Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Chacarita Juniors
 
Nueva Chicago
 
1 0
2 3
Atletico Mitre
 
San Martín Tucumán
 
0 0
0 0
Estudiantes Caseros
 
Belgrano
 
0 0
0 0
Agropecuario
 
Temperley
 
0 0
1 0
Independiente Rivadavia
 
Defensores de Belgrano
 
0 0
1 1
Atlas
 
Berazategui
 
0 0
0 0
Claypole
 
Dock Sud
 
0 0
0 2
Luján
 
Central Córdoba
 
0 0
2 0
Midland
 
Excursionistas
 
1 2
2 3
Real Pilar
 
Ituzaingó
 
0 0
0 1
Gimnasia La Plata
 
Atlético Tucumán
 
0 0
1 0
Vélez Sarsfield
 
Colón
 
0 0
0 1
Boca Juniors
 
Argentinos Juniors
 
0 1
1 1
Independiente
 
Racing Club
 
0 0
1 0
Douglas Haig
 
Racing Córdoba
 
0 0
0 0
CDJU Gualeguaychu
 
Crucero del Norte
 
0 0
1 0
Cipolletti
 
Olimpo
 
0 1
1 1
Circulo Deportivo
 
Deportivo Madryn
 
0 0
0 1
Estudiantes de San Luis
 
Ciudad de Bolívar
 
0 0
0 0
Independiente Chivilcoy
 
Sportivo Peñarol
 
0 0
0 1
Sansinena
 
Juventud Unida Univ.
 
1 0
1 0
Sportivo Desamparados
 
Deportivo Camioneros
 
0 0
0 0
Villa Mitre
 
Huracán Las Heras
 
1 2
3 3
Sarmiento Resistencia
 
Defensores Belgrano VR
 
2 0
4 1
Sportivo Belgrano
 
Def. de Pronunciamiento
 
1 1
1 2
Sportivo Las Parejas
 
Chaco For Ever
 
1 0
2 0
Van
 
Ararat
 
0 0
0 1
Noah
 
Alashkert
 
   
   
Canberra FC
 
Woden Weston
 
1 0
5 0
Cooma Tigers
 
Tuggeranong United
 
   
3 0
Wagga City Wanderers W
 
Gungahlin United W
 
   
0 6
Canberra United Academy W
 
Woden Weston W
 
   
3 2
Tuggeranong United W
 
Canberra W
 
   
0 6
Valentine
 
Lake Macquarie
 
   
   
Eastern Lions
 
Green Gully
 
   
   
St. Albans Saints
 
Heidelberg United
 
   
   
St. Albans Saints U21
 
Heidelberg United U21
 
   
   
Eastern Lions U21
 
Green Gully U21
 
   
   
