Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Aldosivi Res.
 
Colón Res.
 
0 0
1 2
Arsenal Res.
 
Racing Club Res.
 
2 0
3 1
Banfield Res.
 
Estudiantes La Plata Res
 
1 0
2 2
Godoy Cruz Res.
 
Huracán Res.
 
1 0
2 1
Independiente Res.
 
Defensa y Justicia Res.
 
1 0
1 1
Newell's Old Boys Res.
 
Rosario Central Res.
 
1 1
1 1
Sarmiento Res.
 
Atlético Tucumán Res.
 
2 0
3 1
Unión Santa Fe Res.
 
Talleres Córdoba Res.
 
1 0
2 2
Vélez Sársfield Res.
 
Lanús Res.
 
0 0
1 0
San Lorenzo Res.
 
Argentinos Juniors Res.
 
0 1
1 3
Aldosivi
 
Colón
 
1 0
3 0
Banfield
 
Estudiantes
 
0 1
1 1
Sarmiento
 
Atlético Tucumán
 
0 0
3 0
Sportivo Desamparados
 
Sol de Mayo
 
0 0
0 0
Sportivo Las Parejas
 
Gimnasia Concepción
 
0 0
0 1
Noravank
 
Ararat-Armenia
 
0 1
0 2
Noah
 
Pyunik
 
1 1
1 2
Adelaide United ||
 
Adelaide Raiders
 
2 2
2 3
Melbourne Knights
 
Bentleigh Greens
 
   
   
South Melbourne
 
Avondale Heights
 
   
   
Green Gully
 
Port Melbourne
 
   
   
Dandenong City
 
Eastern Lions
 
   
   
Oakleigh Cannons
 
St. Albans Saints
 
   
   
Oakleigh Cannons U21
 
St. Albans Saints U21
 
   
   
Dandenong City U21
 
Eastern Lions U21
 
   
   
Pascoe Vale
 
Northcote City
 
   
   
