Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Galaxy
 
DFC8
 
   
2 0
Royal Leopards
 
ZESCO United
 
0 0
1 0
Songo
 
Otôho d'Oyo
 
0 0
1 0
Arta / SIHD
 
Tusker
 
1 1
1 1
Sagrada Esperança
 
Platinum
 
   
0 0
Bouenguidi
 
Maniema Union
 
   
1 1
SONABEL
 
Stade Malien Bamako
 
0 1
0 1
USGN
 
Le Messager Ngozi
 
   
1 0
Esae
 
Nouadhibou
 
0 1
1 1
Fortune
 
ES Sétif
 
1 0
3 0
Teungueth
 
ASEC Mimosas
 
0 0
0 1
Red Arrows
 
Young Buffaloes
 
1 0
2 1
Atlabara
 
Al-Ahly Merowe
 
   
0 2
Futuro Kings
 
Tshakhuma
 
   
2 1
Azam
 
Horseed
 
1 1
3 1
Binga
 
MC Breweries
 
1 0
3 0
Apolonia Fier
 
Erzeni Shijak
 
0 0
0 1
Besa Kavajë
 
Turbina Cërrik
 
0 0
2 1
Besëlidhja Lezhë
 
Bylis Ballsh
 
0 0
0 2
Butrinti Sarandë
 
Pogradeci
 
0 0
1 0
Maliqi
 
Lushnja
 
2 0
2 0
Shkumbini Peqin
 
Vora
 
1 0
2 1
Tërbuni Pukë
 
Burreli
 
0 0
0 0
Tomori Berat
 
Korabi Peshkopi
 
0 1
0 2
Labëria
 
Devolli
 
   
3 0
Sopoti Librazhd
 
Luzi 2008
 
   
1 2
Laçi
 
Vllaznia Shkodër
 
3 3
3 5
Tirana
 
Skënderbeu Korçë
 
1 1
4 2
Belgrano
 
Almirante Brown
 
0 0
0 1
Shirak
 
Pyunik II
 
   
2 1
Noravank
 
Noah
 
1 0
1 1
Ararat
 
Alashkert
 
2 1
3 2
Acacia Ridge
 
Western Spirit
 
1 0
4 1
Bayside United
 
Univ. Queensland
 
1 0
2 0
The Lakes
 
Centenary Stormers
 
0 0
1 1
St George Willawong
 
Bayside United
 
   
   
The Lakes
 
Albany Creek Excelsior
 
   
   
Bayside United Res.
 
Univ. Queensland Res.
 
1 0
1 4
Acacia Ridge Res.
 
Western Spirit Res.
 
1 2
1 4
The Lakes Res.
 
Centenary Stormers II
 
0 0
0 0
Casuarina
 
Darwin Hearts
 
3 0
7 0
Mindil Aces
 
Port Darwin
 
2 0
5 0
Peninsula Power
 
Gold Coast Knights
 
0 1
2 3
Moreton Bay United
 
Capalaba
 
1 0
4 0
Eastern Suburbs Brisbane
 
Brisbane Strikers
 
0 0
1 0
Redlands United
 
Magpies Crusaders
 
0 1
1 1
Adelaide United ||
 
Adelaide Comets
 
0 2
1 2
Adelaide Blue Eagles
 
Croydon Kings
 
0 2
2 4
Adelaide City
 
South Adelaide Panthers
 
0 0
0 0
Sturt Lions
 
Cumberland United
 
2 0
4 0
Adelaide Olympic
 
NE MetroStars
 
1 1
1 1
Clarence Zebras
 
Riverside Olympic
 
1 3
1 3
Glenorchy Knights
 
Launceston City
 
0 0
1 0
Kingborough Lions
 
Devonport City
 
1 1
2 1
South Hobart
 
Olympia Warriors
 
1 0
2 0
Perth
 
Floreat Athena
 
2 0
4 0
Sorrento
 
Perth Glory II
 
   
1 1
SWQ Thunder W
 
Western Pride W
 
0 4
0 6
FQ QAS W
 
Moreton Bay United W
 
   
1 2
The Gap W
 
Brisbane Olympic W
 
0 0
0 1
Capalaba W
 
Eastern Suburbs NPL
 
2 1
8 1
Lions W
 
Sunshine Coast Wanderers W
 
1 0
3 1
Peninsula Power W
 
Brisbane City W
 
0 3
0 3
Mitchelton
 
Southside Eagles
 
2 0
2 0
Brisbane City
 
Holland Park Hawks
 
3 0
3 1
Souths United
 
Western Pride
 
3 2
3 4
Adelaide United Res.
 
