Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Kaizer Chiefs
 
Al Ahly
 
0 0
0 3
CS Constantine U21
 
JS Kabylie U21
 
   
   
JSM Skikda
 
RC Relizane
 
0 1
0 2
NC Magra
 
CA Bordj Bou Arreridj
 
2 0
3 0
Paradou AC
 
USM Bel Abbès
 
1 0
2 0
Tlemcen
 
CR Belouizdad
 
1 1
2 1
Aïn M'lila
 
USM Alger
 
0 1
0 3
ASO Chlef
 
MC Alger
 
1 1
1 1
US Biskra
 
MC Oran
 
0 0
1 0
ES Sétif
 
JS Saoura
 
0 1
2 2
Académica do Lobito
 
Ferroviário do Huambo
 
0 0
0 0
Progresso
 
Desportivo Huíla
 
   
2 1
Deportivo Merlo
 
Comunicaciones
 
0 1
0 1
JJ Urquiza
 
Colegiales
 
0 0
0 0
Acassuso
 
Defensores Unidos
 
0 0
0 0
Argentino Quilmes
 
Los Andes
 
2 0
2 2
Cañuelas
 
Villa San Carlos
 
1 0
3 0
Sacachispas
 
Fénix
 
1 0
4 1
San Miguel
 
UAI Urquiza
 
0 0
0 1
Gimnasia Jujuy
 
Defensores de Belgrano
 
0 1
1 3
Tristán Suárez
 
Deportivo Santamarina
 
1 0
2 1
All Boys
 
Guillermo Brown
 
0 0
3 0
Barracas Central
 
Villa Dálmine
 
0 0
1 0
Independiente Rivadavia
 
San Martín San Juan
 
0 0
1 1
Estudiantes Caseros
 
Nueva Chicago
 
1 1
1 1
Dock Sud
 
Ituzaingó
 
2 0
2 0
Luján
 
El Porvenir
 
1 0
2 0
Victoriano Arenas
 
Central Córdoba
 
0 0
0 1
Centro Español
 
Deportivo Paraguayo
 
0 0
2 0
Liniers
 
Sportivo Barracas
 
1 0
2 0
Sarmiento
 
Estudiantes
 
0 0
0 3
Aldosivi
 
Patronato
 
0 1
0 2
Lanús
 
Atlético Tucumán
 
2 1
4 2
Newell's Old Boys
 
Talleres Córdoba
 
0 2
3 2
Gimnasia La Plata
 
Platense
 
0 2
2 2
Vélez Sarsfield
 
Racing Club
 
0 0
0 0
Douglas Haig
 
Crucero del Norte
 
   
1 0
Ferro Carril Oeste LP
 
Juventud Unida Univ.
 
   
1 0
Britannia
 
Dakota
 
0 0
2 2
Bayside United
 
St George Willawong
 
0 0
3 0
Albany Creek Excelsior
 
Univ. Queensland
 
2 0
5 0
Bayside United Res.
 
St. George Willawong Res
 
2 1
3 3
Albany Creek Res.
 
Univ. Queensland Res.
 
2 0
4 1
Belconnen United
 
Woden Weston
 
1 0
1 0
APIA Leichhardt Tigers
 
North Shore Mariners
 
   
   
Adamstown Rosebuds
 
Broadmeadow Magic
 
1 1
1 1
Hamilton Olympic
 
Lambton Jaffas
 
1 2
1 2
Weston Bears
 
Edgeworth Eagles
 
0 2
0 3
Port Darwin
 
Uni Azzurri
 
1 0
2 2
Mindil Aces
 
Darwin Hearts
 
3 0
4 0
Capalaba
 
Gold Coast Knights
 
1 0
3 1
Peninsula Power
 
Olympic
 
0 1
0 1
Eastern Suburbs Brisbane
 
Gold Coast United
 
1 0
2 1
Queensland Lions
 
Logan Lightning
 
1 0
2 1
Croydon Kings
 
Adelaide United ||
 
1 1
2 2
Adelaide Blue Eagles
 
Adelaide City
 
0 0
0 0
Cumberland United
 
NE MetroStars
 
0 1
0 3
South Adelaide Panthers
 
Adelaide Olympic
 
0 0
2 2
South Hobart
 
Launceston City
 
0 1
4 1
Clarence Zebras
 
Olympia Warriors
 
2 1
3 1
Kingborough Lions
 
Glenorchy Knights
 
0 2
1 4
Avondale Heights
 
Port Melbourne
 
   
   