Amstetten
 
Lafnitz
 
0 1
1 1
Austria Wien II
 
Liefering
 
0 1
0 2
Blau-Weiß Linz
 
Rapid Wien II
 
1 0
1 0
Floridsdorfer AC
 
St. Pölten
 
1 0
2 0
Vorwärts Steyr
 
Juniors OÖ
 
0 0
0 0
Austria Lustenau
 
Wacker Innsbruck
 
1 1
2 1
Bad Sauerbrunn
 
Oberwart / Rotenturm
 
   
1 4
Deutschkreutz
 
Oberpetersdorf
 
   
4 0
Leithaprodersdorf
 
St. Margarethen
 
   
3 1
Ritzing
 
Parndorf
 
   
1 3
St. Jakob Rosental
 
Köttmannsdorf
 
1 0
1 3
Feldkirchen
 
ASK Klagenfurt
 
   
2 1
SAK Klagenfurt
 
Bleiburg
 
   
3 1
Wolfsberg
 
Admira Villach
 
   
1 1
Dellach im Gailtal
 
St. Andrä
 
   
4 0
Langenrohr
 
Zwettl
 
0 0
1 1
Mannersdorf
 
Krems
 
   
1 4
Scheiblingkirchen
 
Waidhofen/Thaya
 
   
3 0
Schrems
 
Ardagger
 
   
0 2
USC Rohrbach
 
Ortmann
 
   
1 1
Bad Schallerbach
 
St. Valentin
 
   
2 4
Donau Linz
 
SPG Kornspitz Pregarten
 
   
0 2
Grün Weiß Micheldorf
 
Weißkirchen / Allhaming
 
   
1 5
Mondsee
 
SV Wallern
 
   
5 0
Union Perg
 
Pöttinger Grieskirchen
 
   
2 0
Union St. Florian
 
Oedt
 
   
1 2
Thalgau
 
Hallwang
 
   
4 0
Neumarkt
 
Puch
 
   
4 1
ÖTSU Hallein
 
Straßwalchen
 
   
4 1
Rottenmann
 
Gnas
 
   
4 3
SC Bruck an der Mur
 
Mettersdorf
 
   
3 1
Wildon
 
Union RB Weinland Gamlit
 
   
2 2
Zirl
 
Völs
 
   
1 2
Dinamo Helfort
 
Vorwärts Brigittenau
 
   
3 0
Donau
 
Slovan HAC
 
1 1
1 3
Donaufeld
 
ASV 13
 
   
7 0
Gerasdorf Stammersdorf
 
Favoritner AC
 
0 1
1 4
Stadlau
 
Ostbahn XI
 
   
0 1
Schwechat
 
Mannswörth
 
0 0
0 1
Bad Gleichenberg
 
Spittal
 
0 1
2 1
Gleisdorf 09
 
St. Anna
 
0 0
0 0
Gurten
 
Allerheiligen
 
1 0
1 1
Hertha
 
Stadl-Paura
 
1 0
5 0
Kalsdorf
 
Union Vöcklamarkt
 
0 1
0 1
Sturm Graz II
 
Wolfsberger AC II
 
1 2
2 2
Treibach
 
Weiz
 
0 2
1 2
Bruck/Leitha
 
Wiener SC
 
2 0
4 2
First Vienna
 
Mauerwerk
 
2 0
2 0
Mannsdorf
 
Draßburg
 
1 1
2 1
Wiener Neustadt
 
Traiskirchen
 
1 2
1 5
Anif
 
Salzburger AK
 
0 1
2 1
Bischofshofen
 
Pinzgau Saalfelden
 
0 0
0 0
Kuchl
 
Grödig
 
1 1
3 2
SV Innsbruck
 
Wörgl
 
1 2
1 2
Mohammedan Dhaka
 
Abahani Chittagong
 
1 2
2 2
Gomelzheldortrans
 
Belshina
 
0 1
2 3
Slutsk
 
Vitebsk
 
0 1
1 2
Slavia Res.
 
Shakhtyor Res.
 
1 4
1 6
Gomel Res.
 
Dinamo Minsk Res.
 
0 0
0 1
Smorgon Res.
 
FK Ruh Brest Res.
 