Adelaide Comets Res.
 
   
0 1
Adelaide City Res.
 
South Adelaide Res.
 
0 2
0 4
Blue Eagles Res.
 
Croydon Kings Res.
 
   
5 1
Sturt Lions Res.
 
Cumberland United Res.
 
   
4 2
Adelaide Raiders Res.
 
Campbelltown City Res.
 
1 0
3 0
Adelaide Olympic Res.
 
MetroStars Res.
 
0 2
0 5
Modbury Jets
 
Fulham United
 
0 0
0 2
Para Hills Knights
 
Playford City Patriots
 
1 0
1 0
West Adelaide
 
Adelaide Hills Hawks
 
1 1
2 1
Western Strikers
 
Adelaide Victory
 
0 0
0 1
White City Woodville
 
Adelaide Cobras
 
0 0
1 0
Brunswick City
 
Langwarrin
 
   
   
Goulburn Valley Suns
 
Werribee City
 
   
   
Kingston City
 
Northcote City
 
   
   
Moreland City
 
Bulleen Lions
 
   
   
North Geelong Warriors
 
Manningham United Blues
 
   
   
Pascoe Vale
 
Moreland Zebras
 
   
   
Forrestfield United
 
Joondalup United
 
1 1
3 1
Olympic Kingsway
 
Ashfield
 
1 0
2 0
Quinns
 
Western Knights
 
0 1
3 2
Stirling Lions
 
Swan United
 
   
2 1
Subiaco
 
Fremantle City
 
0 1
1 2
UWA Nedlands
 
Mandurah City
 
0 1
5 1
Austria Lustenau
 
Amstetten
 
0 0
3 1
St. Pölten
 
Dornbirn
 
0 1
0 3
Austria Klagenfurt U18
 
Vorarlberg U18
 
   
1 7
Tirol U18
 
Sturm Graz U18
 
   
1 3
Admira U18
 
St. Pölten U18
 
   
1 2
Rapid Wien U18
 
Red Bull Akademie U18
 
   
1 3
LASK Juniors OÖ U18
 
Ried U18
 
   
7 0
Austria Wien U18
 
Wolfsberger AC U18
 
   
2 1
Horitschon
 
Oberpetersdorf
 
   
4 0
Parndorf
 
Kohfidisch
 
   
4 0
Pinkafeld
 
Deutschkreutz
 
   
4 2
Bleiburg
 
Wolfsberg
 
   
3 2
Ferlach
 
Völkermarkt
 
   
1 1
Maria Saal
 
Feldkirchen
 
   
1 2
Scheiblingkirchen
 
Retz
 
   
2 1
Waidhofen/Thaya
 
Spratzern
 
   
1 0
Oedt
 
St. Martin i.M.
 
