Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

NC Magra
 
Tlemcen
 
1 1
2 1
Olympique Médéa
 
JS Kabylie
 
0 0
1 1
Almirante Brown
 
Chacarita Juniors
 
1 0
2 1
Almagro
 
Barracas Central
 
0 0
0 1
Defensores de Belgrano
 
Atlético Rafaela
 
1 0
2 0
Deportivo Santamarina
 
Independiente Rivadavia
 
0 1
0 1
San Telmo
 
Guillermo Brown
 
0 2
1 2
Villa Dálmine
 
Brown de Adrogué
 
1 0
1 0
All Boys
 
San Martín San Juan
 
0 0
0 1
Ferro Carril Oeste
 
Tristán Suárez
 
1 0
2 0
Gimnasia Mendoza
 
Alvarado
 
1 0
2 0
Temperley
 
Quilmes
 
0 1
2 2
Belgrano
 
Atletico Mitre
 
1 0
2 1
Patronato
 
Central Cordoba SdE
 
0 0
1 0
Platense
 
Arsenal de Sarandi
 
2 0
2 1
Estudiantes
 
Boca Juniors
 
0 0
1 0
Racing Club
 
Newell's Old Boys
 
0 0
2 0
Ciudad de Bolívar
 
Juventud Unida Univ.
 
0 0
1 0
Crucero del Norte
 
Gimnasia y Tiro
 
1 0
2 1
Deportivo Camioneros
 
Sansinena
 
0 0
0 0
Deportivo Madryn
 
Ferro Carril Oeste LP
 
0 0
3 1
Estudiantes de San Luis
 
Independiente Chivilcoy
 
0 0
1 0
Olimpo
 
Circulo Deportivo
 
2 0
4 0
Racing Córdoba
 
Sportivo Las Parejas
 
0 0
0 0
Sol de Mayo
 
Villa Mitre
 
0 0
0 0
Sportivo Peñarol
 
Cipolletti
 
1 1
2 1
Defensores Belgrano VR
 
Sportivo Belgrano
 
0 1
1 2
Gimnasia Concepción
 
Douglas Haig
 
0 0
1 0
Huracán Las Heras
 
Sportivo Desamparados
 
1 1
3 1
Unión Sunchales
 
Sarmiento Resistencia
 
1 1
3 2
Alashkert
 
Van
 
0 0
0 2
Pyunik
 
Ararat-Armenia
 
0 2
0 3
Ararat
 
Urartu
 
0 0
2 0
Bengaluru
 
Eagles
 
1 0
1 0
Canberra FC
 
Monaro Panthers
 
   
   
Tuggeranong United
 
Gungahlin
 
   
   
Canberra Olympic W
 
Canberra W
 
   
   
Wagga City Wanderers W
 
Woden Weston W
 
   
   
Canberra United Academy W
 
Tuggeranong United W
 
   
   
Gungahlin United W
 
Belconnen United W
 
   
   
Charlestown City Blues
 
Weston Bears
 
   
   
Edgeworth Eagles
 
Broadmeadow Magic
 
   
   
Hamilton Olympic
 
Valentine
 
   
   
Lake Macquarie
 
Adamstown Rosebuds
 
   
   
Maitland
 
Lambton Jaffas
 
   
   
Melbourne Knights U21
 
Port Melbourne U21
 
   
   