0 2
0 2
Westerlo
 
RWDM
 
0 0
0 0
Standard Liège
 
KV Oostende
 
0 0
1 0
Ciney
 
Chevetogne
 
   
5 2
Charleroi
 
White Star Woluwé W
 
2 2
4 2
Gent W
 
OH Leuven W
 
0 1
0 1
Standard Liège II W
 
Bosdam Beveren W
 
   
5 0
Wilstermann
 
Santa Cruz
 
2 0
5 1
Corinthians U23
 
Ceará U23
 
1 0
2 2
Fluminense SC
 
Atlético Catarinense
 
0 1
0 1
Carlos Renaux
 
Nação
 
1 1
1 2
Glória
 
Igrejinha
 
0 0
2 0
Brasil de Pelotas
 
CSA
 
0 1
0 1
Avaí
 
Coritiba
 
1 1
1 2
Botafogo PB
 
Floresta
 
0 1
1 2
Caucaia
 
Uniclinic
 
2 3
3 4
Tsarsko selo
 
Arda
 
0 0
1 0
Botev Plovdiv
 
Levski Sofia
 
1 0
3 1
Santiago Morning
 
Univ. Concepción
 
0 0
0 0
Xinjiang Tianshan
 
Zibo Sunday
 
0 2
1 4
Shaanxi Chang'an
 
Guizhou Zhicheng
 
0 0
1 0
Zhenjiang Huasa
 
Shenyang Urban
 
2 0
4 1
Sichuan
 
Nanjing City
 
0 0
2 1
Leones FC
 
Real San Andres
 
0 0
2 1
Bogotá
 
Orsomarso
 
0 0
3 0
Escorpiones Belén
 
Puntarenas
 
0 0
0 1
Hrvatski Dragovoljac
 
Hajduk Split
 
0 0
0 1
Osijek II
 
Dinamo Zagreb II
 
1 0
1 1
AEK Larnaca
 
Doxa
 
1 0
1 1
Vysočina Jihlava
 
Vlašim
 
0 0
0 1
Písek
 
Benesov
 
0 1
4 1
Znojmo
 
Blansko
 
1 2
2 5
Hlučín
 
Vratimov
 
2 1
4 1
Chomutov
 
Louny
 
1 1
2 2
Sydvest
 
Varde IF Elite
 
1 0
1 0
Hedensted
 
OKS
 
2 0
2 1
Marienlyst
 
Oure
 
0 0
1 3
Kjellerup
 
Holstebro
 
0 0
0 0
AGF W
 
KoldingQ W
 
0 0
2 1
Esbjerg
 
Hvidovre
 
1 2
1 2
Midtjylland
 
Silkeborg
 
2 0
3 0
Midtjylland U19
 
AaB U19
 
   
1 4
Ismaily
 
Wadi Degla
 
0 0
0 2
Al Ahly
 
Al Masry
 
3 2
4 2
Ceramica Cleopatra
 
Zamalek
 
1 1
1 2
ENPPI
 
El Geish
 
1 1
1 1
Bristol City
 
Swansea City
 
0 1
0 1
West Allotment Celtic
 
Whitley Bay FC
 
   
4 2
Walton & Hersham
 
Guildford City
 
   
2 0
Wantage Town
 
Highworth Town
 
1 1
1 2
AFC Liverpool
 
Bootle FC
 
   
2 3
Arsenal U23
 
Crystal Palace U23
 
3 1
4 2
Brighton U23
 
West Ham United U23
 
0 1
4 2
Chelsea U23
 
Manchester United U23
 
0 0
1 1
Manchester City U23
 
Blackburn Rovers U23
 
0 0
4 2
Fulham U23
 
West Bromwich Albion U23
 
3 0
3 0
Middlesbrough U23
 
Aston Villa U23
 
1 2
1 2
Norwich City U23
 
Stoke City U23
 
0 1
0 1
Sheffield Wed U23
 
Watford U23
 
0 2
0 3
Maardu
 
Flora II
 
1 1
1 3
Tallinna Kalev
 
Levadia II
 
3 0
5 0
Elva
 
Pärnu
 
1 0
3 0
FC Tallinn
 
Harju Jalgpallikool
 
1 1
2 1
Kose
 
Rummu Dünamo
 
   
2 5
Keila
 
Tallinn Piraaja
 
   
4 1
Hiiumaa
 
Raplamaa
 
   
1 3
Tulevik
 
Vaprus
 
1 0
1 0
Legion
 
Paide
 
0 1
1 2
Zurich W
 
Valur W
 
0 1
1 3
Hoffenheim W
 
AC Milan W
 
1 0
2 0
Jazz
 
TPV
 
1 0
2 1
MYPA
 
Reipas
 
1 0
2 1
OTP
 
Kemi City
 
1 1
1 1
Honka W
 
PK-35 Vantaa W
 
0 1
1 2
Kapina
 
Kuusysi
 
1 0
2 2
NuPS
 
EIF II
 
0 3
0 5
SexyPöxyt
 
EBK
 
1 2
2 3
Futura
 
MPS
 
1 0
4 0
JanPa
 
PP-70
 
0 1
0 2
P-Iirot
 
Inter Turku II
 
1 0
1 1
RiPS
 
NJS II
 
   
2 1
VG-62
 
ÅIFK
 
0 2
1 3
Haka Juniorit
 
Tampere United
 
   
1 5
JPS
 
PAVE
 
   
3 1
Kings
 
LehPa
 
   
2 2
MPS/Atletico Malmi
 
PuiU Helsinki
 
2 0
3 2
PuiU Helsinki
 
MPS/Atletico Malmi
 
   
   
