Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Los Andes
 
Defensores Unidos
 
0 0
1 0
Argentino Quilmes
 
Villa San Carlos
 
1 1
1 1
Cañuelas
 
Talleres Remedios
 
0 0
1 1
Colegiales
 
Fénix
 
0 0
0 1
Flandria
 
San Miguel
 
1 0
3 0
Sacachispas
 
Comunicaciones
 
4 0
6 0
Deportivo Morón
 
Gimnasia Jujuy
 
1 0
2 0
Argentino Merlo
 
Victoriano Arenas
 
1 1
2 1
Berazategui
 
Midland
 
0 0
1 0
Central Córdoba
 
Deportivo Español
 
1 0
1 0
Deportivo Laferrere
 
Claypole
 
1 0
1 0
Dock Sud
 
Real Pilar
 
0 0
1 0
Ituzaingó
 
General Lamadrid
 
0 0
1 1
Leandro Nicéforo Alem
 
Atlas
 
0 0
0 0
San Martín Burzaco
 
El Porvenir
 
0 1
0 2
Atlético Tucumán Res.
 
Aldosivi Res.
 
1 1
3 2
Huracán
 
Unión Santa Fe
 
0 0
0 0
Atlético Tucumán
 
Aldosivi
 
0 1
2 2
Argentinos Juniors
 
Banfield
 
0 0
2 0
River Plate
 
Vélez Sarsfield
 
0 0
2 0
Rosario Central
 
Independiente
 
0 2
1 2
Central Norte
 
CDJU Gualeguaychu
 
0 1
2 1
Chaco For Ever
 
Boca Unidos
 
1 1
2 1
Woden Weston
 
Canberra Olympic
 
   
   
Belconnen United
 
Cooma Tigers
 
   
   
Darwin Olympic
 
Darwin Hearts
 
6 0
9 0
Port Darwin
 
Hellenic Athletic
 
0 0
0 1
Croydon Kings
 
Cumberland United
 
0 0
2 0
Adelaide Blue Eagles
 
NE MetroStars
 
0 1
2 1
Campbelltown City
 
Adelaide Comets
 
1 0
2 0
Sturt Lions
 
Adelaide United ||
 
0 1
2 1
Adelaide City
 
Adelaide Olympic
 
1 0
2 0
South Hobart
 
Kingborough Lions
 
0 0
2 1
Devonport City
 
Clarence Zebras
 
4 0
7 0
Olympia Warriors
 
Launceston City
 
1 3
2 3
Riverside Olympic
 
Glenorchy Knights
 
0 3
0 3
Altona Magic
 
Hume City
 
   
   
South Melbourne
 
Heidelberg United
 
   
   
Armadale
 
Floreat Athena
 
2 0
3 3
ECU Joondalup
 
Perth
 
0 2
0 4
Gwelup Croatia SC
 
Bayswater City
 
0 4
0 7
Inglewood United
 
Cockburn City
 
0 0
1 0
Rockingham City
 
Balcatta
 
0 2
0 3
Sorrento
 
Perth Glory II
 
1 0
1 0
Croydon Kings Res.
 
Cumberland United Res.
 
   
0 2
Adelaide City Res.
 
Adelaide Olympic Res.
 
0 3
1 3
Adelaide Raiders Res.
 
South Adelaide Res.
 
2 0
5 1
Blue Eagles Res.
 
MetroStars Res.
 
   
1 4
Campbelltown City Res.
 
Adelaide Comets Res.
 
   
1 0
Sturt Lions Res.
 
Adelaide United Res.
 
