Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Shkumbini Peqin
 
Maliqi
 
   
1 0
La Massana
 
Carroi
 
0 1
0 2
Onze Bravos
 
Sagrada Esperança
 
   
0 1
Recreativo do Libolo
 
Desportivo Huíla
 
   
2 1
Sporting de Cabinda
 
Interclube
 
   
1 4
Progresso
 
1º de Agosto
 
0 1
0 1
Adelaide United
 
Sydney
 
0 1
1 4
Acacia Ridge
 
Mt Gravatt Hawks
 
1 2
1 4
Bayside United
 
Centenary Stormers
 
1 1
5 1
Toowong
 
Western Spirit
 
2 0
5 0
Bayside United Res.
 
Centenary Stormers II
 
0 3
0 4
Acacia Ridge Res.
 
Mt Gravatt Res.
 
1 0
3 0
Toowong Res.
 
Western Spirit Res.
 
   
8 1
Belconnen United
 
Tuggeranong United
 
1 0
1 1
Canberra Olympic
 
Monaro Panthers
 
0 1
1 2
Taroona
 
Devonport City
 
0 3
0 8
Launceston City
 
Glenorchy Knights
 
0 0
0 0
Mt Druitt Town
 
Wollongong Wolves
 
0 0
3 0
North Shore Mariners
 
Sydney II
 
0 1
2 2
Adamstown Rosebuds
 
Lake Macquarie
 
1 2
1 3
Lambton Jaffas
 
Maitland
 
1 1
2 1
Weston Bears
 
Charlestown City Blues
 
1 0
2 2
Hellenic Athletic
 
Mindil Aces
 
0 0
1 2
Uni Azzurri
 
Casuarina
 
0 0
2 1
Gold Coast Knights
 
Peninsula Power
 
0 1
1 4
Logan Lightning
 
Gold Coast United
 
2 1
3 2
Magpies Crusaders
 
Redlands United
 
1 1
3 2
Adelaide Olympic
 
Adelaide City
 
1 0
1 1
Cumberland United
 
Croydon Kings
 
0 0
1 0
NE MetroStars
 
Adelaide Blue Eagles
 
1 0
1 0
South Adelaide Panthers
 
Adelaide Raiders
 
1 0
2 1
Balcatta
 
Rockingham City
 
0 0
1 0
Bayswater City
 
Gwelup Croatia SC
 
0 2
2 2
Cockburn City
 
Inglewood United
 
0 0
1 1
Floreat Athena
 
Armadale
 
1 0
3 1
Perth
 
ECU Joondalup
 
0 0
1 0
Perth Glory II
 
Sorrento
 
0 0
1 0
Moreton Bay United W
 
Gold Coast United W
 
2 1
4 2
SWQ Thunder W
 
Peninsula Power W
 
1 2
2 2
Logan Lightning W
 
Capalaba W
 
1 0
2 2
Lions W
 
Virginia United W
 
2 0
6 0
Brisbane City
 
Sunshine Coast
 
2 0
6 2
Ipswich Knights
 
Southside Eagles
 
1 1
1 1
SWQ Thunder
 
Mitchelton
 
0 1
0 2
Adelaide Olympic Res.
 
Adelaide City Res.
 
1 0
1 2
Cumberland United Res.
 
Croydon Kings Res.
 
0 2
0 2
MetroStars Res.
 
Blue Eagles Res.
 
   
3 2
South Adelaide Res.
 
Adelaide Raiders Res.
 
