Soccer Match Results and Upcoming Football Match Fixtures

The football match kick-off date and time are based on your local timezone.

If the match has started, proceed to live score for the latest and fastest live soccer results.
For the full-time results of today matches, click here.

The best 1x2 odds are shown for each soccer match. Click on "Odds' to view the opening odds, fluctuation and archive of odds history.

Sort By: Kick-off TimeCompetition Name

Current/Past Match Results

The half-time and full-time results are updated upon the final whistle. The winning team is highlighted in bold.

Click on the button to view the respective match stats such as corner kicks, goal kicks, possessions etc. We will also tell you the teams starting line-up, substitutions, referees, goal scorers, yellow or red cards.

If the match is postponed, it is shown as P - P

Memaliaj
 
Shënkolli
 
   
2 5
Alashkert
 
Ararat-Armenia
 
0 0
1 0
Ararat
 
Shirak
 
3 1
5 2
Noah
 
Van
 
0 0
1 2
Pyunik
 
Urartu
 
0 1
0 1
Western United
 
Melbourne Victory
 
1 4
1 6
Albany Creek Excelsior
 
The Lakes
 
4 0
9 0
Brisbane Knights
 
Univ. Queensland
 
0 0
1 2
Albany Creek Res.
 
The Lakes Res.
 
0 0
2 0
Brisbane Knights Res.
 
Univ. Queensland Res.
 
0 2
1 3
Port Darwin
 
Darwin Olympic
 
2 0
2 4
Capalaba
 
Moreton Bay United
 
0 4
1 6
Adelaide Comets
 
Campbelltown City
 
0 0
0 1
The Gap W
 
Souths United W
 
0 0
1 4
Adelaide Comets Res.
 
Campbelltown City Res.
 
   
3 1
Fürstenfeld
 
Wildon
 
   
   
Gnas
 
Frauental
 
   
   
Ilz
 
SC Bruck an der Mur
 
   
   
Lebring
 
Voitsberg
 
   
   
Leoben
 
TuS Heiligenkreuz
 
   
   
Liezen
 
Mettersdorf
 
   
   
Union RB Weinland Gamlit
 
Hitthaller St. Michael
 
   
   
Ebbs
 
Silz / Mötz
 
   
   
Fügen
 
Zams
 
   
   
Kematen
 
St. Johann in Tirol
 
   
   
Kirchbichl
 
Volders
 
   
   
Kundl
 
Union Innsbruck
 
   
   
Mils
 
Natters
 
   
   
Söll
 
Völs
 
   
   
SV Innsbruck
 
Zirl
 
   
   
Alberschwende
 
Höchst
 
   
   
Bezau
 
Blau-Weiß Feldkirch
 
   
   
FC Egg
 
Ludesch
 
   
   
Göfis
 
Admira Dornbirn
 
   
   
Hard
 
Bizau
 
   
   
Lustenau
 
Fussach
 
   
   
Nenzing
 
Lochau
 
   
   
Schruns
 
Andelsbuch
 
   
   
Schwechat
 
Donau
 
   
   
Deutschlandsberger SC
 
Gleisdorf 09
 
   
   
Gurten
 
Bad Gleichenberg
 
   
   
Hertha
 
Weiz
 
   
   
Kalsdorf
 
Sturm Graz II
 
   
   
Ried II
 
Wels
 
   
   
Union Vöcklamarkt
 
Stadl-Paura
 
   
   
Wolfsberger AC II
 
Spittal
 
   
   
Neusiedl
 
Stripfing
 
   
   
Draßburg
 
Traiskirchen
 
   
   
Mannsdorf
 
Bruck/Leitha
 
   
   
Austria Lustenau II
 
Dornbirner SV
 
   
   
Rot-Weiß Rankweil
 
Rotenberg
 
   
   
Schwarz-Weiß Bregenz
 
Röthis
 
   
   
Vitebsk
 
Smorgon
 
2 0
5 0
Dinamo Minsk
 
Ruh Brest
 
0 0
0 1
BATE Res.
 
Slavia Res.
 
1 1
5 1
Torpedo Zhodino Res.
 
Shakhtyor Res.
 
