Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Express FC
 
Al Merreikh
 
1 1
2 1
AmaZulu
 
Big Bullets
 
0 1
0 1
Olympique de Missiri
 
AS Kigali
 
   
1 2
Bumamuru
 
Diables Noirs
 
0 0
0 0
Dikhil
 
Biashara United
 
0 0
0 1
Teuta Durrës
 
Partizani Tirana
 
1 0
1 0
Ferro Carril Oeste
 
Independiente Rivadavia
 
2 0
6 0
Defensores de Belgrano
 
Villa Dálmine
 
2 0
2 0
Deportivo Riestra
 
Nueva Chicago
 
1 0
2 0
Deportivo Santamarina
 
San Martín San Juan
 
0 0
0 0
Tristán Suárez
 
Barracas Central
 
1 2
1 2
Almagro
 
Brown de Adrogué
 
3 0
5 0
Temperley
 
Atletico Mitre
 
0 0
2 0
Deportivo Maipú
 
Estudiantes Caseros
 
0 0
0 0
Agropecuario
 
Alvarado
 
0 0
1 0
Gimnasia Mendoza
 
Chacarita Juniors
 
   
1 1
Estudiantes Río Cuarto
 
Atlanta
 
1 1
1 2
Deportivo Morón
 
Atlético Rafaela
 
   
0 0
Argentinos Juniors Res.
 
Patronato Res.
 
1 0
3 0
Central Córdoba SdE Res.
 
Atlético Tucumán Res.
 
0 1
1 1
Gimnasia Esgrima Res.
 
Vélez Sársfield Res.
 
2 3
2 3
Newell's Old Boys Res.
 
River Plate Res.
 
0 1
0 2
Talleres Córdoba Res.
 
Platense Res.
 
0 0
0 0
Unión Santa Fe Res.
 
Estudiantes La Plata Res
 
0 2
1 4
San Lorenzo Res.
 
Racing Club Res.
 
0 0
0 0
Sarmiento Res.
 
Huracán Res.
 
0 1
2 1
CDJU Gualeguaychu
 
Sportivo Las Parejas
 
0 0
1 0
Circulo Deportivo
 
Ciudad de Bolívar
 
1 2
2 2
Deportivo Camioneros
 
Deportivo Madryn
 
1 1
2 2
Ferro Carril Oeste LP
 
Cipolletti
 
1 0
1 0
Def. de Pronunciamiento
 
Chaco For Ever
 
0 2
0 2
Gimnasia y Tiro
 
Douglas Haig
 
3 2
4 2
Huracán Las Heras
 
Sol de Mayo
 
1 1
3 1
Juventud Unida Univ.
 
Olimpo
 
0 0
0 0
Sansinena
 
Sportivo Peñarol
 
1 0
1 0
Defensores Belgrano VR
 
Central Norte
 
1 0
2 0
Sportivo Desamparados
 
Estudiantes de San Luis
 
0 2
2 2
Villa Mitre
 
Independiente Chivilcoy
 
0 0
0 1
Sarmiento Resistencia
 
Gimnasia Concepción
 
0 0
0 0
Sportivo Belgrano
 
Racing Córdoba
 
1 1
1 1
Unión Sunchales
 
Crucero del Norte
 
0 0
1 0
Brisbane Knights
 
Mt Gravatt Hawks
 
   
   
Brisbane Knights Res.
 
Mt Gravatt Res.
 