   
2 1
Para Hills Knights
 
Fulham United
 
1 0
1 2
Playford City Patriots
 
Adelaide Cobras
 
1 1
1 2
West Adelaide
 
West Torrens Birkalla
 
1 1
1 1
Adelaide Hills Hawks
 
Adelaide Victory
 
1 0
1 1
South Melbourne U21
 
Heidelberg United U21
 
   
   
Oakleigh Cannons U21
 
Avondale Heights U21
 
   
   
Green Gully U21
 
St. Albans Saints U21
 
   
   
Altona Magic U21
 
Hume City U21
 
   
   
Goulburn Valley Suns
 
Moreland City
 
   
   
Manningham United Blues
 
Bulleen Lions
 
   
   
Moreland Zebras
 
Kingston City
 
   
   
North Geelong Warriors
 
Langwarrin
 
   
   
Northcote City
 
Brunswick City
 
   
   
Forrestfield United
 
UWA Nedlands
 
1 0
2 0
Fremantle City
 
Ashfield
 
1 0
3 1
Joondalup United
 
Subiaco
 
2 1
3 2
Mandurah City
 
Quinns
 
   
1 0
Swan United
 
Olympic Kingsway
 
0 1
0 2
Western Knights
 
Stirling Lions
 
   
0 4
Rapid Wien II
 
Kapfenberger SV
 
0 1
0 3
Horitschon
 
Güssing
 
2 0
3 2
Maria Saal
 
St. Jakob Rosental
 
   
2 1
Admira Villach
 
Feldkirchen
 
   
0 4
Bleiburg
 
St. Michael Bleiburg
 
   
0 2
Klagenfurter AC 1909
 
Ferlach
 
   
1 3
Pöttinger Grieskirchen
 
Donau Linz
 
   
3 1
Union Perg
 
Union St. Florian
 
   
2 1
Bergheim
 
Neumarkt
 
1 3
2 3
Adnet
 
Eugendorf
 
   
0 1
Bürmoos
 
Thalgau
 
   
1 3
Puch
 
Bramberg
 
   
0 1
Siezenheim
 
Golling
 
   
0 3
Liezen
 
Leoben
 
   
0 2
Kirchbichl
 
Natters
 
   
7 3
Innsbrucker AC
 
Volders
 
   
4 0
Völs
 
Ebbs
 
   
0 1
Zams
 
St. Johann in Tirol
 
   
1 2
Alberschwende
 
Andelsbuch
 
   
3 1
Fussach
 
Schruns
 
   
5 2
Hörbranz
 
Nenzing
 
   
1 3
Göfis
 
Bizau
 
   
2 0
Hard
 
Rheindorf Altach II
 
   
4 3
Lochau
 
Ludesch
 
1 0
3 1
Wolfsberger AC II
 
Gleisdorf 09
 
1 0
2 0
Stadl-Paura
 
Bad Gleichenberg
 
0 4
0 5
St. Anna
 
Wels
 
0 1
4 1
Mauerwerk
 
Neusiedl
 
1 0
1 2
Stripfing
 
Mannsdorf
 
1 0
1 1
Wiener Viktoria
 
Leobendorf
 
1 1
4 2
Austria Salzburg
 
Anif
 
0 2
0 2
Bischofshofen
 
Wals-Grünau
 
1 0
3 0
Pinzgau Saalfelden
 
Salzburger AK
 
2 1
3 2
Wacker Innsbruck II
 
Kitzbühel
 
   
2 2
Hall
 
Fügen
 
2 0
4 0
Dornbirner SV
 
Admira Dornbirn
 
1 0
1 0
Röthis
 
Hohenems
 
2 1
4 2
Admira
 
Salzburg
 
0 0
0 1
Hartberg
 
Ried
 
0 1
1 1
Wolfsberger AC
 
Wattens
 
1 1
2 2
Sabah
 
Sebail
 
0 1
0 1
Keşlə FK
 
Sumqayıt
 
0 0
0 2
Rahmatgonj MFS
 
Mohammedan Dhaka
 
1 1
1 2
Brothers Union
 
Abahani Chittagong
 
1 1
1 2
Naftan
 
Arsenal
 
0 1
0 1
Belshina
 
Shakhtyor Petrikov
 
1 0
4 1
Dnepr Mogilev
 
Krumkachy
 
2 2
2 2
Niva
 
Euroexport
 
   
8 1
AviaDor Orsha
 
Miory
 
   
2 3
DYUSSH Stolin
 
Luninets
 
   
1 3
Svetlogorsk
 
Zhlobin
 
   
1 1
Falko
 
SMI Autotrans
 
   
7 1
Viktoriya Maryina Horka
 
Lyuban'
 