Northern Redbacks W
 
Curtin University W
 
3 1
5 1
West NTC W
 
Balcatta W
 
   
2 0
St. Pölten
 
SV Horn II
 
1 1
1 3
ASK Klagenfurt
 
Dellach im Gailtal
 
   
2 5
St. Andrä
 
SAK Klagenfurt
 
0 2
1 4
Köttmannsdorf
 
Völkermarkt
 
2 0
3 0
Mils
 
Prutz / Serfaus
 
   
4 2
SVG Reichenau
 
Kufstein
 
0 1
0 2
Austria Lustenau II
 
Rot-Weiß Rankweil
 
0 1
0 3
Austria Wien
 
Austria Klagenfurt
 
0 0
1 1
LASK Linz
 
Sturm Graz
 
0 0
1 3
Rheindorf Altach
 
Rapid Vienna
 
0 0
2 1
Zira
 
Qarabağ
 
0 1
1 1
Neftçi
 
Qabala
 
0 0
2 2
Baranovichi
 
Gomelzheldortrans
 
1 1
1 1
Lida
 
Orsha
 
0 2
0 2
Volna
 
Slonim
 
1 0
1 0
Granit
 
Nadezhda
 
   
2 4
Stroitel Kapyl
 
Partizan Salihorsk
 
   
1 2
Lida II
 
Slonim City
 
   
3 2
Pripyat
 
Ivatsevichi
 
   
2 5
FC Ostrovets
 
Belaya Rus
 
   
3 0
Kobrin
 
Krechet
 
   
0 4
Niva Tolochin
 
Postavy
 
   
1 1
Pruzhany
 
Brestzhilstroy
 
   
1 10
Senno
 
Gorodok lions
 
   
2 2
Krasnopole
 
Dnepr Mogilev II
 
   
0 6
Berezino
 
FK Viliya
 
   
4 1
Krupki
 
Livadija
 
   
1 3
Mozyr NPZ
 
Bumprom
 
   
0 2
Smolevichy-STI
 
Molodechno-DYuSSh 4
 
   
0 7
Leskhoz
 
Montazhnik
 
   
5 1
Neman Mosty
 
Oshmyany
 
   
3 0
Smorgon
 
Shakhtyor
 
2 1
2 2
BATE
 
Minsk
 
0 0
1 0
Neman Grodno
 
Gomel
 
1 0
1 0
ABFF U19 W
 
Dinamo Brest W
 
   
6 0
Dnepr Mogilev W
 
Gomel W
 
   
10 0
Ninove
 
Wolvertem Merchtem
 
1 1
2 2
Acren
 
Merelbeke
 
   
1 2
Aische
 
Solières Sport
 
0 2
0 3
Berg en Dal
 
Francs Borains
 
0 1
0 1
Cappellen
 
Bornem
 
   
4 1
Dessel Sport
 
Albert Quévy-Mons
 
3 0
6 0
Diest
 
Warnant
 
   
2 1
Diksmuide
 
URSL Visé
 
1 0
1 2
Eendracht Aalst
 
Houthulst
 
0 0
2 0
Eendracht Termien
 
Rebecq
 
0 0
1 2
Ganshoren
 
Heist
 
0 1
2 2
Gullegem
 
Stockay-Warfusée
 
1 0
2 0
Jodoigne
 
Braine
 
   
3 1
Jong Lede
 
Stade Bierbeek
 
   
5 0
Knokke
 
Verlaine
 
1 0
5 0
Lauwe
 
Racing Waregem
 
2 2
2 3
Lokeren-Temse
 
KFC Eksel
 
   
3 0
Lyra-Lierse Berlaar
 
Waremme
 
0 0
3 0
Racing Mechelen
 
Raeren-Eynatten
 
   
1 1
RFC Wetteren
 
Toekomst Menen
 
0 0
1 0
Rumbeke
 
Richelle United
 
0 2
0 3
Rupel Boom
 
Sparta Petegem
 
1 0
2 0
Sint-Eloois-Winkel
 
Elene-Grotenberge
 
   
2 0
Sint-Lenaarts
 
La Louvière
 
0 2
0 3
Sporting Hasselt
 
Gent-Zeehaven
 
1 2
1 3
Spouwen-Mopertingen
 
Olsa Brakel
 
   
2 1
Tubize
 
Patro Eisden
 
   
2 4
US Givry
 
Diegem Sport
 
0 1
0 2
Wellen
 
Binche
 
3 0
5 1