   
1 3
West Torrens Birkalla
 
West Adelaide
 
3 0
3 1
Adelaide Cobras
 
Playford City Patriots
 
0 0
0 1
Adelaide Victory
 
Adelaide Hills Hawks
 
0 0
0 1
Eastern United
 
Modbury Jets
 
0 1
0 3
Fulham United
 
Para Hills Knights
 
0 1
0 2
White City Woodville
 
Western Strikers
 
1 0
3 0
Perth W
 
Murdoch Uni Melville W
 
1 3
1 5
West NTC W
 
Fremantle City W
 
   
1 1
Ashfield
 
Fremantle City
 
0 0
1 0
Olympic Kingsway
 
Swan United
 
2 0
4 0
Quinns
 
Mandurah City
 
1 0
1 1
Stirling Lions
 
Western Knights
 
1 0
3 2
Subiaco
 
Joondalup United
 
2 0
2 2
UWA Nedlands
 
Forrestfield United
 
0 0
0 0
Vorarlberg U18
 
Red Bull Akademie U18
 
   
2 1
Rapid Wien U18
 
Tirol U18
 
   
4 2
Admira U18
 
Burgenland U18
 
   
2 1
Sturm Graz U18
 
LASK Juniors OÖ U18
 
   
2 2
Wolfsberger AC U18
 
Austria Wien U18
 
   
2 2
Deutschkreutz
 
Parndorf
 
   
   
Güssing
 
Ritzing
 
   
   
Horitschon
 
Oberpetersdorf
 
   
   
Kohfidisch
 
Bad Sauerbrunn
 
   
   
Leithaprodersdorf
 
Siegendorf
 
   
   
Pinkafeld
 
Klingenbach
 
   
   
St. Margarethen
 
Markt Allhau
 
   
   
Kraig
 
St. Jakob Rosental
 
   
1 2
Bad Schallerbach
 
Union Edelweiß
 
   
   
Donau Linz
 
Union Perg
 
   
   
Friedburg / Pöndorf
 
SPG Kornspitz Pregarten
 
   
   
Grün Weiß Micheldorf
 
Weißkirchen / Allhaming
 
   
   
Mondsee
 
Union St. Florian
 
   
   
Pöttinger Grieskirchen
 
Oedt
 
   
   
St. Valentin
 
St. Martin i.M.
 
   
   
Zebau Bad Ischl
 
SV Wallern
 
   
   
Altenmarkt
 
Thalgau
 
   
   
Bergheim
 
Adnet
 
   
   
Bramberg
 
Straßwalchen
 
   
   
Hallwang
 
Eugendorf
 
   
   
ÖTSU Hallein
 
Golling
 
   
   
Puch
 
Neumarkt
 
   
   
Siezenheim
 
Bürmoos
 
   
   
Rottenmann
 
Lafnitz II
 
   
   
Wienerberg
 
Post
 
   
   
St. Anna
 
Allerheiligen
 
   
   
Leobendorf
 
Mauerwerk
 
   
   
Team Wiener Linien
 
Wiener SC
 
   
   
BC Maxline
 
Volna
 
0 1
1 1
Senno
 
Gomelzheldortrans
 
1 1
1 6
Gazovik
 
Naftan
 
0 5
1 8
FC Ostrovets
 
Baranovichi
 
0 0
0 0
Ivatsevichi
 
Arsenal
 
0 2
0 5
Kobrin
 
Belshina
 
0 2
0 3
Dinamo Malorita
 
Kostyukovichy
 
5 0
11 0
DYuSSh-3 Pinsk
 
Slonim
 
2 2
3 2
Kronon
 
Dnepr Mogilev
 
0 2
1 4
AviaDor Orsha
 
FC Chashniki
 
   
5 0
Svetlogorsk
 
Mozyr NPZ
 
   
0 0
Chayka Zelva
 
Svislach
 
   
4 1
Zhlobin
 
Vertykal
 
   
2 4
Krechet
 
Niva
 
   
0 6
Krupki
 
SMI Autotrans
 
   
2 9
Montazhnik
 
Bumprom
 
   
2 0
Starye Dorogi
 
Veras
 
   
0 0
BGU Minsk
 
Energosbyt-BSATU
 
   
5 1
Kletsk
 
Viktoriya Maryina Horka
 
   
4 2
Torpedo BelAZ
 
Shakhtyor
 
0 1
0 1
BATE
 
Slavia
 
2 0
3 0
Neman Grodno
 
Sputnik
 
0 2
2 2
Slutsk Res.
 
Isloch Res.
 
1 1
2 1
Dinamo Brest Res.
 
Energetyk-BGU Res.
 
0 0
0 0
Gomel Res.
 
Minsk Res.
 