3 0
4 3
GOMO
 
Paro FC
 
   
0 1
Campinense
 
Atlético Cajazeirense
 
0 0
0 0
Oeste
 
São Bernardo
 
1 1
1 1
Nacional SP
 
Noroeste
 
1 0
2 0
Primavera SP
 
Barretos
 
0 1
2 1
CA Linense
 
São José EC
 
0 0
0 1
Marília
 
Votuporanguense
 
0 1
0 2
Globo
 
Forca e Luz
 
0 0
2 1
Brasil de Pelotas
 
Londrina
 
0 0
0 0
Guarani
 
Vitória
 
1 1
1 1
Botev Vratsa
 
Septemvri Sofia
 
0 0
1 0
Cotonsport
 
Les Astres
 
1 0
3 0
Puntarenas
 
Guanacasteca
 
1 3
2 3
NAŠK Našice
 
Vuteks-Sloga
 
3 2
4 2
Karmiotissa
 
Nea Salamis
 
0 2
0 4
APOEL
 
Ermis
 
1 0
2 0
Písek
 
Sparta Praha II
 
   
   
Jammerbugt
 
Brabrand
 
0 0
0 0
HIK
 
AB
 
1 0
2 1
Roskilde
 
Slagelse B&I
 
1 0
3 0
AGF
 
AaB
 
1 0
1 1
Universidad O&M
 
Cibao
 
0 1
1 1
Atlántico
 
San Cristobal
 
4 1
5 1
Cumbaya
 
Guayaquil
 
1 1
2 1
Al Masry
 
Wadi Degla
 
1 1
2 2
Misr Lel Makasa
 
Ghazl El Mehalla
 
0 0
1 0
Aswan
 
Al Ittihad
 
0 0
0 2
El Zarqa
 
Petrojet
 
   
2 1
Gomhoreyat Shepin
 
Al Merreikh
 
0 0
0 0
Masr
 
Tanta
 
1 0
2 1
Nasr
 
El Seka El Hadid
 
1 0
1 2
Olympic El Qanah
 
Coca-Cola
 
0 0
0 0
Porto Suez
 
Nojom El Mostabel
 
   
2 0
Sers Elyan
 
Tersana
 
1 0
1 0
Hanwell Town
 
Tooting & Mitcham United
 
   
4 5
Bath City
 
Braintree Town
 
   
   
Billericay Town
 
Dorking Wanderers
 
   
   
Chelmsford City
 
Ebbsfleet United
 
   
   
Dartford
 
Dulwich Hamlet
 
   
   
Hampton & Richmond
 
Tonbridge Angels
 
   
   
Havant & Waterlooville
 
Concord Rangers
 
   
   
Hemel Hempstead Town
 
Chippenham Town
 
   
   
Maidstone United
 
St Albans City
 
   
   
Slough Town
 
Eastbourne Borough
 
   
   
Viimsi
 
Tallinna Kalev II
 
   
6 0
Tulevik II
 
Kuressaare II
 
   
0 2
Ethiopia Bunna
 
Adama Kenema
 
0 0
1 1
Jimma Kenema
 
Hadiya Hosaena
 
0 0
0 3
KÍ II
 
EB / Streymur II
 
0 1
1 3
NSÍ
 
07 Vestur
 
2 0
3 0
JS Hercules
 
RoPS II
 
1 0
1 0
PK-35 Vantaa W
 
Honka W
 
0 0
0 0
NuPS
 
SexyPöxyt
 
   
   
EBK
 
FC Espoo
 
   
   
TiPS
 
PuiU Helsinki
 
   
   
Jyväskylä Blackbird
 
JPS
 
   
   
Kiisto
 
Nykarleby IK
 
   
   
ÅIFK
 
Peimari United
 
   
   
Valtti
 
Kuusysi
 
   
   
Ri-Pa
 
HaPK
 
   
   