Westhoek
 
Pepingen-Halle
 
1 1
2 1
Witgoor Sport
 
Olympic Charleroi
 
0 0
0 1
Zelzate
 
Tienen
 
   
0 3
Zwarte Leeuw
 
Hoegaarden-Outgaarden
 
0 0
3 0
Hoogstraten
 
Kosova Schaerbeek
 
   
6 0
Lommel United
 
Waasland-Beveren
 
2 1
2 3
Excelsior Virton
 
Westerlo
 
0 1
0 2
Beerschot-Wilrijk
 
Standard Liège
 
0 0
0 1
Gent
 
Mechelen
 
1 0
2 0
Cercle Brugge
 
Anderlecht
 
1 2
1 2
Zulte-Waregem
 
Club Brugge
 
0 1
0 4
Transport United
 
Tensung
 
2 0
5 0
Oriente Petrolero
 
Nacional Potosí
 
0 0
0 0
Wilstermann
 
San José
 
0 0
4 0
Sarajevo
 
Radnik Bijeljina
 
2 0
2 1
Velez
 
Sloboda Tuzla
 
0 1
0 2
Cruzeiro U20
 
Ceará U20
 
0 0
1 0
Fortaleza U20
 
Sao Paulo U20
 
0 0
0 1
Santos U20
 
Atletico-MG U20
 
0 0
0 3
Palmeiras U20
 
Sport Recife U20
 
3 0
4 0
Ferroviária W
 
Santos W
 
2 2
3 2
Kindermann-Avaí W
 
Corinthians W
 
1 2
1 4
Atlético Tubarão
 
Fluminense SC
 
0 1
1 1
Barra do Garcas
 
Internacional SC
 
1 0
3 1
Guarani de Palhoça
 
Nação
 
0 0
1 0
Serrano RJ
 
Perolas Negras
 
   
1 2
Inter Santa Maria
 
São Gabriel
 
0 0
1 0
Guarany de Bagé
 
Guarani RS
 
0 0
1 0
Lajeadense
 
Bage
 
1 0
1 0
São Paulo RS
 
Avenida
 
0 0
0 1
Tupynambás
 
Aymorés
 
0 0
0 0
Ipatinga
 
Serranense
 
1 0
3 0
São Paulo
 
Grêmio
 
1 1
2 1
Corinthians
 
Ceará
 
2 0
3 1
Flamengo
 
Sport Recife
 
1 0
2 0
Bahia
 
Atlético GO
 
1 0
1 2
Cuiabá
 
Athletico PR
 
0 0
1 0
Fortaleza
 
Santos
 
1 1
1 1
Internacional
 
Fluminense
 
1 1
4 2
Londrina
 
Vila Nova
 
0 0
1 0
Vitória
 
CRB
 
0 1
1 1
Botafogo
 
Brasil de Pelotas
 
1 0
1 0
Operário PR
 
Brusque
 
0 0
1 1
Oeste
 
Novorizontino
 
0 1
1 2
Altos
 
Tombense
 
0 0
0 0
Santa Cruz
 
Ferroviário
 
0 0
0 0
Castanhal
 
GAS
 
3 0
5 0
Madureira
 
Cianorte
 
0 0
0 0
Rio Branco PR
 
Juventus SC
 
1 2
2 2
Rio Branco-VN
 
Águia Negra
 
2 2
2 2
Uniclinic
 
ABC
 
1 0
1 0
Itabaiana
 
ASA
 
2 1
4 1
Nova Mutum EC
 
Gama
 
1 1
1 1
Retrô
 
Bahia de Feira
 
1 0
1 1
Galvez
 
Peñarol
 
0 2
1 3
Indera
 
Kuala Belait
 
   
   
MS ABDB
 
Setia Perdana
 
   
   
MS PDB
 
Wijaya
 
   
   
Bakes
 
Rimba Star
 
   
   
DPMM FC
 
Panchor Murai
 
   
   
Jerudong
 
IKLS
 
   
   
Kota Ranger
 
Kasuka
 
   
   
Chernolomets
 
Ustrem Donchevo
 
   
6 0
Etar VT II
 
Juventus Malchika
 
   
3 0
Sayana Haskovo
 
Borislav 2009
 
   
3 0
Ruzhintsi
 
Drenovets
 
   
1 8
Lokomotiv Sofia 1929
 
CSKA Sofia
 
   
   
Arda
 
Ludogorets
 
   
   
