0 1
Remo
 
Independente PA
 
2 0
3 1
Nacional de Patos
 
Sousa
 
0 0
0 1
Independiente FSJ
 
Londrina
 
0 0
1 0
Rio Branco PR
 
Foz do Iguaçu
 
2 1
2 1
Athletico PR
 
Coritiba
 
1 1
1 1
Azuriz
 
Cianorte
 
0 0
0 3
Ituano
 
Água Santa
 
0 2
0 3
Santo André
 
São Paulo
 
0 0
0 1
Corinthians
 
Botafogo SP
 
2 0
2 0
Portuguesa
 
Inter de Limeira
 
0 1
0 1
Ponte Preta
 
Juventus
 
1 1
2 2
Votuporanguense
 
Itapirense
 
0 0
1 1
Central
 
Petrolina
 
0 2
1 2
Altos
 
Ferroviário PI
 
   
3 0
Parnahyba
 
Comercial PI
 
0 0
0 1
Alecrim
 
Forca e Luz
 
0 1
0 1
America SE
 
Itabaiana
 
0 1
2 2
Atlético Gloriense
 
Falcon
 
0 1
0 1
Coxim
 
Chapadão
 
   
0 2
Ivinhema
 
Dourados Atlético
 
1 0
1 0
Operário AC MS
 
Aquidauanense
 
   
2 1
Operário MS
 
Costa Rica - MS
 
0 1
0 1
Bela Vista TO
 
União Carmolandense
 
1 0
2 0
ASFA-Yennenga
 
Majestic
 
1 0
1 1
RC Bobo-Dioulasso
 
ASFB
 
0 1
0 1
RCK
 
Douanes
 
0 1
2 2
Aigle Noir
 
Bumamuru
 
   
2 1
Dynamik
 
Magara Young Boys
 
0 3
0 4
Kayanza United
 
Inter Star
 
   
0 0
Musongati
 
Le Messager Ngozi
 
0 0
0 1
Olympic Star
 
Flambeau du Centre
 
   
1 2
Renaissance
 
Cotonsport
 
0 1
0 1
Palestino
 
Universidad Chile
 
0 0
2 0
Cobresal
 
Copiapó
 
1 0
1 0
Deportivo Pasto
 
América de Cali
 
1 2
2 4
Deportivo Cali
 
Once Caldas
 
0 0
0 0
Atlético Bucaramanga
 
Junior FC
 
1 0
1 0
Diables Noirs
 
Otôho d'Oyo
 
   
1 1
Sporting San José
 
Herediano
 
1 0
1 0
Cartaginés
 
San Carlos
 
0 0
0 0
Guadalupe
 
Puntarenas
 
0 0
0 1
Bassam
 
Racing d'Abidjan
 
1 2
2 3
AFAD
 
SOL
 
1 0
2 0
Gorica
 
Šibenik
 
0 1
0 3
Hajduk Split
 
Rijeka
 
0 0
1 2
Olympiada Lympion
 
Anagennisi Deryneia
 
1 2
2 4
České Budějovice
 
Slovan Liberec