Sporting Kristina
 
SIF
 
0 1
0 4
TiPS
 
KoiPS
 
1 0
3 1
Union Plaani
 
IPS Edustus
 
0 1
0 2
SAPA III
 
Finnkurd
 
0 0
2 0
EsPa
 
Kirkkonummi
 
1 4
3 4
Valtti
 
Ponnistajat
 
2 1
4 1
Haka
 
Oulu
 
0 1
0 1
Brest
 
Paris Saint Germain
 
1 2
2 4
Boulogne
 
Orléans
 
0 1
1 1
Bourg-en-Bresse
 
Cholet
 
3 0
4 0
Chambly
 
Red Star
 
0 1
1 2
Concarneau
 
Annecy
 
1 0
2 1
Créteil
 
Stade Briochin
 
0 0
0 0
Laval
 
Villefranche
 
0 0
0 0
Sedan
 
Bastia-Borgo
 
1 0
1 0
Sète
 
Avranches
 
0 2
1 2
Fortuna Düsseldorf
 
Holstein Kiel
 
1 1
2 2
Hannover 96
 
Heidenheim
 
0 0
1 0
Viktoria Berlin
 
Hallescher FC
 
0 1
0 1
RB Leipzig
 
VfB Stuttgart
 
1 0
4 0
Stuttgarter Kickers
 
Reutlingen
 
   
0 0
Komet Arsten
 
Brinkumer SV
 
0 3
0 5
Osdorf
 
Rugenbergen
 
1 1
2 1
Rot-Weiß Walldorf
 
Viktoria Griesheim
 
1 0
1 0
Pansdorf
 
Eichede
 
0 2
1 4
Bayern München II
 
Unterhaching
 
1 1
5 1
Eltersdorf
 
Schweinfurt
 
0 3
0 4
Heimstetten
 
Viktoria Aschaffenburg
 
3 0
4 0
Illertissen
 
Aubstadt
 
1 1
1 2
Memmingen
 
1860 Rosenheim
 
1 0
4 0
Hannover 96 II
 
Atlas Delmenhorst
 
0 0
1 1
Lichtenberg
 
Luckenwalde
 
0 1
0 3
FSV Frankfurt
 
TuS RW Koblenz
 
0 0
0 1
Homburg
 
Ulm
 
0 1
3 3
TSV Steinbach
 
Astoria Walldorf
 
0 0
0 0
Köln II
 
Lippstadt 08
 
2 1
3 1
Rot-Weiss Essen
 
SV 1919 Straelen
 
0 0
1 4
Grótta W
 
Haukar W
 
0 1
1 2
IA Akranes W
 
Grindavík W
 
1 0
3 2
Hamar
 
Gullfálkinn
 
   
   
Hvíti riddarinn
 
KB
 
3 1
6 2
Smári
 
KFB
 
4 0
5 1
Víkingur Ólafsvík
 
Fjölnir
 
0 2
0 7
Austurland U19
 
Selfoss / SL U19
 
   
2 1
Fram / Úlfarnir U19
 
Thróttur / SR U19
 
2 0
4 3
ÍR / Léttir U19
 
Njarðv./ Grind./GG U19
 
0 0
1 0
Bhawanipore
 
United
 
   
2 1
Persita
 
Persiraja Banda Aceh
 
   
   
Frosinone
 
Parma
 
1 1
2 2
Sahab
 
Shabab Al Ordon
 
1 0
2 0
Al Buqa'a
 
Ma'an
 
0 1
0 2
Migori Youth
 
Coast Stima
 
   
1 1
APS Bomet
 
Vihiga Bullets
 
   
1 0
Kisumu All Stars
 
Kibera Black Stars
 
   
2 1
SoNy Sugar
 
Silibwet
 
   
3 1
Daegu
 
Gwangju
 
0 0
1 2
Busan Transportation
 
Gimpo
 
0 0
0 0
Daejeon Korail
 
Gyeongju HNP
 
1 2
1 3
FA Šiauliai
 
BFA
 
1 0
4 0
Dainava
 
Kauno Žalgiris
 
0 0
0 1
PKNS
 
Johor Darul Ta'zim II
 
1 1
1 1
Pahang
 
Kuala Lumpur
 
0 0
0 2
Sirens
 
Mosta