Hume City
 
Dandenong Thunder
 
   
   
Altona Magic
 
Melbourne Knights
 
   
   
SWQ Thunder
 
Rochedale Rovers
 
0 0
0 2
Souths United
 
Holland Park Hawks
 
0 0
0 1
Croydon Kings Res.
 
Adelaide United Res.
 
   
0 3
Blue Eagles Res.
 
Adelaide City Res.
 
   
1 1
Campbelltown City Res.
 
Sturt Lions Res.
 
0 1
1 2
Cumberland United Res.
 
MetroStars Res.
 
0 1
1 3
South Adelaide Res.
 
Adelaide Olympic Res.
 
1 4
2 4
Adelaide Cobras
 
Para Hills Knights
 
0 1
0 2
Playford City Patriots
 
Western Strikers
 
1 1
2 1
West Adelaide
 
Modbury Jets
 
0 1
2 3
Avondale Heights U21
 
Port Melbourne U21
 
   
   
Green Gully U21
 
Dandenong City U21
 
   
   
Altona Magic U21
 
Melbourne Knights U21
 
   
   
Hume City U21
 
Dandenong Thunder U21
 
   
   
Werribee City
 
Northcote City
 
   
   
Moreland City
 
Langwarrin
 
   
   
Pascoe Vale
 
Kingston City
 
   
   
Manningham United Blues
 
Moreland Zebras
 
   
   
Bulleen Lions
 
North Geelong Warriors
 
   
   
Goulburn Valley Suns
 
Brunswick City
 
   
   
