Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Acassuso
 
UAI Urquiza
 
0 0
1 2
Deportivo Maipú
 
Agropecuario
 
1 0
2 0
Excursionistas
 
Luján
 
0 0
1 1
Argentinos Juniors Res.
 
Banfield Res.
 
0 0
0 0
Colón Res.
 
Gimnasia Esgrima Res.
 
1 0
2 1
Defensa y Justicia Res.
 
Sarmiento Res.
 
2 0
3 0
Estudiantes La Plata Res
 
Boca Juniors Res.
 
1 0
2 1
Huracán Res.
 
Unión Santa Fe Res.
 
0 1
0 1
Lanús Res.
 
Godoy Cruz Res.
 
3 0
5 1
Patronato Res.
 
Central Córdoba SdE Res.
 
0 0
3 1
Platense Res.
 
Arsenal Res.
 
1 0
1 0
Rosario Central Res.
 
Independiente Res.
 
2 0
3 1
Talleres Córdoba Res.
 
San Lorenzo Res.
 
0 0
1 0
River Plate Res.
 
Vélez Sársfield Res.
 
0 1
1 2
Colón
 
Gimnasia La Plata
 
0 0
1 0
Junior Sevan
 
Noravank
 
0 0
1 0
BKMA
 
Noah
 
0 2
1 2
Mindil Aces
 
Uni Azzurri
 
2 0
4 1
Adelaide Raiders
 
South Adelaide Panthers
 
2 0
4 4
Melbourne Knights
 
Port Melbourne
 
   
   
Green Gully
 
St. Albans Saints
 
   
   
Bentleigh Greens
 
Eastern Lions
 
   
   
Dandenong City
 
Dandenong Thunder
 
   
   
Oakleigh Cannons
 
Avondale Heights
 
   
   
Western Strikers
 
White City Woodville
 
0 2
1 3
Bentleigh Greens U21
 
Eastern Lions U21
 
   
   
Dandenong City U21
 
Dandenong Thunder U21
 
   
   
Pascoe Vale
 
Werribee City
 
   
   
Fremantle City W
 
Perth W
 
2 1
2 1
Murdoch Uni Melville W
 
Subiaco W
 
5 0
9 0
Dornbirn
 
Austria Wien II
 
0 0
1 1
Floridsdorfer AC
 
Austria Lustenau
 
3 0
3 1
Grazer AK
 
Juniors OÖ
 
4 1
5 1
Liefering
 
Amstetten
 
0 1
1 1
Vorwärts Steyr
 
Wacker Innsbruck
 
0 0
0 1
Lafnitz
 
Blau-Weiß Linz
 
2 1
3 1
Oberpetersdorf
 
Bad Sauerbrunn
 
   
0 1
Oberwart / Rotenturm
 
Kohfidisch
 
   
3 1
Parndorf
 
Leithaprodersdorf
 
   
4 1
Pinkafeld
 
Klingenbach
 
   
4 0
Siegendorf
 
Ritzing
 
   
0 0
St. Margarethen
 
Markt Allhau
 
   
1 3
Kraig
 
Lendorf
 
2 0
3 0
Wolfsberg
 
Gmünd
 
   
2 2
Ardagger
 
Mannersdorf
 
   
2 0
Kilb
 
Scheiblingkirchen
 
   
1 2
Kottingbrunn
 
Langenrohr
 
   
0 0
Krems
 
Spratzern
 
   
3 0
Ortmann
 
Schrems
 
   
2 1
Waidhofen/Thaya
 
St. Pölten II
 
0 0
1 0
Zwettl
 
Retz
 
1 0
1 0
Friedburg / Pöndorf
 
Mondsee
 
   
4 1
St. Valentin
 
Grün Weiß Micheldorf
 
   
3 3
SV Wallern
 
Zebau Bad Ischl
 
   
1 1
Union Edelweiß
 
Oedt
 
   
2 2
SPG Kornspitz Pregarten
 
Bad Schallerbach
 
   
3 2
Weißkirchen / Allhaming
 
St. Martin i.M.
 