   
3 2
St. Valentin
 
Pöttinger Grieskirchen
 
   
1 0
Friedburg / Pöndorf
 
Donau Linz
 
   
1 2
Siezenheim
 
Altenmarkt
 
1 0
5 0
ÖTSU Hallein
 
Bramberg
 
   
5 0
Thalgau
 
Golling
 
   
1 2
Puch
 
Adnet
 
   
1 2
Leoben
 
Lafnitz II
 
   
2 0
Union RB Weinland Gamlit
 
Mettersdorf
 
   
1 0
Kirchbichl
 
Zirl
 
   
0 1
Volders
 
St. Johann in Tirol
 
   
1 5
Innsbrucker AC
 
Münster
 
   
1 3
Blau-Weiß Feldkirch
 
Meiningen
 
   
2 2
Hard
 
Bizau
 
   
3 0
Alberschwende
 
Hörbranz
 
   
3 1
Bezau
 
Ludesch
 
   
4 1
Fussach
 
Andelsbuch
 
   
2 2
Höchst
 
Nenzing
 
   
1 3
Lochau
 
Lustenau
 
   
2 7
Schruns
 
Rheindorf Altach II
 
   
0 5
Union Mauer
 
Donau
 
1 0
1 0
ASV 13
 
Austria XIII
 
0 0
0 3
Dinamo Helfort
 
Gerasdorf Stammersdorf
 
   
2 0
Donaufeld
 
Schwechat
 
1 0
4 2
Wolfsberger AC II
 
Kalsdorf
 
0 2
0 4
Allerheiligen
 
Bad Gleichenberg
 
2 2
3 2
St. Anna
 
Gurten
 
1 1
3 2
Mauerwerk
 
Leobendorf
 
0 1
0 2
Stripfing
 
Wiener SC
 
0 0
1 1
Anif
 
Seekirchen
 
1 0
5 1
Salzburger AK
 
Austria Salzburg
 
0 1
0 2
Bischofshofen
 
Kuchl
 
0 0
0 0
Pinzgau Saalfelden
 
TSV St. Johann
 
1 0
1 1
Hall
 
Wörgl
 
0 0
0 2
Kufstein
 
Fügen
 
3 1
3 1
Kitzbühel
 
Wattens II
 
2 0
2 3
Hohenems
 
Rot-Weiß Rankweil
 
0 0
1 0
Schwarz-Weiß Bregenz
 
Admira Dornbirn
 
0 1
0 2
Rapid Vienna
 
Admira
 
1 0
1 2
Wattens
 
Salzburg
 
0 1
1 3
Wolfsberger AC
 
Hartberg
 
0 2
1 3
Sabah
 
Qabala
 
0 0
0 2
Keşlə FK
 
Zira
 
0 0
0 2
Manama
 
Khalidiya
 
0 1
2 1
Muharraq
 
East Riffa
 
1 1
2 3
Al Hala
 
Al-Najma
 
1 0
1 1
Slonim
 
Gomelzheldortrans
 
2 0
2 2
Naftan
 
Lida
 
1 0
3 2
Dnepr Mogilev
 
Orsha
 
3 0
6 2
Miory
 
AviaDor Orsha
 
   
3 0
FC Chashniki
 
Lepel
 
   
1 5
Smena Vawkavysk
 
Lida II
 
   
3 0
Dnepr Mogilev II
 
Osipovichy
 
   
0 1
Viktoriya Maryina Horka
 
BGU Minsk
 
   
2 1
BC Maxline
 
Leskhoz
 
   
4 2
Vertykal
 
Zhlobin
 
   
3 1
Gorki
 
Belshina II
 
   
1 4
Krechet
 
Ivanovo
 
   
5 2
Starye Dorogi
 
Lyuban'
 
   
3 0
Svislach
 
Neman Mosty
 
   
3 2
FK Cementnik
 
Belaya Rus
 
   
5 0
Gazovik
 
Polotsk
 
   
1 1
Niva
 
Ivatsevichi
 
   
6 1
Spartak
 
Kostyukovichy
 
   
5 2
Isloch
 
Neman Grodno
 
0 0
2 0
Minsk
 
Torpedo BelAZ
 
0 0
0 2
Dinamo Brest
 
Slutsk
 
0 0
0 0
Gomel
 
Vitebsk
 
2 1
4 1
Energetyk-BGU Res.
 
Dinamo Minsk Res.
 
0 0
1 0
Slavia Res.
 
FK Ruh Brest Res.
 
0 0
0 1
Smorgon Res.
 
BATE Res.
 