Spittal
 
Austria Wien
 
0 2
0 4
Stadl-Paura
 
Sturm Graz
 
0 7
0 9
Deutschkreutz
 
Amstetten
 
0 1
0 3
Schwarz-Weiß Bregenz
 
Union Vöcklamarkt
 
2 1
5 1
Wels
 
Austria Lustenau
 
0 0
1 3
Leobendorf
 
Wattens
 
0 1
0 3
TWL Elektra
 
Gleisdorf 09
 
2 1
3 1
Gurten
 
Lustenau
 
2 0
4 0
Kalsdorf
 
Rheindorf Altach
 
1 0
2 1
St. Anna
 
Grazer AK
 
1 2
1 2
Wiener Neustadt
 
Austria Klagenfurt
 
1 2
1 5
LASK Linz
 
Mannsdorf
 
3 0
6 0
Baldramsdorf
 
Malta
 
   
1 4
DSG Ferlach
 
ASK Klagenfurt
 
   
2 6
Kötschach Mauthen
 
SV Egg
 
   
6 1
Oberes Mölltal
 
Blau Weiss Sachsenburg
 
   
0 3
SK Kirchbach
 
Hermagor
 
   
2 0
Weitensfeld
 
St. Veit / Glan
 
   
1 6
Sittersdorf
 
Gallizien
 
   
0 1
Rapid Lienz
 
Nußdorf
 
   
2 3
Alberschwende
 
Bezau
 
   
2 2
Bizau
 
Ludesch
 
   
3 2
Höchst
 
Hard
 
   
1 5
Lochau
 
Fussach
 
   
4 2
Rotenberg
 
Rot-Weiß Rankweil
 
0 2
0 3
Röthis
 
Austria Lustenau II
 
1 0
3 0
Admira Dornbirn
 
Wolfurt
 
0 0
1 1
Mohammedan Dhaka
 
Baridhara
 
3 1
4 1
Rahmatgonj MFS
 
Bangladesh Police
 
1 1
1 1
Gomelzheldortrans
 
Shakhtyor Petrikov
 
1 0
5 2
Volna
 
Naftan
 
1 3
3 4
Lida
 
Krumkachy
 
1 0
1 1
FK Viliya
 
Falko
 
   
3 4
Ivatsevichi
 
Nadezhda
 
   
9 2
Lida II
 
Neman Mosty
 
   
3 0
Miory
 
Polotsk
 
   
0 4
FK Glubokoe
 
Lepel
 
   
3 0
Gorodok lions
 
Niva Tolochin
 
   
3 0
FC Chashniki
 
AviaDor Orsha
 
   
2 2
Euroexport
 
Brestzhilstroy
 
   
1 5
Kobrin
 
Niva
 
   
1 3
Krasnopole
 
Kostyukovichy
 
   
0 0
Gorki
 
Osipovichy
 
   
1 3
Ivanovo
 
DYUSSH Stolin
 
   
4 1
Kletsk
 
Kronon
 
   
2 1
Krechet
 
Drogichin
 
   
5 3
Lyuban'
 
Partizan Salihorsk
 
   
0 5
Pripyat
 
Luninets
 
   
1 2
Spartak
 
Belshina II
 
   
2 0
Starye Dorogi
 
Viktoriya Maryina Horka
 
   
0 4
Berezino
 
Uzda
 
   
2 4
FK Cementnik
 
FC Ostrovets
 
   
1 1
Livadija
 
SMI Autotrans
 
   
2 2
Slonim City
 
Grodnensky
 
   
7 0
Smolevichy-STI
 
Kolos Cherven
 
   
1 2
Smorgon
 
Ynergetyk-BDU
 
1 1
2 2
Gomel
 
Ruh Brest
 
0 0
0 0
Vitebsk Res.
 
Neman Grodno Res.
 
0 2
1 3
Slavia Res.
 
Isloch Res.
 
0 1
2 3
Minsk Res.
 
Shakhtyor Res.
 
   
   