Curtin University W
 
Subiaco W
 
2 2
2 2
Northern Redbacks W
 
Balcatta W
 
0 0
1 0
SV Horn II
 
Rapid Wien II
 
0 1
1 1
Wolfsberg
 
Dellach im Gailtal
 
0 1
1 3
Hitthaller St. Michael
 
Lebring
 
0 1
0 2
Ebbs
 
Kundl
 
   
4 0
St. Johann in Tirol
 
Völs
 
   
1 5
Union Innsbruck
 
Kirchbichl
 
   
0 2
Salzburger AK
 
Wals-Grünau
 
0 0
0 0
Wattens II
 
Schwaz
 
0 0
2 0
Telfs
 
SVG Reichenau
 
1 1
3 1
Rot-Weiß Rankweil
 
FC Egg
 
1 0
3 0
Rapid Vienna
 
Wolfsberger AC
 
1 0
3 0
Salzburg
 
Austria Wien
 
0 0
1 0
Wattens
 
LASK Linz
 
1 0
1 1
Muktijoddha SKC
 
Baridhara
 
0 0
0 0
Slavia
 
BATE
 
0 1
1 2
Torpedo BelAZ
 
Gomelzheldortrans
 
0 0
0 0
Dinamo Brest
 
Ruh Brest
 
0 1
0 2
Orsha
 
Volna
 
0 1
0 1
Baranovichi
 
Shakhtyor Petrikov
 
0 1
0 2
Belaya Rus
 
Grodnensky
 
   
2 3
Miory
 
Gazovik
 
   
1 4
Nadezhda
 
Pripyat
 
   
4 3
Berezino
 
Krupki
 
   
3 2
Drogichin
 
Kobrin
 
   
3 6
Neman Mosty
 
Slonim City
 
   
4 2
Starye Dorogi
 
Stroitel Kapyl
 
   
0 1
Krechet
 
Pruzhany
 
   
2 2
Partizan Salihorsk
 
Veras
 
   
3 0
Svislach
 
Chayka Zelva
 
   
1 0
Leskhoz
 
Vertykal
 
   
4 0
Gravelo
 
Hoegaarden-Outgaarden
 
0 1
1 1
Herseaux
 
Richelle United
 
1 2
2 4
Tilleur
 
Voorwaarts Zwevezele
 
2 2
2 5
Acren
 
Sprimont-Comblain
 
1 0
2 2
Andennais
 
Racing Waregem
 
1 0
2 2
Ardennen
 
Eendracht Termien
 
   
1 2
Aubel
 
Toekomst Menen
 
0 0
0 2
Binche
 
Jette
 
   
0 0
Blankenberge
 
Rumbeke
 
0 0
0 0
Bregel Sport
 
Wellen
 
0 2
1 2
Chevetogne
 
KSC City Pirates
 
1 1
1 3
Courcelles
 
Merelbeke
 
   
0 2
Couvin-Mariembourg
 
Sint-Lenaarts
 
   
1 2
De Kempen
 
Vaux-Noville
 
   
5 0
Diest
 
HO Kalken
 
0 0
0 0
Dikkelvenne
 
Sart-Bernard
 
2 0
4 0
Diksmuide
 
Rhodienne-De Hoek
 
1 0
2 0
Elene-Grotenberge
 
Turnhout
 
0 0
1 0
Erpe-Mere United
 
Aische
 
   
1 2
FC Lebbeke
 
Wevelgem City
 
1 0
1 1
Gent-Zeehaven
 
Saint-Josse
 
1 0
2 1
Hades
 
Wielsbeke
 
3 1
4 2
Herent
 
Rapid Symphorinois
 
1 1
2 3
Herstal
 
Habay-la-Neuve
 
1 1
1 1
Houthulst
 
Rapid Leest
 
0 2
0 3
Huy
 
Marloie Sport
 
1 0
2 0
Jodoigne
 
Hamoir
 
1 1
1 1
Kosova Schaerbeek
 
Hoeilaart
 
1 0
3 0
Lauwe
 
Genappe
 
   
3 2
Linden
 
Cappellen
 
0 1
0 2
Lochristi
 
Zelzate
 
   
0 0
Lokeren-Temse
 
Crossing Vissenaken
 
   
3 0
Lorraine Arlon
 
Schelde Serskamp
 
1 0
1 0
Lyra-Lierse Berlaar
 
Jong Zulte
 
   
8 2
Meux
 
Jeunesse Tamines
 
0 0
1 2
Mormont
 
Albert Quévy-Mons
 
   
0 3
Onhaye
 
Sporting Bruxelles
 
3 1
5 2
Oostkamp
 
Eendracht Aalst
 
1 0
2 2
Oostnieuwkerke
 
US Givry
 
   
0 2
Ostiches
 
Waremme
 
1 0
2 3
Raeren-Eynatten
 
Berlare
 
1 0
2 0
Ranst
 