   
1 1
Hallwang
 
ÖTSU Hallein
 
   
3 5
Straßwalchen
 
Altenmarkt
 
   
4 0
Gnas
 
Wildon
 
   
0 1
Ilz
 
Hitthaller St. Michael
 
   
1 1
Mettersdorf
 
Rottenmann
 
   
3 2
SC Bruck an der Mur
 
Fürstenfeld
 
   
1 4
Union RB Weinland Gamlit
 
TuS Heiligenkreuz
 
   
1 3
Voitsberg
 
Lafnitz II
 
   
1 0
Kematen
 
Münster
 
   
4 1
Kundl
 
Zirl
 
   
7 0
Höchst
 
Meiningen
 
   
3 0
Bezau
 
Blau-Weiß Feldkirch
 
   
3 1
Deutschlandsberger SC
 
Sturm Graz II
 
0 1
0 3
Hertha
 
Ried II
 
0 0
0 0
Spittal
 
Treibach
 
0 0
1 0
Union Vöcklamarkt
 
Gurten
 
1 1
3 1
Weiz
 
Kalsdorf
 
0 2
1 3
Bruck/Leitha
 
Admira II
 
0 1
3 4
Draßburg
 
Wiener Neustadt
 
0 1
0 2
Traiskirchen
 
First Vienna
 
0 0
0 1
Wiener SC
 
TWL Elektra
 
2 0
4 0
Grödig
 
Seekirchen
 
0 0
0 0
TSV St. Johann
 
Kuchl
 
0 0
1 0
Schwaz
 
Telfs
 
1 0
1 0
FC Egg
 
Schwarz-Weiß Bregenz
 
0 2
2 4
Lauterach
 
Rotenberg
 
1 0
3 1
Saif
 
Abahani
 
2 0
3 2
Bangladesh Police
 
Muktijoddha SKC
 
0 0
3 1
Prodcenter
 
FK Glubokoe
 
   
0 3
Ruh Brest
 
Isloch
 
3 0
7 1
Vitebsk Res.
 
Slavia Res.
 
   
2 0
Dinamo Minsk Res.
 
Dinamo Brest Res.
 
3 0
7 0
Torpedo Zhodino Res.
 
Slutsk Res.
 