1 0
2 0
Gomel W
 
Dnepr Mogilev W
 
   
0 14
Dinamo Brest W
 
ABFF U19 W
 
   
0 5
Minsk FK W
 
Zorka-BDU W
 
   
2 1
Gent W
 
RSC Anderlecht W
 
   
   
St. Liege W
 
OH Leuven W
 
0 2
1 4
Eendracht Aalst W
 
Genk W
 
1 0
5 3
Zulte-Waregem W
 
White Star Woluwé W
 
0 0
1 0
Réal Sport
 
Tonnerre
 
   
1 1
Soleil
 
Djeffa
 
   
0 2
ASOS
 
Hodio
 
   
1 4
Damissa
 
Dragons
 
   
1 3
Esae
 
Ayema
 
   
3 2
Espoir Savalou
 
Cavaliers
 
   
2 1
Eternel
 
Buffles
 
   
0 2
Capljina
 
Slaven Zivinice
 
   
5 1
Gorazde
 
Jedinstvo Bihac
 
   
1 1
Igman Konjic
 
Buducnost Banovici
 
   
4 0
Orasje
 
GOSK Gabela
 
   
3 3
Posusje
 
Bratstvo Gracanica
 
   
1 1
Radnik Hadžići
 
TOSK Tesanj
 
   
0 1
Rudar Kakanj
 
Travnik
 
   
3 2
Vis Kosova
 
Zvijezda Gradačac
 
   
2 2
Drina Zvornik
 
FK Jedinstvo Brcko
 
   
5 1
Modrica
 
Ljubic Prnjavor
 
   
2 3
Slavija
 
Leotar
 
   
2 3
Tekstilac Derventa
 
Borac Kozarska Dubica
 
   
3 0
Zeljeznicar Banja Luka
 
Sloga Doboj
 
   
2 1
Zvijezda '09 Brgule
 
Podrinje Janja
 
   
4 0
Sutjeska Foca
 
Kozara Gradiska
 
   
0 1
São Paulo W
 
Minas ICESP W
 
3 0
3 0
Internacional RS W
 
Cruzeiro W
 
0 0
1 0
Flamengo RJ U20
 
Nova Iguaçu U20
 
1 0
3 0
Macaé U20
 
Bangu U20
 
1 2
1 5
Portuguesa RJ U20
 
Fluminense U20
 
0 3
0 4
Vasco U20
 
Madureira U20
 
0 0
1 0
América Mineiro U20
 
Bétis U20
 
1 0
2 0
América TO U20
 
Pouso Alegre U20
 
0 3
1 5
Coimbra U20
 
Tupi U20
 
0 1
2 1
Serranense U20
 
Boston City U20
 
0 1
0 1
Figueirense MG U20
 
Atletico-MG U20
 
0 2
0 2
Guarani MG U20
 
Araguari U20
 
0 0
1 1
Santarritense U20
 
Inter de Minas U20
 
0 0
1 1
São Bernardo
 
Água Santa
 
0 0
0 0
Cuiabá
 
Juventude
 
1 2
2 2
Bahia
 
Santos
 
0 0
3 0
Náutico
 
CSA
 
1 0
1 0
Vila Nova
 
Botafogo
 
0 0
1 1
Vasco da Gama
 
Operário PR
 
0 2
0 2
CRB
 
Remo
 
1 2
2 2
Confiança
 
Cruzeiro
 
1 0
3 1
Coritiba
 
Avaí
 
1 0
2 0
Floresta
 
Jacuipense
 
2 0
2 0
Novorizontino
 
Figueirense
 
1 0
1 0
Botafogo PB
 
Ferroviário
 
0 0
0 0
Criciúma
 
Ituano
 
0 0
1 0
Tombense
 
Paysandu
 
1 0
1 1
Dimitrovgrad
 
Izvor Gorski izvor
 
0 0
1 0
Karnobat
 
Chernomorets 1919 Burgas
 
   
1 4
Levski Karlovo
 
Vereya
 
   
2 0
Maritsa Plovdiv
 
Borislav 2009
 
1 1
3 1
Nesebar
 
Yambol 1915
 
3 1
5 3