3 0
4 3
Uni Azzurri
 
Hellenic Athletic
 
1 0
1 2
Gold Coast United
 
Logan Lightning
 
   
1 0
Adelaide Raiders
 
Campbelltown City
 
1 3
2 3
Logan Lightning W
 
Mitchelton W
 
0 1
0 1
Murdoch Uni Melville W
 
Northern Redbacks W
 
1 0
3 2
Austria Wien II
 
Vorwärts Steyr
 
0 0
2 0
Floridsdorfer AC
 
Wacker Innsbruck
 
1 2
1 3
Kapfenberger SV
 
Lafnitz
 
0 0
1 0
SV Horn II
 
Juniors OÖ
 
0 1
1 1
Blau-Weiß Linz
 
Grazer AK
 
1 0
1 0
Leithaprodersdorf
 
Ritzing
 
   
0 0
Markt Allhau
 
Klingenbach
 
   
0 2
Siegendorf
 
Bad Sauerbrunn
 
0 1
3 1
St. Margarethen
 
Güssing
 
   
1 2
Lendorf
 
St. Jakob Rosental
 
   
2 4
St. Andrä
 
Admira Villach
 
0 0
2 0
Klagenfurter AC 1909
 
SAK Klagenfurt
 
   
1 1
Kilb
 
Mannersdorf
 
   
3 0
Kottingbrunn
 
USC Rohrbach
 
   
0 0
Krems
 
Ortmann
 
   
1 0
St. Pölten II
 
Langenrohr
 
   
1 1
Zwettl
 
Schrems
 
   
2 1
Zebau Bad Ischl
 
Mondsee
 
   
3 1
SV Wallern
 
Bad Schallerbach
 
   
1 0
Union Edelweiß
 
Grün Weiß Micheldorf
 
   
2 1
SPG Kornspitz Pregarten
 
Union St. Florian
 
   
1 1
Hallwang
 
Neumarkt
 
   
7 0
Straßwalchen
 
Bergheim
 
   
4 2
Gnas
 
Fürstenfeld
 
   
2 1
Ilz
 
Wildon
 
   
3 2
Lebring
 
Rottenmann
 
2 0
2 3
Liezen
 
TuS Heiligenkreuz
 
   
2 2
Voitsberg
 
SC Bruck an der Mur
 
   
3 1
Kematen
 
Union Innsbruck
 
2 0
4 1
Kundl
 
Mils
 
2 1
5 1
Zams
 
Prutz / Serfaus
 
   
0 1
Ostbahn XI
 
Slovan HAC
 
2 3
3 4
Mannswörth
 
Post
 
   
2 0
Deutschlandsberger SC
 
Treibach
 
2 1
2 1
Spittal
 
Ried II
 
1 2
1 4
Union Vöcklamarkt
 
Hertha
 
0 0
0 3
Weiz
 
Stadl-Paura
 
1 0
5 0
First Vienna
 
Wiener Neustadt
 
0 0
3 1
Neusiedl
 
Mannsdorf
 
0 1
1 2
Draßburg
 
Bruck/Leitha
 
1 0
4 0
Traiskirchen
 
TWL Elektra
 
1 2
1 3
Drogichin
 
Granit
 
   
3 0
FK Glubokoe
 
Prodcenter
 
   
3 0
Kobrin
 
Nadezhda
 
   
0 3
Gomel Res.
 
Vitebsk Res.
 
2 1
4 1
Minsk Res.
 
Torpedo Zhodino Res.
 
1 0
4 1
Isloch Res.
 
Neman Grodno Res.
 
0 0
3 1
Dinamo Brest Res.
 
Slutsk Res.
 