Pepingen-Halle
 
0 2
0 4
Rebecq
 
Harchies-Bernissart
 
   
10 1
Rechain
 
Bornem
 
   
1 5
RES Durbuy
 
Jong Lede
 
   
1 2
RFC Wetteren
 
Esperanza Pelt
 
   
0 0
Ronse
 
Wezel
 
0 2
1 3
Schaerbeek-Evere
 
Heur Tongeren
 
0 1
0 2
Sint-Niklaas
 
Londerzeel
 
1 1
2 2
SK Denderhoutem
 
Rochefort
 
1 2
2 4
Snef-Tyber
 
Bocholt
 
0 1
0 4
Solières Sport
 
Ster-Francorchamps II
 
0 0
1 0
Sparta Petegem
 
Standaard Meerbeek
 
5 0
8 0
Sporting Hasselt
 
Belœil
 
   
6 0
Spouwen-Mopertingen
 
Oppagne-Wéris
 
2 0
4 0
Stade Bierbeek
 
Oostduinkerke
 
   
2 0
Stockay-Warfusée
 
Messancy
 
1 0
2 0
Verbroedering Maasmechelen
 
Ganshoren
 
   
0 3
Verlaine
 
Espoir Minerois
 
1 0
3 0
Warnant
 
VW Hamme
 
0 0
1 0
Westhoek
 
Excelsior Mariakerke
 
2 0
4 1
Wolvertem Merchtem
 
Berchem Sport
 
0 1
2 1
Zepperen-Brustem
 
KFC Eksel
 
   
1 2
Houtvenne
 
Aywaille
 
2 1
4 1
Standard Liège
 
Antwerp
 
0 2
2 5
OH Leuven
 
Sporting Charleroi
 
0 1
1 1
Anderlecht
 
RFC Seraing
 
0 0
3 0
KV Oostende
 
Gent
 
0 0
1 0
Ugyen Academy
 
Transport United
 
0 0
0 1
Real Tomayapo
 
Wilstermann
 
1 0
1 2
Aurora
 
Municipal Vinto
 
2 0
2 1
Bolívar
 
Always Ready
 
0 1
0 2
Posusje
 
Borac Banja Luka
 
1 0
1 0
Rudar Prijedor
 
Sarajevo
 
0 2
0 2
Radnik Bijeljina
 
Velez
 
1 0
1 1
Barcelona BA
 
Botafogo BA
 
1 0
3 0
Bahia U20
 
Gremio U20
 
0 2
2 2
Ceará U20
 
Atlético GO U20
 
1 0
1 1
Fluminense U20
 
Santos U20
 
1 2
4 3
Fortaleza U20
 
Chapecoense-SC U20
 
0 1
5 2
Internacional U20
 
Flamengo RJ U20
 
0 0
1 0
Corinthians U20
 
Palmeiras U20
 
1 1
2 2
Fluminense SC
 
Caçador
 
0 0
0 0
Atlético Catarinense
 
Camboriú
 
0 1
0 3
Nação
 
Barra do Garcas
 
1 0
1 1
Cuiabá
 
Bahia
 
1 1
1 1
Palmeiras
 
Fortaleza
 
2 2
2 3
América Mineiro
 
Fluminense
 
0 0
1 0
Juventude
 
Atlético Mineiro
 
1 0
1 2
Santos
 
Corinthians
 
0 0
0 0
Ceará
 
Atlético GO
 
0 0
0 0
Flamengo
 
Internacional
 
0 2
0 4
Vila Nova
 
Sampaio Corrêa
 
0 2
0 2
Botafogo
 
Ponte Preta
 
1 0
2 0
Londrina
 
CRB
 
0 1
0 2
Oeste
 
Figueirense
 
1 0
2 1
Manaus
 
Volta Redonda
 
1 0
1 0
Botafogo PB
 
Paysandu
 
0 1
2 1
Aimoré
 
Caxias
 
1 0
2 0
Bangu
 
Madureira
 
2 1
3 1
Central
 
Sousa
 
0 0
0 0
Rio Branco ES
 
Rio Branco-VN
 
0 1
0 3
Bahia de Feira
 
Atlético Alagoinhas
 
1 0
1 2
Cianorte
 
Boavista
 
1 1
2 1
Juazeirense
 
Retrô
 
1 0
1 0
Paragominas
 
Juventude MA
 
0 0
0 0
Peñarol
 
Atlético Acreano
 
2 0
5 0
Sergipe
 
ASA
 
1 0
2 0
Treze
 
Campinense
 
0 0
0 0
Galvez
 
Fast Clube
 
0 2
2 2
Ypiranga AP
 
Castanhal
 
0 1
0 2
BSRC
 
Panchor Murai
 
   
   
Jerudong
 
Rimba Star
 
   
   
Wijaya
 
IKLS
 
   
   