   
3 0
Energosbyt-BSATU
 
Starye Dorogi
 
   
1 0
DYuSSh-3 Pinsk
 
Ivanovo
 
   
5 1
Lepel
 
FC Chashniki
 
   
6 0
Smena Vawkavysk
 
Grodnensky
 
   
4 0
Dinamo Malorita
 
Drogichin
 
   
3 0
Schuchin
 
Chayka Zelva
 
   
1 1
Spartak
 
Gorki
 
   
1 4
Veras
 
Kronon
 
   
1 2
Kolos Cherven
 
Uzda
 
   
0 5
Polotsk
 
Gazovik
 
   
2 4
Kostyukovichy
 
Osipovichy
 
   
1 1
Spartak Slutsk
 
Kletsk
 
   
2 3
Svislach
 
HCS-Olympia
 
   
2 5
Vertykal
 
BC Maxline
 
   
1 4
Vitebsk
 
Slavia
 
0 1
2 2
Torpedo BelAZ
 
Slutsk
 
0 0
0 1
Dinamo Minsk
 
Dinamo Brest
 
1 0
2 0
BATE Res.
 
Minsk Res.
 
0 1
1 4
Smorgon Res.
 
Shakhtyor Res.
 
0 2
0 8
Neman Grodno Res.
 
Gomel Res.
 