0 1
0 3
Deinze
 
Royal Excel Mouscron
 
1 1
3 1
Club Brugge
 
KV Oostende
 
1 0
3 0
Genk U21
 
Sint-Truiden U21
 
   
4 0
RSC Anderlecht W
 
Gent W
 
3 0
4 0
Genk W
 
Charleroi
 
2 1
7 1
White Star Woluwé W
 
OH Leuven W
 
0 1
0 6
Velez
 
Sarajevo
 
0 0
1 1
Atlético Acreano
 
Rio Branco
 
0 0
1 0
Humaitá
 
Vasco da Gama AC
 
1 0
2 0
Corinthians U23
 
Grêmio U23
 
1 1
2 2
Inter Santa Maria
 
Guarani RS
 
0 0
0 0
RB Bragantino W
 
Nacional W
 
   
5 0
Vitória
 
Remo
 
1 0
1 2
Lokomotiv Sofia 1929
 
OFK Pirin
 
1 1
2 1
Toronto Tigers
 
St. Catharines Hrvat
 
   
2 1
Pacific
 
Cavalry
 
1 1
3 1
Deportivo Pasto
 
Deportivo Pereira
 
1 1
3 2
Cortuluá
 
Tigres
 
2 0
3 0
CS Uruguay de Coronado
 
Barrio México
 
0 0
0 2
Aserrí
 
Puerto Golfito
 
0 1
0 1
Gorica
 
Hrvatski Dragovoljac
 
0 0
1 1
Croatia Zmijavci
 
Dinamo Zagreb II
 
1 1
2 2
Osijek II
 
Solin
 
2 0
3 2
Sesvete
 
Orijent 1919
 
0 0
0 1
Opatija
 
Bijelo Brdo
 
0 0
0 0
Enosis
 
Ermis
 
0 0
0 0
Omonia Aradippou
 
Othellos
 
0 1
0 1
Lisen
 
Dukla Praha
 
2 0
3 0
Příbram
 
Zbrojovka Brno
 
0 0
0 1
Vysočina Jihlava
 
Opava
 
0 0
0 2
Slovacko W
 
Horní Heršpice
 
   
4 0
Herstedøster
 
Allerod
 
2 0
2 1
Tarnby FF
 
GVI
 
0 0
1 0
AaB W
 
AGF W
 
0 0
0 1
Fremad Amager
 
Nykøbing
 
2 1
3 1
Esbjerg
 
Hobro
 
0 1
2 1
Midtjylland
 
Nordsjælland
 
0 0
2 0
Brøndby
 
Silkeborg
 
1 1
1 1
Alianza
 
Once Municipal
 
1 0
1 0
Birmingham City
 
Derby County
 
1 0
2 0
Barrow
 
Colchester United
 
1 2
2 3
Harrogate Town
 
Newport County
 
2 2
2 2
Barking
 
Tilbury
 
1 1
2 1
Maldon & Tiptree
 
Grays Athletic
 
1 0
2 1
Bedford Town
 
Hertford Town
 
1 2
3 2
Brighton U23
 
Blackburn Rovers U23
 
3 0
4 1
Everton U23
 
Derby County U23
 
1 0
1 0
Birmingham U23
 
Sunderland U23
 
0 0
1 0
Burnley U23
 
Wolves U23
 
0 0
1 1
Fulham U23
 
Southampton U23
 
1 0
3 0
Norwich City U23
 
Aston Villa U23
 
1 1
4 2
Stoke City U23
 
Colchester U23
 
2 1
2 4
Sheffield Wed U23
 
Cardiff U23
 
0 2
0 3
Sheffield Utd U23
 
Bristol City U23
 
1 2
2 4
Paide U21
 
Flora II
 
0 0
1 2
Vaprus II
 
Tallinn Piraaja
 
   
3 0
Legion
 
Tammeka
 
2 0
3 1
Ilves II
 
TPV
 
3 0
3 0
PK-35 W
 
Ilves W
 
0 0
1 1
PK-35 Vantaa W
 
HJK W
 
2 1
4 1
SavU
 
Ri-Pa
 
   
5 2
PJK
 
ACE
 
   
   
EBK
 
EsPa
 
   
   
SexyPöxyt
 
Kirkkonummi
 
0 1
1 1
Futura
 
MPS
 
3 0
7 1
IPS Edustus
 
KJP
 
   
   
KJP
 
Liry
 
1 2
3 2
VPS II
 
SIF
 
1 0
1 1
FC Komeetat
 
SaPa Pieksämäki
 
   
2 1
JPS
 
JJK Jyväskylä II
 
   
3 3
Kiisto
 
Korsnas
 
   
   
Kuusysi
 
PKKU II
 
   
   
PPJ
 
LPS
 
4 0
6 0
CLE
 
FC Espoo
 
   
   