Bakes
 
MS PDB
 
   
   
DPMM FC
 
Kota Ranger
 
   
   
Indera
 
Setia Perdana
 
   
   
Kasuka
 
MS ABDB
 
   
   
Beroe II
 
Sayana Haskovo
 
   
1 1
Sveti Nikola Burgas
 
Byala reka Zaychar
 
   
4 1
CSKA Sofia
 
Ludogorets
 
   
   
Levski Sofia
 
Arda
 
0 2
0 2
Hebar 1918
 
Sozopol
 
1 0
2 1
Levski Lom
 
Sportist Svoge
 
0 0
0 1
Marek
 
Spartak Varna
 
0 0
1 1
Maritsa Plovdiv
 
Strumska slava
 
0 0
1 1
Yantra 1919
 
FK Minyor Pernik
 
0 0
0 1
Septemvri Simitli
 
Etar
 
0 1
1 2
CSKA 1948 Sofia II
 
Septemvri Sofia
 
0 0
0 3
Lovech
 
Neftohimik
 
1 0
2 0
Canon
 
Cotonsport
 
0 1
1 1
Avion Academy
 
PWD
 
   
1 2
Les Astres
 
Tonnerre
 
0 0
0 1
Yafoot
 
Dragon de Yaounde
 
   
1 0
Feutcheu
 
Fortuna Mfou
 
   
1 1
Eding Sport
 
Stade Renard
 
   
1 1
New Star
 
Panthère
 
0 1
2 1
Union Douala
 
Bamboutos
 
   
1 0
Woodbridge Strikers
 
Vaughan Azzurri
 
   
2 4
Mont-Royal Outremont
 
Royal-Sélect de Beauport
 
   
2 0
St-Hubert
 
Fabrose
 
   
1 1
Forge
 
Atlético Ottawa
 
2 0
2 0
Cavalry
 
Valour
 
1 0
1 0
Cobreloa
 
Deportes Santa Cruz
 
0 1
0 1
San Marcos
 
Rangers
 
1 0
1 0
Universidad Católica
 
La Serena
 
3 1
4 3
Santiago Wanderers
 
Huachipato
 
0 1
1 4
Antofagasta
 
Audax Italiano
 
0 1
0 1
Colo-Colo
 
Curicó Unido
 
1 0
2 0
Lautaro de Buin
 
Iberia
 
0 1
0 2
Independiente
 
General Velásquez
 
3 0
3 1
Recoleta
 
San Antonio Unido
 
0 0
1 0
Guangzhou R&F
 
Shandong Luneng
 
0 1
1 3
Shijiazhuang Ever Bright
 
Shenzhen
 
1 0
2 1
Chongqing Dangdai Lifan
 
Guangzhou Evergrande
 
1 3
1 5
Qingdao Hainiu
 
Henan Jianye
 
0 1
0 1
Millonarios
 
Santa Fe
 
0 1
0 1
La Equidad
 
Independiente Medellín
 
0 0
0 0
Junior
 
Deportes Tolima
 
0 0
0 0
Boca Juniors de Cali
 
Real San Andres
 
0 0
0 0
Barranquilla
 
Atlético
 
0 0
1 1
Puerto Golfito
 
Barrio México
 
0 1
2 2
Turrialba
 
Cariari Pococí
 
0 1
0 3
Puma Generaleña
 
AD Cofutpa
 
1 0
2 1
Alajuelense
 
Cartaginés
 
1 2
2 3
Grecia
 
ADR Jicaral
 
0 0
0 0
Deportivo Saprissa
 
Herediano
 
1 2
2 3
Hrvatski Dragovoljac
 
Osijek
 
0 1
1 2
Centro Dominguito
 
SUBT
 
1 1
1 3
Jong Holland
 
UNDEBA
 
1 0
1 0
Scherpenheuvel
 
VESTA
 
   
3 0
Victory Boys
 
Inter Willemstad
 
1 1
4 3
Viktoria Žižkov
 
Příbram
 
0 0
2 0
Táborsko
 
Vlašim
 
1 0
2 1
Varnsdorf
 
Sparta Praha II
 
1 0
3 1