   
1 2
Neman W
 
Vitebsk W
 
   
7 0
Dikkelvenne
 
Houtvenne
 
   
2 0
Hades
 
De Kempen
 
   
1 0
Harelbeke
 
Voorwaarts Zwevezele
 
   
1 3
Eendracht Wervik
 
FC Lebbeke
 
   
0 2
Mandel United
 
Habay-la-Neuve
 
1 0
3 0
Bocholt
 
Oudenaarde
 
0 1
0 1
KSC City Pirates
 
Onhaye
 
   
1 3
La Louvière Centre
 
Lorraine Arlon
 
   
0 0
Rochefort
 
Heur Tongeren
 
   
2 1
Wezel
 
Huy
 
   
2 1
Rapid Symphorinois
 
Dender
 
   
0 2
RWDM
 
Royal Excel Mouscron
 
2 0
3 1
Union Saint-Gilloise
 
Kortrijk
 
1 0
2 0
AS Eupen
 
Sint-Truiden
 
1 0
2 1
RFC Seraing
 
KV Oostende
 
1 0
2 3
Genk
 
OH Leuven
 
1 0
4 0
Racing Tournai W
 
Club Brugge II W
 
   
0 9
Bosdam Beveren W
 
Lommel United W
 
   
5 0
Bredene W
 
Leeuw Brucom W
 
   
4 2
Cointe-Liège W
 
Olsa Brakel W
 
   
0 5
Diepenbeek W
 
Gent III W
 
   
0 7
Eendracht Louwel
 
Eendracht Aalst II W
 
   
4 0
Eendracht Mazenzele W
 
Grand-Leez W
 
   
12 1
Eendracht Wervik W
 
Chastre II W
 
   
4 2
Havinnes W
 
Kester-Gooik W
 
   
0 2
Heist W
 
La Louvière W
 
   
3 2
Herent W
 
Loyers W
 
   
0 5
Huldenberg W
 
Westerlo W
 
   
0 5
Jodoigne W
 
Alken W
 
   
0 12
Mechelen II W
 
Auvelais W
 
   
15 0
Mont-sur-Marchienne W
 
Egem Pittem W
 
   
0 34
Renaissance Mons 44 II W
 
Pays Vert Ostiches W
 
   
1 2
Saive W
 
Irlande-Auderghem W
 
   
0 13
Sibret W
 
RWL Sport W
 
   
5 0
Sint-Amandsberg W
 
Sottegem W
 
   
0 22
Svelta Melsele W
 
Hoogstraten W
 
   
3 0
Tildonk W
 
Aywaille W
 
   
2 2
Vosselaar W
 
Avelgem W
 
   
5 0
Voorwaarts Gijzel W
 
Standard Liège III W
 
   
2 3
Zulte-Waregem II W
 
Bokrijk Sport W
 
   
5 0
VVC Brasschaat W
 
Drongen W
 
   
4 3
Wolvertem Merchtem W
 
Arquet W
 
   
14 0
Gosselies Sports W
 
Olympic Charleroi W
 
   
1 7
Ugyen Academy
 
Thimphu City
 
0 1
0 2
Always Ready
 
Aurora
 
1 0
2 0
Municipal Vinto
 
Real Tomayapo
 
0 0
2 0
The Strongest
 
Santa Cruz
 
0 2
1 2
Buducnost Banovici
 
Zvijezda Gradačac
 
0 0
1 0
Igman Konjic
 
Travnik
 
0 0
1 0
Jedinstvo Bihac
 
Mladost Doboj Kakanj
 
   
4 1
Orasje
 
Gorazde
 
   
1 0
Radnik Hadžići
 
TOSK Tesanj
 
0 0
1 1
Rudar Kakanj
 
GOSK Gabela
 
   
1 1
Tomislav
 
Gradina Srebrenik
 
1 2
2 3
Vis Kosova
 
Bratstvo Gracanica
 
   
1 2
Borac Kozarska Dubica
 
Krupa na Vrbasu
 
0 1
0 1
Budućnost Pilica
 
Slavija
 
   
0 2
Ljubic Prnjavor
 
Zvijezda '09 Brgule
 
0 2
0 2
Podrinje Janja
 
Sloboda Novi Grad
 
0 2
0 3
Sloga Doboj
 
Drina Zvornik
 
   
1 0
Zeljeznicar Banja Luka
 
Tekstilac Derventa
 
0 0
2 1
Sutjeska Foca
 
Omarska
 
0 0
1 1
Sloga
 
Posusje
 
2 0
4 1
Andirá
 
Sao Francisco
 
1 0
1 0
Plácido de Castro
 
Nauas
 
0 0
1 2
Botafogo U20
 
Internacional U20
 
1 1
3 2
Atlético GO U20
 
Bahia U20
 
2 1
3 4
Atletico-PR U20
 
Fluminense U20
 
3 1
3 1
Chapecoense-SC U20
 
América Mineiro U20
 
0 0
2 3
Gremio U20
 
Corinthians U20
 
1 0
2 1
Grêmio W
 
Palmeiras W
 
2 1
2 1
Camboriú
 
Caçador
 
2 0
2 0
Igrejinha
 
Brasil Farroupilha
 
0 0
0 2
Cruzeiro RS
 
Passo Fundo
 
0 0
1 1
Glória
 
Tupi RS
 
0 1
0 1
Veranópolis
 
União RS
 
2 0
2 1
Betim
 
Villa Nova
 
1 1
1 1
Uniao Luziense
 
Nacional AC MG
 
0 0
1 1
Bragantino
 
Juventude
 
1 0
1 2
Atlético Mineiro
 
Palmeiras
 
1 0
2 0
Remo
 
Vasco da Gama
 
2 1
2 1
Cruzeiro
 
Sampaio Corrêa
 
0 1
1 1
CSA
 
Coritiba
 
2 0
3 0
Ponte Preta
 
Confiança
 
2 1
4 2
Avaí
 
Náutico
 
0 0
2 0
Mirassol
 
Botafogo SP
 
0 0
1 0
Floresta
 
Manaus
 
0 1
2 2
Ituano
 
EC São José
 
2 1
2 2
Volta Redonda
 
Botafogo PB
 
0 0
1 1
Paysandu
 
Jacuipense
 
1 0
2 0
Boavista
 
Bangu
 
2 0
2 0
Campinense
 
Central
 
0 0
2 1
Cascavel
 
Aimoré
 
0 1
2 2
Caxias
 
Esportivo
 
0 0
0 1
Guarany de Sobral
 
Tocantinópolis
 
0 0
2 1
Joinville
 
Marcílio Dias
 
0 1
1 1
Murici
 
Sergipe
 
0 1
1 1
Portuguesa
 
Inter de Limeira
 
0 1
0 1
São Bento
 
Santo André
 
1 0
1 0
Jaraguá EC
 
Aparecidense
 
1 0
1 1
Juventude MA
 
Imperatriz
 
0 1
1 1