PP-70
 
Loiske
 
3 1
7 1
Valtti
 
Kontu
 
0 0
0 0
HIFK 2
 
Viikingit
 
1 0
3 0
HIFK 2
 
Viikingit
 
   
3 0
Klubi-04
 
RoPS
 
0 0
0 1
Gnistan
 
EIF
 
0 2
0 3
TPS
 
MuSa
 
1 0
3 0
Guingamp W
 
Montpellier W
 
1 0
2 1
Lorient
 
Lille
 
1 1
2 1
Annecy
 
Red Star
 
3 0
6 0
Avranches
 
Laval
 
0 1
0 1
Bastia-Borgo
 
Boulogne
 
0 1
0 3
Châteauroux
 
Sète
 
0 0
1 0
Cholet
 
Concarneau
 
2 1
4 2
Créteil
 
Bourg-en-Bresse
 
0 4
1 6
Stade Briochin
 
Orléans
 
1 0
2 1
Villefranche
 
Chambly
 
1 0
3 0
Norchi Dinamo
 
WIT Georgia
 
0 0
0 0
Shevardeni 1906
 
Merani Martvili
 
0 2
1 2
Sioni
 
Gareji
 
1 0
2 0
Zugdidi
 
Chikhura
 
1 0
2 1
Rustavi
 
Gagra
 
0 0
0 1
Meppen
 
Freiburg II
 
0 0
0 1
Bayer Leverkusen W
 
Turbine Potsdam W
 
0 0
2 0
Karlsruher U19
 
Astoria Walldorf U19
 
0 0
0 0
Nöttingen
 
Neckarsulmer SU
 
0 1
2 1
Reutlingen
 
Backnang
 
0 2
0 2
Würzburger FV
 
Großbardorf
 
0 1
0 2
1. SC Feucht
 
TSV Abtswind
 
0 0
1 0
ATSV Erlangen
 
DJK Bamberg
 
   
2 1
1880 Wasserburg
 
Jahn Regensburg II
 
   
1 2
Hallbergmoos-Goldach
 
Kirchanschöring
 
   
2 2
Bramfelder SV
 
TSV Sasel
 
0 3
1 4
Hessen Dreieich
 
Rot-Weiß Walldorf
 
1 0
1 0
Germania Ratingen
 
Jahn Dinslaken-Hiesfeld
 
0 0
0 0
Velbert
 
Meerbusch
 
1 1
2 1
BW Lohne
 
Hagen / ​Uthlede
 
   
5 2
Greifswalder FC
 
Pampow
 
1 2
1 2
Victoria Seelow
 
Torgelower SV Greif
 
0 2
1 5
Dornbreite Lubeck
 
Preußen Reinfeld
 
1 0
1 0
Pipinsried
 
Schweinfurt
 
   
2 2
Bayern München II
 
Viktoria Aschaffenburg
 
1 1
2 2
Heimstetten
 
Aubstadt
 
0 2
1 4
Illertissen
 
Nürnberg II
 
1 2
2 4
Memmingen
 
Buchbach
 
0 1
0 1
Altglienicke
 
Eilenburg
 
3 0
6 0
FSV Optik Rathenow
 
Hertha BSC II
 
2 1
2 2
FSV Frankfurt
 
Mainz 05 II
 
0 1
1 2
Homburg
 
Astoria Walldorf
 
2 0
3 2
Kickers Offenbach
 
Hoffenheim II
 
1 0
1 0
Rödinghausen
 
Schalke 04 II
 
0 0
1 0
Alemannia Aachen
 
Wiedenbrück
 
0 0
0 1
Köln II
 
Bonner SC
 
3 1
3 2
Rot Weiss Ahlen
 
Preußen Münster
 
1 0
1 1
Rot-Weiss Essen
 
Homberg
 
1 0
3 0
Soroksár W
 
Győri ETO W
 
0 4
0 5
Debrecen
 
Gyirmót
 
0 0
5 0
ÍBV W
 
Fylkir W
 
2 0
5 0
Valur W
 
Selfoss W
 
5 0
5 0
Thór U19
 
HK / Ýmir U19
 
   
1 2
FH / ÍH U19
 
ÍA / Kari / Skall U19
 
1 0
1 2
Fjölnir / Vængir U19
 
Stjarnan / KFG / Álf U19
 
0 2
0 5
Njarðv./ Grind./GG U19
 
Víkingur U19
 
0 1
0 3
Thróttur / SR U19
 
Breið / Augn / Smári U19
 
   
2 4
Valur / KH U19
 
Haukar / KÁ U19
 
   
4 3
ÍR / Léttir U19
 
KR / KV U19
 
2 2
3 4