   
0 1
Deinze
 
Lierse Kempenzonen
 
1 1
1 1
Sporting Charleroi
 
Antwerp
 
0 1
1 1
Independiente Petrolero
 
Guabirá
 
1 0
2 1
Real Potosí
 
Blooming
 
1 0
3 1
Modrica
 
Kozara Gradiska
 
0 1
1 3
Siroki Brijeg
 
Leotar
 
0 0
2 0
Santana
 
São Paulo AP
 
2 2
3 4
Flamengo RJ U20
 
Vasco U20
 
0 1
2 1
Artsul
 
Nova Iguaçu
 
1 0
2 0
Operário PR
 
Botafogo
 
1 0
1 0
Goiás
 
Guarani
 
1 0
2 1
Ypiranga Erechim
 
Criciúma
 
0 0
0 1
América RN
 
Caucaia
 
2 2
4 2
OFK Pirin
 
CSKA 1948 Sofia
 
2 1
4 1
FK Minyor Pernik
 
Marek
 
0 0
1 1
Septemvri Sofia
 
Maritsa Plovdiv
 
0 1
1 2
Sportist Svoge
 
Ludogorets II
 
0 2
2 3
Strumska slava
 
Lovech
 
0 0
1 0
Botev Plovdiv II
 
Hebar 1918
 
1 0
1 0
Bamboutos
 
Fovu Club
 
0 0
1 1
PWD
 
Feutcheu
 
1 1
4 1
Stade Renard
 
Yafoot
 
0 0
2 0
Avion Academy
 
Union Douala
 
2 0
2 0
Dragon de Yaounde
 
Eding Sport
 
0 1
2 2
Edmonton
 
Valour
 
0 0
0 0
Audax Italiano
 
Santiago Wanderers
 
0 0
1 0
Atlético
 
Bogotá
 
0 1
0 1
Consultants Moravia
 
Aserrí
 
0 0
1 1
Dinamo Zagreb
 
Gorica
 
1 0
1 0
Orijent 1919
 
Varaždin
 
3 0
3 1
Sesvete
 
Osijek II
 
1 2
1 4
Inter Zaprešić
 
Croatia Zmijavci
 
0 0
0 0
Šibenik U19
 
Osijek U19
 
0 0
0 0
Hajduk Split U19
 
Slaven Koprivnica U19
 
1 0
4 0
Ústí nad Labem
 
Prostějov
 
0 1
1 1
Petřín Plzeň
 
Spartak Sobeslav
 
3 1
4 2
Rokycany
 
Otava Katovice
 
1 0
3 0
Arsenal Česká Lípa
 
Chomutov
 
0 0
1 1
Slovacko W
 
Dukla Prague W
 
2 0
4 0
Pribram U19
 
FK Pardubice U19
 
1 3
2 5
Herstedøster
 
Solrød
 
3 0
3 2
Frederikssund
 
B 1903
 
1 1
3 1
Greve
 
BK Union
 
3 0
6 0
Tarnby FF
 
Ringsted
 
1 1
1 1
B 1908
 
Køge Nord
 
0 2
0 2
OKS
 
Marienlyst
 
   
2 1
B 1913
 
Varde IF Elite
 
   
3 2
Hedensted
 
Sydvest
 
   
1 1
Kjellerup
 
Odder
 
   
0 3
AaB II
 
Fuglebakken KFUM
 
2 0
2 1
Fredericia
 
Hvidovre
 
0 0
1 0
Esbjerg
 
Horsens
 
0 0
0 0
FC Helsingør
 
Vendsyssel
 
0 1
3 1
SønderjyskE
 
Midtjylland
 
0 1
0 2
Viborg
 
Randers
 
1 2
1 2
Brøndby
 
Nordsjælland
 
0 0
0 1
Smouha
 
El Geish
 
1 0
4 2
Wadi Degla
 
Al Ittihad
 
0 0
0 0
Brentford
 
Arsenal
 
1 0
2 0
Aston Villa U23
 
Nottingham U23
 
1 2
5 2
Leyton Orient U18
 
Gillingham U18
 
   
2 1
Huddersfield Town U18
 
Burton Albion U18
 
   
2 6
Plymouth Argyle U18
 
Oxford United U18
 
   
1 1
Exeter City U18
 
AFC Bournemouth U18
 
   
1 5
Flora II
 
Pärnu
 
1 0
2 0
Laanemaa Haapsalu
 
Tabasalu
 
1 1
2 2
Vändra
 
Harju Jalgpallikool
 
1 0
2 3
Viimsi
 
TJK Legion II
 
1 0
4 0
FC Tallinn
 
Nõmme Kalju II
 
   
2 1
Levadia
 
Tammeka
 
2 0
4 0
B71
 
HB II
 
0 1
1 2
NSÍ II
 
Skála
 
0 0
1 0
Kapina
 
RiPS
 