HJK
 
Oulu
 
1 0
3 1
Ilves
 
KTP
 
0 0
2 0
Marimoo
 
Waa Banjul Football
 
   
0 0
Tallinding United
 
Hawks
 
   
0 0
Wiedenbrück
 
Köln II
 
1 1
1 1
Borussia M'gladbach II
 
Wegberg-Beeck
 
1 1
3 1
Karela
 
Great Olympics
 
1 1
1 1
Wakirya
 
Loubha Télimélé
 
   
1 0
Augnablik W
 
Grindavík W
 
   
1 1
Afturelding W
 
Haukar W
 
2 1
3 1
FH W
 
KR W
 
0 1
0 2
Víkingur Reykjavík W
 
Grótta W
 
0 1
1 1
Kári
 
Njardvík
 
0 2
0 2
Völsungur
 
KF
 
1 0
2 1
Léttir
 
Hvíti riddarinn
 
0 0
0 0
Thór
 
Afturelding
 
1 0
2 1
Fjölnir
 
Fram
 
0 1
0 1
Selfoss
 
Grótta
 
0 2
3 3
Stjarnan / KFG / Álf U19
 
KA/Dalvík/Reynir/Mag U19
 
2 0
3 0
Fram / Úlfarnir U19
 
Fjölnir / Vængir U19
 
   
1 5
HK U19 W
 
Thróttur / SR U19 W
 
   
4 0
Shahrdari Bandar Abbas
 
Naft Gachsaran
 
0 0
1 1
Melli Hafari
 
Mes Novin Kerman
 
1 0
1 1
Shahrdari Tabriz
 
Foolad Novin
 
0 0
1 0
Shahrdari Tabriz
 
Espad Tehran
 
0 1
0 1
FC Vista Turbine
 
Mohtasham Tabriz
 
0 0
1 0
Qashqai
 
Esteghlal Khuzestan
 
1 0
1 0
Pars Jam Bushehr
 
Mes Kerman
 
1 0
1 0
Hapoel Merhavim
 
Hapoel Gedera
 
   
0 2
Beitar Petah Tikva
 
Beitar Kfar Saba Shlomi
 
0 0
0 0
Hapoel Pardesya Noam
 
Ironi Beit Dagan
 
1 1
4 4
Bnei Bir al-Maksur
 
Maccabi Ma'alot Tarshiha
 
2 0
2 3
Maccabi Ironi Sderot
 
Hapoel Yeruham
 
   
1 0
Bnei Jaffa Ortodoxim
 
Sporting Tel Aviv
 
1 2
3 4
Maccabi Ahi Iksal
 
Ahi Bir al-Maksur
 
0 1
1 1
Ahva Kafr Manda
 
Beitar Nahariya
 
   
2 2
Arad
 
Beitar Ironi Kiryat Gat
 
   
2 1
Beitar Yavne
 
Ironi Modi'in
 
0 1
0 1
Hapoel Ein as-Sahla
 
Pardes Hanna-Karkur
 
   
4 1
Hapoel Hod Hasharon
 
Shimshon Tel Aviv
 
0 0
0 0
Beitar Ashdod
 
Shikun HaMizrah
 
1 1
1 4
Hapoel Ironi Safed
 
Ironi Bnei Kabul
 
   
2 1
Hapoel Mahane Yehuda
 
Hapoel Kiryat Ono
 
0 1
1 4
Maccabi Nujeidat Ahmed
 
Beitar Haifa Jacob
 
   
0 4
Hapoel Ihud Bnei Jatt
 
MS Kfar Kama
 
   
0 1
Hapoel Qalansawe
 
Roei Heshbon Tel Aviv
 
1 1
1 3
Hapoel Ramot Menashe
 
Ihud Bnei Baka
 
   
2 0
MS Be'er Sheva
 
Moadon Tzeirey Rahat
 
1 0
3 1
Shimshon Bnei Taibe
 
Hapoel Kfar Bara
 
   
0 0
Maccabi Neve Sha'anan
 
MS Tirat HaCarmel
 
   
2 0
Elnahada Nazareth
 
Bnei HaGolan VeHaGalil
 
   
0 6
Hapoel Ironi Karmiel
 
Ahi Akko
 
1 0
3 1
Ihud Bnei Shfaram
 
Tzeirei Kafr Kanna
 
   
0 0
Tzeirei Sakhnin
 
Hapoel Ironi Arraba
 
   
0 3
Tzeirey Tamra
 
Hapoel Tuba-Zangariyye
 
   
1 5
Ironi Or Yehuda
 
Hapoel Azor
 
2 1
5 3
MS Dimona
 
Hapoel Bnei Lod
 
0 2
0 2
Kyzyl-Zhar
 
Taraz
 
0 2
2 2
Kairat
 
Kaisar
 
1 0
1 0
Arys
 
Zhetysu
 
0 0
0 2
Posta Rangers
 
Homeboyz
 
1 3
1 3
Ulinzi Stars
 
Nzoia United
 
0 0
1 0
Western Stima
 
Bandari
 
0 0
1 1
Zoo Kericho
 
Nzoia United
 
   
   