Minsk FK W
 
ABFF U19 W
 
   
6 0
Bobruichanka W
 
Neman W
 
   
1 0
Club Brugge
 
Genk
 
1 1
3 2
GOMO
 
Gelephu
 
   
5 1
Municipal Vinto
 
Royal Pari
 
1 0
2 0
Santa Cruz
 
Aurora
 
0 0
1 1
San José
 
Real Tomayapo
 
0 1
1 2
Zeljeznicar
 
Borac Banja Luka
 
1 0
1 1
Vasco da Gama AC
 
Rio Branco
 
1 1
2 1
Americano
 
CFRJ / Marica
 
0 1
0 3
Artsul
 
Audax Rio
 
0 2
0 2
Cabofriense
 
América RJ
 
0 0
1 1
Duque de Caxias
 
Macaé
 
   
0 0
Friburguense
 
Angra dos Reis
 
1 1
1 1
Gonçalense
 
Sampaio Corrêa RJ
 
0 0
1 0
Aymorés
 
Ipatinga
 
   
0 0
Betim
 
Tupynambás
 
0 0
1 0
Democrata GV
 
Uniao Luziense
 
   
2 1
Nacional AC MG
 
Guarani MG
 
0 0
3 0
Villa Nova
 
Democrata SL
 
1 1
2 1
Araguari U20
 
Nacional AC MG U20
 
   
0 5
Coimbra U20
 
Santarritense U20
 
1 0
2 0
Guarani MG U20
 
Figueirense MG U20
 
   
2 3
Tupi U20
 
Minas Boca U20
 
0 1
0 4
Ceará
 
Athletico PR
 
0 0
1 0
São Paulo
 
Fortaleza
 
0 0
0 1
Corinthians
 
Atlético Mineiro
 
1 0
1 2
Sampaio Corrêa
 
Coritiba
 
1 2
2 3
Brasil de Pelotas
 
Vitória
 
1 0
1 0
Goiás
 
Londrina
 
0 0
0 0
Cruzeiro
 
Avaí
 
0 1
0 3
Ponte Preta
 
Remo
 
0 1
1 2
Brusque
 
Botafogo
 
0 1
2 1
Operário PR
 
CSA
 
0 1
0 2
Mirassol
 
Criciúma
 
0 0
2 0
Jacuipense
 
Botafogo PB
 
0 0
0 0
Figueirense
 
Botafogo SP
 
0 0
0 0
Santa Cruz
 
Tombense
 
0 1
0 1
Paysandu
 
Altos
 
0 1
1 1
América RN
 
Sousa
 
2 1
4 1
Campinense
 
ABC
 
0 1
0 1
Guarany de Sobral
 
Juventude MA
 
1 0
2 1
Madureira
 
Santo André
 
0 0
1 0
Gama
 
Goianésia
 
0 0
0 0
Moto Club MA
 
Palmas
 
0 0
1 0
Aparecidense
 
União Rondonópolis
 
0 0
1 1
Caucaia
 
Treze
 
0 3
0 4
Cianorte
 
São Bento
 
1 0
1 0
Juazeirense
 
Murici
 
2 1
2 1
Tocantinópolis
 
Imperatriz
 
0 0
0 0
Ypiranga AP
 
Galvez
 
0 1
0 1
Boa
 
Ferroviária
 
0 0
0 0
Fast Clube
 
Castanhal
 
0 1
1 2
Inter de Limeira
 
Bangu
 
0 1
0 1
São Raimundo RR
 
Peñarol
 
0 0
2 1
Esportivo
 
Joinville
 
0 1
0 1
Portuguesa
 
Boavista
 
1 0
3 0
Ludogorets
 
CSKA Sofia
 
2 0
4 0
Canon
 
UMS de Loum
 
0 0
0 0
Feutcheu
 
Avion Academy
 
0 0
0 0
Bamboutos
 
Yafoot
 
0 0
1 0
Union Douala
 
Eding Sport
 
1 1
1 1
Fortuna Mfou
 
Stade Renard
 
0 0
0 0
Fovu Club
 
Dragon de Yaounde
 
1 1
3 2
Kamloops City
 
Okanagan
 
   
   
Port Moody Rangers
 
Penticton
 
   
   
Lanaudière
 
Celtix du Haut-Richelieu
 
   
2 3
Blainville
 
Ottawa South United
 
   
2 1
Monteuil
 
Longueuil
 
   
0 1
HFX Wanderers
 
Cavalry
 
   
1 2
Unión La Calera
 
Curicó Unido
 
1 0
1 0
Universidad Católica
 
Colo-Colo
 
0 0
0 0
Shenyang Urban
 
Chengdu Qianbao
 
0 4
0 6
BIT
 
Beijing BG
 
2 1
2 3
Zhenjiang Huasa
 
Zibo Sunday
 
0 1
0 1
Nanjing City
 
Wuhan Three Towns
 
0 1
2 1
Independiente Medellín
 
Rionegro Águilas
 
0 0
1 1
América de Cali
 
Junior
 
0 1
3 1
Deportes Quindío
 
Jaguares de Córdoba
 
1 0
2 0
Lokomotiva Zagreb
 
Hajduk Split
 
1 1
2 2
Rijeka
 
Gorica
 
1 0
2 0
Centro Dominguito
 
Jong Holland
 
   
0 5
Moca
 
Don Bosco Jarabacoa
 
1 0
1 0
Deportivo Pantoja
 
San Cristobal
 
0 1
2 1
Técnico Universitario
 
LDU Quito
 
0 1
0 1
Mushuc Runa
 
Delfin
 
4 0
6 1
Orense
 
Olmedo
 
0 0
0 0
Aucas
 
Guayaquil City
 
2 0
3 0
Puerto Quito
 
América de Quito
 
0 0
0 2
Flora II
 
Levadia II
 
1 0
1 1
Maardu
 
Nõmme United
 
3 1
5 1
Tammeka II
 
Tartu Welco
 
3 0
6 0
Harju Jalgpallikool
 
Tabasalu
 
1 1
1 1
Viimsi
 
FC Tallinn
 
2 0
2 0
Laanemaa Haapsalu
 
Nõmme Kalju II
 
0 1
0 5
Vändra
 
Tallinna Kalev II
 
1 0
1 1
FCI Tallinn
 
Sillamäe Kalev
 
   
4 2
Tulevik
 
Trans
 
0 1
0 1
Kuressaare
 
Legion