1 0
1 1
Futura
 
Ponnistajat
 
0 0
3 1
IPS Edustus
 
HaPK
 
4 1
5 1
FC Komeetat
 
Jyväskylä Blackbird
 
2 0
2 1
HPS
 
TiPS
 
0 0
0 0
Kiisto
 
VPV
 
   
3 0
Loiske
 
TKT
 
0 1
0 1
NoPS
 
JanPa
 
1 1
4 1
PKKU II
 
MPS
 
0 1
2 2
Tervakosken Pato
 
Haka Juniorit
 
   
0 9
Toejoen Veikot
 
TPS II
 
0 2
0 3
Kontu
 
TuPS
 
0 1
3 1
ÅIFK
 
JyTy Turku
 
2 0
4 0
EBK
 
CLE
 
2 0
3 1
SAPA III
 
LPS
 
0 1
0 2
Lahti
 
Haka
 
0 2
0 2
Lorient
 
Monaco
 
1 0
1 0
Annecy
 
Laval
 
0 0
1 0
Avranches
 
Châteauroux
 
2 1
3 1
Bastia-Borgo
 
Bourg-en-Bresse
 
1 1
2 2
Cholet
 
Sète
 
2 0
3 1
Le Mans
 
Créteil
 
2 0
2 1
Orléans
 
Concarneau
 
0 0
0 0
Red Star
 
Boulogne
 
1 2
1 3
Stade Briochin
 
Chambly
 
0 0
0 1
Gunjur United
 
Latrikunda Utd
 
   
   
Jam City
 
Team Rhino FC
 
   
   
Kiang West FC
 
Immigration FC
 
   
   
Steve Biko FC
 
Samger FC
 
   
   
Samtredia
 
Lokomotivi Tbilisi
 
0 0
1 0
Gareji
 
Shevardeni 1906
 
0 0
1 1
WIT Georgia
 
Sioni
 
1 1
1 2
Gagra
 
Norchi Dinamo
 
1 1
3 1
Schalke 04
 
Erzgebirge Aue
 
1 0
1 1
St. Pauli
 
Hamburger SV
 
1 1
3 2
Freiburg II
 
Borussia Dortmund II
 
2 3
2 5
Borussia Mönchengladbach
 
FC Bayern München
 
1 1
1 1
Hertha U19
 
Wolfsburg U19
 
0 1
2 1
Magdeburg U19
 
Hallescher FC U19
 
1 2
1 2
Ammerthal
 
1. SC Feucht
 
   
1 0
Ingolstadt II
 
Kirchanschöring
 
0 0
1 2
Victoria Hamburg
 
HEBC
 
   
1 1
Wandsbeker TSV Concordia
 
Meiendorfer SV
 
   
3 0
Lehnerz
 
Buchonia Flieden
 
   
3 0
SV Zeilsheim
 
Eddersheim
 
0 2
3 4
Düren Merzenich
 
Viktoria Arnoldsweiler
 
2 1
4 2
Hertha Zehlendorf
 
MSV 1919 Neuruppin
 
1 0
4 0
Union Sandersdorf
 
Rot-Weiß Erfurt
 
   
1 1
Mechtersheim
 
Speyer
 
0 0
3 0
FV Engers 07
 
Koblenz
 
0 1
1 1
Bayern München II
 
Pipinsried
 
2 0
6 1
Eltersdorf
 
1860 Rosenheim
 
2 1
5 1
Heimstetten
 
Bayreuth
 
2 2
2 3
Illertissen
 
Greuther Fürth II
 
1 0
2 0
Wacker Burghausen
 
Buchbach
 
0 0
1 1
Memmingen
 
Schalding-Heining
 
1 0
3 1
VfB Oldenburg
 
Werder Bremen II
 
1 0
3 0
VfB Lübeck
 
St. Pauli II
 
1 0
3 0
Eintracht Norderstedt
 
Phönix Lübeck
 
1 0
4 0
Schwarz-Weiß Rehden
 
HSC Hannover
 
0 0
1 1
Babelsberg
 
Chemie Leipzig
 
0 1
0 2
Eilenburg
 
Carl Zeiss Jena
 
1 1
1 3
Germania Halberstadt
 
FSV Optik Rathenow
 
1 0
2 0
Tasmania Berlin
 
Luckenwalde
 
0 1
0 4
Ulm
 
FSV Frankfurt
 
0 1
3 3
Lippstadt 08
 
Wiedenbrück
 
1 0
1 0
Platense
 
Honduras Progreso
 
1 1
1 1
Viktória Szombathely W
 
Győri ETO W
 
   
2 0
Ferencváros W
 
MTK Hungaria W
 
1 1
1 2
MTK
 
Várda SE
 
1 0
1 2
Skallagrímur
 
Hamar
 
1 0
1 2
KFB
 
SR
 
   
4 3
Mídas
 
Álftanes
 
   
2