Rodopa Smolyan
 
Sokol Markovo
 
3 0
6 0
Rozova dolina
 
Haskovo
 
0 0
0 0
Spartak Plovdiv
 
Atletik Kuklen
 
0 2
0 2
Zagorets
 
Gigant Saedinenie
 
2 0
3 0
Balkan Botevgrad
 
Nadezhda Dobroslavtsi
 
3 0
4 1
Belasitsa
 
Chavdar Etropole
 
0 1
3 1
Kyustendil
 
Bansko
 
1 1
3 1
Levski Chepintsi
 
Granit Vladaya
 
0 1
3 1
Marek
 
Vihren
 
1 0
2 0
Oborishte
 
Pirin Gotse Delchev
 
1 0
1 0
Pirin Razlog
 
Perun
 
1 0
2 1
Slivnishki geroy
 
Velbazhd
 
3 0
6 1
ASEC Koudougou
 
Royal
 
   
1 0
Majestic
 
Vitesse
 
   
0 2
Police
 
RC Bobo-Dioulasso
 
0 1
1 2
SONABEL
 
ASFA-Yennenga
 
3 1
4 1
Ouagadougou
 
USFA
 
1 1
1 1
Curicó Unido
 
Unión Española
 
1 1
1 2
La Serena
 
Melipilla
 
1 1
5 1
O'Higgins
 
Palestino
 
0 0
1 0
Hangzhou
 
Meizhou Hakka
 
2 4
5 4
Xinjiang Tianshan
 
Shaanxi Chang'an
 
0 1
0 1
Patronage Sainte-Anne
 
Cheminots
 
   
2 0
CARA Brazzaville
 
Otôho d'Oyo
 
   
2 0
Groupe Bazano
 
Don Bosco
 
   
2 0
Croatia Zmijavci
 
Dinamo Zagreb II
 
1 1
1 4
Dugopolje
 
Rudeš
 
1 1
1 3
Hrvatski Dragovoljac
 
Orijent 1919
 
1 1
1 1
Inter Zaprešić
 
Sesvete
 
1 0
4 0
Junak
 
Cibalia
 
1 0
3 2
Kustošija
 
Hajduk Split II
 
1 1
1 3
Medimurje Cakovec
 
Solin
 
1 1
2 1
Opatija
 
Bijelo Brdo
 
0 2
2 2
Osijek II
 
Dubrava Zagreb
 
0 5
0 5
Dugo Selo
 
Bistra
 
1 0
1 0
Jarun
 
HAŠK
 
1 0
3 1
Karlovac 1919
 
Zagorec
 
   
3 1
Lučko
 
Ponikve
 
0 1
0 1
Segesta Sisak
 
Trešnjevka
 
   
2 1
Udarnik Kurilovec
 
Spansko Zagreb
 
   
3 0
Vrapče Zagreb
 
Maksimir Zagreb
 
4 1
7 2
Dakovo-Croatia
 
Granicar Zupanja
 
1 1
1 2
Oriolik Oriovac
 
Marsonia
 
0 1
2 2
Slavonac Bukovlje
 
Čepin
 
0 0
0 2
Slavonija Pozega
 
Bedem Ivankovo
 
0 0
3 1
Sloga Nova Gradiska
 
Slavija Pleternica
 
0 0
1 0
Valpovka
 
Belišće
 
1 2
1 3
Vukovar
 
Zrinski Jurjevac
 
2 0
4 0
GOSK Dubrovnik
 
Hrvatski vitez
 
0 0
0 2
Hrvace
 
Neretvanac Opuzen
 
1 1
2 3
Neretva Metković
 
Zagora
 
   
2 0
Otok
 
Zmaj Makarska
 
2 1
3 3
Split
 
Jadran LP
 
1 0
1 0
Zmaj Blato
 
Vodice
 
0 0
2 1
Uskok Klis
 
Sloga Mravince
 
0 0
1 0
Crikvenica
 
Cres
 
4 0
6 0
Krk
 
Novigrad
 
   
1 3
Naprijed Hreljin
 
Grobničan Čavle
 
   
1 2
Nehaj
 
Jadran Poreč
 
   
0 3
Pazinka
 
Buje
 
   
1 4
Rovinj
 
Rudar Labin
 
0 2
3 4
Uljanik
 
Vinodol
 
   
3 0
Doxa
 
Enosis
 
0 0
1 0