Athlético Olympic
 
Royal de Muramvya
 
   
1 0
Musongati
 
Vital'O
 
   
0 0
Top Junior
 
Flambeau du Centre
 
0 3
0 3
Colombe
 
APEJES Academy
 
1 0
1 0
Cotonsport
 
New Star
 
3 0
7 0
Panthère
 
Young Sport Academy
 
1 3
3 4
Tonnerre
 
Canon
 
0 1
0 2
UMS de Loum
 
Les Astres
 
0 0
1 1
Edmonton
 
Cavalry
 
0 1
0 2
Master's Futbol Academy
 
Darby
 
   
1 0
Fabrose
 
Monteuil
 
   
2 0
Mont-Royal Outremont
 
Celtix du Haut-Richelieu
 
   
1 0
Deportes Santa Cruz
 
San Marcos
 
0 0
2 0
Puerto Montt
 
Deportes Iquique
 
0 0
0 0
Coquimbo Unido
 
Fernández Vial
 
0 0
1 0
Deportes Temuco
 
Santiago Morning
 
0 2
0 2
Palestino
 
Curicó Unido
 
0 0
0 2
Universidad Chile
 
Cobresal
 
0 1
0 2
Huachipato
 
Universidad Católica
 
2 1
2 1
Deportes Limache
 
Recoleta
 
1 0
3 0
Rodelindo Román
 
Lautaro de Buin
 
0 1
2 1
Hangzhou
 
BIT
 
1 0
3 0
Nantong Zhiyun
 
Meizhou Hakka
 
0 1
0 1
Changchun Yatai
 
Dalian Professional
 
2 0
3 1
Shanghai SIPG
 
Tianjin Teda
 
2 0
5 0
Wuhan Zall
 
Hebei CFFC
 
1 1
1 1
Beijing Guoan
 
Shanghai Shenhua
 
3 1
4 2
Tainan City
 
Taipower
 
0 0
0 1
Deportivo Cali
 
Millonarios
 
1 1
2 2
Jaguares de Córdoba
 
Junior
 
0 0
1 1
Patriotas Boyacá
 
Atlético Nacional
 
0 1
0 3
Valledupar
 
Tigres
 
0 0
0 0
AD Cofutpa
 
Escorpiones Belén
 
   
2 1
Marineros de Puntarenas
 
Municipal Liberia
 
1 1
3 1
Santa Ana
 
Puerto Golfito
 
0 0
3 0
Alajuelense
 
Herediano
 
2 1
4 1
Šibenik
 
Hrvatski Dragovoljac
 
1 2
6 2
Osijek
 
Rijeka
 
1 0
1 0
Inter Willemstad
 
SITHOC
 
1 1
1 2
Jong Holland
 
VESTA
 
   
2 0
Centro Dominguito
 
UNDEBA
 
   
2 1
SUBT
 
Scherpenheuvel
 
0 0
0 1
Sparta Praha II
 
Viktoria Žižkov
 
0 2
0 3
Vlašim
 
Lisen
 
1 1
4 1
Zbrojovka Brno
 
Vysočina Jihlava
 
2 0
4 0
Příbram II
 
Písek
 
1 1
1 2
Admira Praha
 
Viktoria Plzen II
 
1 2
2 3
Chlumec nad Cidlinou
 
Teplice II
 
2 0
5 0
Hradec Kralove II
 
Sokol Brozany
 
2 1
2 3
Pardubice II
 
Sokol Živanice
 
0 3
1 4
Sokol Hostoun
 
Motorlet Praha
 
1 1
1 2
Sokol Zápy
 
Zbuzany
 
1 1
1 1
Sigma Olomouc II
 
Viktoria Otrokovice
 
2 0
4 0
Uničov
 
Znojmo
 
1 0
4 1
Zlín II
 
Vysočina Jihlava II
 
1 1
4 1
Slavoj Mýto
 
České Budějovice II
 
0 3
0 4
Tatran Sedlcany
 
Sokol Lom
 
0 3
0 6
Meteor Praha
 
Louny
 
0 0
0 0
Benatky nad Jizerou
 
Čáslav
 
1 0
2 0
Dvůr Králové
 
Letohrad
 
1 0
1 1
Hlinsko
 
Kolín
 
1 2
2 3