Coast Stima
 
SoNy Sugar
 
   
1 2
Modern Coast Rangers
 
Police
 
   
2 1
Nairobi Stima
 
Murang'a SEAL
 
1 3
1 3
Shabana
 
Kibera Black Stars
 
   
1 0
Riga
 
Metta / LU
 
2 0
3 0
Atmosfera
 
Suduva II
 
1 0
2 1
Žalgiris
 
Kauno Žalgiris
 
1 1
2 2
Hegelmann Litauen
 
Panevėžys
 
0 0
0 0
Tidjikja
 
Tevragh-Zeïne
 
0 0
1 0
Sahel
 
Nouadhibou
 
0 1
0 2
Nouakchott King's
 
Ksar
 
1 0
1 0
Santos Laguna
 
Cruz Azul
 
0 0
0 1
UTS Rabat
 
Chabab Ben Guerir
 
1 1
3 1
Raja Beni Mellal
 
Khouribga
 
0 1
1 1
Ferroviário de Lichinga
 
Songo
 
   
1 0
Excelsior Rotterdam W
 
SC Heerenveen W
 
0 2
2 3
PEC Zwolle W
 
VV Alkmaar W
 
4 0
5 1
Nomads United
 
Nelson Suburbs
 
0 1
0 4
Sol de América
 
Guaireña
 
0 0
0 0
Widzew Lodz
 
Tychy 71
 
0 0
0 2
Chojniczanka Chojnice
 
Katowice
 
0 2
0 3
Stal Rzeszów
 
Hutnik Krakow
 
2 2
2 3
Starogard Gdański
 
Pogon Szczecin II
 
0 1
3 1
Chełmianka Chełm
 
Hetman Zamosc
 
1 0
4 0
Kotwica Kołobrzeg
 
Unia Swarzedz
 
1 1
1 1
Mieszko Gniezno
 
Gryf Wejherowo
 
0 2
0 4
Athlone Town
 
UCD
 
2 1
2 3
Cabinteely
 
Wexford Youths
 
0 1
0 2
Cobh Ramblers
 
Cork City
 
0 0
1 0
Shelbourne
 
Galway United
 
2 0
4 0
Treaty United
 
Bray Wanderers
 
0 0
2 0
Finn Harps
 
Sligo Rovers
 
1 1
1 2
Drogheda United
 
Derry City
 
0 1
1 2
St Patrick's
 
Dundalk
 
0 1
0 2
Legion Dynamo
 
Kuban Kholding
 
0 0
0 0
Druzhba
 
Biolog
 
0 2
0 4
Inter Cherkessk
 
Dinamo Stavropol'
 
0 1
1 2
Freetown City
 
Diamond Stars
 
   
1 0
Mighty Blackpool
 
Wusum Stars
 
   
0 1
Žilina
 
Zlaté Moravce
 
2 2
2 2
Senica
 
Banska Bystrica
 
1 0
1 1
Flamengo
 
Vélez Sarsfield
 
0 0
0 0
LDU Quito
 
Unión La Calera
 
3 0
5 2
Athletico PR
 
Aucas
 
2 0
4 0
La Equidad
 
Grêmio
 
0 0
0 0
Lanús
 
Aragua
 
0 0
0 0
Melgar
 
Metropolitanos
 
0 0
0 0
Laguna Cardonal U19
 
CD San José U19 II
 
   
3 3
Guía U19
 
Acodetti U19 II
 
   
0 2
Ibarra U19
 
Águilas SA U19
 
   
1 1
Unión Pedro Hidalgo U19
 
Maspalomas U19 II
 
   
1 8
Valleseco U19
 
Sobradillo U19 II
 
   
0 2
Village Superstars
 
St. Peters
 
   
   
Alamal Atbara
 
Al Shorta
 
0 0
0 0
Hilal Obayed
 
Al Khartoum
 
   
1 1
Al Hilal Kadougli
 
Al Merreikh
 
0 1
2 4
Merreikh El-Fasher
 
Hay Al Wadi