1 0
2 3
Genk II W
 
Gent II W
 
   
0 2
Voorwaarts Zwevezele W
 
Mechelen W
 
   
1 2
RFC de Liege W
 
Renaissance Mons 44 W
 
   
1 1
Kontich W
 
Famkes Merkem W
 
   
1 0
Chastre W
 
Moldavo W
 
   
3 5
Standard Liège II W
 
Eva's Tienen W
 
   
3 1
Thes Sport
 
Rupel Boom
 
   
2 0
Heist
 
Dender
 
2 0
2 0
Olympic Charleroi
 
Patro Eisden
 
   
0 0
Excelsior Virton
 
Lommel United
 
0 0
2 1
AS Eupen
 
Antwerp
 
0 0
0 1
Zulte-Waregem
 
Cercle Brugge
 
1 0
2 4
Vosselaar
 
Berg en Dal
 
   
1 1
Antonia
 
Wezel
 
   
2 4
Oppuurs
 
Bevel FC
 
   
2 3
Stade Bierbeek
 
Liedekerke
 
   
1 0
Veltem
 
Huldenberg
 
   
0 2
Solre-sur-Sambre
 
Hornu
 
   
0 2
Etoile de Faimes
 
JS Fizoise
 
   
2 0
Malmundaria
 
Elsautoise
 
   
1 1
Bregel Sport
 
Achel
 
   
0 3
KFC Eksel
 
Herk
 
   
3 2
Groen Star Beek
 
Herkol
 
   
2 2
Juve Hasselt
 
Schoonbeek-Beverst
 
   
1 3
Aubange
 
Lorraine Arlon
 
   
0 3
Longlier
 
Bastogne
 
   
4 2
Sartoise
 
Ethe Belmont
 
   
1 1
Condruzien
 
Meux II
 
   
6 1
Flavion-Morialmé
 
Beauraing
 
   
2 2
Grand-Leez
 
Malonne
 
   
5 0
US Dinantaise
 
Ciney
 
   
3 4
Eendracht Aalter
 
Excelsior Mariakerke
 
   
3 3
Roeselare Daisel
 
Sassport Boezinge
 
   
1 2
Sparta Heestert
 
Excelsior Zedelgem
 
   
2 1
Diksmuide
 
Oostnieuwkerke
 
   
4 2
Rumbeke
 
Blankenberge
 
   
4 3
La Louvière
 
Jette
 
   
0 1
Meux
 
Solières Sport
 
   
2 2
Rebecq
 
Hamoir
 
   
0 2
Tubize
 
Waremme
 
   
3 1
US Givry
 
Couvin-Mariembourg
 
   
0 2
Gullegem
 
Ninove
 
   
1 3
Gent-Zeehaven
 
Voorwaarts Zwevezele
 
   
2 4
Lokeren-Temse
 
Harelbeke
 
   
1 0
Londerzeel
 
Berchem Sport
 
   
1 1
Hoogstraten
 
Bocholt
 
   
4 1
Houtvenne
 
Diegem Sport
 
   
1 4
KSC City Pirates
 
Heur Tongeren
 
   
3 2
Sporting Hasselt
 
Lyra-Lierse Berlaar
 
   
0 3
Chastre II W
 
Mechelen II W
 
   
1 3
Havinnes W
 
Gent III W
 
   
2 4
Heist W
 
VVC Brasschaat W
 
   
1 9
Vosselaar W
 
Sibret W
 
   
6 1
White Star Woluwe II W
 
Standard Liège III W
 
   
2 1
Olsa Brakel W
 
Club Brugge II W
 
   
1 7
Alken W
 
Olympic Charleroi W
 
   
8 0
Svelta Melsele W
 
Egem Pittem W
 
   
3 0
Eendracht Mazenzele W
 
Sottegem W
 
   
4 3
Irlande-Auderghem W
 
Westerlo W
 
   
1 6
Renaissance Mons 44 II W
 
Wolvertem Merchtem W
 
   
2 6
Bosdam Beveren W
 
Eendracht Aalst II W
 
   
3 2
Zulte-Waregem W
 
Club Brugge W
 
0 2
0 3
St. Liege W
 
Eendracht Aalst W
 
4 1
4 2
Aische
 
Albert Quévy-Mons
 
   
3 0
Jeunesse Tamines
 
Braine
 
   
2 2
Tournai
 
Schaerbeek-Evere
 
   
3 0
Union Namur
 
Ostiches